Jump to content

Statystyki...


woytas

Recommended Posts

No właśnie. Od września znów minęło trochę czasu. Czy jest realne aby nowa odsłona Geocaching Polska pojawiła się do końca roku?

Nowa wersja pierwotnie miała być na początku 2010, później we wrześniu. Może będzie do końca roku, ale nie zdziwię się jak będzie w 2012 roku :laughing:

Edited by SpiderPL
Link to comment

Rok temu Thathanka napisał "Obecnie jest 1090 skrytek na terenie Polski. Do końca roku na pewno będzie 1100.... " dzis mamy - 1696 ( choć wydawało nam się ze przez moment było ponad 1700..) ale progres jest widoczny :) Oby tak dalej dla jak najlepszej zabawy nas wszystkich :) Świetna robota :anicute:

Link to comment

(...) choć wydawało nam się ze przez moment było ponad 1700..

 

To możliwe, spadek chyba jest związany z tym że kolega Ted na początku grudnia rozpoczął archiwizację swoich skrytek w obu systemach (GC i OC). Na OC zarchiwizował ich chyba 100, tutaj mniej - trudniej to wyłapać. Zasmuciło mnie to. Osobiście zawdzięczam Tedowi urozmaicenie mi wiosennego wyjazdu rowerowego w jego "mateczniku". Liczyłem że najbliższej wiosny odwiedzę kolejne miejsca ale obawiam się że nie zdążę :anicute:

Link to comment

Rok temu Thathanka napisał "Obecnie jest 1090 skrytek na terenie Polski. Do końca roku na pewno będzie 1100.... " dzis mamy - 1696 ( choć wydawało nam się ze przez moment było ponad 1700..) ale progres jest widoczny :) Oby tak dalej dla jak najlepszej zabawy nas wszystkich :D Świetna robota :anicute:

 

Ten rok był przełomowy, doczekaliśmy się własnego reviewera, mamy podział na województwa, odbyło się kilka eventów, pojawiło pierwsze CITO i Wherigo, progres jest większy od światowego i jest on nie tylko ilościowy. Tak trzymać!

 

A Małopolska ciągle górą :)

Link to comment

Działa Wam BadgeGen V2.3.26 Beta? U mnie się wykrzacza i nie wiem czemu...

W tej wersji jest fajna odzanaka za ilość znalezień w prowincjach danego kraju. Można to zobaczyć np tu: http://www.geocaching.com/profile/?guid=31b997de-1455-4413-890e-ce0f2b9c0554

 

EDIT: Nieaktualne - doszedłem o co chodziło. Trzeba było przed uruchomieniem ustawić wszystko w 'Configure State Badges'. Niestety nie ma tam polskich województw. :(

Edited by Thathanka
Link to comment

Bawię się ostatnio statystykami:

 

W Polsce jest 2168 skrytek (całkowita ilość wraz ze skrytkami zarchiwizowanymi).

 

Do dnia dzisiejszego skrytki w Polsce zostały znalezione 48696 razy.

 

Tak więc daje to 22,5 znalezienia na skrytkę. Moim zdaniem to bardzo dobry wynik!

 

(w innym popularnym serwisie wartości te wynoszą odpowiednio 12021 i 219855 co daje 18,3)

 

Poniżej natomiast aktualna statystyka wg województw:

 

geocachingpolskastatyst.png

Edited by SpiderPL
Link to comment

podobno w najnowszej wersji są już odznaki za zdobycie określonego odsetka polskich województw.

Zgadza się. Ja dostałem Gold dla Czech i Sapphire dla Polski :)

 

To jakie kraje mają się pokazywać konfiguruje się pod przyciskiem "Configure State Badges" w ustawieniach makra.

Link to comment

ja zaznaczyłęm wszystkie kraje i dostałem mnóstwo odznak.

Nie wiem do końca czy dobrze jest dobrany algorytm, bo ja mam odznaki nawet z krajów, w których znalazłem tylko jednego cache'a

 

Odznaki za kraje są przyznawane wedle procentu prowincji w jakich się coś znalazło, więc jeśli w kraju są tylko 4 prowincje, to wystarczy znaleźć jedną skrytkę w kraju i już się ma 25% co wystarczy na złotą odznakę.

 

Swoją drogą za Irlandię pokazuje mi, że mam wyrobione 125% normy :)

Link to comment
Zbiorcze GPXy mają 5 ostatnich logów (które w GSAKu się dopisują do poprzednich). Pojedyncze GPXy mają o ile pamiętam 20 ostatnich logów.

Niestety w przypadku wiekszej ilości znajdowań takie "ręczne" dodawanie makrem to byłaby katorga. Być może warto znów pomolestować Groundspeaka, by dodali możliwość PQ o nazwie "my hides" z kompletem logów.

Coś się ruszyło w tej sprawie: My Hides PQ

 

Thank you for this suggestion. I have compiled the related threads and comments together and added the idea to our internal queue for review. (26511)
Link to comment

Właśnie jestem po obejrzeniu zmodyfikowanych statystyk GSAK w profilu formicaPL.

Tak mi się spodobała szata graficzna i podział na zakładki że aż postanowiłem pochwalić i pogratulować na forum ;)

 

ps. zastanawiałem się czy temat "statystyki troche inaczej" by tu lepiej nie pasował ale jednak głónym wątkiem o GSAKu jest ten.

Link to comment

Już chyba wiem jak się robi zakładki :) Ale jak zmienić szatę graficzną?

:)

 

Zakładki są przydatną funkcjonalnością i dosyć łatwo je uzyskać. Niestety nie można mieć footera - żeby uzyskać wrażenie footera trzeba wstawić go pod koniec każdej zakładki. Ja, żeby nie wstawiać kodu flagcountera pięć razy (nie wiem czy by dobrze działał), dokleiłam go bezpośrednio w kodzie makra.

Jeżeli chodzi o szatę graficzną - to są moje autorskie przeróbki w makrze - dużo css'a i trochę dodatkowych div'ów. Z CSS'em o tyle był problem, że przy wyświetlaniu GC robi w locie trochę zmian (np. usuwa przypisanie szerokości komórki w tabeli).

Link to comment

W związku z postem Serwis skrytki przygotowałem małą statystykę:

 

- Ilość zarejestrowanych skrytek: 2347

- Ilość skrytek tymczasowo niedostępnych: 120 (5,1%)

- Ilość skrytek aktywnych, ale posiadających atrybut needs maintenance: 127 (5,4%)

 

Czyli 2100 (89,5%) skrytek jest gotowych do szukania :)

 

Ilość skrytek zarchiwizowanych (nie wliczonych w powyższą statystykę): 555

Link to comment
- Ilość skrytek aktywnych, ale posiadających atrybut needs maintenance: 127 (5,4%)
Część z tych keszy może być już po serwisie, tylko atrybut nie jest wyłączony. Spotkałem się z takim przypadkiem - serwis zrobiony i dodany log odpowiedniego typu, ale to automatucznie nie wyłącza poprzedniego atrybutu - trzeba go wyłączyć ręcznie.

Może podsunąć do GS pomysł żeby atrybut zmieniał się automatycznie w obie strony...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...