Jump to content

Πρόβλημα εισόδου νέων μελών & νέο Forum


yiannisp

Recommended Posts

Τους τελευταίους μήνες δεν έχει εμφανισθεί ούτε ένα νέο μέλος στο forum αυτό, παρόλο που κάποιοι νέοι Έλληνες geocachers έχουν κάνει την εμφάνιση τους στο Geocaching.com. Σε επικοινωνία που έτυχε να έχω με κάποιο νέο μέλος μου αναφέρθηκε ότι δεν μπορούσε να κάνει login στο Forum.

Πράγματι δοκίμασα και εγώ με User Name που είχε δημιουργηθεί 2-3 μήνες πριν αλλά δεν είχε κάνει ποτέ login στο Forum, αλλά και με νέο User Name που δημιούργησα 2-3 μέρες πριν αλλά δεν κατάφερα να μπω.

Το πρόβλημα έχει ήδη αναφερθεί στην Groundspeak και είπαν ότι θα το κοιτάξουν. Αν ο Antonis-Gr ξέρει κάτι περισσότερο ή μπορεί να κάνει καμμία ενέργεια παραπάνω ως Moderator ας το δεί.

Ένα άλλο θέμα που θέλω να θέσω στην κοινότητα είναι η δημιουργία από ένα νέο μέλος, ενός Ελληνικού Forum για το Geocaching. Θα το βρείτε εδώ. (http://www.geocaching.gr/forum)

Το θέμα συζήτησης είναι εάν βοηθάει η ύπαρξη ενός άλλου forum, πιο θα συγκεντρώσει τις προτιμήσεις της πλειοψηφίας και γενικότερα την γνώμη σας.

 

Φιλικά

YiannisP

Link to comment

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα μετα απο τοσο καιρο νεκρας...

Θα προτιμουσα να υπαρχει ενα forum,αυτο εδω, και να ειναι ολα συγκεντρωμενα,αλλα αφου ενα νεο μελος εκανε μια φιλοτιμη προσπαθεια ,και μπραβο του,να φτιαξει ενα αυτονομο χωρο συζητησης,θεωρησα σκοπιμο να συμπαρασταθω..

Δυστυχως ομως, τοσο εδω οσο και εκει,και στο παιχνιδι..τρεις και ο κουκος.

Εχω απογοητευτει....-:shocked:

:blink:

Link to comment

Γεια σου tetras61,

Μπας και μείναμε μόνοι και δεν το καταλάβαμε ???????

Το περίεργο βέβαια είναι ότι το topic έχει 35 Views και μόνο εσύ και εγώ γράψαμε μέχρι τώρα !!!!

Οι υπόλοιποι είναι Θεατές ????

 

Ευτυχώς το καλοκαίρι είχε αρκετή κίνηση από τους ξένους Geocachers και υπήρχε ενδιαφέρον, ελπίζω να μην πέσουμε σε έναν νεκρό χειμώνα. Θα προσπαθήσω για το αντίθετο.

 

YiannisP

Link to comment

Μπας και μείναμε μόνοι και δεν το καταλάβαμε ???????

--------------------------------------------------------------

...μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου.....-:D

 

Το περίεργο βέβαια είναι ότι το topic έχει 35 Views και μόνο εσύ και εγώ γράψαμε μέχρι τώρα !!!!

Οι υπόλοιποι είναι Θεατές ????

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yiannisp μη μετρας τα views γιατι ειναι πλασματικα,μονο εγω το εχω δει 5-6 φορες,απ εξω κοντευω να το μαθω..-:)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ευτυχώς το καλοκαίρι είχε αρκετή κίνηση από τους ξένους Geocachers και υπήρχε ενδιαφέρον, ελπίζω να μην πέσουμε σε έναν νεκρό χειμώνα. Θα προσπαθήσω για το αντίθετο.

 

..τι να τους κανω τους ξενους?!..απο ελληνες τι γινεται..αντε να δουμε το χειμωνα θα κανουμε καμια συναντηση?

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:blink::o:D:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment

γεια σας παιδια! :( Ειμαι και εγω εδω...

 

Δυστυχως, μαλλον ειμαστε λιγοι που μπαινουμε μεσα.... ενταξει... λογο δουλειας ή οτιδηποτε αλλο, ισως δεν υπαρχει χρονος... συμβαινουν αυτα! Ελπιζω να μην ειναι "νεκρος" ο χειμωνας....

 

Παντος ειμαι καθημερινα στο geocoin forum (για αυτο και εχω τετοια αριθμο posts!), και rιχνω και ματιες εδω αν γραφτει τιποτα κτλ...

 

προσφατα εγραψα και για ενα νομισμα που ακομα δεν το εχει δει κανεις, το Santorini geocoin!!! Ακομα ψαχνω... :D

 

Περιεργο.... φαντασμα ειναι αυτο το νομισμα;

 

Ακομα πιο περιεργο ειναι αυτο που αναφερεις Γιαννη! Μονο στο ελληνικο φορουμ υπαρχει αυτο το προβλημα;; μηπως ειναι παροδικο σφαλμα του συστηματος;;

 

Ας ελπισουμε παντος να υπαρχουν και νεοι ελληνες geocachers... μην ειμαστε μονοι μας! Αληθεια.... ποσοι ειμαστε στην Ελλαδα;;;

 

Εδω... εκανα προσπαθειες, αλλα.. ειτε δεν εχουν χρονο, ειτε δεν τους ενδιαφερει.. ειτε με ρωτανε τι θα κερδισουν αυτοι, οποτε.... :blink: ....δεν καταλαβαινουν.... :o

 

Εχουμε μαι χωρα με τοσες ομορφιες... αλλα.... :D

Link to comment

:D Posts: 4,287!!!!!!!!

Βρε Gatouli πως τα καταφερες?!! Πας για ρεκορ Γκινες.....Τι στην ευχη γραφεις στο geocoin forum?!

Παντως για το geocoin που ρωτας και εγω δεν βρηκα τιποτα.Γιατι δεν ρωτας καλυτερα τον ιδιοκτητη του?

Οσο για το ποσοι ειμαστε,ειμαστε δεν ειμαστε 5 ενεργοι geocachers.(στο πιο αισιοδοξο)...-:o.. :blink:

Link to comment

:D εχω φιλους πολλους εκει, απο διαφορα μερη, περνω μερος και σε διαγωνισμους.... ειμαι και σε 2 geocoin race για την ασφαλεια στους δρομους, για τους μοτοσυκλετιστες κτλ... Ελπιζω να σας δω και εκει! :blink:

 

Για το νομισμα, δεν ξερω ουτε ποιος το εφτιαξε!! Απλα ειδα το icon του νομισματος! Μπορει το νομισμα να μην ειναι καν ελληνικο, αλλα να το εκανε καποιος ξενος που πηγε Σαντορινη και αγαπησε το νησι....

 

Γενικα, εκτος απο το icon, δεν ξερω τιποτα αλλο!!!! Δεν υπαρχει πουθενα κατι για αυτο!!!

 

5 ενεργοι geocachers?????? Ποπο.... νομιζα οτι ειμασταν 30 με 35... αντε 40!!!

 

Στα αλλα κρατη γινεται χαμος!!!

Link to comment

Καλησπέρα και από μένα. Επιτέλους κατάφερα να συνδεθώ.

 

Καλησπέρα agorf, :P

Πως τα κατάφερες ??? Προσπάθησα να κάνω και εγώ login, σήμερα, με ένα test username που είχα φτιάξει την προηγούμενη εβδομάδα για δοκιμή και ακόμη δεν μπόρεσα βα συνδεθώ. Πρέπει να στείλω e-mail στην Groundspeak ???? :):D

Link to comment

Μια και το υποθέτω υπάρχουν δύο βάσεις δεδομένων για το site και το φόρουμ, μήπως υπάρχει κάποια καθυστέρηση στο να ανανεωθεί αυτή του φόρουμ, για να δέχεται τα στοιχεία με τα οποία γράφτηκε κάποιος στο site; Γενικά πάντως παρατηρώ πως έχουν αρκετά μεγάλο φόρτο στους σέρβερς τους. Πολλές φορές τα απογεύματα βγάζει αρκετά σφάλματα για κάποιες σελίδα ή αργούν πολύ να φορτώσουν. Επίσης πριν από κανένα μήν νομίζω το φόρουμ δεν άνοιγε καν σε εμένα, παρά μόνο ένα σφάλμα για mysql...

Link to comment

Καλημέρα παιδιά!

Είμαστε κι εμείς εδώ, απλά δεν προλαβαίνουμε να μπαίνουμε συχνά στo forum. Ομολογώ βέβαια ότι καμιά φορά κομπλάρω κιόλας, γιατί τα πάω καλά μεν με την τεχνολογία αλλά δεν είμαι και "επαγγελματίας" σαν εσάς!

 

Πιστεύω ότι είμαστε τουλάχιστον 10 οι ενεργοί geocachers στην Ελλάδα. Να κανονίσουμε να βρεθούμε τα Χριστούγεννα που θα έρθουμε κι εμείς στην Αθήνα.

 

Τι εννοείτε πρόβλημα εισόδου; Εγώ έκανα κλικ και μπήκα! Μάλλον μετράμε ως παλιοί ε; :drama:

 

Φιλικά

wind&water

Link to comment

 

Τι εννοείτε πρόβλημα εισόδου; Εγώ έκανα κλικ και μπήκα! Μάλλον μετράμε ως παλιοί ε; :drama:

 

 

Γεια σας και από μένα Wind&Water,

Τα login names που δοκίμασα για να μπω, το ένα το έφτιαξα πριν από 6-7 ημέρες και το άλλο στις αρχές Ιουνίου.

Με κανένα από τα δύο δεν με αφήνει να μπώ. Εσείς είστε ήδη παλιοί...από πέρσυ !!!

Περιμένω την απάντηση του agorf να μας πει τι έκανε και μπόρεσε να μπεί.

 

YiannisP

Link to comment

Καλημέρα παιδιά!

Είμαστε κι εμείς εδώ, απλά δεν προλαβαίνουμε να μπαίνουμε συχνά στo forum. Ομολογώ βέβαια ότι καμιά φορά κομπλάρω κιόλας, γιατί τα πάω καλά μεν με την τεχνολογία αλλά δεν είμαι και "επαγγελματίας" σαν εσάς!

 

Πιστεύω ότι είμαστε τουλάχιστον 10 οι ενεργοί geocachers στην Ελλάδα. Να κανονίσουμε να βρεθούμε τα Χριστούγεννα που θα έρθουμε κι εμείς στην Αθήνα.

 

Τι εννοείτε πρόβλημα εισόδου; Εγώ έκανα κλικ και μπήκα! Μάλλον μετράμε ως παλιοί ε; :drama:

 

Φιλικά

wind&water

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

....τι βλεπω ηρθε η Ανοιξη στο φορουμ?! :)

Καλημερα παιδια,δεν υπαρχει λογος να κομπλαρετε μια παρεα ειμαστε ολοι,δεν υπαρχουνε επαγγελματιες ,μονο παλιοι και καινουργιοι..Αλλωστε ο παλιος ειναι αλλιως ετσι δεν ελεγαν στον στρατο?.

Οσο για τη συναντηση ωραια θαταν να γινει κατι για να δουμε ομως....γιατι πολλα λεμε και τιποτα δεν γινεται..

Link to comment

Καλησπέρα,

 

Ανάφερα το πρόβλημα στην Groundspeak, μου απάντησαν τα κλασικά (να σιγουρευτώ ότι βάζω το σωστό password κλπ κπλ), δηλαδή δε βοήθησαν καθόλου. Και προχθές είπα να δοκιμάσω ξανά, οπότε έβαλα username και password (αυτά που έχω και στο site) στο login form του forum και έκανα login κανονικά. Με λίγα λόγια, δε ξέρω τι φρίκη είχε φάει ή πώς έφτιαξε... :) Ίσως παίζει ρόλο το γεγονός ότι πήγα στο site και άλλαξα password κάποια στιγμή. Ίσως αυτό έκανε force κάποιο update για τα login details μου στη βάση του forum.

 

Όσο για τη συνάντηση, επιβάλλεται. :drama:

 

Υ.Γ. Το forum στο geocaching.gr το έσφαξα και το έβαλα να κάνει redirect στη σελίδα του Γιάννη.

Edited by agorf
Link to comment

Υ.Γ. Το forum στο geocaching.gr το έσφαξα και το έβαλα να κάνει redirect στη σελίδα του Γιάννη.

................................................................................................................................................

Παντως σαν φορουμ ηταν πολυ καλο,μου αρεσε που ειχε ξεκαθαρες θεματικες ενοτητες,οποτε ηξερες που θα εγραφες τι..

Αν μπορουσε και τουτο να σουλουπωθει λιγο ,καλα θατανε...

Link to comment

Γειά σας είμαι ο Yiannisp με άλλο Login name.

Έκανα ότι και ο agorf και κατάφερα να μπω με αυτό το login name. Ενώ στην αρχή δεν μπορούσα να μπω στο forum πρώτα άλλαξα το password αλλά για 24 ώρες και πάλι δεν με άφηνε να μπω. Μετά άλλαξα και το e-mail που είχα δώσει στην αρχή και αμέσως με άφησε να μπω και μου έστειλε νέο validation code στο καινούργιο e-mail.

Όσοι λοιπόν δεν μπορούν να μπουν στο forum ας κάνουν τις παραπάνω δοκιμές και ίσως το πετύχουν. :lol:

YiannisP.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...