Jump to content

Statystyki...


woytas

Recommended Posts

Czy ktoś może wytłumaczyć, co należy ustawić, zrobić, żeby makro to wykonało statystykę skrzynek założonych. Znalezione mnie nie interesują, a na przekór ta statystyka się generuje.

Mam dwie bazy danych, pociągnięte wszystkie logi w założonych i generuje się tylko pełna statystyka dla znalezionych.

 

Sprawdź, czy w polu "Placed caches Database" masz prawidłowo wpisaną nazwę bazy założonych oraz czy nazwa "User Geocaching Name" jest "Robert_M". Zobacz też, czy GSAK rozpoznaje Twoje skrytki jak o Twoje - symbole waypointów w kolumnie "Code" powinny być w kolorze zielonym. Wreszcie sprawdź w opcjach Find Stat Generatora, czy statystyki dotyczące własnych znalezień są aktywne (enabled).

 

Osobiście trzymam znalezione i założone w jednej bazie, w niczym to nie przeszkadza a jest prościej.

Link to comment

Trzeba to robić ręcznie dla każdej skrytki. I tylko da się to zrobić dla własnych skrytek. To ograniczenie jest po to by Groundspeak nie zbanował Ci konta na Geocaching.com za zbyt częste parsowanie strony.

 

Czyli jeśli ktoś założył np. 200 lub więcej skrytek to generowanie pełnych statystyk wskaźnika "caching karma" jest prawdziwym wyzwaniem? Czy jest inna metoda?

 

Rozumiem że cykliczne pobieranie pełnych plików GPX "found" i "hidden" nie wystarcza, bo nie ma w nich domyślnie wszystkich logów, prawda?

Link to comment

Trzeba to robić ręcznie dla każdej skrytki. I tylko da się to zrobić dla własnych skrytek. To ograniczenie jest po to by Groundspeak nie zbanował Ci konta na Geocaching.com za zbyt częste parsowanie strony.

 

Czyli jeśli ktoś założył np. 200 lub więcej skrytek to generowanie pełnych statystyk wskaźnika "caching karma" jest prawdziwym wyzwaniem? Czy jest inna metoda?

 

Rozumiem że cykliczne pobieranie pełnych plików GPX "found" i "hidden" nie wystarcza, bo nie ma w nich domyślnie wszystkich logów, prawda?

 

Nie potrzebujesz wszystkich logów w skrytkach znalezionych do osobistych statystyk, wystarczy Ci tylko Twój.

 

W moim przypadku wystarczy nadpisywanie bazy raz na tydzień a nawet na 2 albo 3 tygodnie, mam obecnie tylko dwie skrytki o wiekszym natężeniu znalezień, które musze przejechać makrem. Zbiorcze GPXy mają 5 ostatnich logów (które w GSAKu się dopisują do poprzednich). Pojedyncze GPXy mają o ile pamiętam 20 ostatnich logów.

Niestety w przypadku wiekszej ilości znajdowań takie "ręczne" dodawanie makrem to byłaby katorga. Być może warto znów pomolestować Groundspeaka, by dodali możliwość PQ o nazwie "my hides" z kompletem logów.

Link to comment

Sprawdź, czy w polu "Placed caches Database" masz prawidłowo wpisaną nazwę bazy założonych oraz czy nazwa "User Geocaching Name" jest "Robert_M". Zobacz też, czy GSAK rozpoznaje Twoje skrytki jak o Twoje - symbole waypointów w kolumnie "Code" powinny być w kolorze zielonym. Wreszcie sprawdź w opcjach Find Stat Generatora, czy statystyki dotyczące własnych znalezień są aktywne (enabled).

 

Osobiście trzymam znalezione i założone w jednej bazie, w niczym to nie przeszkadza a jest prościej.

Wszystko miałem poprawnie, nawet przerzucenie do jednej bazy nie pomogło. Już sam nie wiem. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Link to comment

Sprawdź, czy w polu "Placed caches Database" masz prawidłowo wpisaną nazwę bazy założonych oraz czy nazwa "User Geocaching Name" jest "Robert_M". Zobacz też, czy GSAK rozpoznaje Twoje skrytki jak o Twoje - symbole waypointów w kolumnie "Code" powinny być w kolorze zielonym. Wreszcie sprawdź w opcjach Find Stat Generatora, czy statystyki dotyczące własnych znalezień są aktywne (enabled).

 

Osobiście trzymam znalezione i założone w jednej bazie, w niczym to nie przeszkadza a jest prościej.

Wszystko miałem poprawnie, nawet przerzucenie do jednej bazy nie pomogło. Już sam nie wiem. Macie jeszcze jakieś propozycje?

 

Ściągnij najnowszą wersję GSAKa i makra. Jeśli to nie pomoże a wszystko masz tak jak napisałem to jakieś czary. Możesz m podesłać swoją bazę i zobaczę, czy u mnie pójdzie.

Link to comment

Pracuję nad nowymi statystykami na stronie Geocaching Polska (na razie jeszcze nie są dostępne).

 

No i zaskoczyła mnie ta statystyka (oczywiście obejmuje tylko Polskę).

 

65073511.png

 

Gratulacje dla pierwszych 3 osoób - znaleźć prawie 1/5 skrytek w tak dużym kraju to całkiem niezły wyczyn :)

Edited by SpiderPL
Link to comment

Ściągnij najnowszą wersję GSAKa i makra. Jeśli to nie pomoże a wszystko masz tak jak napisałem to jakieś czary. Możesz m podesłać swoją bazę i zobaczę, czy u mnie pójdzie.

Moja baza jest pobierana CacheWolfem/GcTourem i tu jest problem, do momentu zmiany stanu konta na PM problem własnych statystyk zawieszam.

Link to comment

Ściągnij najnowszą wersję GSAKa i makra. Jeśli to nie pomoże a wszystko masz tak jak napisałem to jakieś czary. Możesz m podesłać swoją bazę i zobaczę, czy u mnie pójdzie.

Moja baza jest pobierana CacheWolfem/GcTourem i tu jest problem, do momentu zmiany stanu konta na PM problem własnych statystyk zawieszam.

 

Przed chwilą sprawdziłem, zmieniłem w gsaku i Find Stat Generatorze nazwę usera na Robert_M i bez problemu wygenerowałem statystyki założonych skrytek dla uzytkownika Robert_M:

 

Placed Last Find Finds Days/Find Code Cache Name

2009.12.23 2010.07.10 9 29,6 Poland GC1XZDJ The Wooden Architecture Route - Osiek

2009.09.20 2010.07.29 18 20 Poland GC1YX26 Cinema STUDIO

 

Powiedz mi raz jeszcze - czy na pewno w pierwszej kolumnie w GSAKu numer waypointa Twoich skrytek podświetlony jest na zielono?

 

Podeślę Ci cos milem.

Link to comment

 

Powiedz mi raz jeszcze - czy na pewno w pierwszej kolumnie w GSAKu numer waypointa Twoich skrytek podświetlony jest na zielono?

 

Podeślę Ci cos milem.

Na zielono po wgraniu tego pliku mam 2, niestety tego zrozumieć nie potrafię. Statystykę znalezionych tworzy poprawnie. Założonych nie generuje w ogóle.

Link to comment

Podaj maila na PW to wyślę Ci te dwa GPXy z Twoimi skrytkami. A w ustawieniach wpisz swoje ID zamiast loginu: 2296044

Mam ustawione Id od dłuższego czasu, z wpisaną nazwą użytkownika też nie działa. GPXy dostałem już od Toczygroszka, też nic nie pomogło. Zaraz podeślę maila na PW z resztą.

Link to comment

Ściągnij najnowszą wersję GSAK. Zaktualizuj do najnowszej wersji FindStatGen. W GSAK: Tools -> Options -> General wpisujesz Owner ID. Uruchamiasz FindStatGen. Jeśli robisz "zabawy" z cofaniem czasu w Windowsie to ustawiasz dzisiejszą datę w głównym oknie generowania statystyki. Klikasz Options. Wybierasz odpowiednią bazę dla "Places caches Database". Wpisujesz swoją nazwę usera. W sekcji "Select report sections and display order" klikasz na selection order. Aktywujesz sekcje "Placed". I nie ma możliwości żeby to nie zadziałało :anicute:

Edited by SpiderPL
Link to comment

Ściągnij najnowszą wersję GSAK. Zaktualizuj do najnowszej wersji FindStatGen. W GSAK: Tools -> Options -> General wpisujesz Owner ID. Uruchamiasz FindStatGen. Jeśli robisz "zabawy" z cofaniem czasu w Windowsie to ustawiasz dzisiejszą datę w głównym oknie generowania statystyki. Klikasz Options. Wybierasz odpowiednią bazę dla "Places caches Database". Wpisujesz swoją nazwę usera. W sekcji "Select report sections and display order" klikasz na selection order. Aktywujesz sekcje "Placed". I nie ma możliwości żeby to nie zadziałało :anicute:

Brawo, wiedziałem, że czegoś drobnego brakuje. A daty cofać nie muszę.

Dziękuję Wszystkim za pomoc, walka z GSAKiem zakończona sukcesem.

Link to comment
Sprawdź, czy w polu "Placed caches Database" masz prawidłowo wpisaną nazwę bazy założonych oraz czy nazwa "User Geocaching Name" jest "Robert_M". Zobacz też, czy GSAK rozpoznaje Twoje skrytki jak o Twoje - symbole waypointów w kolumnie "Code" powinny być w kolorze zielonym. Wreszcie sprawdź w opcjach Find Stat Generatora, czy statystyki dotyczące własnych znalezień są aktywne (enabled).

Toczygroszek napisał o tym już kilka dni temu :anicute:

Link to comment

Toczygroszek napisał o tym już kilka dni temu :anicute:

 

... Wreszcie sprawdź w opcjach Find Stat Generatora, czy statystyki dotyczące własnych znalezień są aktywne (enabled).

 

Zrozumiałem, ze mam mieć poprawnie ustawione na głównej stronie makra , druga sekcja ustawień od góry, nie przyszło mi to do głowy, że chodzi o sekcję "Select report sections and display order"

Link to comment

Spider,

 

Mam pytanie co do mechanizmu liczenia statystyk na stronie: http://geocaching.org.pl/statistics.php

 

Czy zarejestrowane na terenie Polski obejmują również "tymczasowo nieaktywne" oraz "zarchiwizowane"? Bo jak widzę TomPL mimo zarchiwizowania wszystkich swoich skrytek wciąż jest widoczny w statystykach jako autor 26 skrytek.

 

Z tego co pamiętam "Kamienie milowe" działają inaczej bo widziałem że się zmieniały, czyli skrzynka zarchiwizowana wypada z tej statystyki (bo tymczasowo nieaktywne widzę jako kamienie milowe)?

 

W sumie to chętnie posłucham opinii pozostałych, wg mnie statystyki powinne korzystać z jednolitej bazy skrzynek, czyli np. wszystkie powinny pomijać zarchiwizowane (oprócz wydarzeń oczywiście), albo wszystkie powinny uwzględniać zarchiwizowane.

 

P.S.

Przy okazji zgłaszam małego buga w statystykach "FTF" - na liście widać również wszystkie wydarzenia, niezależnie czy są już wpisy "attented" czy też nie. A chyba takich skrytek w ogóle nie powinno w takiej statystyce być :P

Link to comment

W sumie to chętnie posłucham opinii pozostałych, wg mnie statystyki powinne korzystać z jednolitej bazy skrzynek, czyli np. wszystkie powinny pomijać zarchiwizowane (oprócz wydarzeń oczywiście), albo wszystkie powinny uwzględniać zarchiwizowane.

 

Statystyka założonych uwzględnia liczbę wszystkich, kiedykolwiek opublikowanych przez użytkownika skrytek a nie liczbę tych, które mają taki czy inny status. W przyszłości będą także statystyki znalezień - gdyby chcieć zachować konsekwencję z konta byłyby kasowane znalezienia skrytek później zarchiwizowanych (a przecież ktoś ją kiedyś uczciwie znalazł). Jednocześnie zgodnie z umową nie możemy publikować bezpośrednio linków do zarchiwizowanych skrytek. W zasadzie funkcjonuje to na tej samej zasadzie jak na stronie geocaching.com.

Link to comment

OK. Podsumowując:

 

Mamy 1577 zarejestrowanych skrytek.

 

W wyszukiwarce mamy filtry "aktywne" i "nieaktywne". Aktywnych jest 1486, nieaktywnych 90. Razem 1576 więc generalnie się zgadza z 1577.

 

Przejrzałem nieaktywne i nie ma tam skrytek zarchiwizowanych. Czyli raport "Skrytki założone na terenie Polski" ani "Kamienie milowe" nie wlicza zarchiwizowanych.

 

Rozumiem że jedyny raport który wlicza archiwalne to "Zakładacze skrytek" i właśnie dlatego ma on jedynie bezpośrednie odsyłacze do GC.com (ponieważ mieliście nie publikować list skrytek archiwalnych).

 

Dzięki za wyjaśnienie.

Link to comment

Teraz jest tak: kamienie milowe, ilości skrytek zawierają tylko aktywne i tymczasowo niedostępne. Statystyka userów zlicza wszystkie.

 

Nowe statystyki będą zawierać informacje o skrytkach zarchiwizowanych, np. user X ma Y skrytek z czego "Z" jest zarchiwizowanych. To samo będzie dla innych statystyk.

 

Wyszukiwarka będzie bez zmian, tzn. nie będzie można wyszukać zarchiwizowanych - tak jak to jest na GC.

Link to comment

ELO

 

Mam problem w Gsaku, chcę sobie dodać mapkę województw do statystyk,

ale jak odpalę macro dostaję komunikat, że niektórych województw nie rozpoznaje ( tych z polskimi znakami ). W Gsaku w optionsach zmieniłem czcionkę z polskimi znakami i kolumna state wyświetla się prawidłowo, ale w statystykach to nie pomogło.

 

Widzę, że np Formica ma tą mapkę i jej działa :rolleyes: czy ktoś zna lekarstwo ?

 

Mam gsaka 7.7.2.56 i findstatgena 3.9

Edited by Mosznir
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...