Jump to content

Zwięźle-czy i jak zdublować skrzynke z OC na GC


marwaldor

Recommended Posts

Bardzo prosze o zwiezla i jasna odpowiedz: czy jest mozliwosc i sens rejestrowania skrzynki ktora od dluzszego czasu istnieje na OC. Czy moze lepiej w/w nie rejestrowac aby uniknac zamieszanaia chocby z powodu FTF ?. Ze wzgledu na moja osobista sympatie do Toczygroszka (bez podtextow) chcialbym uczynic pierwszy krok w kierunku przelamania lodow.

 

Pzdrw

Link to comment

Możliwość jak najbardziej, sam tak zrobiłem. Ponieważ na początku nie miała na OC informacji o podwójnej rejestracji więc znalazcy z OC nie rejestrowali znalezień (chyba nawet teraz jeszcze ich nie ma) i pierwszy znalazca z GC się ucieszył z GC FTF'a...

Co do sensu, to moim zdaniem jest, ale pamiętaj, że nie każda skrzynka z OC spełnia warunki GC.

Link to comment

Po dostosowaniu do reguł obowiązujących na GC, wszystkie moje skrzynki zostały przeniesione. Miejsca były warte tego, by pokazać je ludziom. Ale w moim przypadku było to całkowite przeniesienie, polegające na założeniu na GC i usunięciu z OC. Żeby nie robić bałaganu: ktoś idzie po FTFa i znajduje kilkanaście wpisów. Loguje w systemie i widzi że wpisuje się jako pierwszy.

Link to comment

jak jest informacja o zarejestrowaniu kesza w innym serwisie, to ludzie nie są głupi i się domyślą skąd są te wpisy w logbooku.

Prawda, jest to rozwiązanie, ale z drugiej strony jeśli coś robię ze swoją skrytką, to muszę wykonać update w obu serwisach. Jeśli właściciel skrytki ma na to czas, to na pewno nie stanowi to problemu. Ja niestety nie mam go wystarczająco dużo, żeby zajmować się skrytkami w dwóch serwisach, albo nawet logować znalezienia tu i tu.

Link to comment

Bardzo prosze o zwiezla i jasna odpowiedz: czy jest mozliwosc i sens rejestrowania skrzynki ktora od dluzszego czasu istnieje na OC. Czy moze lepiej w/w nie rejestrowac aby uniknac zamieszanaia chocby z powodu FTF ?. Ze wzgledu na moja osobista sympatie do Toczygroszka (bez podtextow) chcialbym uczynic pierwszy krok w kierunku przelamania lodow.

 

Pzdrw

 

A witam Panie Sąsiedzie :rolleyes:

 

1. Mozliwość - jest, jeśli tylko spełnia wymogi (nie zakopana itd)

2. Sens - na pewno znalazca będzie wdzięczny za tą skrytkę, jednak podwójne rejestrowanie rodzi pewne problemy jak np FTFy czy Travelbugi nieumyślnie przeniesione do innej skrytki tylko z OC (a więc zaginione). Warto chyba napisać w logu albo opisie, że w tej skrytce nie należy się spodziewać FTF

 

A osobiście - jak mi zajmiesz najfajniejsze miejsca koło Tarnowa to nie będę juz taki miły :D

Link to comment

Nie przesadzajcie. Wszystkie moje skrzynki (z wyjatkiem TED1) byly wczesniej rejestrowane na OC PL pozniej na GC. Nie mam skrzynek ktore sa zarejestrowane tylko na GC. teraz, jak powstaja nowe, spelniajace warunki GC (chociazby odleglosc od miejsca zamieszkania) rejestruje je rownoczesnie. Nie mialem jeszcze zadnych problemow z powodu FTFow - pojawiaja sie po prostu wpisy ze "chociaz sa znalezienia ale z OC PL" ktos sobie zalicza FTFa na GC.

Link to comment

Ja mam skrytki tylko na OC oraz na OC+GC. Brakuje tylko wersji tylko na GC, ale są takie plany. Po jakimś tam doświadczeniu z rejestracją na obu serwisach jednocześnie skłaniam się do opinii że jednoczesna rejestracja nie jest dobra i prawdopodobnie nie będę tego robił w przyszłości. Z punktu widzenia właściciela skrytki układ jedna skrytka - jeden serwis jest bardziej uporządkowany i czytelny. Zupełnie nie chodzi tu o standardy, czy wymagania dotyczące skrytek, bo staram się, by te zakładane czy planowane spełniały wymagania obu serwisów.

Link to comment

Tom, nie namawiaj go, bo mi najfajniejsze miejscówki pozajmuje :D

Hehe, geocacherów przybywa w takim tempie, że w ogóle chyba trzeba się śpieszyć z rezerwowaniem wyjątkowych miejscówek :D Hmm... albo może podzielić teren. Wiesz, taka wielka mapa na ścianie, granice po linii dróg, strefy, barwy, szaliki... :D

Link to comment

Albo czekaja nas akcje jak ta http://www.opencaching.pl/viewlogs.php?cac...p;showlogsall=y z 31.08.2008 - tyle ze w zakladaniu skrzynek a nie poszukiwaniu:)

Nas tam cieszy coraz wieksza ilosc geokeszerow i skrzynek - oby tylko byly dobre :D Roznie z tym bywa ale mysle ze ogolnie nie jest zle :D Szkoda ze czesc naprawde dobrych i ciekawych skrzynke jest tylko na OC , przez co np Gliwice z swietymi skrzynkami Whatever'ow na Geo sa biala plama...

Dlatego jestesmy za rejestrowaniem skrzynek na obu serwisach - tak staramy sie robic z naszymi. Tez nie narzekamy na nadmiar czasu ale nie wydaje nam sie zeby byl to jakis duzy problem w razie potrzeby zaktualizowac skrzynki na dwoch serwisach zamiast na jednym...

Mezon&Set

Edited by Mezon
Link to comment

Dlatego jestesmy za rejestrowaniem skrzynek na obu serwisach - tak staramy sie robic z naszymi.

Co zrobić w takiej sytuacji: pojemnik znajduje się w zagłębieniu terenu, powiedzmy w małym dołku, kiepski kamuflaż. Na GC nie wolno zakopywać, na OC wolno. Załóżmy, że skrytkę znalazł użytkownik OC i zgodnie z wszelkimi zasadami, zakopał pojemnik. Teraz skrytkę znalazł użytkownik GC i zgłasza reviewerowi, że jest niezgodna z regulaminem. Można wyraźnie napisać w opisie, że skrytka nie może zostać zakopana, ale...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...