Jump to content

Statystyki...


woytas

Recommended Posts

Wygląda rewelacyjnie - czy jest do tych kolorów jakaś skala?

 

Myślę że poziom gminny nie jest na ten moment niezbędny ;)

Będzie skala, tooltipy z ilością skrytek, linki do statystyk powiatów i herby by ładnie wyglądało. Dodatkowo mapki województw z podziałem na powiaty. Ale to wszystko będzie za jakiś czas jak tylko obrobię się z aktualnymi obowiązkami.

Link to comment

Będzie skala, tooltipy z ilością skrytek, linki do statystyk powiatów i herby by ładnie wyglądało. Dodatkowo mapki województw z podziałem na powiaty. Ale to wszystko będzie za jakiś czas jak tylko obrobię się z aktualnymi obowiązkami.

 

Ech, gdyby tak projektanci GC.COM chcieli skorzystać z usability i funkcjonalności portalu GC.PL - marzenia :)

 

Jeśli doszłyby takie statystyki powiatowe, to może być przydatne aby w sekcji "Twoje konto" dać stałe linki "Twoje województwo" i "Twój powiat", coś a'la dwupoziomowa "Moja okolica" (dostępna lokalnym portalu). Oczywiście dla tych co podali swoje współrzędne domowe. W sumie jest już taki link do województwa w profilu, ale to jest za głęboko schowane.

 

Do rozważenia również aby na ekranie statystyki woj/pow podawać od razu tabelkę "10 najnowszych skrytek", tak jak jest na stronie głównej portalu. Teraz trzeba się przeklikiwać np.z podsumowania tabelki "skrytki wg typów". Chodzi o to aby szybko zobaczyć co nowego w swojej okolicy.

 

------------

 

Ciekawa funkcjonalność (podpatrzona na lokalnym portalu) której bardzo brakuje na GC (COM i PL) to "Moje skrytki" wyświetlająca szybko listę posiadanych skrytek, w podziale na aktywne / nieaktywne / zarchiwizowane i zaznaczaniem kolorami tła w których aktywnych są problemy (kilka nieznalezień / need maintenance / need archived), z ekskalacją kolorami jeśli dana skrytka długo nie jest naprawiana.

 

Po ostatnich zmianach na lokalnym portalu jako dwusystemowiec używam właśnie tamtej funkcjonalności aby ogarniać moje 65 skrytek - bo to co jest na GC jest słabiutkie. Aktualnie najlepszy raport problemów na GC.COM jest dostępny przy próbie założenia nowej skrytki :)

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Ech, gdyby tak projektanci GC.COM chcieli skorzystać z usability i funkcjonalności portalu GC.PL - marzenia :)

Lejesz miód na moje serce :) Cóż... Próżny jestem ;) , lubię jak mnie chwalą więc:

 

Ciekawa funkcjonalność (podpatrzona na lokalnym portalu) której bardzo brakuje na GC (COM i PL) to "Moje skrytki" wyświetlająca szybko listę posiadanych skrytek, w podziale na aktywne / nieaktywne / zarchiwizowane i zaznaczaniem kolorami tła w których aktywnych są problemy (kilka nieznalezień / need maintenance / need archived), z ekskalacją kolorami jeśli dana skrytka długo nie jest naprawiana.

 

Po ostatnich zmianach na lokalnym portalu jako dwusystemowiec używam właśnie tamtej funkcjonalności aby ogarniać moje 65 skrytek - bo to co jest na GC jest słabiutkie. Aktualnie najlepszy raport problemów na GC.COM jest dostępny przy próbie założenia nowej skrytki :)

Mówisz i masz -> http://www.geocaching.pl/mycaches.php :)

Jak coś trzeba dorobić to pisz śmiało ;)

Link to comment

Przy okazji powstała nowa ikonka:

 

probably_firstaid.gif

 

oznaczająca "Skrytka prawdopodobnie wymaga serwisu"

Rewelacja, rewelacja, dziękuję.

Ale - na jakiej podstawie ten białoniebieski krzyżyk się pojawia? Bo mi świeci w skrzynce posadzonej 5 dni temu i mającej 0 znalezień.

Link to comment

Przy okazji powstała nowa ikonka:

 

probably_firstaid.gif

 

oznaczająca "Skrytka prawdopodobnie wymaga serwisu"

Rewelacja, rewelacja, dziękuję.

Ale - na jakiej podstawie ten białoniebieski krzyżyk się pojawia? Bo mi świeci w skrzynce posadzonej 5 dni temu i mającej 0 znalezień.

No właśnie dlatego, FTF w nas na północy bywa do godziny po publikacji..., a tam u was co- !?! :rolleyes:

Link to comment
Ale - na jakiej podstawie ten białoniebieski krzyżyk się pojawia? Bo mi świeci w skrzynce posadzonej 5 dni temu i mającej 0 znalezień.

Ikonka się pojawia po 3 nieznalezieniach pod rząd. W przypadku skrytek bez znalezień był błąd ale już powinno być OK.

Edited by Spider
Link to comment
Ale - na jakiej podstawie ten białoniebieski krzyżyk się pojawia? Bo mi świeci w skrzynce posadzonej 5 dni temu i mającej 0 znalezień.

Ikonka się pojawia po 3 nieznalezieniach pod rząd. W przypadku skrytek bez znalezień był błąd ale już powinno być OK.

I to jest super pomysł, mobilizujący właściciela do zainteresowania się losem skrytki, ja zwykle sprawdzam po 2 DNFach, zwłaszcza jak są od ludzi z pewnym dorobkiem na koncie...

Link to comment

Mówisz i masz -> http://www.geocaching.pl/mycaches.php :)

Jak coś trzeba dorobić to pisz śmiało ;)

 

Ty to masz tempo - nawet nie chcę myśleć jaka byłaby komercyjna stawka za takie SLA i gotowość do realizacji CR ;)

 

Wygląda obiecująco, ale jeszcze nie osiągnęło funkcjonalności konkurencji - najważniejsze sprawy to "4" i "5" :)

 

Z tego co udało mi się obejrzeć na szybko to:

 

1) Log typu "Owner maintenance" występujący po nieznalezieniach powinien kasować znacznik "prawdopodobnego wymogu serwisu"

 

2) W ikonce skrytki można podlinkować bezpośrednią edycję skrytki (jeśli to jest możliwe)

 

3) Wydają mi się tutaj niepotrzebne kolumny: TB, Zadanie/Teren, Rozmiar (ewentualnie może zostać TB)

 

4) Przydałaby się za to kolumna "Ostatnio znaleziona" (dwuwierszowy: "DD-MM-RRRR" / "X dni temu"), de facto jako znalezienia można też zaliczać log "owner maintenance"

 

5) Dla "tymczasowo niedostępnych" przydałaby się za to kolumna "Nieaktywna od" (dwuwierszowy: "DD-MM-RRRR" / "X dni temu") - to może funkcjonować zamiast lub równolegle z kolorowania tłem całego paska.

 

6) Ewentualny algorytm kolorowania tła wiersza powinien działać jakoś tak:

- 1 stopień = X tygodni,

- 2 stopień = monit reviewera po 3 miesiącach,

- 3 stopień = miesiąc po monicie, w każdej chwili możliwa archiwizacja)

 

7) Ilość ikonek logów można zwiększyć z 4 do 6

 

8) To nie wiem czy jest w zakresie umowy GC COM z GC PL, ale rewelacyjnie się to sprawdza w lokalnym serwisie: po najechaniu na ikonę logu pokazuje się ramka z informacją o dacie logu i całą treścią logu

 

9) Można też rozważyć czy skrytki ze znacznikiem "Needs maintenance" nie powinny być w osobnej sekcji pomiędzy "Aktywne" i "Niedostępne" (czyli w sekcji "Aktywne" byłyby tylko te z "Probably needs maintenance")

 

10) Do kolumny "NM" pewnie warto wyciągnąć znacznik "Needs archived" jeśli jeszcze tego nie ma

Link to comment

 

Ty to masz tempo - nawet nie chcę myśleć jaka byłaby komercyjna stawka za takie SLA i gotowość do realizacji CR ;)

 

Ale Spider to, co pisze, to pisze od serca, 'pod siebie'. Dla przyjemności. A wtedy pisze się tak, żeby było użyteczne i porządne.

 

Tymczasem komercyjnie pisze się tak, żeby spełniało wyobrażenia zamawiającego. A to z użytecznością i sensownością rozmija się bardzo często.

Link to comment
1) Log typu "Owner maintenance" występujący po nieznalezieniach powinien kasować znacznik "prawdopodobnego wymogu serwisu"

Zrobione :)

 

2) W ikonce skrytki można podlinkować bezpośrednią edycję skrytki (jeśli to jest możliwe)

Zrobione :) Dodałem jeszcze akcje dezaktywuj i archiwizuj dla dostępnych oraz aktywuj i archiwizuj dla tymczasowo niedostępnych.

 

3) Wydają mi się tutaj niepotrzebne kolumny: TB, Zadanie/Teren, Rozmiar (ewentualnie może zostać TB)

Zrobione :)

 

4) Przydałaby się za to kolumna "Ostatnio znaleziona" (dwuwierszowy: "DD-MM-RRRR" / "X dni temu"), de facto jako znalezienia można też zaliczać log "owner maintenance"

Zrobione :) (z tym, że "owner maintenance" nie jest wliczane do daty)

Dodatkowo dodałem sortowanie po dacie oraz po nazwie

 

5) Dla "tymczasowo niedostępnych" przydałaby się za to kolumna "Nieaktywna od" (dwuwierszowy: "DD-MM-RRRR" / "X dni temu") - to może funkcjonować zamiast lub równolegle z kolorowania tłem całego paska.

Nie jestem w stanie tego zrobić ponieważ jedyną informacją o dacie dezaktywacji jest log "temporary disable listing", który często jest przez ludzi kasowany. Tak więc nie zawsze udałoby się ustalić tę datę, dlatego postanowiłem zrezygnować z tej funkcjonalności.

 

6) Ewentualny algorytm kolorowania tła wiersza powinien działać jakoś tak:

- 1 stopień = X tygodni,

- 2 stopień = monit reviewera po 3 miesiącach,

- 3 stopień = miesiąc po monicie, w każdej chwili możliwa archiwizacja)

Nad tym się jeszcze zastanowię.

 

7) Ilość ikonek logów można zwiększyć z 4 do 6

Zrobione :)

 

8) To nie wiem czy jest w zakresie umowy GC COM z GC PL, ale rewelacyjnie się to sprawdza w lokalnym serwisie: po najechaniu na ikonę logu pokazuje się ramka z informacją o dacie logu i całą treścią logu

Nie przewiduję takiej funkcjonalności.

 

9) Można też rozważyć czy skrytki ze znacznikiem "Needs maintenance" nie powinny być w osobnej sekcji pomiędzy "Aktywne" i "Niedostępne" (czyli w sekcji "Aktywne" byłyby tylko te z "Probably needs maintenance")

Zastanowię się nad tym

 

10) Do kolumny "NM" pewnie warto wyciągnąć znacznik "Needs archived" jeśli jeszcze tego nie ma

Za bardzo nie wiem jakby to miało działać, bo to, że skrytka posiada log "needs archived" nie oznacza że jest do archiwizacji. Z drugiej strony nie mogę "czyścić" tej ikonki w przypadku logu znalezienia po logu needs archived bo może być tak, że skrytka jest na miejscu ale zgłoszenie dotyczy niezgodności z regulaminem.

Edited by Spider
Link to comment

No no rozkręcasz się!

 

5) Dla "tymczasowo niedostępnych" przydałaby się za to kolumna "Nieaktywna od" (dwuwierszowy: "DD-MM-RRRR" / "X dni temu") - to może funkcjonować zamiast lub równolegle z kolorowania tłem całego paska.

Nie jestem w stanie tego zrobić ponieważ jedyną informacją o dacie dezaktywacji jest log "temporary disable listing", który często jest przez ludzi kasowany. Tak więc nie zawsze udałoby się ustalić tę datę, dlatego postanowiłem zrezygnować z tej funkcjonalności.

 

Hmm dziwne ja nigdy nie kasowałem tego logu, a jeśli nawet, to przecież one nie znikają, są "Archived" i reviewer je widzi? Jakby nie widział to nie wiedziałby kiedy monitować o 3 miesiącach nieaktywności :)

Czy może chodzi Ci o to że GS nie wysyła skasowanych logów w interfejsie do GC PL?

Dalej uważam że to byłoby przydatne dla właścicieli którzy takich logów nie kasują (przynajmniej nie kasują do czasu naprawy).

 

8) To nie wiem czy jest w zakresie umowy GC COM z GC PL, ale rewelacyjnie się to sprawdza w lokalnym serwisie: po najechaniu na ikonę logu pokazuje się ramka z informacją o dacie logu i całą treścią logu

Nie przewiduję takiej funkcjonalności.

 

Jeśli nie masz (nie możesz upubliczniać) treści, to masz może chociaż daty logów które można dodać do hinta "Found" -> "Found 2012-01-15"?

 

10) Do kolumny "NM" pewnie warto wyciągnąć znacznik "Needs archived" jeśli jeszcze tego nie ma

Za bardzo nie wiem jakby to miało działać, bo to, że skrytka posiada log "needs archived" nie oznacza że jest do archiwizacji. Z drugiej strony nie mogę "czyścić" tej ikonki w przypadku logu znalezienia po logu needs archived bo może być tak, że skrytka jest na miejscu ale zgłoszenie dotyczy niezgodności z regulaminem.

 

Widzę że zmniejszyłeś czcionkę, jest dużo więcej miejsca, to może po prostu dodać drugą kolumnę "NA" obok "NM", i wyświetlać informację w postaci ikonki "Needs Archived"? Wg mnie jest to bardzo ważna sprawa dla właściciela z punktu widzenia serwisowania.

Link to comment

Acha - jeszcze jedna sprawa - fajny pomysł z dodaniem akcji z różnymi logami, ale wydaje mi się że dla skrytek aktywnych przesadą jest dawanie "Archiwizuj skrytkę". Jeszcze się ktoś rozkręci ;)

 

Jeśli już to proponuję dać do aktywnych i tymczasowo niedostępnych linka do wpisu typu "Owner maintenance". I nie ułatwiać decyzji o archiwizacji - to w końcu ostateczność.

Link to comment

Ja nie mam dostępu do skasowanych logów tak więc nie jestem w stanie zawsze wiedzieć od kiedy jest skrytka nieaktywna.

 

Treść logów mogę upubliczniać, ale nie przewiduje tego na razie ze względu na to, że generuje to niepotrzebny transfer z serwera/bazy

 

W dalszym ciągu nie wiem na jakiej podstawie mam wyświetlać ikonę w przypadku "Needs Archived"?

To są skrytki zawierajce taki log:

GCR49G, GCVCBY, GCVNCY, GCXR70, GCXRHV, GCY365, GCZFCX, GC11QNY, GC124J0, GC19710, GC1A4V2, GC1BWD3, GC1C43R, GC1D8BP, GC1D8FP, GC1D9PN, GC1F5KD, GC1FCA3, GC1G226, GC1G2F7, GC1GJV9, GC1H9M3, GC1H9N9, GC1W8JJ, GC1XGH4, GC20QEE, GC2188R, GC2ECEE, GC2H7VM, GC2P77R, GC2VMA1, GC2VQVH, GC2YRXG, GC2ZC0Q, GC2ZC0W, GC2ZC22, GC2ZC27, GC2ZC2F, GC2ZE4X, GC33X41, GC34YAE, GC359RM, GC361V1, GC3GDWY, GC3GGMQ, GC3KF4C, GC3Z02W

Pierwszy przykład z brzegu: czy przy GCR49G wyświetlać ikonę? Jeśli nie (bo później są znalezienia) to jeżeli ktoś doda do skrytki log "NA" typu "skrytka na torach kolejowych niezgodna z regulaminem", a po tym logu będą znalezienia to zgodnie z algorytmem również nie powinienem wyświetlać tej ikony. Takich różnych wyjątków jest więcej i nie ma co się nad nimi zastanawiać. Powiadomienie o NA dostaje również Reviewer i wystarczy że on wtedy podejmuje odpowiednią akcję.

 

Wyłączyłem link do archiwizacji.

 

Aaa, i jeszcze jedno: zostawiłem ikonkę TB ponieważ uważam, że każdy właściciel powinien robić porządek z zaginionymi TB/GC - tzn. jeśli skrytka zaginęła a w środku były TB to należy ustawić je na "mark as missing" by wywalić je ze skrytki skoro ich tam nie ma. Ikonka ta ma pomóc w określeniu w której nieaktywnej skrytce "znajdują" się TB.

Edited by Spider
Link to comment

zostawiłem ikonkę TB ponieważ uważam, że każdy właściciel powinien robić porządek z zaginionymi TB/GC

Taaaak ... już to widzę :D

Do niektórych właścicieli już kilka razy pisałem, w której skrzynce mają 'zombie' TB i zero reakcji.

 

A zmiany bardzo mi się podobają :)

Link to comment

Mam uwagę co do 'kamieni milowych' dla Polski, województw, powiatów i gmin - wliczane są tylko skrzynki aktywne, przez co statystyka jest bardzo płynna, i skrzynka będąca dziś 'nr 1000' jutro może już nią nie być. Tymczasem na stronie gc.com w moich osobistych 'milestones' nie ma ruchu - co znalazłem jako setną, to jest dalej, niezależnie od archiwizacji poprzednich.

Link to comment

Ale co innego kamienie milowe skrytek znalezionych a co innego założonych.

 

Nie tylko zarchiwizowane skrytki mają znaczenie. Kamienie milowe skrytek założonych są generowane po dacie założenia skrytki. Tę datę ustawia się samemu. Tak więc dzisiaj mogę zrobić skrytkę i wpisać datę założenia na 2001 rok - w ten sposób również zaburzę kamienie milowe. Mogę zamiast po dacie sortować po id ale to też jest niemiarodajne bo ja np. mam 2 lata "w poczekalni" 10 skrytek których jeszcze nie przygotowałem do publikacji. Gdybym je teraz puścił a kamienie milowe liczyłbym po id to one wpadłyby pomiędzy skrytki z 2010 roku.

 

Tak więc nie ma przepisu na to by kamienie milowe założonych skrytek zawsze były takie same.

Link to comment

Ale co innego kamienie milowe skrytek znalezionych a co innego założonych.

 

Nie tylko zarchiwizowane skrytki mają znaczenie. Kamienie milowe skrytek założonych są generowane po dacie założenia skrytki. Tę datę ustawia się samemu. Tak więc dzisiaj mogę zrobić skrytkę i wpisać datę założenia na 2001 rok - w ten sposób również zaburzę kamienie milowe. Mogę zamiast po dacie sortować po id ale to też jest niemiarodajne bo ja np. mam 2 lata "w poczekalni" 10 skrytek których jeszcze nie przygotowałem do publikacji. Gdybym je teraz puścił a kamienie milowe liczyłbym po id to one wpadłyby pomiędzy skrytki z 2010 roku.

 

Tak więc nie ma przepisu na to by kamienie milowe założonych skrytek zawsze były takie same.

Hm, to może zamiast daty założenia (manipulowalnej) brać datę publikacji? Tym uzytkownik nie jest w stanie manewrować, prawda?

Link to comment

Nie mam takich danych jak data publikacji. Jest co najwyżej log typu "publish", ale po pierwsze użytkownik może taki log skasować a po drugie w starych skrytkach takich logów nie ma bo kiedyś po prostu nie było takiego typu logu.

 

Ale jest też takie pole jak "date hidden", tym użytkownik może manewrować, owszem, ale jeśli nawet, to cóż...

 

Edit: widzę, że wyraziłem się niejasno: efektem będą "pływające kamienie milowe", ale przynajmniej będzie wiadomo, kiedy mniej-więcej dana liczba została osiągnięta.

Edited by Murazor
Link to comment

Nie mam takich danych jak data publikacji. Jest co najwyżej log typu "publish", ale po pierwsze użytkownik może taki log skasować a po drugie w starych skrytkach takich logów nie ma bo kiedyś po prostu nie było takiego typu logu.

 

To może zrobić to tak, żeby na potrzeby kamieni milowych stworzyć osobną tabelę przyrostową - w której będą jednorazowo dopisywane nowo publikowane skrytki. Pierwszą listę utworzyć na bazie najbliższej pełnej synchronizacji wg daty publikacji, i potem tylko dokładać. Ewentualne manipulowanie datą utworzenia po publikacji nie będzie miało znaczenia.

 

Acha - w powiatach można chyba obniżyć poziom kolejnych kamieni milowych aby było ich więcej? Oczywiście to są duperele.

 

W dalszym ciągu nie wiem na jakiej podstawie mam wyświetlać ikonę w przypadku "Needs Archived"?

 

Wg mnie taka informacja jest bardzo ważna dla właściciela. Osobna kolumna nie koliduje z "Needs Maintenance". Myślałem o innym algorytmie, ignorującym znalezienia. Można założyć że taka ikonka "wisi" na skrytce do momentu wpisania przez właściciela logu "owner maintenance" (zakładam że właściciel dopasowując ją do regulaminu wykonuje taką operację na opisie) albo skasowania logu "needs archived".

 

Ale nie nalegam, krok milowy do przodu (dla hurtowników) i tak został wykonany!

Link to comment

@HighlanderPL,

 

1) Kamieni milowych nie zmienię bo po pierwsze nie widzę sensu tej zmiany, a po drugie i najważniejsze to ja mogę prezentować dane w analogiczny sposób jak na GC czyli skrytki zarchiwizowane mogę wyświetlać tylko i wyłącznie w przypadku wyszukiwania po użytkowniku lub w profilu użytkownika. Uwzględnienie skrytek zarchiwizowanych w kamieniach milowych powoduje, że nie spełniam tego wymagania.

 

2) Obniżę poziom kolejnych kamieni milowych w powiatach do 50.

 

3) Twój algorytm nie ma sensu ponieważ nie ma logicznego uzasadnienia dodawania logu "owner maintanance" po logu NA. Log "owner maintanance" dodaje się po logu NM. Dalej również będę stać przy stanowisku, że świetle przeróżnych przypadków jakie mogą wystąpić, informowanie o tym logu jest bezsensowne - gwarantuje Ci, że zanim zajrzysz do swojego profilu na GC PL, reviewer podejmie odpowiednią akcję - i zostaniesz powiadomiony ;)

Edited by Spider
Link to comment

1) Kamieni milowych nie zmienię bo po pierwsze nie widzę sensu tej zmiany, a po drugie i najważniejsze to ja mogę prezentować dane w analogiczny sposób jak na GC czyli skrytki zarchiwizowane mogę wyświetlać tylko i wyłącznie w przypadku wyszukiwania po użytkowniku lub w profilu użytkownika. Uwzględnienie skrytek zarchiwizowanych w kamieniach milowych powoduje, że nie spełniam tego wymagania.

 

OK - nie znałem tego ograniczenia. Ale prawdę mówiąc osobiście nie widzę sensu istnienia "dynamicznych" kamieni milowych. Może zastąpić tę statystykę przydatniejszą tabelką "Najnowsze 10 skrytek".

 

2) Obniżę poziom kolejnych kamieni milowych w powiatach do 50.

 

Ten próg przekracza teraz 15 powiatów więc to pewnie też niewiele daje. Ale to nieistotne jeśli te kamienie muszą zostać dynamiczne.

 

3) Twój algorytm nie ma sensu ponieważ nie ma logicznego uzasadnienia dodawania logu "owner maintanance" po logu NA. Log "owner maintanance" dodaje się po logu NM. Dalej również będę stać przy stanowisku, że świetle przeróżnych przypadków jakie mogą wystąpić, informowanie o tym logu jest bezsensowne - gwarantuje Ci, że zanim zajrzysz do swojego profilu na GC PL, reviewer podejmie odpowiednią akcję - i zostaniesz powiadomiony ;)

 

Masz rację. Postrzegałem ten atrybut bardziej jako "ostatnie przearchiwizacyjne wezwanie do naprawy", a on ma faktycznie szersze zastosowania. Wniosek wycofany :)

Link to comment

Niezłe! Chociaż Twoje statsy na GC PL prezentują inne podejście, więc projekty się uzupełniają zamiast dublować. Za to na pewno jest to cios w GSAK'a.

 

Fajna sprawa że dla założycieli jest pokazywana "caching karma" oraz ilość FAV przyznanych skrytkom.

 

KARMA (tu czternaste miejsce w PL - czyli za dużo szukam ;)

http://project-gc.com/TopHiders/topkarma/?profile_name=&profile_country=Poland&country=&region=&county=&fromyyyy=&frommm=&fromdd=&toyyyy=&tomm=&todd=&submit=Filter&submitbutton=Filter

 

FAV (miłe zaskoczenie - V miejsce w PL - gratulacje dla Toczego!)

http://project-gc.com/TopHiders/favgained/?profile_name=&profile_country=Poland&country=&region=&county=&hidden_fromyyyy=&hidden_frommm=&hidden_fromdd=&hidden_toyyyy=&hidden_tomm=&hidden_todd=&submit=Filter&submitbutton=Filter

 

Niestety nie działa linkowanie do obrazków statystyk (forum GC odrzuca takie linkowanie)

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Miłośnikom statystyk polecam tę stronę:

 

http://project-gc.com/

 

Krótki przewodnik dla nieanglojęzycznych użytkowników, którzy chcą zobaczyć swoje dokładne statystyki keszowania na GC:

 

0) Upewnij się że jesteś zalogowany na gc.com

 

1) Przejdź na serwis project-gc.com

 

2) Prawy górny róg => klik "Authenticate"

 

3) Widać dłuższy tekst, na dole znowu klik "Authenticate"

 

4) Przenosi Cię na stronę gc.com, na dole widać "You are signed in as ..........", powyżej klikasz "Allow access"

 

5) Przenosi Cię automatycznie na stronę project-gc.com, jesteś już zautoryzowany (prawy górny róg widać login)

 

6) Górne menu, wybierz Profile => Profile Stats

Link to comment

Jeszcze kilka ciekawych rzeczy odnośnie osobistych statystyk na

project-gc.com/Profile/ProfileStats

 

1) Na tej stronie są 3 zakładki - Finds / Milestones / Hides

 

MILESTONES - fajny pomysł na pokazanie "First cache by country"

 

HIDES mnie zaciekawiła, m.in. widzę na niej że moje skrytki były znajdowane przez 356 z 366 dni w roku (97%) - dużo lepiej niż moje własne poszukiwania :) Niezły jest wykres "Cumulative finds of my caches"

 

2) Super funkcjonalność "Download static HTML" która umożliwia pobranie sobie pliku z w/w statsami do wklejenia do publicznego profilu na GC. Jest też podany bezpośredni link gdzie należy wkleić zawartość podbranego pliku. Koniec ze żmudnym produkowaniem statystyk poprzez PocketQueries, GSAK i makra. Sprawiłem - zakładki działają, wyświetla się poprawnie.

 

3) To czego temu projektowi brakuje to statystyki rzucane na mapy świata / Europy / kraju itp. oraz "BadgeGen" (generowanie odznak). Ale projekt się chyba wciąż rozwija więc może pójdą w tym kierunku, tym bardziej że statsy GSAK były dla nich inspiracją.

 

4) Projektowi brakuje również polskiej wersji językowej. Jest niemiecka, francuska, czeska, słowacka... może ktoś z większą ilością wolnego czasu się zmobilizuje wykonać polską wersję :)

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...