Jump to content

W jakim celu zakłada się premium cache?


Thathanka

Recommended Posts

Niektórzy się zrażali, gdy znajdowali z kimś mającym konto premium skrytkę i potem się okazywało, że jest ona "PM only" i nie mogą zalogowac znalezienia. Ta dziura umożliwia wpisanie takiego loga.

Coś takiego <_< To znaczy że nie posiadając konta PM i tak można "sposobem" zaliczyć skrytkę PM. Zdobyć listing, potem zalogować... Ciekawe jak to się stało, że taka luka nie została do tej pory wykryta. Może wcześniej nikt czegoś takiego nie próbował robić?

A jeśli chodzi o skrytki PM to coraz bardziej mnie kusi żeby założyć taką jedną i poobserwować jak się będzie zachowywała, kto będzie się wpisywał w logu.

Link to comment

Coś takiego <_< To znaczy że nie posiadając konta PM i tak można "sposobem" zaliczyć skrytkę PM. Zdobyć listing, potem zalogować... Ciekawe jak to się stało, że taka luka nie została do tej pory wykryta. Może wcześniej nikt czegoś takiego nie próbował robić?

 

Ależ luka ta jest znana od dawna i raczej nigdy nie będzie łatana. Osoba bez konta premium i tak nie zobaczy opisu ani współrzędnych tej skrytki, a to jest celem. Jednak może ją znaleźć np wespół z innym geocacherem, albo dzięki informacjom od niego (co nie ma nic wspólnego z ową dziurą) i wtedy zalogować znalezienie, któtrego przecież dokonała. Listingu nie "zdobędzie" innym sposobem niż poprzez konto premium innej osoby, wieć nadal ta opcja spełnia swoją rolę. Czasem jest tak, że np ktoś ma dzieci i dla nich osobne konta - bez sensu im wszystkim kupowac konto premium tylko dla wpisania 2 znalezień w ciągu wakacji. Wiele można znaleźć tu na forum postów właśnie w tym stylu, że ktoś mając konto premium znalazł skrytkę z dzieckiem, dziewczyną, teściową itd. a ta druga osoba nie może zalogować znalezienia, bo nie ma konta premium. No więc może :anibad:

Edited by toczygroszek
Link to comment

I pliki GPX i LOC sa plikami tekstowymi - mozesz je sobie spokojnie poogladac w dowolnym edytorku. W GPXach masz wiele roznych onformacji, opisy, linki do zdjec, logi itp. W plikach LOC masz tylko wspolrzedne i nr waypointa.

Dzięki wielkie za informację <_< Czyli czas na wykupienie konta premium :anibad:

A odnośnie poprzedniego pytania to ta wtyczka do garmina działa tylko na windowsie ?

Link to comment

toczygroszek - trzeba mi było powiedzieć o tym, w Irlandii - 2 miesiące czekałem aż do wakacji z zalogowaniem tych dwóch znalezień PM :-)

 

Przepraszam, wtedy tylko coś mi się obiło o uszy, że "jest taka możliwość" ale nie znałem konkretnego patentu, teraz pogrzebałem i znalazłem dokładnie. To jest informacja typu "tajemnica Poliszynela" <_<

Link to comment

Wiele można znaleźć tu na forum postów właśnie w tym stylu, że ktoś mając konto premium znalazł skrytkę z dzieckiem, dziewczyną, teściową itd. a ta druga osoba nie może zalogować znalezienia, bo nie ma konta premium. No więc może ;)

To dobra rzecz, warto pamiętać, że coś takiego istnieje. Może się przydać :mad:

Link to comment

 

Oraz odnośnik do nieistniejacego portalu GeocachingPolska.pl

 

Mam wrażenie, że im więcej takiej 'promocji' geocachingu, tym jest ona bardziej szkodliwa dla całej zabawy.

No i między innmi dlatego w Gdansku- centrum 90% skrytek to teraz PM ... nie tylko moich...

Nie dla psa kiełbasa...

Link to comment

No i między innmi dlatego w Gdansku- centrum 90% skrytek to teraz PM ... nie tylko moich...

Nie dla psa kiełbasa...

 

Wiesia chyba trochę przesadziłaś z tymi 90%. Tylko Ty i abdul65 zrobiliście ze swoich skrzynek "PM only" plus jedna skrzynka Bølge i jedna Thatanki. Na pewno nie jest to 90%. Reszta jest dostępna dla wszystkich.

Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że będę się starał, żeby proporcje skrzynek były jak najbardziej na korzyść tych dostępnych dla każdego :-)

Edited by grzesztof
Link to comment

No i między innmi dlatego w Gdansku- centrum 90% skrytek to teraz PM ... nie tylko moich...

Nie dla psa kiełbasa...

 

Wiesia chyba trochę przesadziłaś z tymi 90%. Tylko Ty i abdul65 zrobiliście ze swoich skrzynek "PM only" plus jedna skrzynka Bølge i jedna Thatanki. Na pewno nie jest to 90%. Reszta jest dostępna dla wszystkich.

Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że będę się starał, żeby proporcje skrzynek były jak najbardziej na korzyść tych dostępnych dla każdego :-)

Tylko, że w historycznym centrum miasta wiekszość to moje i abdula... he, he :anitongue:

No to 80% w centrum , nie mówię o peryferiach...mam tez zwykłe, ale do nich trzeba dojechać...

zaczniesz serwisować- zmienisz zdanie :rolleyes:

Inna opcja to zamiana tradycyjnych na łatwe multi- tak zrobił HiglanderPL... z 2 swoimi...

Link to comment

No to 80% w centrum , nie mówię o peryferiach...mam tez zwykłe, ale do nich trzeba dojechać...

zaczniesz serwisować- zmienisz zdanie :rolleyes:

80% też nie... w kążdym razie jest ich dużo, według mnie za dużo. W najbliższym czasie na pewno nie zmienię zdania, bo zwyczajnie uważam, że w Polsce jest za mało skrzynek, żeby jeszcze ograniczać dostęp do nich. Martwią mnie "PM only" w Gdańsku, bo zwykle są to te fajniejsze kesze. Skoro nowi keszerzy nie będą w stanie ich zobaczyć, nie będą mieli na czym się wzorować, zakładając własne kesze.

 

edit: zauważyłem, że od wczoraj z reszty swoich keszy w centrum Gdańska też zrobiłaś PM, żeby jednak rzeczywiście osiągnąć to 80%... ehh.. :-)

Edited by grzesztof
Link to comment

No to 80% w centrum , nie mówię o peryferiach...mam tez zwykłe, ale do nich trzeba dojechać...

zaczniesz serwisować- zmienisz zdanie :rolleyes:

80% też nie... w kążdym razie jest ich dużo, według mnie za dużo. W najbliższym czasie na pewno nie zmienię zdania, bo zwyczajnie uważam, że w Polsce jest za mało skrzynek, żeby jeszcze ograniczać dostęp do nich. Martwią mnie "PM only" w Gdańsku, bo zwykle są to te fajniejsze kesze. Skoro nowi keszerzy nie będą w stanie ich zobaczyć, nie będą mieli na czym się wzorować, zakładając własne kesze.

 

edit: zauważyłem, że od wczoraj z reszty swoich keszy w centrum Gdańska też zrobiłaś PM, żeby jednak rzeczywiście osiągnąć to 80%... ehh.. :-)

 

Racja.. osobiście jest mi przykro, że nie będę w stanie znaleźć skrzynek w Gdańsku tylko dlatego, że nie jestem PM.. Za dwa tygodnie będę w tych rejonach i cóź.. po prostu ominę Gdańsk szerokim łukiem.. :(

Link to comment

 

Racja.. osobiście jest mi przykro, że nie będę w stanie znaleźć skrzynek w Gdańsku tylko dlatego, że nie jestem PM.. Za dwa tygodnie będę w tych rejonach i cóź.. po prostu ominę Gdańsk szerokim łukiem.. :(

 

Rysiu,

po pierwsze w Gdansku i calym 3M jest bardzo duzo keszy ogolnodostepnych, nie tylko PM.

po drugie - dzis nie masz PM, ale nie znaczy to, ze sie kiedys nie zdecydujesz. W koncu jedno piwo na miesiac o nie jest zabojczy koszt uczestnictwa w zabawie (nie liczac dodatkowych mozliwosci... ok, zaraz zostane zakrzyczany, ze mozna za darmo, ze mozna ominac itp, ale nie chodzi o kombinowanie, a o korzystanie z serwisu, ktory ktos utrzymuje)

po trzecie - kesze PM daja kolejny powod, aby byc Premium, aby moc zrobic wiecej w systemie (nawet te "oslawione" LabCaches)

po czwarte - jak ktos nie chce, to przeciez nikt go nie zmusza do szukania WSZYSTKICH keszy. Wybor nalezy do gracza (tak samo jak do zakladajacego)

..i mozna tak jeszcze dluuugo.

 

Milego szukania!

Edited by y_a_h_oo
Link to comment

Czasem dostaję takie logi "dałbym FP, gdybym mógł". Zastanawiam się wtedy, czy zamiast kesza nie powiesić w tym miejscu karteczki z napisem "umieściłbym pojemnik, gdybym mógł". To nie jest kwestia możliwości, tylko chcenia.

Koszt przygotowania interesującego kesza, pomijając włożony czas i wysiłek oraz koszty dojazdu, to nierzadko kilkadziesiąt złotych. Ba nawet założenie jednego z ostatnich EC kosztowało mnie 70 zł - tyle bowiem wynosiła cena książki, dzięki której zdobyłem cenne informacje. Jedyną ewentualną "nagrodą" za ten wysiłek, jest otrzymanie ciekawego wpisu i FP, którego delikwent nie da, bo żal mu parę zł - ale szukać dobrze przygotowanego kesza nie ma skrupułów i nie obchodzi go jakie zakładający kesza poniósł przy tym koszty. Nie obchodzi go też, że to dzięki userom premium serwis funkcjonuje i dzięki nim może sobie keszować na całym świecie. Każdy ma wolny wybór i nie wierzę, że nie stać go na 30 groszy dzienne - a jeśli faktycznie jest tak biedny, że go nie stać, to może warto, żeby czas poświęcony na keszowanie spożytkował na jakieś dodatkowe, przynoszące dochód zajęcie. Tak przy okazji - jeden dzień konta premium = ok. 30 gr = 5 puszek po piwie w skupie złomu :)

Pomijam już fakt, że kesze PMO nie są niedostępne dla zwykłych użytkowników.

 

Brak konta premium jest waszym świadomym wyborem, nikt Wam nie zabrania go wykupić, ani nie też nie zmusza do jego nabycia. Jest to absolutnie wolny wybór. Tak samo jak przyznanie keszowi atrybutu dostępności tylko dla PM.

 

Każde hobby wiąże się z jakimś wydatkiem - zakupu sprzętu, opłacenia kursów, wypożyczeniem sprzętu, korzystaniem z jakiegoś obiektu. W porównaniu do innych sportów, geocaching jest najtańszą formą aktywności jaką znam - nawet kupując turystyczny GPS i konto premium. Można uprawiać go wszędzie na ziemi, o każdej porze roku. Dla 90% keszy nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt czy umiejętności.

 

Jeszcze inną kwestią jest, że jeśli komuś zal na te parę groszy, to pewnie mu i żal będzie na porządny pojemnik - bo po co przepłacać, jak można dać pudełko po lodach i dobra jest.

 

Muszę więc przyznać, że z wielu powodów z pewnym zażenowaniem czytam różne lamenty na temat funkcji PM, z resztą powszechną funkcją na wielu portalach.

 

Wracając więc do początku, to od dziś oczekuję wpisy o treści "dałbym FP, ale żal mi 30 groszy".

Edited by toczygroszek
Link to comment

 

Wracając więc do początku, to od dziś oczekuję wpisy o treści "dałbym FP, ale żal mi 30 groszy".

 

Ale to nie chodzi o to, że mi żal 30 groszy czy o to, że mnie nie stac na PM :)

Nie żal mi także na porządny pojemnik, które z chęcią nabywam i nie robię także skrzynek z pojemników na lody :D

Nigdy też nie piszę, że dałabym FP gdybym mogła.. ale obiecuję Ci Toczygroszku, że dla Ciebie zrobię wyjątek i jak tylko znajdę Twoją skrzynkę to napiszę, że dałabym FP ale żal mi 30 groszy :)

Pewnie z czasem zdecyduję się na PM, kto wie.. po protu piszę o tym co jest teraz, to wszystko :) :)

 

Zresztą nie rozumiem też w skąd przekonanie, że zwykły użytkownik może zniszczyć skrzynkę, a ten PM nie :) Uważam po prostu, że taki osąd jest niesprawiedliwy ;-).. no ale... "nie dla psa kiełbasa"

Edited by Rysia
Link to comment

 

Zresztą nie rozumiem też w skąd przekonanie, że zwykły użytkownik może zniszczyć skrzynkę, a ten PM nie :) Uważam po prostu, że taki osąd jest niesprawiedliwy ;-)

 

Nawet przez sekunde nie myslalem o PM-userach jako tych "super-duper" gosciach z samymi zaletami. Sa tacy sami jak Ty czy ja, jedynie po prostu wydali kilka zlotych jako koszt zabawy i tyle. Argument, ze kesz PMO nie bedzie niszczony to taka sama prawda, jak to, ze krowy lataja (dobra, chcialem napisac cos z na temat naszej rzeczywistosci i polskiego piekielka, ale sie powstrzymalem, bo to dopiero bylby kij w mrowisko!).

 

Mysle, ze zarowno Toczy czy ja staramy sie pokazac, ze kazda zabawa to jakis koszt. A jezeli nie chcesz go ponosic, to nie narzekaj, ze innych stac (bo zaplacili). To tylko Twoj wybor.

Sa wsrod nas osoby ktore sa baaardzo sceptyczne w stosunku do gc, do podejscia GSa, ale mimo to wydaja co roku te obrzydliwe $15 czy ile_tam_badz. I zyja, bawia sie, marudza tak jak ja, oczekuja dobrego serwisu od Revow.

Link to comment

[

Racja.. osobiście jest mi przykro, że nie będę w stanie znaleźć skrzynek w Gdańsku tylko dlatego, że nie jestem PM.. Za dwa tygodnie będę w tych rejonach i cóź.. po prostu ominę Gdańsk szerokim łukiem.. :(

No cóż, zawsze masz Sopot i Gdynię...

Jakos nie jest nam przykro.. :laughing:

Wystarczająco duzo wpisów mamy codziennie...

Link to comment

 

edit: zauważyłem, że od wczoraj z reszty swoich keszy w centrum Gdańska też zrobiłaś PM, żeby jednak rzeczywiście osiągnąć to 80%... ehh.. :-)

Bo na dzień czy dwa

je odtajniłam dla pewnej pani, która miała stare dane a nie ma PM, znalazła, a nie mogła zalogowac, zatem pomogłam kobiecinie...

teraz sytuacja wraca do normy... :rolleyes:

Link to comment

Jakos nie jest nam przykro.. :laughing:

 

A mi jakoś przykro czytać takie rzeczy.

E tam, wyluzuj, po prostu nie przejmujemy sie " bojkotem", nic osobistego do nikogo...absolutnie

...jest całe mnóstwo przefajniastych skrytek nie PM, tylko nie na najbaradziej utartych szlakach :rolleyes:

Naturalna historia geocachingu w dużym, atrakcyjnym mieście, sprawdź sobie na przykład centrum bliźniaczego Amsterdamu... :rolleyes:

A to ,ze niektóre PM mają najwięcej w mieście FP powinno działac mobilizujaco :anicute:

Link to comment

Mam w Gdańsku 2 skrytki: jedna kapitalistyczna, druga socjalistyczna. :anibad: Ta druga, choć starsza, nie ma nawet 10% liczby znalezień tej pierwszej. W związku z tym ośmielam się wysnuć wniosek, że PM nie jest barierą, która wpływałaby znacząco na ilość odwiedzin.

Przy okazji dziękuję wszystkim za odwiedziny obu geocache'y i ciepłe słowa odnośnie ich jakości. Love & Peace! :)

Link to comment

Mam w Gdańsku 2 skrytki: jedna kapitalistyczna, druga socjalistyczna. :anibad: Ta druga, choć starsza, nie ma nawet 10% liczby znalezień tej pierwszej. W związku z tym ośmielam się wysnuć wniosek, że PM nie jest barierą, która wpływałaby znacząco na ilość odwiedzin.

 

Popieram!

Liczby nie kłamią, a FAV cieszą!

Link to comment

Niej est też tak, że kesze PMO nie są dostępne dla posiadających zwykłe konta. Są pewne sposoby, dzięki którym można je znaleźć i zalogować z poziomu zwykłego użytkownika. Jest to trudniejsze, ale za to satysfakcja może być większa :)

Zalogowanie w naszym kraju jest banalnie proste - wystarczy znaleźć kesza na mapie na geocaching.pl, w "dymku" po kliknięciu jest link do logowania :)
Link to comment
Liczby nie kłamią, a FAV cieszą!
Ale bez PMO znalezień byłoby jeszcze więcej, tylko ilość FAV by nie wzrosła... Ale jak ktoś ma możliwość zrobienia swojego kesza jako PMO i chce to wolno mu i nic nam* do tego...

*) użytkownikom, którzy z różnych przyczyn nie wykupili PM (bo też nam wolno tak zdecydować i nikomu nic do tego).

Link to comment

*) użytkownikom, którzy z różnych przyczyn nie wykupili PM (bo też nam wolno tak zdecydować i nikomu nic do tego).

Tylko niech sie nie obrażają,że duża część możliwości jest dla nich zamknięta na amen i żadne triki nie pomogą... :rolleyes:

Tupanie nóżką nie zawsze robi wrażenie...

Link to comment

Co ciekawe, w Krakowie jest kilkanaście skrytek PM, ale nie znajdują się one w turystycznie atrakcyjnych i często uczęszczanych miejscach. Przeciwnie, bywają to np. trudne zagadki, których finały umieszczone są na obrzeżach miasta, czasem w tak odludnych i chaszczowatych lokalizacjach, do których zapuszczają się wyłącznie geokeszerzy...

Link to comment

Co ciekawe, w Krakowie jest kilkanaście skrytek PM, ale nie znajdują się one w turystycznie atrakcyjnych i często uczęszczanych miejscach. Przeciwnie, bywają to np. trudne zagadki, których finały umieszczone są na obrzeżach miasta, czasem w tak odludnych i chaszczowatych lokalizacjach, do których zapuszczają się wyłącznie geokeszerzy...

Co kraj to obyczaj... :unsure:

Link to comment

Mam w Gdańsku 2 skrytki: jedna kapitalistyczna, druga socjalistyczna. :anibad: Ta druga, choć starsza, nie ma nawet 10% liczby znalezień tej pierwszej. W związku z tym ośmielam się wysnuć wniosek, że PM nie jest barierą, która wpływałaby znacząco na ilość odwiedzin.

 

Thatanka co to za porównanie ogóle. Twój kesz premium jest w samym centrum miasta jakieś 50 m od ulicy Długiej, a drugi socjalistyczny w środku lasu i do tego to Earthcahce. Jasne, że w tym wypadku o liczbie wpisów nie decyduje to czy kesz jest PM czy nie, tylko lokalizacja i rodzaj kesza :-) Nie rozumiem jak porównując te dwa kesze wysnułeś wniosek, że PM nie jest barierą, która wpływałaby znacząco na ilość odwiedzin :-)

Link to comment
Thatanka

Thathanka

Nie rozumiem jak porównując te dwa kesze wysnułeś wniosek, że PM nie jest barierą, która wpływałaby znacząco na ilość odwiedzin :-)

Jeśli PM jest barierą, to nawet te oddalone od Głównego Miasta skrytki, powinny być bardziej popularne jako, że użytkowników bez premium jest więcej(?). Obie moje skrytki są wymagające: jedna wymaga wykupienia premium, a druga krótkiej podróży i rozwiązanie nieskomplikowanej geologicznej zagadki. Wysnułem takie wnioski, bo gdybym próbował wysnuć inne, to nie daj boże wyszłoby, że użytkownicy bez premium lubią gardłować, a ruszyć pupy po skrytkę już nie chcą. Miałoby to jakieś tam uzasadnienie w statystykach, bo ponad połowa znalazców ogólnodostępnej skrytki to użytkownicy PM.

Link to comment

Nie chcę się rozwodzić tutaj o zaletach PM, użytkownikach mających PM i zwykłych użytkownikach. Prawda jest taka że toczygroszek w poście #65 napisał najprawdziwszą prawdę, więc nie ma co się powtarzać.

Chcę napisać jak stałem się PM. Na początku też byłem zwykłym użytkowaniem do momentu aż znalazłem kesza "Wojna na Piaskach" - http://coord.info/GC43WCH Ten kesz wywarł na mnie takie wrażenie, że postanowiłem wykupić od razu PM, żeby dać Favoritka autorowi za tego kesza. Teraz wiem, że nie ma nic przyjemniejszego jak wpis doceniający Twoją pracę i dodatkowo Favoritek.

Rozumiem keszerów okazjonalnych rzadko keszujących ale jednego tylko nie mogę zrozumieć - mianowicie: są keszerzy, którzy cisną na statystyki i badże (sami łykając favoritki jak młody bocian żaby) robiąc przy tym tysiące kilometrów samochodem a PM nie kupią (a koszt paliwa jest nie współmiernie gigantyczny w stosunku do kosztów PM).

Link to comment

*) użytkownikom, którzy z różnych przyczyn nie wykupili PM (bo też nam wolno tak zdecydować i nikomu nic do tego).

Tylko niech sie nie obrażają,że duża część możliwości jest dla nich zamknięta na amen i żadne triki nie pomogą... :rolleyes:

Tupanie nóżką nie zawsze robi wrażenie...

Nie obrażam się, że część możliwości jest dla mnie niedostępna - zasady były już określone jak się rejestrowałem. Mi się bardziej niepodoba to, że NIEKTÓRZY użytkownicy premium z pogardą odnoszą się do tych, którzy nie wykupili PM...
Link to comment

@Wiesia.K, jeśli chcesz się lansować na zarozumiałą paniusię, która czuje się lepsza, bo wydała stówkę na kesze - jesteś na dobrej drodze (właśnie tak odbieram Twoje posty powyżej). Szkoda.

 

Nie neguję keszy PMO - jest to jakiś sposób na "antymuglowy", ale moim zdaniem nie ma podstaw, aby komuś, kto bawi się od iluś tam miesięcy, znalazł i założył (!) ileś tam skrytek, takich skrytek nie udostępniać (ot zwykła, ludzka uprzejmość).

 

Ja mam PM z własnego lenistwa. Jeśli przy okazji mogę komuś pomóc - pomogę. Daleki jestem od utrudniania czegokolwiek osobom zaangażowanym w zabawę.

Link to comment
Thatanka

Thathanka

Nie rozumiem jak porównując te dwa kesze wysnułeś wniosek, że PM nie jest barierą, która wpływałaby znacząco na ilość odwiedzin :-)

Jeśli PM jest barierą, to nawet te oddalone od Głównego Miasta skrytki, powinny być bardziej popularne jako, że użytkowników bez premium jest więcej(?). Obie moje skrytki są wymagające: jedna wymaga wykupienia premium, a druga krótkiej podróży i rozwiązanie nieskomplikowanej geologicznej zagadki. Wysnułem takie wnioski, bo gdybym próbował wysnuć inne, to nie daj boże wyszłoby, że użytkownicy bez premium lubią gardłować, a ruszyć pupy po skrytkę już nie chcą. Miałoby to jakieś tam uzasadnienie w statystykach, bo ponad połowa znalazców ogólnodostępnej skrytki to użytkownicy PM.

 

Sorki, jasne że Thathanka.

 

W dalszym ciągu uważam, że wniosek wyciągnięty przez Ciebie jest błędny. Nie da się porównać tak różnych keszy. Jeden w samym centrum miasta, gdzie jest mnóstwo turystów (zresztą większość znalazców to właśnie zagraniczni turyści), a drugi w środku lasu. Chcesz mieć wiarygodne informacje na temat tego jak dużą barierą jest PMO. Wystarczy spróbować skrzynkę, która była do tej pory PMO na jakiś okres czasu udostępnić wszystkim, albo odwrotnie. Myślę, że wyniki mogłyby Cię zaskoczyć.

Link to comment

Nie obrażam się, że część możliwości jest dla mnie niedostępna - zasady były już określone jak się rejestrowałem. Mi się bardziej niepodoba to, że NIEKTÓRZY użytkownicy premium z pogardą odnoszą się do tych, którzy nie wykupili PM...

 

Nie sądzę, żeby ktoś odnosił się z pogardą do osób, które premium nie wykupiły. Ja tam nawet nie patrzę kto ma, a kto nie. Nużące jest tylko narzekanie na temat niedostępności niektórych opcji bez konta premium, a czasem - o czym wspomniał Longmen - wręcz komiczne u osób, które mają objechaną całą Polskę, pół Europy i ćwierć wszechświata w poszukiwaniu keszy - no chyba, że zrobiły to autostopem. No powiedz Krystianie - czy można traktować to poważnie? Pamiętam też sprzed lat narzekania na temat płatnego konta PM wyrażane przez osoby, które dumnie prezentowały się na tle swoich terenowych aut zużywających hektolitry paliwa. Trudno zwyczajnie traktować to poważnie.

 

A ile tych keszy PM jest w Polsce? Jest przynajmniej ze 100?

Link to comment

A ile tych keszy PM jest w Polsce? Jest przynajmniej ze 100?

 

W samym Gdańsku naliczyłem ponad 70 co stanowi 25% wszystkich keszy w mieście i właśnie to mnie martwi. Na szczęście jest to chyba ewenement na skalę Polski ;-)

Edited by grzesztof
Link to comment

Sorki, jasne że Thathanka.

 

W dalszym ciągu uważam, że wniosek wyciągnięty przez Ciebie jest błędny. Nie da się porównać tak różnych keszy. Jeden w samym centrum miasta, gdzie jest mnóstwo turystów (zresztą większość znalazców to właśnie zagraniczni turyści), a drugi w środku lasu. Chcesz mieć wiarygodne informacje na temat tego jak dużą barierą jest PMO. Wystarczy spróbować skrzynkę, która była do tej pory PMO na jakiś okres czasu udostępnić wszystkim, albo odwrotnie. Myślę, że wyniki mogłyby Cię zaskoczyć.

 

No dobra, ale o co się w zasadzie rozchodzi? Czy mam rozumieć, że kesze się już w najbliższej okolicy skończyły, nie ma czego szukać i zostało tylko tych kilka PMO? Czy cała afera tylko tak "dla zasady"?

Link to comment

 

No dobra, ale o co się w zasadzie rozchodzi? Czy mam rozumieć, że kesze się już w najbliższej okolicy skończyły, nie ma czego szukać i zostało tylko tych kilka PMO? Czy cała afera tylko tak "dla zasady"?

 

Rozchodzi się dokładnie o to, co napisane wyżej. Thathanka wysnuł wniosek, że skrzynka PMO nie jest barierą dla użytkowników nie posiadających konta Premium, a ja uważam inaczej. Ot i cała filozofia ;-)

Edited by grzesztof
Link to comment

A ile tych keszy PM jest w Polsce? Jest przynajmniej ze 100?

 

W samym Gdańsku naliczyłem ponad 70 co stanowi 25% wszystkich keszy w mieście i właśnie to mnie martwi. Na szczęście jest to chyba ewenement na skalę Polski ;-)

Gdansk zawsze był w awangardzie.. :laughing:

Link to comment

Daleki jestem od utrudniania czegokolwiek osobom zaangażowanym w zabawę.

To raczej ułatwianie sobie życia, zacznie rzadszy serwis i mniej fałszywych alarmów...

30 groszy dziennie nie stanowi problemu , nawet dla przeciętnego bezdomnego, więc trudno mówic o utrudnianiu... :anibad:

Bardziej utrudniają założyciele trudnych zagadek na przykład...

Link to comment

to nie daj boże wyszłoby, że użytkownicy bez premium lubią gardłować, a ruszyć pupy po skrytkę już nie chcą.

Świete słowa. Ruszenie po oddalone skrytki kosztuje więcej niż konto PM, no ale to nie honor płacić zgniłym kapitalistom, lepiej kabzę szejkom nabijać ! :anibad:

Link to comment

Nowy tydzień się zaczął a jeszcze nikt się w temacie nie wywnętrzył... Skandal! Trzeba szybko to naprawić!!!

W jakim celu zakłada się kesze PMO? Ja posiadam jedna taką skrzynkę i dałem jej atrybut PMO tylko dlatego, że jest to Letterbox, sporych rozmiarów, przygotowanie którego wymagało działań technicznych i finansowych, bo sam pieczęci nie umiem zrobić (ale projekt owszem :-)). Ograniczenie wizyt do PM zwiększy pewnie szanse na przetrwanie skrzynki, choć wcale nie jestem tego pewny na 100%, bo przecież dla chcącego nic trudnego. Nie takie rzeczy ze szwagrem się robiło... W zasadzie to jest jedyny powód: wartość i wkład pracy.

Dziwi mnie jednak fakt ograniczania tylko do kręgu PM "keszy" (czytaj: podparapetowych i zarynnowych mikrusów zawierających jedynie logbook - niejednoktotnie zaniedbany, mokry i podarty). Odtworzenie takiego "cudeńka" nie wymaga wiele wysiłku, więc ograniczenie ilości znalazców do PM jest tylko wyrazem lenistwa (skoro bawię się w geocaching i zakładam skrzynki to chyba chcę ciekawe miejsca pokazać jak największej ilości ludzi i muszę się liczyć z tym, że te logbooki trzeba będzie często zmieniać), arogancji i jeszcze czegoś o czym nie napiszę, bo to w naszym kraju zakazane. W innym przypadku po co zakładać kesze nie dla wszystkich? Po co w ogóle zakładać skoro to męczy? Ja bym sobie odpuścił. No chyba że chciałbym pokazać swoją wyższość, bo stać mnie na 30 gr dziennie :-). Niektórych stać, niektórych nie stać. Jedni chcą mieć PM i mają inni nie chcą i nie mają, jeszcze innym to zwisa, ale dla wygody kupują. Czy to powód do jałowych dyskusji? Różność jest piękna! Jednolitość nudzi... Bawcie się tak, jak wam się podoba, ale zgodnie z określonymi zasadami i regulaminami.

Próby wykorzystania zabawy do prowadzenia analiz porównawczych, obrażania ludzi i łechtania swego ego uważam za obrzydliwe i godne potępienia.

Jeszcze trochę a termin "społeczność geokeszerska" nie będzie się kojarzył ze zbiorem pozytywnie zakręconych ludzi, ciekawych świata, chcących poznawać innych ludzi a ze zbiorowiskiem patrzących na siebie wilkiem, zgorzkniałych "starców" i furiatów. Czy na pewno o to chodzi w tej zabawie?

Link to comment

No to i ja się wypowiem: mam jednego PMO i jest to mikrus w pudełku po filmie. Ale jest na dużym cmentarzu. Wygchodze z założenia że premiowy użytkownik znajdzie, zaawansowany niepremiowy też (mam wiele takich znalezień!), a jak okoliczną gimbazę najdzie faza na geocaching to nie będą bezcześcić cmentarza z powodu mojej skrzyneczki. I to tyle...

Edited by Murazor
Link to comment

Jeszcze nie mam ani jednego PMO i tego nie przewiduję w obecnej sytuacji.

 

Najczęściej odwiedzane miejsce to Przełęcz pod Śnieżką, gdzie w ciągu 9 miesięcy zalogowało się około 700 osób, z tego 300 Premium, czyli 43%.

 

W wiosce wskaźnik jest niższy i wynosi ok. 36%, ale jak odjąć uczestników eventu, to będzie znacznie mniej.

 

Pudełka czasami mi giną, ale nie wiążę tego z użytkownikami nie Premium.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...