Jump to content

Jednoczesne zakładanie skrzynak na GC i OC


RobertPL

Recommended Posts

Witam,

 

w sobotę znalazłem skrzynkę http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=8423, logbook był przygotowany pod OC i GC, jednak skrzynka nie była opublikowana jeszcze na GC. Coś czułem, że będzie taka sytuacja, że data publikacji na GC będzie 25 lub 26, a zalogowane znalezienia z datą wcześniejszą. Moim zdaniem źle świadczy to o nas. Znowu Polacy kombinują. Ja bym się wkurzył, że ktoś znalazł skrzynkę przed jej publikacją.

Pragnę dodać, że nie biegam za FTFami i nie są one dla mnie najważniejsze. Uważam tylko, że powinniśmy rejestrując skrzynki w dwóch serwisach zrobić to w takim samym czasie.

 

Jest na to bardzo proste rozwiązania: Mieć gotowy opis na OC i po opublikowaniu na GC opublikować na OC.

Czyżby znowu brakowało nam cierpliwości? To tylko kilka dni, a może godzin czekania.

Link to comment
My mamy większy zgryz gdyż przenosimy skrzynki z OC na GC a niektóre istnieją kilka miesięcy ;)
http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...a4-b217e625fd20

Proszę mi wybaczyć, ale zrobiłem to celowo, ręce mi opadły. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie dodany punkt do regulaminu geocachingu zakazujący rejestrowania skrzynek na 2 serwisach.

Osobiście nie jestem przeciwnikiem dwu systemowego rejestrowania skrzynek, ale z zachowaniem 2 warunków:

1) taka sama data publikacji

2) tabelka w log-booku papierowym OC/GC, każdy z użytkowników może wpisać swój Nick w odpowiedniej rubryce.

Nie ma sporów o FTF i wcześniejsze wpisy do logów.

 

ale przyznam, że ostatnie doświadczenia z publikacją mnie trochę zirytowały. Czekałam coś koło 10 dni i dopiero po emailach skrzynkę opublikowano.
Ja na moją czekałem około tygodnia, ale przecież nic się skrzynce nie działo, nic nie straciłem.

Cierpliwości i szanujmy się nawzajem.

 

Kończąc, nie mam ochoty drzeć tu z kimkolwiek kotów, ale poruszony przeze mnie problem bardzo mnie irytuje.

Link to comment

Co do naszej skrzynki zostanie wymieniony loogbok na ten z GC więc nie widzę problemów a logi ze znalezień z OC akceptujemy jako znalezienie jak chyba większość:mad:

Moje osobiste zdanie jest takie że dodanie punku o którym piszesz jest złe i oby nigdy się tak nie stało, to tak jakby nakazać zabawę tylko na jednym serwisie ;)

Link to comment
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie dodany punkt do regulaminu geocachingu zakazujący rejestrowania skrzynek na 2 serwisach.

No dajcie spokoj - to bedzie paranoja.

Dana skrzynke jako pierwszy moze znalesc jedna osoba. Z powodu tej jednej (jakiejs) osoby - wiele innych ma byc pozbawionych mozliwosci jej szukania ? Skrzynka zarejestrowana w kilku serwisach ma wiecej znalezien - sa osoby ktore korzystaja z jednego z nich (z roznych powodow). Jesli skrzynka bedzie zarejestrowana tylko w jednym - to ludzie z drugiego beda jej pozbawiani.

BEZ SENSU !!

Edited by t_e_d
Link to comment

Ja bym się wkurzył, że ktoś znalazł skrzynkę przed jej publikacją.

Pragnę dodać, że nie biegam za FTFami i nie są one dla mnie najważniejsze. Uważam tylko, że powinniśmy rejestrując skrzynki w dwóch serwisach zrobić to w takim samym czasie.

 

No i czasem się tak dzieje, że ludzie się irytują. Zwłaszcza osoby zza granicy, dla których skrytka w momencie publikacji to taka, która ma czysty logbook. I ja to rozumiem. Z drugiej strony trudno mieć pretensję do kogoś, kto po jakims czasie decyduje sie zarejestrować skrytkę na GC jak Ejohexy. Jedyne chyba co mozna zrobić to napisać wielkmi czerownymi literami, że w tej skrytce nie ma FTFa bo była już wcześniej rejestrowana na OC.

Link to comment

Jesli skrzynka bedzie zarejestrowana tylko w jednym - to ludzie z drugiego beda jej pozbawiani.

Ktoś może mieć konto w dwóch serwisach i szukać w każdym osobno - będzie miał dostęp do każdej skrytki. Jaką przewagę nad takim rozwiązaniem ma rejestrowanie skrytek w dwóch serwisach jednocześnie?

Link to comment

Jesli skrzynka bedzie zarejestrowana tylko w jednym - to ludzie z drugiego beda jej pozbawiani.

Ktoś może mieć konto w dwóch serwisach i szukać w każdym osobno - będzie miał dostęp do każdej skrytki. Jaką przewagę nad takim rozwiązaniem ma rejestrowanie skrytek w dwóch serwisach jednocześnie?

Sa tez tacy ktorzy maja konto tylko na OC PL, sa tacy ktorzy maja konto tylko na GC.

Link to comment
My mamy większy zgryz gdyż przenosimy skrzynki z OC na GC a niektóre istnieją kilka miesięcy ;)
http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...a4-b217e625fd20

Ja również zrobiłem to celowo ale z innego powodu - mój wpis jest fizycznie w tym logbooku więc dlaczego miałbym nie odnotować wizyty z tą datą?

 

Ale faktycznie dziwnie to wygląda. Dlatego aby uniknąć takich rozwiązań należy:

1) Rejestrować skrytkę tylko w jednym systemie

2) Publikować skrytki równocześnie

Oczywiście czasem (jak w tym przypadku) autor zaczyna się bawić w danym serwisie po pewnym czasie i wtedy powstają takie kwiatki. Ale moim zdaniem jeśli skrytka jest fajna to pomimo tego warto nawet po pewnym czasie ją opublikować w drugim serwisie.

Link to comment

Zakaz podwójnego rejestrowania jest na Terracaching, ale tam w ogóle żeby się dostac to trzeba mieć dwóch wprowadzających. Szczerze mówiąc wątpię, by kiedykolwiek cos takiego pojawiło się na Geocahcing.com, ale możesz Robercie poruszyć taki wątek w dziale dotyczącym funkcjonowania serwisu (anglojęzyczny).

 

I wiem Robercie, że problem jest irytujący, sam sie kiedys złapałem na skrytkę Eli :mad: Celowo wcześniej wstałem! Ale po obserwacji wpisów Słowaków w podobnych sytuacjach uznałem, że to był FTF, ponieważ byłem tam pierwszy po publikacji. I co mi teraz Ela zrobi? ;)

 

Ja osobiście zdecydowałem, że będe publikował tylko na GC, ponieważ wtedy równe szanse ma każdy, zawsze daję opis po polsku i po angielsku, w dwóch np. FTF zdobyła para Belgów, a nawet dałem tam fajne nagrody FTF - że nikt z Polaków nie był tam pierwszy to juz tylko ich strata i bonus dla Belgów :blink:

Ale przekonywał nikogo nie będę, każdy sobie rejestruje gdzie tam chce. W moich przynajmniej nie mam takich potyczek i mam logi od ludzi z całego świata.

Link to comment

A mnie zastanawia co innego. OC PL zaczynalo fajnie, spokojnie - pozniej zaczly sie pojawiac coraz to nowe pomysly ograniczen, zakazow. Koniecznosc logowania by zobaczyc wspolrzedne, ograniczenia dla poczatkujacego. Co jakis czas wracaja pomysly oceniania skrzynek i pozniej usuwania tych "najslabszych".

Nie tak dawno ruszyla polska strona GC i forum po polsku i juz ta choroba trafia tutaj - "zabronic, ograniczyc" Echhhhh . . . . . . . . .

Link to comment

Myślę, że całą sprawę załatwiłoby rozwiązanie, w którym do "dobrego tonu" przyjęłoby się logować znalezienie na jednym, wybranym serwisie.

Innymi słowy - jeśli decyduję się na zalogowanie znalezienia na OC, nie loguję go na GC. I vice versa.

Oczywiście jeśli skrzynka była kiedyś dostępna tylko na jednym serwisie, a potem została zarejestrowana na drugim, należy rozumieć że wpisujący logi sprzed publikacji w serwisie nr 2. dokonali swojego wyboru już wcześniej (lub inaczej - został on dokonany za nich).

 

To mogłoby sporo uprościć...

Dwa osobne logbooki to też jest rozwiązanie...

Link to comment
Nie tak dawno ruszyla polska strona GC i forum po polsku i juz ta choroba trafia tutaj - "zabronic, ograniczyc" Echhhhh . . . . . . . . .

Dotyczy to mojej wypowiedzi, więc ja pokażę coś co według mnie jest bez sensu:

http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...a4-b217e625fd20

Dla mnie wygląda to fatalnie i świadczy o polskich geokeszerach.

 

Szukam skrzynek od niedawna, nie mam ochoty czegoś ograniczać czy psuć zabawy, ale jak można coś znaleźć przed ukryciem? Polacy znają OC i dla nich to jest normalne, ale na GC nie szukają tylko Polacy, powinniśmy o tym pamiętać.

Link to comment

A mnie zastanawia co innego. OC PL zaczynalo fajnie, spokojnie - pozniej zaczly sie pojawiac coraz to nowe pomysly ograniczen, zakazow. Koniecznosc logowania by zobaczyc wspolrzedne, ograniczenia dla poczatkujacego. Co jakis czas wracaja pomysly oceniania skrzynek i pozniej usuwania tych "najslabszych".

Nie tak dawno ruszyla polska strona GC i forum po polsku i juz ta choroba trafia tutaj - "zabronic, ograniczyc" Echhhhh . . . . . . . . .

 

E, chyba szukasz pretekstu do rozróby Ted ;) Cokolwiek napiszesz w tym dziale, w dodatku po polsku nie ma kompletnie znaczenia i wpływu na cokolwiek, więc to gadanie dziada do obrazu. Nie urażając ni dziada ni obrazu.

A swoja drogą czy znasz jakąs grę, w której ne ma ograniczeń? Każda gra to całe multum ograniczeń, które pozwalają nam zaledwie na kilka czynności, ktore w danej grze musimy opanowac do perfekcji.

 

Poprostu w pewnych sytuacjach niektóre rzeczy mogą byc dla kogoś irytujące. W tej tematyce mógłbym tu napisać cały elaborat, ale jaki ma to sens? Ja w pełni rozumiem Roberta, ale prawda jest taka, że gdybym to wszystko tu wyłozył, to by była rozróba na całego. Ziemia to boisko, baza danych geocache to piłka, a geocacherzy to zawodnicy. Jedni grają czarną piłką, inni białą a jeszcze inni obiema. Tak to wygląda.

Link to comment

Mam wrażenie, ze mylisz datę ukrycia ("Hidden") z datą publikacji ("Published"). Ta druga wynika ze sprawności reviewera.

Na stronie wcześniej linkowanej skrzynki można przeczytać:

Anioly i Demony A cache by ejohexteam Hidden: 10/25/2009

 

Jesteś z innego kraju, nie słyszałeś o OC, przebywasz obecnie w Krakowie, widzisz, że dzisiaj nowa skrzynka na rynku, czytasz opis, dalej loga i co to: ktoś ją znalazł przed data ukrycia?

Link to comment

Mam wrażenie, ze mylisz datę ukrycia ("Hidden") z datą publikacji ("Published"). Ta druga wynika ze sprawności reviewera.

Na stronie wcześniej linkowanej skrzynki można przeczytać:

Anioly i Demony A cache by ejohexteam Hidden: 10/25/2009

 

Jesteś z innego kraju, nie słyszałeś o OC, przebywasz obecnie w Krakowie, widzisz, że dzisiaj nowa skrzynka na rynku, czytasz opis, dalej loga i co to: ktoś ją znalazł przed data ukrycia?

 

A cache by ejohexteam Hidden: 10/25/2009

June 1 by Robert_M (25 found)

Log z opencaching.pl: Wracajac z zajec zdobylem poruszajac sie rowerem swoj pierwszy FTF. Mysle, ze poszlo gladko z powodu ogladniecia filmu o tym samy tytule w piatek. Pomysl i wykonanie kapitalne. Pozdrawiam Robert

 

Sam dokonałeś takiego wpisu a piszesz że to nie ma sensu więc wytłumacz mi gdzie jest sens w tym co piszesz a robisz ?

Link to comment

Jest jeszcze jeden sposób: Właściciel może zawsze usunąć log publikacji przez reviewera a datę ukrycia skrytki może zawsze wpisać wcześniejszą (jak na OC). ;)

mam zarejestrowanych na GC ponad 130 skrzynek. Wszystkie one pierwotnie byly rejestrowane na OC PL. Wiele z nich istnialy i byly znajdowane dlugo przed rejetracja na GC. Daty ulokowania skzrynki zawsze staralem sie wstawic prawdziwe - to znaczy skzrynka rejestrowana na GC w 2008 roku miala date np 2007 czy nawet 2005. Wiekszosc z nich ma juz znalezienia ludzi nie zwiazanych z OC PL i nigdy jeszcze nie mialem ani slowa krytyki czy niecheci z tego powodu ze ktos zastal logbook z jakimis wpisami.

Bywalo tak jak np tutaj: GC1G06K gdzie pierwszy logujacy na GC pisze

Beautifull area. Thanks for FTF.

chociaz skrzynka na OC byla juz znajdowana kilka razy.

Podobna sytuacja tutaj - GC1G01H

No muggles there, so found it fast and easy. By the way, I'm from germany and it is my first FF.

Link to comment

Mam wrażenie, ze mylisz datę ukrycia ("Hidden") z datą publikacji ("Published"). Ta druga wynika ze sprawności reviewera.

Na stronie wcześniej linkowanej skrzynki można przeczytać:

Anioly i Demony A cache by ejohexteam Hidden: 10/25/2009

 

Jesteś z innego kraju, nie słyszałeś o OC, przebywasz obecnie w Krakowie, widzisz, że dzisiaj nowa skrzynka na rynku, czytasz opis, dalej loga i co to: ktoś ją znalazł przed data ukrycia?

 

Ej kurde, spokojnie. To były pierwsze skrytki Ejohexów. Datę ukrycia można w każdej chwili zmienić poprzez edycję opisu.

 

Moja propozycja to zmienić datę ukrycia na rzeczywistą i wykasować wpis reviewera o publikacji - problem pozostaje ale nie razi w oczy

 

Jeszcze jedna propozycja dla hardcorowców :mad: Zmienić logbook i poinformować o tym w opisie i napisać jeszcze, że logi bez wpsu w logbooku będą usuwane - co jest zgodnym z regułami zabawy prawem autora. Jeżeli ktoś znalazł ja 2 miesiące temu, to trudno, musi udac się raz jeszcze. Skoro chce mieć 2 znalezienia (w 2 serwisach), to powinien znaleźć skrytke 2 razy - to chyba uczciwe ;)

Link to comment

A swoja drogą czy znasz jakąs grę, w której ne ma ograniczeń? Każda gra to całe multum ograniczeń, które pozwalają nam zaledwie na kilka czynności, ktore w danej grze musimy opanowac do perfekcji.

Nie chodzi o to ze w ogole sa pewne reguly (czy ograniczenia) ale o tendencje do dokladania nowych.

 

PS1 - Stara maruda - ma prawa pomarudzic ;)

PS2 - zaraz okaze sie ze na tym forum tez zostane "rozrabiaka" ? :mad:

Edited by t_e_d
Link to comment

Czasem może się coś zdarzyć w obrębie jednego systemu. Np. kiedy skrytka niechcący zostanie zdublowana. Ktoś nie znalazł, myśli sobie - no nie ma, a takie fajne miejsce, reaktywuję ją. Mamy dwa pudełka. Część ludzi znajduje jedno, część drugie, dwa logbooki, rozszczepienie "jaźni skrytki". W skrytce TravelBug, pojawia się info, że go nie ma, ktoś później loguje, że go zabrał, bo faktycznie zabrał... Ostatnio zaliczałem taką skrytkę, co była reaktywowana i na dodatek miała "dwoiste" rozwiązanie. Raczej miałem pewność, że poprzedniego pudełka już nie ma, ale... I tak przeszukałem dodatkowo teren :blink:

W stresujących momentach znajomy czasem mówi: Easy men, relax, be cool :mad:

A z innych dziwnych rzeczy, przed chwilą dostałem najdłuższy wpis, jaki kiedykolwiek widziałem w logach moich skrytek. Cytuję: "ok" ;)

Link to comment
Sam dokonałeś takiego wpisu a piszesz że to nie ma sensu więc wytłumacz mi gdzie jest sens w tym co piszesz a robisz ?

Chciałem pokazać co wychodzi po publikowaniu skrzynki po czasie na GC.

Skrzynka jest bardo dobra, ale to moim zdaniem nie powód, żeby ją po czasie wieszać na GC.

 

Kochani, nie chcę na tym forum kłótni, pretensji, wypominania.

Geokeszerów z Krakowa zapraszam do siebie na espresso, cappuccino, latte macchiato. Ewentualnie wieczorem na białe reńskie wino.

 

Wracając do problemu ja już podjąłem decyzję: skrzynki będę rejestrował tylko na GC i nie będzie problemów. Na OC i tak jest codziennie dużo nowych skrzynek.

Link to comment

Geokeszerów z Krakowa zapraszam do siebie na espresso, cappuccino, latte macchiato. Ewentualnie wieczorem na białe reńskie wino.

Mmmm, ale mi zrobiłeś apetyt na kawę, o ja... Już czuję zapach espresso! Daj namiary, a na pewno odwiedzę ;)

 

Od tygodnia mam nową mieszankę kawy, podobno stworzoną do espresso - ja się z tym mogę zgodzić, a moja przyszła żona jak rano dostaje cappuccino do łózka to nawet miła potrafi być cały dzień :mad: Pocztą idzie zamienna końcówka do modyfikacji dyszy do spieniania. Podobno spienia na jogurt, jaki mało kto widział. To tak żeby zachęcić do odwiedzin.

W tym tygodniu mam gości z Łotwy, ale po niedzieli proszę odwiedzać do woli do 24.00

Dane do kontaktu:

imię.nazwisko@wp.pl

Link to comment

Od tygodnia mam nową mieszankę kawy, podobno stworzoną do espresso - ja się z tym mogę zgodzić, a moja przyszła żona jak rano dostaje cappuccino do łózka to nawet miła potrafi być cały dzień ;) Pocztą idzie zamienna końcówka do modyfikacji dyszy do spieniania. Podobno spienia na jogurt, jaki mało kto widział. To tak żeby zachęcić do odwiedzin.

W tym tygodniu mam gości z Łotwy, ale po niedzieli proszę odwiedzać do woli do 24.00

Dane do kontaktu:

imię.nazwisko@wp.pl

Już nie mogę, idę zrobić sobie jakiś substytut kawy... :mad: Ale czymże to jest naprzeciw KAWY? Już piszę maila!

Link to comment

jak jesteś miłośnikiem kawy to jak najbardziej powinieneś

a najlepsze jest to, że nie tzreba znac jakichś miejsc gdzie dają super kawę. Po prostu wchodzisz do pierwszego z brzegu baru, mówisz: cafe i po pół minuty dostajesz gęste espresso, wsypujesz porcje trzcinowego cukru, mieszasz, dwa łyki raju i wychodzisz :-)

 

a tak na poważniej - w zimie bywają naprawdę tanie bilety lotnicze (mój rekord sprzed 3 lat to 40 euro w dwie strony)

Edited by nemrodek
Link to comment

a tak na poważniej - w zimie bywają naprawdę tanie bilety lotnicze (mój rekord sprzed 3 lat to 40 euro w dwie strony)

To bardzo tanio. Pewnie związane to jest z mniejszym ruchem turystycznym.

Muszę kiedyś spróbować. Zobaczyć Rzym i zaliczyć kilka skrytek.

Link to comment

Ej, przestańcie już krążyć wokół kawy, weźcie się za robienie nowych polskich skrzynek na GC :signalviolin: A propos kawy i tanich lotów. Dwa razy odwiedziłem Rzym za naprawdę niewielkie pieniądze, warto obserwować oferty przewoźników.

Właśnie w Romie zakochałem się w ... kawie parzonej w tzw. kafeterii (zwanej też moka). Wskazany specjalny rodzaj kawy (inne mielenie i palenie), ale efekt jest niebywały. Wpadłem i już inna mi nie smakuje.

No to co? Do dzieła zatem.

Link to comment

Ej, przestańcie już krążyć wokół kawy, weźcie się za robienie nowych polskich skrzynek na GC :signalviolin:

Święte słowa. Trzeba iść w teren, a kawa po drodze :sad:

Apropos tego żeby się ruszyć w teren - parę dni temu wystawiłem skrytkę, reviewer opublikował. Myślałem, że FTF będzie należał do jakiegoś lokalnego geocachera, ale nie - skosił go facet ze Stanów :D

Link to comment

To wszystko zależy od charakteru tego eventu, organizatora, miejsca i ludzi. Pierwszy na jakim byłem był dwudniowy na polu campingowym - wieczorem przybycie, rozmowy, żarty, jakieś piwko czy inne trunki ale bez ochlejstwa. Rano wspólny objazd po nowo opublikowanych skrytkach. Potem kolejny - CITO event czyli sprzątanie okolicy - dostaliśmy worki i rękawice, przeszliśmy się po wyznaczonym terenie i zebraliśmy śmieci, ktoś umówiony miał je potem zabrać. Innym razem było to spotkanie w pubie jako pożegnanie pewnego Czecha wracającego do kraju. Innym razem było to kilkuminutowe spotkanie typu "flash mob" czyli w umówionym miejscu o umówionym czasie wszyscy się schodzą, podpisują logbook i rozchodzą. Był też taki połączony z wycieczką na najwyższy szczyt okolicznych gór - niecałe 1000 m, ale ze 2 godziny podejścia we mgle i silnym wietrze. Są i takie bardziej wyczynowe połączone z wejściem na jakiś trudniejszy szczyt, są też takie że jest to spotkanie w pubie, czasem sa połączone z szukaniem starych skrytek w okolicy, czasem ze świeżo ukrytymi, czasem bez tego elementu. Co kto lubi i na ile kto ma siłę i ochotę. Żadnych nieprzyjemnych sytuacji jak do tej pory nie stwierdziłem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...