Jump to content

W jakim celu zakłada się premium cache?


Thathanka

Recommended Posts

Ja dostrzegam jeszcze dwa uboczne efekty masowej konwersji skrytek na PMO w tak atrakcyjnym terenie jak Główne i Stare Miasto w Gdańsku:

 

1) Młodzi keszerzy bez PMO nieświadomi sytuacji mogą zacząć zakładać w tym rejonie skrytki mają świadomość istnienia jedynie widocznych skrytek non-PMO. Dopiero po instalacji pojemnika, wykonaniu opisu i wysłaniu całości do Reviewera dowiedzą się że ich praca poszła na marne. Bo chyba nie ma żadnego monitu przed wysłaniem do publikacji. Oczywiście problem istniał i wcześniej ze względu na finały mulciaków i quizów, ale tutaj ma to charakter masowy bo domyślam się że obie dzielnice są już obstawione tak gęsto, że się szpilki nie wciśnie.

 

2) Osoby zakładające PMO nie powinny marudzić gdy w lokalnym serwisie ktoś zainstaluje im pojemnik tuż obok ich skrytki. A w szczególności sugerować złośliwych działań.

 

Osobiście uważam że w takich turystycznych rejonach konwersja skrytek tradycyjnych w proste quizy lub mulciaki i pozostawienie ich jako non-PMO jest najlepszym wyjściem z sytuacji:

- ma podobne zalety (mniejszy ruch, ambitniejsi geocacherzy, mniejsze możliwości celowego niszczenia),

- mają także dodatkowe zalety (edukacyjne - skłaniają turystów do dowiedzenia się czegoś o zwiedzanym miejscu),

- z drugiej strony mają mniej wad (ogólnodostępność, potencjalna wielosystemowość).

 

Konwersja ma oczywiście jedną wadę. Wymaga dużo większego wysiłku od autora skrytki przy jej przygotowaniu i opisaniu, a co za tym idzie trudno takowe zakładać w sposób hurtowy mając jednocześnie inne cele i obowiązki niż to hobby.

Link to comment

 

2) Osoby zakładające PMO nie powinny marudzić gdy w lokalnym serwisie ktoś zainstaluje im pojemnik tuż obok ich skrytki. A w szczególności sugerować złośliwych działań.

 

Taa. Ostatnio zainstalowano METR od mojej zwykłej skrytki pojemnik z bardzo lokalnego serwisu.

Osobnik dwusystemowy. Jak to interpretujesz?

Link to comment

Osobiście uważam że w takich turystycznych rejonach konwersja skrytek tradycyjnych w proste quizy lub mulciaki i pozostawienie ich jako non-PMO jest najlepszym wyjściem z sytuacji:

 

Mam w centrum Świnoujścia dwa proste kesze. Oba łatwo dostępne, w odległości ok. 170m od siebie. Jeden to tradycyjny, drugi: prościutki multak. Oba założone w tym samym czasie (multak został nawet opublikowany trochę wcześniej). Tradycyjniak ma aktualnie 31 znalezień, multak 18. Więc racja - jeśli chce się ograniczyć liczbę znalezień, to absolutnie taka konwersja jest dobrym krokiem (choć mój cel był inny - w tym konkretnym przypadku multaka robiłem by pokazać obiekt bliższy niż 161m od innego kesza).

Link to comment

multi może być proste, ale jeśli opis jest wyłącznie po polsku (nie wiem jak u Ciebie) to dla zagranicznych staje się quizem z modyfikatorem D+2.

spróbujcie (bez translatora) ustalić o co chodzi w multi GC2BE60 (D:1.5!) albo GC1KC7D.

tradycyjne są po prostu na współrzędnych, bez znajomości języka można znaleźć ;-)

Link to comment

multi może być proste, ale jeśli opis jest wyłącznie po polsku (nie wiem jak u Ciebie) to dla zagranicznych staje się quizem z modyfikatorem D+2.

spróbujcie (bez translatora) ustalić o co chodzi w multi GC2BE60 (D:1.5!) albo GC1KC7D.

tradycyjne są po prostu na współrzędnych, bez znajomości języka można znaleźć ;-)

 

Wszystkie opisy mam dwujęzyczne, plus w nowszych mulciakach trudniejsze i kluczowe dla zrozumienia słowa angielskie podaję jeszcze w wersji niemieckiej. Czekam też tłumaczę na niemiecki hint.

Link to comment

Nie obrażam się, że część możliwości jest dla mnie niedostępna - zasady były już określone jak się rejestrowałem. Mi się bardziej niepodoba to, że NIEKTÓRZY użytkownicy premium z pogardą odnoszą się do tych, którzy nie wykupili PM...

 

Nie sądzę, żeby ktoś odnosił się z pogardą do osób, które premium nie wykupiły.

 

to nie jest kwestia osądu, lecz czytania ze zrozumieniem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...