Jump to content

Statystyki...


woytas

Recommended Posts

Może zaczęli migrować skrzynki ze swojego lokalnego serwisu, albo założyli kilka ogromnych power traili, bo nie wiem jak to jeszcze można wytłumaczyć?

We wrzesniu, 9-11 mieli duzy event w Budapeszcie i powstalo na te okazje wlasnie kilkaset skrzynek:

1. PT dookola miasta, po granicach administracyjnych

2. BBB czyli Budapeszt by bike - cala seria, cos w rodzaju PT

3. Obsadzono autostrady do Budapesztu skrzynkami - np na M3 praktycznie na kazdym parkingu w obie strony postawili skrzynki

Edited by t_e_d
Link to comment

Nie ma się czym przejmować. Lepiej stawiać na jakość a nie na ilość. Róbmy porządne kesze a nie byle jak i byle gdzie.

Z drugiej strony jest mnóstwo białych plam jak lubelskie, więc tam zmobilizujmy swoje siły a nie dokładajmy kolejnej setki mikrusów w Wawie :D

 

No właśnie, jest duża dysproporcja w regionach. Jest wiele ciekawych miejsc, które aż krzyczą o kesza.

Link to comment

Ad. 1. Da się ale jakie to będą dane zależy od definicji skrytki aktywnej :)

 

Na GC skryka aktywna to taka która nie jest zarchiwizowana czyli posiadająca następujące flagi: available="True" archived="False". Czyli do skrytek aktywnych zaliczane są także skrytki tymczasowo niedostępne bo jak sama nazwa mówi są tymczasowo niedostępne. Oczywiście mogę zrobić podział na "aktywne i dostępne", "aktywne i tymczasowo niedostępne" oraz "zarchiwizowane", ale wtedy nie mam jak się odnieść do innego popularnego serwisu bo nie posiadam takich danych z tamtego serwisu ;)

 

Ad. 2. Niestety nie posiadam danych na temat przypisania użytkownika do danego kraju

Edited by SpiderPL
Link to comment

Ad. 1. Da się ale jakie to będą dane zależy od definicji skrytki aktywnej :)

 

Na GC skryka aktywna to taka która nie jest zarchiwizowana czyli posiadająca następujące flagi: available="True" archived="False". Czyli do skrytek aktywnych zaliczane są także skrytki tymczasowo niedostępne bo jak sama nazwa mówi są tymczasowo niedostępne. Oczywiście mogę zrobić podział na "aktywne i dostępne", "aktywne i tymczasowo niedostępne" oraz "zarchiwizowane", ale wtedy nie mam jak się odnieść do innego popularnego serwisu bo nie posiadam takich danych z tamtego serwisu ;)

 

Ad. 2. Niestety nie posiadam danych na temat przypisania użytkownika do danego kraju

 

Mały błąd w tabeli - na OC PL skrzynek na terenie Polski jest łącznie 15257 a nie 15603 (pozostałe 350 założono zagranicą więc się nie liczą w tej statystyce).

 

Faktycznie na OC PL widać tylko podział na "aktywne" oraz "zarchiwizowane i tymczasowo niedostępne" (tak działają filtry w wyszukiwarce skrzynek, a mapa v3 chociaż potrafi wyświetlić skrzynki T/N to nie podlicza wyświetlonych skrzynek). Można problem nieco obejść używając starej mapy v2 która wyświetla T/N i podlicza skrzynki, wychodzi z niego że skrzynek T/N w bazie OC PL jest około 500.

 

Aktywnych skrzynek w Polsce (wg wyszukiwarki) jest 10790, plus 500 T/N wychodzi 11290 sztuk. Więc już masz dane do porównania :)

 

Wg mnie wywalenie zarchiwizowanych z porównania ma o tyle sens, że na GC stanowią one 18% puli, a na OC aż 28%.

 

Chociaż z drugiej strony znalezienia i keszerzy nie przepadają wraz ze skrzynkami. Ech te statystyki ;)

Link to comment

Każdy statystyki czyta inaczej, Spider zachęcił do wniosków - swoim się podzielę.

W polskim serwisie jest x (5?) razy więcej keszy. Kesze dwusystemowe rozwalają całe zestawienie...

Na GC (globalnie) jest wiele więcej szukających i jak nas odwiedzą, to szukają tylko na GC (uogólniam - pewnie są też jednostkowe przykłady innego zachowania...).

Proponuję się dobrze bawić i mieć frajdę, że jak jesteś ortodoksem, to inni nie są i dają Ci możliwość znalezienia kesza :)

Myślę, że jakby działało w obie strony - ogólnie, byłoby milej...

Link to comment

Wracajac do statystyk polskich skrzynek (na GC), patrzac na "medaliki" (badge)i na statystyke uzytkownika mam nastepujace propozycje:

 

1. tabelka (jak w statystyce uzytkownika) - ile jest pl-skrzynek poszczegolnych stopni trudnosci (macierz)

2. srednia "trudnosc zadania" i "trudnosc terenu" pl-skrzynek (ogolnie i w rozbiciu na poszczegolne rodzaje: tradycyjna, multi, inna itp)

3. moze jakis wykresik jak wyglada zakladanie skrzynek w poszczegolnych miesiacach (podobnie - globalnie i w rozbiciu na rodzaje)

4. wykresik, jak wyglada znajdowanie pl-skrzynek w poszczegolnych miesiacach

5 jakies zestawienie "popularnosci" czyli ilosci znalezien pl-skrzynek ?

Link to comment

Dzięki za czujność. Już poprawiłem. :)

 

Przy okazji dodałem kolumny/wiersze z poszczególnymi sumami trudności terenu/zadania

 

EDIT: W październiku w profilu każdego użytkownika również będzie takie zestawienie - muszę tylko najpierw dokończyć kilka innych zmian.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Ktoś chciał kiedyś taką statystykę więc podaję...

 

W Polsce na Geocaching.com jest 2392 aktywnych skrytek z czego 1161 (48%) jest zarejestrowanych podwójnie.

 

W Polsce na Geocaching.com jest 558 zarchiwizowanych skrytek z czego 249 (44%) jest zarejestrowanych podwójnie.

 

Czyli razem jest 2950 skrytek z czego 1410 (47%) jest zarejestrowanych podwójnie.

Link to comment

a ja pomyslalem sobie o takich prostych, ale chyba fajnych miarach:

 

- znalazles wiecej keszy niz X% keszerow w Polsce,

- ukryles wiecej keszy niz Y% keszerow w Polsce.

 

bedzie pewnie problem zdefiniowania potrzebnej ilosci/listy "keszerow w Polsce", ale moze da sie cos wymyslic? :)

Link to comment

Czy jest możliwe przedstawienie graficzne ilości zakładanych keszy w PL ? ( podobnie jak to ma miejsce w lokalnym serwisie )

 

byłoby to fajne uzupełnienie dla istniejących już kamieni milowych.

Wersja "beta" wykresu jest już na stronie: http://www.geocaching.pl/statistics.php

Po najechaniu na wykres wyświetla się dokładna ilość w danym miesiącu.

 

a ja pomyslalem sobie o takich prostych, ale chyba fajnych miarach:

 

- znalazles wiecej keszy niz X% keszerow w Polsce,

- ukryles wiecej keszy niz Y% keszerow w Polsce.

 

bedzie pewnie problem zdefiniowania potrzebnej ilosci/listy "keszerow w Polsce", ale moze da sie cos wymyslic? :)

Nie mam takiej możliwości bo nie mam informacji kto jest z jakiego kraju. Parę postów wyżej podawałem że przynajmniej 1 skrytkę znalazło 16 tyś ludzi. Zapewne większość z nich to obcokrajowcy, którzy znaleźli raptem tylko kilka skrytek. Robienie więc statystyki o której mówisz mija się z celem bo wyjdzie, że znalazłeś więcej keszy niż 99% keszerów w Polsce. Natomiast jeśli chodzi o ukrywanie to można zrobić taką statystykę na postawie użytkowników którzy założyli przynajmniej 1 skrytkę, ale tu też te dane nie będą ciekawe bo jest bardzo wiele osób które założyły tylko 1 skrytkę.

Link to comment

a ja pomyslalem sobie o takich prostych, ale chyba fajnych miarach:

 

- znalazles wiecej keszy niz X% keszerow w Polsce,

- ukryles wiecej keszy niz Y% keszerow w Polsce.

 

bedzie pewnie problem zdefiniowania potrzebnej ilosci/listy "keszerow w Polsce", ale moze da sie cos wymyslic? :)

Nie mam takiej możliwości bo nie mam informacji kto jest z jakiego kraju.

cacherstats.com tez chyba nie maja i dedukuja po wiekszosci znalezien danego usera.

to byloby przyblizenie, ale zawsze mozliwe.

 

Parę postów wyżej podawałem że przynajmniej 1 skrytkę znalazło 16 tyś ludzi. Zapewne większość z nich to obcokrajowcy, którzy znaleźli raptem tylko kilka skrytek. Robienie więc statystyki o której mówisz mija się z celem

jakos nie widze zwiazku pomiedzy miara "znalazles wiecej keszy niz X innych osob" a faktem, ze jakas skrzynke znajdzie 16 osob, czy 16 tys.

ale nie wykluczam, ze jeszcze sie nie obudzilem ;)

 

bo wyjdzie, że znalazłeś więcej keszy niż 99% keszerów w Polsce.

co by wyszlo, to wlasnie ciekaw jestem zobaczyc. jesli faktycznie bylby wysoki odsetek i to na dodatek zgodny z prawda, to fajnie byloby sie o tym dowiedziec :)

 

Natomiast jeśli chodzi o ukrywanie to można zrobić taką statystykę na postawie użytkowników którzy założyli przynajmniej 1 skrytkę, ale tu też te dane nie będą ciekawe bo jest bardzo wiele osób które założyły tylko 1 skrytkę.

ciekawe, czy nie, jest rzecza subiektywna, dla mnie byloby to akurat ciekawsze, niz kolejne grupowania po trudnosciach, typach, itd :)

po prostu cos innego.

Link to comment

Chyba się jeszcze nie obudziłeś albo mówimy o zupełnie innych rzeczach.

 

Aktualnie przynajmniej 1 skrytkę znalazło 16241 osób. Wg. statystyki jesteś na 3 miejscu i masz 533 znalezień. Tak więc 16238 osób znalazło mniej skrytek niż ty czyli w twoim przypadku wyglądałoby to tak:

 

- znalazles wiecej keszy niz 99,98% keszerow w Polsce,

 

Ktoś kto ma 30 znalezień jest na 300. miejscu czyli w jego przypadku byłoby:

 

- znalazles wiecej keszy niz 98,15% keszerow w Polsce,

 

Moim zdaniem nie ma to sensu.

 

A propos cacherstats.com to nie chce mi robić robota który sprawdzałby teraz 16 tyś użytkowników.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Chyba się jeszcze nie obudziłeś albo mówimy o zupełnie innych rzeczach.

mowilismy o dwoch roznych. twoja poprzednia wypowiedz zrozumialem jakoby jedna i _ta sama_ skrzynke znalazlo 16 tys. osob i nijak nie bylem w stanie domyslec sie, co to ma do rzeczy.

 

Aktualnie przynajmniej 1 skrytkę znalazło 16241 osób. Wg. statystyki jesteś na 3 miejscu i masz 533 znalezień. Tak więc 16238 osób znalazło mniej skrytek niż ty czyli w twoim przypadku wyglądałoby to tak:

 

- znalazles wiecej keszy niz 99,98% keszerow w Polsce,

o, i to jest super news! ;>

 

Ktoś kto ma 30 znalezień jest na 300. miejscu czyli w jego przypadku byłoby:

 

- znalazles wiecej keszy niz 98,15% keszerow w Polsce,

 

Moim zdaniem nie ma to sensu.

sens jest, ale faktycznie miara dosc kiepsko sie rozklada i przez to specjalnie nie jest ciekawa.

Link to comment

Wersja "beta" wykresu jest już na stronie: http://www.geocaching.pl/statistics.php

Po najechaniu na wykres wyświetla się dokładna ilość w danym miesiącu.

 

Drobna uwaga co do wykresu plus dwie sugestie:

 

a ) W dniu dzisiejszym wykres podaje 2384 aktywne skrytki, tymczasem w tabelce wg typów jest ich 2385. Coś się rozjechało? Może nie liczy wirtuala?

 

b ) Proponuję na wykres (lewy górny róg albo nad wykres jeśli się nie da) wrzucić tekstową, zawsze widoczną informację o aktualnej ilości aktywnych skrytek (typu tej co widać w dymku). Ma to o tyle sens że wcześniej po kliknięciu w statystyki od razu było widać ilość aktywnych skrytek (w podsumowanie tabeli wg typów), teraz tabela poszła niżej i trzeba albo scrollować ekran w dół albo myszką szukać ostatniego punktu wykresu.

 

c ) Przy okazji można też dać podsumowanie ilości skrytek we wszystkich tabelach "Skrytki według typów", "Skrytki według województw", "Skrytki według rozmiarów" - i dodać kolumnę z procentowym udziałem danego typu/województwa/rozmiaru w całości.

 

d ) Super byłoby dołożyć analogiczny wykres przyrostu skrytek w statystyce województw (podejrzewam że nie będzie to tak trudne jak zrobienie obecnego globalnego - kwestia dodatkowego filtra na zapytaniu, jedyny problem jaki widzę to że niektóre zarchiwizowane mogą nie być przypisane do województw)

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Ad a. Pomijany jest przyszły event bo statystyka generowana jest do "dnia dzisiejszego"

 

Ad b. Nad wykresem zrobię takie ogóle zestawienie ilościowe.

 

Ad c. Fajne, pomyślę nad tym

 

Ad d. Nie widzę przeciwwskazań. Zarchiwizowane to nie problem bo Silesian przypisał wszystkie skrytki do odpowiednich województw.

 

Problemem może być brak czasu bo aktualnie serwis rozbudowywany jest pod zupełnie innym kątem :grin:

 

Aczkolwiek postaram się przy okazji zrealizować również Twoje prośby

Edited by SpiderPL
Link to comment

Spider,

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie portalu GC PL - kiedyś już się o to pytałem ale nie dokopałem się na forum do tego wpisu - czy mógłbyś poprawić raport wojewódzki:

http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=state&state_id=406

A konkretnie aby w tabelach:

"Użytkownicy według ilości założonych skrytek"

"Użytkownicy według ilości znalezionych skrytek"

link do skrytek na stronie GC PL pokazywał ich listę ograniczoną do województwa - teraz jak się kliknie w listę to jest pobierana pełna lista skrytek powiązanych z daną osobą. Link to tego podraportu jest trochę dziwnie zbudowany, myślałem że przynajmniej w przypadku autora skrytki wyciągnięcie takiej listy powinno być bardzo proste, typu:

http://www.geocaching.pl/seek.php?owner=Geocaching%20Polska&state_id=406 ?

domyślam się że wyciągnięcie znalazcy jest bardziej złożone, jeśli nie dysponujesz listą logów, ale prawdę mówiąc bardziej zależy mi na podraporcie znalazców.

 

Pamiętam że jakoś uzasadniałeś że nie można tego prosto zrobić, ale nie pamiętam szczegółów. W każdym razie pozostałe podraporty wojewódzkie (rozmiary, typy, FTF, TB) filtrują wg state_id.

 

Kiedyś też obiecywałeś że w przyszłej wersji będzie można wyjść poza listy TOP 10 znalazców/szukaczy żeby zobaczyć którą się ma pozycję - czy jest na to szansa?

Link to comment

Jeszcze jedno pytanie odnośnie portalu GC PL - kiedyś już się o to pytałem ale nie dokopałem się na forum do tego wpisu - czy mógłbyś poprawić raport wojewódzki:

http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=state&state_id=406

A konkretnie aby w tabelach:

"Użytkownicy według ilości założonych skrytek"

"Użytkownicy według ilości znalezionych skrytek"

Sprawdź teraz ;)

 

Kiedyś też obiecywałeś że w przyszłej wersji będzie można wyjść poza listy TOP 10 znalazców/szukaczy żeby zobaczyć którą się ma pozycję - czy jest na to szansa?

Niestety nie pamiętam o co chodziło :( Możesz to dokładniej opisać? Chodzi Ci o pełną listę?

Link to comment

Jeszcze jedno pytanie odnośnie portalu GC PL - kiedyś już się o to pytałem ale nie dokopałem się na forum do tego wpisu - czy mógłbyś poprawić raport wojewódzki:

http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=state&state_id=406

A konkretnie aby w tabelach:

"Użytkownicy według ilości założonych skrytek"

"Użytkownicy według ilości znalezionych skrytek"

Sprawdź teraz ;)

Świetna sprawa, dzięki - ułatwi mi to bardzo przegląd własnych skrytek per województwo.

 

Kiedyś też obiecywałeś że w przyszłej wersji będzie można wyjść poza listy TOP 10 znalazców/szukaczy żeby zobaczyć którą się ma pozycję - czy jest na to szansa?

Niestety nie pamiętam o co chodziło :( Możesz to dokładniej opisać? Chodzi Ci o pełną listę?

Tak, chodziło o pełną listę osób (co pewnie wymaga dedykowanego ekranu, którego na razie nie ma - są tylko tabelki TOP10).

Link to comment

Spider takie pytanko bo Wantsky na fejsie napisał

Geocaching Poland

Przekroczyliśmy 3000 skrzynek (licząc z nieaktywnymi niestety) w Polsce!

Jak myślicie? Ile ich będzie 11 października 2012?

 

Thathanka wygarnął, że bezsensu jest liczyć skrytki zarchiwizowane, ale Wantsky upierał się w komentarzu, że chodzi tu o skrytki istniejące ale tymczasowo niedostępne. Dane wziął z Twojego wykresu na geocaching.pl.

 

Jednak tu http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?country_id=158&as=1 wychodzi mi, że : "Wszystkich rekordów: 2426" ale na tej liście są też skrytki tymczasowo niedostępne :). Czy możesz napisać skąd ta liczba 3000 ? Bo bacza w Gdańsku też mi mówił o 3000 ale pewnie wziął to z Twojego wykresu.

Link to comment

Sądzę, że nastąpiła pomyłka pomiędzy zarchiwizowanymi (archived) a czasowo zawieszonymi (temporary disabled). Wystarczy spojrzeć na listę skrytek w Polsce na stronie GC:

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?country_id=158&as=1

gdzie są wyszczególnione aktywne i czasowo niedostępne (bez zarchiwizowanych).

 

Na chwilę obecną w Polsce jest 2426 skrytek aktywnych lub czasowo zawieszonych.

Edited by toczygroszek
Link to comment

No tak myślałem :).

 

W takim razie skoro dwie osoby błędnie odczytały wykres może do legendy dodać "Aktywne lub zawieszone" albo "Wszystkie (łącznie z zarchiwizowanymi)". Bo szczerze jakbym nie sprawdzał co pare dni ilości keszy na liście geocaching.com to po samym wykresie też bym myślał, że mamy 3000.

 

Swoją drogą myślałem, że zarchiwizowanych było więcej ;).

Edited by Mosznir
Link to comment
Nie do konca - ja ostatnio "odarchiwizowalem" kilka swoich skrzynek.

To sie chwali, ale jak mi sie wydaje, nie jest to wystarczajacy powod by do stanu liczyc potencjalnych 'zmartwychtancow'. Co do statystyki uzytkownika, to liczone sa tam kesze zalozone, niezaleznie od ich aktualnego stanu. Kwestia nazewnictwa i doprecyzowania.

 

Edit: o! wlasnie to napisales. :)

Edited by Thathanka
Link to comment

Myślę że Spider wyciągnął zarchiwizowane skrytki z szafy ponieważ tak samo robi na pierwszej stronie pewien lokalny serwis: "Liczba skrzynek 15879 w tym aktywnych 11329".

Chociaż już sam wykres w statystykach ich nie zawiera - ma za to nałożone druga linię w osobnej skali z ilością poszukiwań (znalezień), co tworzy bardzo ciekawe zestawienie pokazujące smutny fakt - poszukiwaczy przybywa szybciej niż zakładaczy.

 

Wracając do GC PL, to proponuję aby ten wykres zmodyfikować:

- albo zmienić kolor linii z czerwonej na szary aby nie dominowała na zieloną która pokazuje stan faktyczny

- albo wywalić czerwoną linię w ogóle, a za to rzucić na wykres linię z danymi odnośnie znalezień - wtedy zobaczymy czy na GC PL jest taki sam trend jak na lokalnym polskim serwisie.

Link to comment

Wyciągnąłem z szafy zarchiwizowane, bo chciałem je również uwzględnić we wszystkich statystykach czyli m.in. województwa / typy / rozmiary itd Miałem pomysł, żeby dla każdego typu danych zrobić dwie kolumny - jedną z całkowitą ilością skrytek a drugą ze skrytkami aktywnymi. Na GC skrytka aktywa to taka która jest gotowa do szukania lub jest tymczasowo niedostępna (jest ona nadal aktywna bo jest tylko _tymczasowo_ niedostępna). Natomiast w lokalnym serwisie tymczasowo niedostępna liczona jest jako nieaktywna. Czyli:

- aktywna na GC: gotowa do szukania + tymczasowo niedostępna

- aktywna na OC: gotowa do szukania

- nieaktywna na GC: zarchiwizowana

- nieaktywna na OC: zarchiwizowana + tymczasowo niedostępna

Również poszukiwania w lokalnym serwisie są dziwnie liczone bo jest to suma znalezień i nieznalezień co moim zdaniem jest bezsensowne bo wiele osób po nieznalezieniu loguje komentarz lub w ogóle nic. Tak więc liczba poszukiwań jest nierzeczywista. Jeśli miałbym już takie dane prezentować to prezentowałbym tylko same znalezienia.

 

Tak więc za sprawą różnej interpretacji oba serwisy pokazują zupełnie inne dane i moim zdaniem nie ma sensu tego porównywać. I pewnie z tego samego powodu są błędy w interpretacji tych danych.

 

EDIT: Zarchiwizowanych już nie ma na wykresie...

Edited by SpiderPL
Link to comment

Wyciągnąłem z szafy zarchiwizowane, bo chciałem je również uwzględnić we wszystkich statystykach czyli m.in. województwa / typy / rozmiary itd Miałem pomysł, żeby dla każdego typu danych zrobić dwie kolumny - jedną z całkowitą ilością skrytek a drugą ze skrytkami aktywnymi.

 

Wg mnie - bardzo dobry pomysl a dwiema kolumnami

Link to comment

Taki offtop na pograniczu statystyki. Jestem teraz w Poznaniu i myślałem że skoczę sobie do centrum na kesze GC, spojrzałem na mapę GC PL i zdębiałem. W tak wielkim mieście jest tylko 5 skrytek plus 2 niedostępne. W ścisłym centrum kompletna pustka. A w lokalnym serwisie zatrzęsienie skrzynek. To chyba ewenement w skali Polski. Szkoda że Wielkopolska jest taką pustynią GC. Musiałby się znaleźć jakieś pierwszy odważny dwusystemowiec aby to zmienić, niemniej ostatnimi czasy takie osoby nie są zbyt miło tutaj widziane więc pewnie zostanie nam pustynia :(

Link to comment

Musiałby się znaleźć jakieś pierwszy odważny dwusystemowiec aby to zmienić, niemniej ostatnimi czasy takie osoby nie są zbyt miło tutaj widziane więc pewnie zostanie nam pustynia :(

Jest gorzej, bo jak się znajdzie to sobie wrogów, gdzie indziej robi - a tu go... (no nie wiem, jak to napisać...).

Zastanawiam się czy innego hobby, sobie nie znaleźć.

Link to comment

[..]

Jednak tu http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?country_id=158&as=1 wychodzi mi, że : "Wszystkich rekordów: 2426" ale na tej liście są też skrytki tymczasowo niedostępne :). Czy możesz napisać skąd ta liczba 3000 ? Bo bacza w Gdańsku też mi mówił o 3000 ale pewnie wziął to z Twojego wykresu.

to chyba nie bylem ja ;) w kazdym badz razie niczego takiego nie pamietam ;>>

 

btw. wlasnie przyszedl mi do glowy inny pomysl na nowego statsa:

 

- znalazles X% wszystkich polskich skrzynek.

 

ten wydaje sie fajny :> i powinien miec sensowniejszy rozklad niz moja poprzednia propozycja ;>

 

rozszerzeniem bylby, imho jeszcze ciekawszy, podzial na wojewodztwa.

 

wszystko, jak sadze, do zrealizowania wprost, z danych, ktore sa juz na miejscu.

co sadzisz, Spider?

Link to comment

Taki offtop na pograniczu statystyki. Jestem teraz w Poznaniu i myślałem że skoczę sobie do centrum na kesze GC, spojrzałem na mapę GC PL i zdębiałem.

ta.. ja wygladalem podobnie, jak pierwszy raz to zobaczylem..

jako rdzenny poznaniak ubolewam nad tym koszmarnie :-/

 

W tak wielkim mieście jest tylko 5 skrytek plus 2 niedostępne.

fatalnie sie zlozylo, bo wlasnie w zeszlym tygodniu zawiesilem zaginiona Roze za Cytadela.

a moglbym polecic miejsce z reka na sercu.

w sloneczny dzien, lub chociaz bezdeszczowy :), bedzie tam cudnie o tej porze roku.

 

hm.. a jesli bylbys faktycznie w poblizu.. ;) i mial przypadkiem jakas probowke pod reka ;) to bylbym wielce zobowiazany za pomoc w "zdalnej" reaktywacji :)

 

W ścisłym centrum kompletna pustka. A w lokalnym serwisie zatrzęsienie skrzynek. To chyba ewenement w skali Polski. Szkoda że Wielkopolska jest taką pustynią GC. Musiałby się znaleźć jakieś pierwszy odważny dwusystemowiec aby to zmienić

juz sie znalazl :) problemem jest tylko czas i czestosc odwiedzin..

 

niemniej ostatnimi czasy takie osoby nie są zbyt miło tutaj widziane więc pewnie zostanie nam pustynia :(

miejmy nadzieje, ze nie bedzie tak zle.

ja przynajmniej mam plany (coprawda, dlugofalowe), zeby to odrobine zmienic.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...