Jump to content

Statystyki...


woytas

Recommended Posts

Jutro Słowacja, pojutrze Włochy. Nie jest to nic dziwnego, bo jesteśmy jednym z większych krajów w Europie. Nie jest to żaden powód do "dumy", że prześcigamy kolejne państwa, ale powód do radości, że wreszcie w Polsce geocaching nadgania wieloletnie zaległości.

Swoją drogą jestem ciekaw, jak to obecnie wygląda w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i powierzchnię. Jakiś czas temu gorzej było tylko w Bułgarii i Rumunii.

Link to comment

A tereny maja trudniejsze od nas, bo dużo gór i górek... :rolleyes:

 

Nie doszukiwałbym się tutaj zależności pomiędzy trudnością terenu a ilością, a raczej wskazał na atrakcyjność turystyczną i rodzaj gruntów. Przykładem jest Małopolska - całkiem przyzwoite zagęszczenie skrytek w części południowej, gdzie są góry i lasy, oraz znikome w części północnej, gdzie dominuje wyżynny krajobraz rolniczy. W lesie i górach praktycznie wszędzie możemy umieścić ciekawą skrytkę, choćby krajobrazowo lub wymagającą wspinaczki drzewnej. W przypadku terenów rolniczych nie ma nawet możliwości na umieszczenie pojemnika na sporych połaciach terenu ze względu na ich uprawę.

Link to comment

A możesz wkleić na forum dla porównania mapki z obu podejść - widać wyraźnie różnice?

 

Planujesz to samo zrobić dla województw?

 

Coś mi się wydaje, że wróciła pierwotna wersja. Na tej z podziałem: liczba skrytek/powierzchnia powiatu, która była wyświetlana wczoraj wieczór, zdecydowanie królował Sopot i Tarnów, Kraków tez był bardziej czerwony. Za to Górzno (powiat brodnicki) było jakby takie bledsze.

 

Mnie zastanawia coś innego. Wczoraj wieczorem widziałem ok 40 białych plam (czyli jak rozumiem, nieokeszowanych jeszcze powiatów), a dziś rano jest ich jakby trochę więcej... Czy może powinienem iść do okulisty?

Link to comment
A możesz wkleić na forum dla porównania mapki z obu podejść - widać wyraźnie różnice?

Niestety nie mam starszej wersji, a nie chce mi się od nowa generować ;)

Różnica jest taka, że duże powiaty (np. brodnicki) są teraz bardziej blade ;) A małe, w których jest odpowiednia ilość skrytek na km2 są bardziej czerwone (np. Sopot).

Aktualna wersja mapy jest bardziej miarodajna, bo uwzględnia powierzchnię danego powiatu - wiadomo, że lepiej jest okeszowany mały powiat mający 100 skrytek niż duży z tą samą ilością ;)

 

Różnicę w statystyce można zobaczyć na tej stronie: http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=county&type=all odpowiednio sortując dane:

- Liczba skrytek

- Liczba skrytek na 100 km2

 

Dla województw też tak zrobię.

Edited by Spider
Link to comment

h624.png

 

Kolejny rok i kolejne podwojenie ilości skrytek w Polsce. Jeśli trend się utrzyma to za rok w Polsce będzie ok. 15 tyś skrytek :D

 

No chwilę obecną mamy 9334 skrytki. Wynika z tego, że wyprzedzamy w tym rankingu Słowację, która ma aktualnie 9297 skrytek. Gonimy Włochy, które mają 11611 skrytek. Dystans ten zmniejszył się od lipca z 3457 do 2277 na dzień dzisiejszy.

Do Niemiec ciągle daleko :)

Link to comment

Project Geocaching (http://project-gc.com/) uaktualnia mapę Polski. Wkrótce (po 23.01.2014) powinny pojawić się powiaty, których mapę ostatnio im podesłałem. Zostanie też poprawiona mapa województw, bo tą którą dysponowali wzięli z OSM, a tam dane są niedokładne. Przesłałem im mapę z danymi z PRG (Państwowego Rejestru Granic). Może się zatem zdarzyć, że niektórym osobą które znajdowały kesze przy granicy województw, mapa zmieni wygląd...

http://project-gc.com/Home/CountrySupport

Link to comment

Dostałem właśnie maila:

 

"The polygons are imported now. I am not sure about how long time it takes for them to take effect on the site, due to data-caching. But I would think that they are there within an hour from now.

 

Some places might take up to 24-30h, but that's probably pretty rare."

 

:)

Link to comment

to moze jako Master of Disaster zobaczysz jak namieszales i jako sprawca zamieszania poprawisz? Spider podeslal liste "overlap'ow"....

Otóż to.

 

Wychwycenie grubych błędów to raptem kilkanaście kliknięć + link Spidera w celu weryfikacji.

Nazwy też niech będą jak poprzednio - małymi literami, bez polskich ogonków. Prefix "woj." też wg mnie zupełnie zbędny.

Link to comment

Magnus aka ganja1447 z ProjectGC dostał na początku moje wytyczne co do nazewnictwa... Pisałem by przejął geometrię w przypadku województw bez atrybutów... No ale nic... przeedytuję bazę i prześlę mu raz jeszcze do uploadu. Nawet nie wiedziałem że są jaja z dublami nazewniczymi ;)

Link to comment

Nawet nie wiedziałem że są jaja z dublami nazewniczymi ;)

 

Nie chcę od razu z grubej rury walic, ale moze zanim zaczniesz grzebac w systemach, ktore dotycza nas wszystkich to zadasz pytanie lub skontaktujesz sie z osobami, ktore utrzymuja serwisy (!!!!) w Polsce. W tym jednym temacie pojawiły się już dwie osoby (Dwaj Panowie S), które mają na moje oko bardzo duze doswiadczenie w zajmowaniu sie ta tematyka.

 

PS. Czy ja na prawde jestem az taki zlosliwy??

Link to comment
Nie chcę od razu z grubej rury walic, ale moze zanim zaczniesz grzebac w systemach, ktore dotycza nas wszystkich

Konsekwencje są straszne: wszyscy spać przez to nie mogą, geocacherki przedwcześnie tracą potomstwo, a męska część pije na umór. :laughing:

PS. Czy ja na prawde jestem az taki zlosliwy??

Tak. B)

Link to comment

Wczoraj wieczorem zapukali do mnie Panowie z ABW z pytanie co ja sobie myślę, bo kraj stanął na skraju katastrofy...

 

Ech... Zadałem pytanie do GC_project o możliwość aktualizacji powiatów na mapach... otrzymałem odpowiedź, że nie mają danych, to im przesłałem komplet. Teraz mi się dostaje, że grzebie przy systemach.. Dobre ;)

 

No w każdym razie właśnie przerabiam mapę... wywalam polskie znaki, a duble przerobie w ten sposób, że w nawiasie pojawi się nazwa siedziby powiatu

Edited by Scout_RB
Link to comment

PS. Czy ja na prawde jestem az taki zlosliwy??

Tak. B)

To ja przepraszam. Sypie glowe popiolem i ide odstac pol godziny na mrozie za oknem.

 

:D

 

Na dodatek zgadzam sie z Wantsky'm - wazne zeby chciec cos zrobic. Najwyzej trzeba potem poprawiac, ale przynajmniej sie cos dobrego zrobilo!

Link to comment

otrzymałem odpowiedź, że nie mają danych, to im przesłałem komplet.

Może i komplet, ale układanka z tego nie wyszła ;-)

 

No w każdym razie właśnie przerabiam mapę... wywalam polskie znaki, a duble przerobie w ten sposób, że w nawiasie pojawi się nazwa siedziby powiatu

i git. masz jeszcze dwa podejścia, jak się nie uda to jesteś u Pani ;-)

Link to comment

Not a problem, thank you for your efforts. The polygons are imported. Currently in the process of assigning new regions and counties to every geocache in Poland. After that,  I will purge all the cached maps on the Profile Stats.All in all it will take an hour, if I don't forget the last step, since I have to trigger it manually after the assigments are done.

Link to comment

Można to (i kilka innych mapowych statystyk) sprawdzić także na Project_GC, ale o ile mapy wyświetlane pod profilem może zobaczyć każdy, to statystyki porównawcze są już tylko dla użytkowników premium.

 

W sensie, posiadających płatne konto na Project-GC

Edited by Scout_RB
Link to comment

Hmm to ktoś kto ma premium na Project-GC mógłby sprawdzić jakie są rekordy pokrycia powiatów dla USA i Niemiec?

 

Kraje z największą liczbą keszerów, gdzie 10 tyś. znalezień nie wystarcza nawet aby się znaleźć w 1-ej 200. A 10 tyś. to dość dużo, aby zrobić imponujące rekordy w czymś innym niż liczba znalezień pudełek po filmie :D

Link to comment

Rekordzista w Niemczech ma znalezienia we wszystkich 403 z 403 counties. Jest taki jeden keszer. Kolejnych 9 ma znalezienia w 400 counties lub więcej.

 

Rekordzista w Stanach Zjednoczonych ma zaliczonych 2357 z 3143 counties.

 

W Polsce rządzi niepodzielnie fosgen61 :-) Znalezienia w 183 z 379 powiatów. Drugie miejsce dadoskawina (160). Trzeci jest Qbacki (141).

Link to comment

 

W Polsce rządzi niepodzielnie fosgen61 :-) Znalezienia w 183 z 379 powiatów. Drugie miejsce dadoskawina (160). Trzeci jest Qbacki (141).

A to ciekawe zjawisko... coś wtym musi być...

fosgen61 - 1 założenie, Qbacki- tylko korzysta z pracy innych- 0 (!) założeń :unsure:

Link to comment

A to ciekawe zjawisko... coś wtym musi być...

fosgen61 - 1 założenie, Qbacki- tylko korzysta z pracy innych- 0 (!) założeń :unsure:

 

A to mnie akurat bardzo nie dziwi. Założenie kesza wymaga możliwości opieki nad nim, a jesli ktoś nie ma stałego miejsca zamieszkania, to ciężko o serwis. Z drugiej strony, mobilni mają więcej możliwości dużo powiatów zrobić ....

Link to comment

W poprzednich latach robiłem statystykę pod koniec lipca, ale w tym roku postanowiłem zrobić już teraz (druga będzie za miesiąc), bo:

- oprócz Słowacji wyprzedziliśmy kolejny kraj - Włochy,

- w niecały rok (11 miesięcy) podwoiliśmy liczbę skrytek !!!

 

Poniżej statystyka z podziałem na kraje:

 

2014.png

 

Francja (awans na 3 miejsce i przyrost na poziomie 50%) i Litwa (przyrost powyżej 50%) też sobie nieźle radzą, ale Polska bije wszystkich pod względem rozwoju :D

Link to comment

 

Francja (awans na 3 miejsce i przyrost na poziomie 50%) i Litwa (przyrost powyżej 50%) też sobie nieźle radzą, ale Polska bije wszystkich pod względem rozwoju :D

Gratulacje zatem dla wszystkich Zakładających i naszych drogich 5 Recenzentów, bo ci nie tylko puszczają , ale potem dbają o to,żeby było ok, i alarmuja w razie czego zapominalskiego

założyciela. Łubu dubu... :rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...