Jump to content

Dremel


t_e_d

Recommended Posts

Kupilem dzisiaj w jednym z hipermarketow taki zestawik

za niecale 17 zl. Krazki filcowe sa w miare miekkie a w jednym z tych okraglych pudelek jest nawet pasta polerska.

Całkiem fajny zestaw, bardzo tanio. Widać obsadki do frezów/wierteł, kamienie do metali i ceramiki. Chyba nawet jest kilka diamentów, fajnych do grawerowania szkła :rolleyes: Tylko ze szczotką uważaj. Czy w pudełku jest też prostopadłościan z kamienia szlifierskiego? One są fajne do ręcznych poprawek - często usuwam tym zbędne nadlewy z pojemników, takie pozostałości w miejscach łączenia form wtryskarek tworzywa.

Link to comment

W zestawie sa:

- 4 opaski szerokie z papieru sciernego i trzpien do nich

- 4 opaski waskie tez z trzpieniem ( w oryginalnym zestawie tego waskiego nie bylo)

- pudelko z tarczai do ciecia

- pudelko z pasta polerska

- 3 duze i 4 male filce

- "czopek" filcowy (tez w zestawie D nie bylo)

- 2 x 6 tarcz (zielone i pomaranczowe)

- kostka z materialu sciernego

- 5 roznych frezow (chyba diamenty)

 

Ta szczotka metalowa wyglada na bardzo twarda

Link to comment

Upssss - ta pasta polerska w zestawie wyschnieta na kamien. Czy da sie ja czyms rozcienczyc ?

Szukałem trochę, ale nie znalazłem za wiele :rolleyes: Zapytałem pewnego masterkowicza, to powiedział że terpentyną, ale nie wiem czy mu się przypadkiem nie pomyliło z pastą do podłogi <_<

Link to comment

Dzien Dobry.

Z wlasnego doswiadczenia:

1 Przy polerowaniu najwazniejszy jest wlasnie filc i nie ma co cudowac, jak sie zuzyje to sie wyrzuca.

2. Pasty polerskie bywaja w roznych postaciach, przy czym najczesciej w postaci stalej i nie wymagaja zadnego rozcieczania (chyba, ze jakas stara, zwietrzala to mozna w rzeczy samej rozcienczac terpentyna. Tu uwaga na to co się poleruje bo terpentyna moze rozpuszczac tworzywo.)

3. Polerowac mozna recznie za pomoca sukna i pasty do zebow (pasty z najwieksza zawartoscia krzemionki sa najlepsze czyli te najtansze) Moim zdanie takie polerownie jest najlepsze, niestety pracochlonne i wyczerpujace. Ja w ten sposob ratuje porysowane plyty CD. (Oczywiscie wczesniej papier scierny 600, 800 a nawet 1200)

4. Rozne materialy roznie sie poleruje inaczej szklo, inaczej stal, inaczej drewno, inaczej tworzywa sztuczne. Ja jakos nie mam gotowej recepty i do wszystkiego dochodze metoda prob.

5. 15 tys. obr./min to zdecydowanie za duzo przy polerowaniu tworzyw, 5 tys jest akurat.

6. Apropos uniwersalnego uchwytu do "Dremela" fajna sprawa przy pracach nie wymagajacych precyzji: wlasnie polerowanie, ciecie, szlifowanie przy np grawerowaniu lepiej sprawdzaja sie te nacinane uchwyty o roznych srednicach.

7. Ja osobiscie zaczynalem o szlifierki trzpieniowej firmy Verto. Za szlifierke z osprzetem zaplacilem jakies 3 lata temu 50PLN. Po roku dosyc intensywnego uzytkowania zepsula mi sie ale wtedy juz wiedzialem z czym to sie je. Teraz mam Dremel 400 series digital z osprzetem typu walek gietki, przystawki do ciecia do frezowania i takie tam. Naprawde malo rzeczy jest ktorych nie mozna zrobic tym narzedziem.

Tym, ktorzy zaczynaja, albo chca tego uzywac sporadycznie polecam wlasnie ten "tescowy" srzet, ktory jest tani i czesto wystarczajacy.

Edited by ochkarol
Link to comment

A może w ogóle kupić kawał filcu i krążki wycinać? Tylko najpierw zainwestować w cos do wycinania krażków :o

Sprawdzilem wlasnie - podkladki filcowe, srednica 16 mm, samoprzylepne. Sprzedawane po 20 szt - za 2 zl :lol:

Jak sie sklei razem dwa krazki - wychodzi jeden walek do D za 20 groszy. Dosc szybko sie niszczy ale przy takiej cenie i tak sie oplaca.

Wyprodukowano we Francji - firmuje NORAIL. Kupione w Carrefourze, na hali.

Link to comment

Kupilem dzisiaj w LM oryginalne filce Dremela - 414 za 0o 8,50. Ogladalem kiedys ceny na witrynie LM i narzekalem ze drogo, tylko tam nie napisali ze to nie jest za jeden filc ale za 6 szt :laughing:

 

poza tym, mozna kupic tarcze filcowe do polerowania srednicy 125 mm za niecale 10 zl, przyczepiane na rzep. Jak by dobrze pokombinowac, to mozna by z takiego kraza powycinac kilkadziesiac filcow do Dremelka.

Link to comment

Upssss - ta pasta polerska w zestawie wyschnieta na kamien. Czy da sie ja czyms rozcienczyc ?

Sprawa sie wyjasnila. Obejrzalem jeszcze raz dokladnie film szkoleniowy i doszedlem do wniosku ze wszystko jest OK. Zauwazylem dodatkowo ze jak sie pasta podgzreje to sie robi plastyczna. Wystarczy wiec wstawic pojemnik na jakis czas do goracej wody i wtedy mozna ja obrabiac jak plasteline.

Link to comment

Mam pytanie - kupilem dzisiaj uzywany serwis turystyczny, z melaniny. bardzo fajnie sie prezentuje tylko na plaskich talerzach widac niestety slady noza. Czy da sie to jakos wypolerowac Dremelkiem, koncowka filcowa i pasta - tak by wygladaly lepiej ? Czy ktos robil juz takie ekperymenty?

IMG_7348.JPG

IMG_7349.JPG

 

Za calosc zaplacilem AZ .... 19 zlotych :ph34r:

Link to comment

Czy da sie to jakos wypolerowac Dremelkiem, koncowka filcowa i pasta - tak by wygladaly lepiej ?

Nigdy nie miałem w rękach (przynajmniej świadomie) tego tworzywa - nie wiem jak ono się zachowuje, czy jest podatne na polerowanie. Może odwróć talerz i spróbuj tam gdzie nie będzie widać. Tworzywa lubią się topić przy polerowaniu filcem, tak mi się kilka razy przydarzyło. Chyba minimalne obroty będą najwłaściwsze. No i pasta.

Jak spróbujesz to koniecznie napisz o efektach, przyda się ta wiedza :)

Link to comment

tylko ze to polerowanie idzie strasznie wolno :o

Używałem kiedyś Displexu, był bardzo skuteczny w przypadku tworzyw. Na stronie, do której wstawiłem link, Displex jest w kontekście tworzyw używanych do produkcji telefonów komórkowych itp., ale stosowałem go też do innych tworzyw i efekty były bardzo dobre. Ta pasta jest właściwie dedykowana do usuwania rys, nawet bardzo głębokich. Nie wiem tylko jak z ceną :)

Link to comment

Wyobraziłem sobie teraz Teda w swoim domku, za oknem -30 mrozu,a on siedzi przy kominku i poleruje pojemniki geocache na wiosnę :D

1. mieszkam w bloku, na osiedlu

2. w tej chwili za oknem okolo ZERA

3. nie mam kominka

4. ewentualnie te naczynia turystyczne a nie pojemniki

wiec . . . . . .

cztery pudla :D

Link to comment

A ja oddam w dobre ręce (no dobra, sprzedam, acz za niewielką opłatą) narzędzie typu "dremel" (niefirmowe), mniej więcej takie:

 

http://www.allegro.pl/item1061302537_mini_...aw_fv_e922.html

 

W grę wchodzi narzędzie, wałek i statyw (dwie średnice mocowania końcówek), natomiast co do końcówek to już kwestia uzgodnienia - część zdążyłem zużyć, część chciałbym zachować do nowej "zabawki" ;"P

Link to comment

NO piękny dział o narzędziach coś dla mnie :(

Teraz się pochwalę i mam nadzieje że z korzyścią dla wszystkich.

Zajmuję się ta tematyką na co dzień prowadzę sklep z takimi różnościami.

Jeżeli ktoś będzie potrzebował narzędzi jakichkolwiek to pisać śmiało od profesjonalnych po amatorskie :D

Oczywiście na poszukiwaczach skarbu nie będę zarabiał :D Ceny najniższe na rynku gwarantuje Allegro może się schować :D))

No to już koniec wychwalania się i służę pomocą .

 

Pytanie do fachowca.

Warto kupic Dremel 8200 (przenośny) czy lepiej ten z kablem kupić Dremel 3000? Zastosowanie głownie hobbistyczne, ale np.

fajnie by było mieć możliwość zrobienia dziupli w suchym drzewie. A może coś innego byś polecił?

Darco

Edited by GeoDarco
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...