Jump to content

Zakopki na GC


Thathanka

Recommended Posts

Moim zdaniem najlepiej napisać do właściciela. A gdy ten nie reaguje to do reviewera który przepuścił skrytkę. Ale w tym przypadku moim skrytka może się okazać poprawnie umieszczona, gdyż cache zakopany jest w piaskownicy a nie w glebie. A jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

 

Mnie dziwi autor tej skrytki: GC1X9W3. Miał zmienić lokalizację skrytki i zmienił, ale również na zakopaną: OP1DCB

Edited by SpiderPL
Link to comment

skrytka może się okazać poprawnie umieszczona, gdyż cache zakopany jest w piaskownicy a nie w glebie.

O właśnie: czy można zakopywać w piasku, czy też bezwzględnie nie wolno zakopywać w żadnym rodzaju gruntu? Czy piaskownica może być traktowana jako wyjątkowe miejsce, w którym można zakopać skrytkę? Dla mnie to będzie bardzo cenna informacja, na pewno wpłynie na kolejne założenia skrytek :D

Link to comment
Ale w tym przypadku moim skrytka może się okazać poprawnie umieszczona, gdyż cache zakopany jest w piaskownicy a nie w glebie.

Ciekawy jestem, czy to jest OK. Ja nie lubię zakopanych skrytek niezależnie od tego gdzie są zakopane, a teraz jesienią jak o takich pomyślę, to... brrrr...

Link to comment

Ciekawy precedens, dowiem się o to. Tak czy siak jeżeli jest to piaskownica gdzie bawią się dzieci, to nie jest to polecane miejsce, rodzice mogą mocno zaniepokjeni obecnością starszego, dziwnie zachowującego się gościa w obecności ich dzieci.

 

Można w dziuplach, pod warunkiem że nie jest to lęgowisko zwierząt.

Link to comment

O ile nie są zasiedlone, to tak.

 

Co do kopania - kopanie ma dwa aspekty, ekologiczny (niszczymy ściółkę) i wrażeniowo-estetyczny (ja się tam po prostu brzydzę mokrymi workami foliowymi w które są poowijane takie kesze i już).

 

Zatem... przy piaskownicy zostaje jeszcze pytanie, czy nie wyciągnie tego jakieś dziecko, w końcu piaskownica jest po to, by w niej kopać :")

Link to comment

W przypadku gdyńskiej skrzynki umieszczonej w piaskownicy wydaje mi się, że autor użył określenia "piaskownica" tylko ze wględu na obeność tam piasku. Nie wygląda mi to na typowe miejsce zabawy dla dzieci. Już miałem się do niej pofatygować, ale wpis niripasa skutecznie mnie zniechęcił. Czas skrobnąć coś do właściciela.

Link to comment

No właśnie, to ciekawa sprawa, bo nazewnictwo może okazać się zawodne w takich sytuacjach. Do tej pory poza wiadomym, spotkałem się z określeniem "piaskownica" na: żwirownię, zbiornik na piasek wykorzystywany przez straż pożarną, końcówkę toru do skoku w dal. Może ryzykowne jest do tego określenie "schowane w piaskownicy". Cóż można pomyśleć o schowaniu w piaskownicy - pewnie zakopane :D

Link to comment

(ja się tam po prostu brzydzę mokrymi workami foliowymi w które są poowijane takie kesze i już).

Ja też. Czasami jeszcze jakieś oślizłe robale ziemne. A najlepiej ilasta ziemia po deszczu, tak się wszystko brudzi, rozmazuje. Po łokcie, mmm :D Nie cierpię tego i na wszelki wypadek, jakby jakimś cudem skrytkę poniosło w ziemię, noszę rękawiczki.

 

A jak ukryć wielgachną skrzynkę np 5l ? my raz zaryzykowaliśmy i umieściliśmy taką w krzakach i żyje ale na mieście nie będzie to łatwe :D

Hmm, może multi? W innym wątku pojawiła się informacja, że odległość właściwie może być dowolna. W takim razie może gdzieś w pobliżu jest miejsce, zdolne pomieścić duże pudełko?

Link to comment

W dużej dziupli, w zagłębieniu pod skałą, w wykrocie, pod jakąś opuszczoną konstrukcją betonową - zalezy co jest na miejscu. Czasami się nie da, od tego są wtedy mniejsze pojemniki :D Ale duże skrytki chyba lepiej zwyczajnie ukrywać poza miastem - łatwiej ukryć, trudniej o zaginięcie, no i niech się gość natrudzi jak chce coś większego łyknąć. Niech ruszy tyłek z miasta :D

Link to comment

NO tak to moje to mult i mam nadzieję że po czwartku pojawi się na GC :)))

Na pewno się pojawi! :) Jeśli reviewer szybko opublikuje, może już w weekend będzie dostępna.

 

Kiedyś natrafiłem na takie multi, że jeden etap był oddalony od drugiego z 80 km, a finał pomiędzy nimi mniej więcej, czyli trzeba było ponad setkę zrobić. ale to gość założył żeby uczcić swoje 1000 znalezienie i w sumie była powiązana tematycznie. Ale żadna rewelacja - ot ciekawostka.

A czy założyciel nie był pracownikiem koncernu naftowego? :)

Link to comment

Moim zdaniem nie powinno sie w ogole zakopywac.

Sprobuj kopac w piasku gdy jest np. -5 czy -10 stopni.

Oj tak, to świetny przykład problemów z zakopywaniem. Jeszcze trochę wilgoci i przy tych temperaturach mamy niezły kamień. Nie wyobrażam sobie spaceru na skrytki z kilofem na ramieniu :o

Link to comment

I jak? Wiadomo coś czy w piasku można zakopywać?

 

Jako ciekawy przykład takiego zakopania podam OP1A06 - tam w bunkrze jest góra piachu, który nasypał się przez otwór od góry. A zatem ściółki itp. się nie niszczy,człowiek się nie ubabrze (tyle że pół dnia piach mi trzeszczał w zębach), suchutko, a trzeba było się nieźle nakopać w tej "piaskownicy" żeby znaleźć malutkie pudełeczko... Czy coś takiego przeszłoby na GC (inaczej niż poprzez przegapienie przez reviewera)?

Link to comment

I jak? Wiadomo coś czy w piasku można zakopywać?

 

Jako ciekawy przykład takiego zakopania podam OP1A06 - tam w bunkrze jest góra piachu, który nasypał się przez otwór od góry. A zatem ściółki itp. się nie niszczy,człowiek się nie ubabrze (tyle że pół dnia piach mi trzeszczał w zębach), suchutko, a trzeba było się nieźle nakopać w tej "piaskownicy" żeby znaleźć malutkie pudełeczko... Czy coś takiego przeszłoby na GC (inaczej niż poprzez przegapienie przez reviewera)?

 

Myślę, że najlepiej spytać reviewera.

Podejrzewam jednak że mogłyby być kłopoty. Ideą jest, aby nie pozostawiać po sobie śladów, lub pozostawiać ich jak najmniej, co w tym wypadku będzie raczej awykonalne - ale jak mówię, zapytać reviewera nic nie szkodzi.

Link to comment

GC210QH

 

No właśnie a jak/gdzie takie rzeczy zgłaszać?

 

Mysle ze jeszcze dzis lub jutro sprobuje napisac do wlasciela ... a potem zobaczymy...poki co bym jeszcze nie zglaszal...

 

No i dostaliśmy maila z podziękowaniem za info oraz informacją ze wkrótce skrzynka zmieni swój charakter/sposób ukrycia :)

 

No i gites :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...