Jump to content

Polski "dopuszczacz"


woytas

Recommended Posts

Zapewniam Cię, że temat ruszony. Polski reviewer to jest w tym momencie sprawa priorytetowa wg mnie. Wiem jak irytujące jest aktualnie przedłużające się oczekiwanie na publikację, czy jakąkolwiek inną reakcję, że czasem przepuszczane są skrytki z ewidentnymi "wtopami" no i brakuje kogoś, kto by się tym wszystkim zaopiekował. Ale to tylko kwestia czasu - sądzę, że nie długiego.

 

Pierwszej osobie, której skrytka zostanie opublikowana przez nowego reviewera stawiam piwo przy najbliższym spotkaniu przez cały wieczór do czasu, aż podziękuje albo padnie :o

Link to comment

Pierwszej osobie, której skrytka zostanie opublikowana przez nowego reviewera stawiam piwo przy najbliższym spotkaniu przez cały wieczór do czasu, aż podziękuje albo padnie :o

Zatem od jutra najlepiej stawiać co najmniej po jednej skrytce dziennie, ale uwaga - jeśli to będą kiepskie skrytki, to reviewer ich nie opublikuje i nic z tego nie będzie :) Jeśli w kolejce ustawi się dużo skrytek, najlepiej by wśród nich znalazła się tak dobra, że powali reviewera na kolana - właśnie ta będzie pierwsza :)

Link to comment

No to może się załapiemy na to piweczko bo właśnie zaczynamy publikować skrzynki ale jak narazie nic się nie dzieje :anicute:

A tak na marginesie to ile średnio się czeka na opublikowanie ?

 

Pytanie powracające na bumerang i zawsze jednakowo mnie zasmucające. Niestety ciągle jeszcze jesteśmy pod opieką reviewera ze Słowacji - Geolensa, który jest w porządku, niestety ciagle są opóźnienia spowodowane tym, że albo ma problemy z siecią, albo natłok innych skrytek (obsługuje prócz Słowacji jeszcze kilka innych krajów i pomaga Czechom gdzie jest nawał skrytek), albo go nie ma ;) Pomaga napisanie do niego wiadomosci, albo do któregoś z innych reviewerów - najlepiej czeskich, bo oni mu pomagają. Teoretycznie powinno się to dziać do 3 dni, w praktyce jak jest własny reviewer to w ciągu jednego dnia a w praktyce jak się jest zdanym na innych to... bywało że i dwa tygodnie ludzie czekali. z tego co wiem teraz też od kiku dni czekają. Dla tego właśnie uważam, że polski reviewer to sprawa priorytetowa. Sam siedzę jak na szpilkach jak wyślę skrytkę do publikacji, wieęc rozumiem irytację. W tej chwili jedyne co mogę mówić, to prosić o cierpliwość i mieć nadzieję, że wkrótce będziemy mieć własnego reviewera, co rozwiąże ten i wiele innych problemów.

Edited by toczygroszek
Link to comment

To jest czysta loteria. Raz kilka godzin, raz tydzień. Zależy od tego czy reviewer jest przy komputerze ;)

Największe opóźnienie jakie miałem wynosiło ponad tydzień. Najmniejsze - kilka godzin. Rzeczywiście loteria. Ale możemy to wykorzystać: można robić zakłady, kiedy skrytka zostanie opublikowana. Wiecie, zakłady, tabela, pula do wygrania... :anicute:

Link to comment

Ja na swoją jedyną skrzynkę czekałem ponad tydzień. Nie było to dla mnie nic dziwnego. Przez ten tydzień nic złego się nie stało. Nic nie straciłem. Trzeba być cierpliwym.

Czasem mam wrażenie, że wymagamy za wiele od revivera. Ma dużo pracy, musi być dokładny w weryfikacji zgodności z regulaminem. Niestety do tej pory każdy ma mu za złe, że się spóźnia, a nikt nie jest wdzięczny za ogrom włożonej pracy.

 

Odnośnie polskiego dopuszczacza, uważam, że powinna być to osoba znająca język polski i angielski na wysokim poziomie. Nie widzę sensu rejestrowania skrzynek na GC jedynie w języku polskim - od tego jest OC.

Link to comment

Czasem mam wrażenie, że wymagamy za wiele od revivera. Ma dużo pracy, musi być dokładny w weryfikacji zgodności z regulaminem. Niestety do tej pory każdy ma mu za złe, że się spóźnia, a nikt nie jest wdzięczny za ogrom włożonej pracy.

 

Robercie, ja jestem wdzięczny. Zakładając swoje pierwsze skrytki nie ustrzegłem się różnych błędów, bo czegoś nie doczytałem, albo zwyczajnie o czymś zapomniałem. Nawet mając już doświadczenie zdarza mi się, że jakaś cyferka mi się omsknie czy coś wtym stylu i reviewer sporo takich rzeczy jest w stanie wyłapać. Nie mam pretensji do słowackiego i czeskich reviewerów, zwłaszcza gdy sobie popatrzeć, że w Czechach miesięcznie powstaje kilkaset skrytek. Co więcej, polski reviewer odciążył by ich nieco, podejrzewam że ze strony Polaków często wysłuchują różnych niemiłych słów zupełnie nie słusznie. Jestem zły na sytuację, w której brak naszego reviewera powoduje, że trzeba długo czekać na publikację, skrytki czasowo niedostępne wiszą nawet ponad rok, ze względu na język czasami przepuszczane są skrytki, z których jasno wynika że są zakopane (jak się zna polski). Poprostu brakuje nam takiego naszego opiekuna. I masz rację, będzie miał on ciężki żywot.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Pierwszej osobie, której skrytka zostanie opublikowana przez nowego reviewera stawiam piwo przy najbliższym spotkaniu przez cały wieczór do czasu, aż podziękuje albo padnie <_<

 

Jest szansa, że trafisz na mnie...a wtedy biada. :lol: Ale mogę Cię zapewnić, że lekarstwem na dolegliwości dnia następnego będzie moje, domowe, smaczne i zdrowe ... piwko :anibad:

Link to comment

taką mam propozycję do rozważenia dla każdego

może by się powstrzymywać z wpisywaniem swojego znalezienia jako pierwszego i przed datą publikcaji, jeśli skrzynka miała już swój żywot na OC?

 

tak po prostu z grzeczności dla pierwszego znalazcy poczekać trochę ze swoim "starym" logiem?

Link to comment

Nemrodek z jednej strony masz rację, bo to trochę głupio wygląda. Z drugiej natomiast strony jeśli ktoś liczy na FTF to na miejscu będzie zawiedziony (wpisy w logbooku z OC), a tak jak widzi że ktoś wcześniej tam już był (korzystając z innego systemu) to wie od razu że nie będzie pierwszy.

Edited by SpiderPL
Link to comment

taką mam propozycję do rozważenia dla każdego

może by się powstrzymywać z wpisywaniem swojego znalezienia jako pierwszego i przed datą publikcaji, jeśli skrzynka miała już swój żywot na OC?

 

tak po prostu z grzeczności dla pierwszego znalazcy poczekać trochę ze swoim "starym" logiem?

No coz, jesli o mnie chodzi to jezeli skrytke znalazlem, powiedzmy, 10 stycznia to uwazam, ze jest to jedyna i wlasciwa data logowania bo wtedy ja wlasnie znalazlem. A nie 5 kwietnia, mimo iz wtedy dopiero zostala opublikowana na GC. Po prostu uwazam, ze wazniejsza jest historia skrytki zgodna ze stanem faktycznym niz wyimaginowane FTFy.

Link to comment

ja też mam mieszane uczucia co do wpisów przeniesionych z datą sprzed publikacji - ale zapewne punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ostatnio widzę, że Słowacy się wycwanili i w takich sytaucjach wpisują "FTF na GC", wiec i ja zacząłem tak robić, kiedy znajduję w logbooku wpisy sprzed daty publikacji <_<

 

A swoje daje tylko na GC i dzieki temu unikam podobnych problemów w moich skrytkach.

Edited by toczygroszek
Link to comment

 

No coz, jesli o mnie chodzi to jezeli skrytke znalazlem, powiedzmy, 10 stycznia to uwazam, ze jest to jedyna i wlasciwa data logowania bo wtedy ja wlasnie znalazlem. A nie 5 kwietnia, mimo iz wtedy dopiero zostala opublikowana na GC. Po prostu uwazam, ze wazniejsza jest historia skrytki zgodna ze stanem faktycznym niz wyimaginowane FTFy.

 

ale mi nie chodzi o to, żeby wpisywać późniejszą datę, tylko żeby się wstrzymać z wpisem do pierwszego "właściwego" wpisu

Link to comment

ale mi nie chodzi o to, żeby wpisywać późniejszą datę, tylko żeby się wstrzymać z wpisem do pierwszego "właściwego" wpisu

Akurat to moze byc juz poczytane jako zlosliwosc :].

Jezeli ktos juz byl przy skrytce to FTFa i tak nikt inny mial nie bedzie. I to nie ma znaczenia czy wpis zrobi sie od razu czy za 5 lat.

Link to comment

Co więcej, może to wyglądać dziwnie w oczach późniejszych znalazców. Ktoś loguje FTF (nie komentując tego, że skrytka ma wpisy z innego serwisu - bo przecież na GC ich nie ma), a potem pojawiają się wpisy wcześniejsze. Potem czyta to kolejny user i zastanawia się o co chodziło temu gościowi, który wpisał się jako piąty, radośnie donosząc o FTF ?

Link to comment

A swoje daje tylko na GC i dzieki temu unikam podobnych problemów w moich skrytkach.

Ja też tak robię i mam spokój. Łatwiej mi się tym wszystkim połapać na dodatek.

A przy okazji - wczoraj na publikowanie skrytki czekałem poniżej 2 godzin ;)

Edited by TomPL
Link to comment

Nawiazujac do dyskusji o rejestracji skrzynek w dwoch serwisach sadze ze polski reviewer jak sie pojawi bedzie mial dodatkowa prace. W sasiednich krajach - Czechy, Slowacja, Litwa regionalne bazy skrzynek albo nie istnieja albo sa malo popularne. W Polsce OC PL jest jest bardzo popularne wiec problemow jest wiecej.

 

Sadze ze polski reviewer powinien pilnowac kilku spraw:

1. wstawienia prawidlowej daty ukrycia skrzynki

2. informacji o tym ze skzrynka jest zarejestrowana w innym serwisie

3. pelny link do tej skrzynki w innym serwisie.

 

Co do pkt 2 i 3 trzeba chyba wypracowac jakis standard umieszczania tych informacji. Ja to robie w ten sposob ze w pole "Related Web Page " widoczne na samej gorze opisu skrzynki wstawiam link do opisu skrzyki na OC PL. Nie wiem czy jest to dobre rozwiazania - na razie sie sprawdza.

Link to comment

Przed chwilą dostałem maila od Geolensa, że miał dużo roboty w ostatnim czasie, ale że teraz powinno być lepiej. I że 8 skrytek ma ciągle wstrzymaną publikację ze względu na brak odzewu od autorów w sprawie jakichs problemów. Więc kto tu opóźnia publikację, co? ;)

No ja byłem wczoraj w szoku, jak wystawiłem skrytkę i wyłączyłem maszynę, myśląc że najwcześniej dzisiaj skrytka się pojawi. Później o czymś sobie jeszcze przypomniałem, sprawdzam przy okazji pocztę, a tu info o publikacji skrytki. Nie potrafię dokładnie określić czasu, ale to było na pewno poniżej dwóch godzin.

Link to comment

Zapytaj Toma jak on to robi:

 

http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...2501a&log=y

 

Musi mieć tam niezłe chody :)

Hehe, pewien reviewer jest wielbicielem moich skrytek B)

A tak poważnie, to poza adnotacją dla reviewera, jaką można wpisać w momencie zgłaszania listingu, piszę do reviewera maila, że skrytka jest gotowa do publikacji i proszę o jej sprawdzenie i opublikowanie. W rekordowych przypadkach przed upływem 2 godzin skrytka jest widoczna.

Link to comment

A tak poważnie, to poza adnotacją dla reviewera, jaką można wpisać w momencie zgłaszania listingu, piszę do reviewera maila, że skrytka jest gotowa do publikacji i proszę o jej sprawdzenie i opublikowanie. W rekordowych przypadkach przed upływem 2 godzin skrytka jest widoczna.

Zgodnie z zasada - dzien bez wazeliny jest dniem straconym B):):huh:

Link to comment

Zgodnie z zasada - dzien bez wazeliny jest dniem straconym B):):huh:

Coś w tym stylu :o Skrytki bez wazeliny z trudem przechodzą, bywa że i miesiąc czekają w zapomnieniu...

A ja wrecz przeciwnie - nigdy nic sam nie pisze do reviewera. Jak ma jakies pytanie - wtedy odpowiadam.

Ostatnio zlamalem te zasade - ale chodzilo o odarchiwowanie skrzynek wiec musialem cos skrobnac.

 

Ale ja jestem z natury - bardzo malomowny . . . . . . . . .

Link to comment

Ja stoper oczekiwania na publikację włączyłem w sobotę o 16:30. Na razie prawie dwa dni, więc dramatu nie ma, choć dłuży sięten czas niemal jak przy oczekiwaniu na dziecko. B)

W notce do reviewera opisałem istotne szczegóły, które mogłyby wzbudzać wątpliwości, ale maili słać nie będę, bo to obchodzenie źle działającego systemu. Zmienić trzeba sam system.

Link to comment

To też piszę, że trzeba zmienić/usprawnić system (odebrać Czechowi Polskę). Reviewer jest ostatnią osobą, do której miałbym pretensje o taki stan rzeczy, choć podejrzałem sobie czeskie skrytki i wygląda na to, ze publikowane są szybciej niż polskie. Niektóre są nawet z przyszłości. B)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...