Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

W wyszukiwarce skrytek

 

http://www.geocaching.org.pl/seek.php

 

na dole w opcji "Szukaj według współrzędnych na mapie" zmieniony został obrazek z Polską :P

 

Aktualnie mapa automatycznie generuje lokalizację skrytek (na zielono) oraz miast wojewódzkich (na czarno) - mam nadzieję, że dzięki tej zmianie łatwiej będzie się Wam klikało na tę mapkę :rolleyes:

 

EDIT: Poprawiłem trochę grafikę B)

 

Teraz wygląda to tak:

 

pol.png

Edited by SpiderPL
Link to comment

Kolejne zmiany na stronie Geocaching Polska:

 

1. Zmieniono silnik bazy danych z mySQL na postgreSQL oraz zoptymalizowano zapytania do bazy danych - dzięki temu wyszukiwarka oraz mapa działa o wiele szybciej.

 

2. Mapa:

 

- dodano możliwość filtrowania po trudności zadania

- dodano możliwość filtrowania po trudności terenu

 

3. Wyszukiwarka:

 

- dodano możliwość filtrowania po trudności zadania

- dodano możliwość filtrowania po trudności terenu

- dodano możliwość sortowania wyników po odległości od wskazanych współrzędnych, nazwie skrytki lub dacie ukrycia skrytki

- dodano opcję "autocomplete" dla wyszukiwania po właścicielu skrytki - po wpisaniu dowolnej litery w polu "właściciel" wyświetlona zostaje lista z podpowiedziami użytkowników, którzy założyli przynajmniej jedną skrytkę

- dodano opcję "autocomplete" dla wyszukiwania po numerze waypointa - po wpisaniu części numeru waypointa wyświetlona zostaje lista numerów waypointów pasujących do wpisanego tekstu

- dodano datę wygenerowania mini mapy (wyszukiwanie według współrzędnych na mapie). Mapa skrytek generowana jest raz dziennie.

 

4. Lista skrytek (wynik wyszukiwania / lista najnowszych skrytek na stronie głównej):

 

- dodano linki do czterech ostatnich logów - po kliknięciu na ikonkę danego logu zostaje wyświetlona treść danego logu na stronie geocaching.com

 

Uwagi: Aby spełnić pkt. 1 strona została całkowicie przebudowana. W związku z tym mogą występować błędy w działaniu strony. Wszelkie uwagi co do działania oraz konstruktywna krytyka mile widziane.

 

P.S. Strona została przetestowana na przeglądarkach:

- Firefox 3.5.5

- Internet Explorer 8.0

- Opera 9.64

Link to comment

Na stronie z linkami: http://www.geocaching.org.pl/links.php dodano listę "Geocaching w Europie".

 

Lista ta zawiera spis wszystkich krajów europejskich wraz z odnośnikiem do strony geocaching.com po wybraniu którego wyświetlona zostaje lista skrytek zarejestrowanych w danym państwie. Dodatkowo lista ta zawiera link do lokalnej strony geocachingowej w danym kraju (o ile istnieje).

Link to comment

Tak zupełnie z innej beczki: czy mógłbym wykorzystać w opisach swoich skrytek flagi, które znajdują się na http://www.geocaching.org.pl/links.php ? Podobają mi się.

 

Flagi możesz wykorzystać - są one darmowe ale jeśli umieszczasz je na stronie to musisz na tej stronie umieścić również ten tekst:

Flag icons are made by www.IconDrawer.com

 

Spider flagi Szwecji i Szwajcarii są walnięte :D

Dzięki. Już poprawione.

Link to comment

Cos mi nie pasuje na glownej stronie.

Tytul jest obiecujacy

Lista najnowszych polskich skrytek zarejestrowanych w serwisie Geocaching.com:

a pokazywane sa skrzynki z najnowszymi logami.

ja ten napis rozumiem jako liste najnowszych czyli wlasnie opublikowanych skrzynek.

W tej chwili na pierwszej pozycji jest skrzynka Number £an ktora zostala zaakceptowana przez reviewera w 2008 roku

 

EDIT

Widze ze GC skrzynki odwieszone traktuje jak od nowa zalozone - stad te dziwne zachowanie.

Edited by t_e_d
Link to comment

GC nie traktuje skrytek odwieszonych jako nowo założonych. Po prostu autor skrytki zmienił datę ukrycia skrytki i dlatego jego skrytki są na liście najnowszych.

 

Dzieki za informacje

 

Ciekawe czy da sie dzisiaj ustawic w skrzynce date ukrycia np 1 styczen 2125 rok :P

Link to comment

Bawiłem się dziś mapka i atrybutami. Coś nie gra, a sprawdziłem to na przykładzie swojej skrytki GC1Y3XG. Niezależnie jak i gdzie (wkluczanie czy wykluczanie) zaznaczę np. latarkę, skrytka ciągle wyświetla się na mapie, choć w jej opisie żadnej latarki nie ma. Chyba nie tak to powinno działać.

Link to comment

Niestety w tej chwili atrybuty dla nowych skrytek nie są przekazywane. Groundspeak udostępnia nam dane dla całej Polski w postaci pliku GPX. Atrybuty doszyły gdy zaczęli udostępniać te dane wraz z atrybutami. Ale po problemach w niektórych aplikacjach wrócili do starego formatu (bez atrybutów). Czekamy na poprawki w GPXie - jak Groundspeak zacznie znowu udostępniać dane z atrybutami to wszystko wróci do normy.

Link to comment

Na stronie http://www.geocaching.org.pl/statistics.php została dodana statystyka "Ranking użytkowników według ilości założonych skrytek w Polsce" zawierająca listę użytkowników którzy założyli skrytki w Polsce.

 

Krótka instrukcja:

- po kliknięciu na danego użytkownika wyświetlony zostaje profil na stronie geocaching.com

- po kliknięciu na liczbę w kolumnie "Razem" wyświetlona zostaje lista wszystkich skrytek zarejestrowanych przez danego użytkownika na geocaching.com

- po kliknięciu na liczbę w kolumnie konkretnego typu skrytki wyświetlona zostaje lista wszystkich skrytek danego typu zarejestrowanych przez danego użytkownika na geocaching.com

 

Uwagi: Statystyka uwzględnia skrytki zarchiwizowane.

Link to comment

Dzięki.

 

Tylko tak mnie zastanawia czy nie lepiej żeby ta tabela była dostępna po kliknięciu, a na stronie statystyk ewnetualnie tylko top5 lub top10, bo to już 350 wierszy tekstu, a jak w przyszłości powiększy się grono chowaczy to będzie więcej.

 

 

I czy możesz wstawić pierwszą kolumnę z liczbami w kolejności ? Bo mnie najbardziej ciekawiło ile w ogóle osób schowało skrzynki w PL żeby się dowiedzieć musiałem to wrzucić do excela.

 

Pozdro

Link to comment

Dodałem kolumnę z liczbami porządkowymi. A jeśli chodzi o Top10 i link do pełnej statystyki na nowej stronie to uważam że to dobry pomysł. W tej chwili przebudowuję stronę ze statystykami (będą nowe) i jak skończę to zrobię odpowiedni podział na podstrony.

Link to comment

Mosznir, zmieniłem stronę ze statystykami zgodnie z Twoimi sugestiami. W tej chwili na głównej stronie statystyk http://www.geocaching.org.pl/statistics.php jest tylko TOP 10 rankingu użytkowników według ilości założonych skrytek w Polsce. Poniżej uproszczonej tabeli dodałem link do nowej strony z pełną statystyką: http://www.geocaching.org.pl/statistics.php?type=hidden Dodatkowo oprócz kolumny Lp. dodałem również kolumnę "Poz." przedstawiającą miejsce danej osoby w rankingu.

Link to comment

Mam małą uwagę w kwestii filtrowania po atrybutach.

 

Klikalne ikony są super, może przydałyby się odrobinę większe żeby zapełnić w dwóch wierszach całą szerokość panelu dla ekranu 1024x768 pixeli.

 

Postrzeganie tego filtra będzie wg mnie prostsze jeśli jego opis zostałby zmieniony na przyjaźniejszy - "Skrytki z atrybutami" i "Skrytki bez atrybutów", albo "Zawierające atrybuty", "Bez atrybutów". Warto pewnie zasięgnąć szerszej opinii czy jest obecna wersja jest czytelna.

 

Ostatnia sprawa z filtrem to czy nie byłoby sensowne domyślnie odfiltrowywać skrytki tymczasowo niedostępne?

Link to comment

Zgłaszam bardzo drobnego buga ze strony mapy (http://geocaching.org.pl/map.php) - nic cięższego się nie udało mi znaleźć.

 

Otóż jak za pierwszym razem w danej sesji Firefoxa ładuję stronę mapy, u góry pojawia się tekst "Przybliż mapę, by zobaczyć skrznki w Twojej okolicy" który dopiero na koniec ładowanie zmienia się na ""Przybliż mapę, by zobaczyć skrytki w Twojej okolicy" - i tak już do końca zostaje.

 

Zawsze sobie myślę że to jedyne miejsce na portalu gdzie jeszcze ostała się wśród "skrytek" nazwa przypominająca "skrzynkę".

Link to comment

Ted mi to zgłaszał już chwilę po powstaniu strony, a ja tego nie mogłem znaleźć. Ale już wiem dlaczego - tam było słowo "skrznki" a nie "skrzynki" i dlatego przeszukując pliki nie mogłem znaleźć wystąpienia tego słowa. Ale już znalazłem i poprawiłem :anibad: Dzięki !

 

P.S. Na stronie jest kilka miejsc gdzie istnieje słowo "skrzynka". Trzeba tylko uważnie FAQ czytać :anibad:

Edited by SpiderPL
Link to comment

Z powodów trudnych do ustalenia w Polsce wypromowana została nazwa "skrzynka", którą sam używałem na początku automatycznie - do czasu, aż ktoś zwrócił uwagę, że "cache" to schowek, skrytka (z resztą Słowacy używają słowa "skrys"), a nie "skrzynka" - ta musiałby się nazywać box, chest albo case. Jeden z geocacherów otwarcie nawet wyraża zdziwienie, co do uzycia słowa "skrytka", choc to dokładnie właśnie znaczy słowo "cache" :anibad: No ale okreslenie "skrzynka" sie juz przyjeło - nie ma co kruszyć kopii, bo to drobiazg, stwierdzilismy jednakże, że będziemy na stronie używać terminu "skytka" jako wierny odpowiednik oryginału.

Link to comment

I na stronie GC:

Geocaching is a high-tech treasure hunting game played throughout the world by adventure seekers equipped with GPS devices.

i na stronie OC PL

Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników.

uzywa sie okreslenia skarb - a skarb (piratow) kojarzy sie ze skrzynia pelna drogocennych kamieni, zlotych i srebrnych moent itp

Pewnie stad to okreslenie - skrzynka.

Link to comment

Sądzę, że "skrzynka" zwyczajnie wzięła się z ikonki w odbiornikach Garmina w postaci właśnie skrzyni. Jednak "cache" to właśnie "skrytka" jakby nie było :D Skrzynką nazywamy pojemnik z wiekiem, najczęściej drewniany lub metalowy, raczej większych rozmiarów, najcześciej o podstawie na planie prostokąta - takie jest skojarzenie gdy komuś powiesz "skrzynka". Też takiego okreslenia używałem na początku, ale jak miałem w ręku pojemnik po filmie albo nano mniejsze od napartska, to jakoś słowo "skrzynka" nie chciało mi przejść przez gardło :D Tak czy siak to kwestia umowna, ważne, że wiemy o co chodzi :unsure:

Link to comment

Bawiłem się dziś mapka i atrybutami. Coś nie gra, a sprawdziłem to na przykładzie swojej skrytki GC1Y3XG. Niezależnie jak i gdzie (wkluczanie czy wykluczanie) zaznaczę np. latarkę, skrytka ciągle wyświetla się na mapie, choć w jej opisie żadnej latarki nie ma. Chyba nie tak to powinno działać.

Jako, że Groundspeak znowu wysyła nam dane wraz z atrybutami to wyszukiwarka oraz mapa działa już poprawnie (uwzględniane są wszystkie atrybuty).

Link to comment

Ja sam czesto uzywam tez slowa "paczka" (zwlaszcza wobec mugoli) ale nie mam pojecia dlaczego. Skrzynka kojarzy sie z ikonkami na GC i tego okreslenia najczesciej uzywam, a slowo "skrytka" zawsze mi sie kojarzylo z miejscem ukrycia a nie samym pojemnikiem i jego w zasadzie w ogole nie korzystam. Ale w sumie jakie to ma znaczenie. Wazne zeby bylo wiadomo o co chodzi.

 

OT - GC dizsija widze przeszedl drobne zmiany. calkiem ladnie to wyszlo

Link to comment

Witam.

 

W dniu dzisiejszym została opublikowana nowa wersja serwisu Geocaching Polska!

 

Poniżej przedstawiam najistotniejsze zmiany:

 

A. Statystyki

 

Rozbudowano globalne statystyki.

 

Wprowadzono dodatkowe statystyki dla każdego województwa, np. Dolnośląskie.

 

B. Konta na Geocaching Polska

 

Moim zdaniem najistotniejszą zmianą w serwisie jest możliwość zakładania kont oraz personalizacja strony.

 

Aby zarejestrować się na stronie Geocaching Polska, należy wcześniej posiadać konto w serwisie Geocaching.com.

 

Po pomyślnej rejestracji i aktywacji konta możemy się zalogować. Ujrzymy wtedy nowe menu po lewej stronie:

 

49437371.png

 

Krótki opis menu:

 

1) Profil - podstawowe informacje na temat konta

2) Ustawienia - wszelkie ustawienia konta

3) Statystyka - szczegółowa statystyka dla Twojego konta widoczna tylko przez właściciela

 

Ad. 1. Profil

 

W profilu zawarte są następujące informacje:

 

1) Nazwa użytkownika, data rejestracji, email, linki do publicznego profilu na Geocaching.com oraz na Geocaching Polska

2) Konfiguracja współrzędnych domowych

3) Uproszczona lista znalezionych i założonych skrytek

4) Ustawienia publicznej statystyki

5) Ustawienia obrazka statystyki

 

Ad. 2. Ustawienia

 

Tutaj możemy ustawić wszystkie parametry naszego konta:

 

1) Klikając na odpowiednie ikonki możemy zaktualizować nazwę użytkownika (jeśli została ona zmieniona w serwisie Geocaching.com), usunąć konto (usuwane jest tylko konto na Geocaching Polska, konto na Geocaching.com pozostaje bez zmian), zmienić hasło oraz zaktualizować adres e-mail.

 

2) Współrzędne domowe. W ustawieniach istnieje możliwość podania do 5 współrzędnych domowych. Współrzędne domowe wykorzystywane są na mapie, w wyszukiwarce oraz do generowania szczegółowych statystyk. Jedne z pięciu współrzędnych muszą być określone jako główne, tzw. "Dom". Główne współrzędne są domyślnymi współrzędnymi dla mapy, wyszukiwarki oraz dla statystyk. Dodatkowo przy każdych współrzędnych możemy określić zoom który wykorzystywany jest do określania przybliżenia mapy dla danych współrzędnych (im większy zoom tym większe przybliżenie).

 

3) Publiczna statystyka. Cenimy sobie prywatność użytkowników, dlatego domyślnie publiczna jest wyłączona. By włączyć publiczną statystykę należy zaznaczyć sekcje statystyki, które użytkownik chce by były widoczne publicznie. Ustawienia te nie mają jednak znaczenia w przypadku podglądu własnej statystyki. Po przejściu na stronę http://www.geocaching.org.pl/user.php wyświetlona zostanie zawsze pełna statystyka użytkownika. Natomiast własną publiczną statystykę można obejrzeć klikając na link "publiczny profil" na stronie Twojego profilu.

 

4) Obrazek statystyki. Tak jak we wcześniejszej wersji strony, tak teraz można zdefiniować własny obrazek statystyki definiując tekst obrazka oraz na co ma wskazywać link statystyki. W profilu można wtedy odczytać kod HTML i BBCode dla obrazka statystyki. Uwaga! Stary kod obrazka statystyki nie będzie już działać dlatego proponuję zmienić go na nowy we wszystkich miejscach gdzie został podany (np. jako stopka na forum).

 

Powróćmy jednak do współrzędnych bo jest to najciekawsza funkcjonalność. Po ich zdefiniowaniu w profilu będziemy mieli np. taki widok:

 

40149625.png

 

Po kliknięciu na odpowiedni wiersz w kolumnie Szukaj, przeniesieni zostaniemy do wyszukiwarki wg. określonych współrzędnych, po kliknięciu na odpowiedni wiersz w kolumnie "Mapa" na mapę w odpowiedniej lokalizacji ze wcześniej zdefiniowanym zoomem.

 

C. Mapa

 

Na mapie (po zalogowaniu na swoje konto) ujrzymy dodatkowe opcje:

 

55254659.png

 

1) Lokalizacja: są to wcześniej określone współrzędne domowe. Po kliknięciu na daną nazwę mapa przesunie się pod określone wcześniej współrzędne z określonym wcześniej zoomem.

 

2) Status skrytki: istnieje możliwość ukrycia skrytek znalezionych i założonych oraz zmianę widoku z "buziek/gwiazdek" na zwykłe ikony skrytek.

 

3) Warstwa mapy jest zapamiętywana - po ponownym wyświetleniu mapy ładowana jest wcześniej używana warstwa.

 

D. Wyszukiwarka

 

W wyszukiwarce (po zalogowaniu na swoje konto) ujrzymy dodatkowe opcje:

 

10813775.png

 

1) Dodano możliwość filtrowania skrytek znalezionych i założonych.

 

2) Dodano możliwość wyboru współrzędnych ze wcześniej zdefiniowanych współrzędnych domowych.

 

3) Dodano możliwość wyszukiwania po województwie.

 

4) Dodano możliwość wyszukiwania po znalazcy skrytki (dodatkowo wyświetlane są podpowiedzi nazw użytkowników).

 

5) W wynikach wyszukiwania dodano odległość od wskazanych współrzędnych.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...