Jump to content

Santorini geocoin?


GATOULIS

Recommended Posts

Φιλοι μου γεια σας!!!

 

Ελπιζω ολοι να ειστε καλα!!!

 

Ψαχνοντας σημερα πληροφοριες για νομισματα που εχω (μου αρεσει να μαζευω πληροφοριες του τυπου... ποιος εφτιαξε το νομισμα, σε ποιες ποικιλιες, ποσα κομματια η καθε ποικιλια, ποια εταιρεια το εφτιαξε....),

ειδα οτι τον Μαιο του 2007 ειχε βγει νομισμα με τον signal που εγραφε greece... (ομορφο ηταν!!!), αλλα ειδα και ενα ονομα νομισματος που....

 

Το νομισμα λεγονταν "Santorini geocoin", και σαν icon ειχε τον χαρτη του νησιου!!!

 

Προσπαθησα να βρω πληροφοριες ή φωτογραφιες του νομισματος αλλα δεν τα καταφερα!

 

Γνωριζει κανεις κατι για το νομισμα αυτο;;; ειναι ελληνικο ή απλα εχει ελληνικο θεμα;;; ποια εταιρεια το εχει βγαλει; καμια φωτογραφια του;;;

Link to comment

Γειά σας και από μένα και καλό χειμώνα.

:blink: Δυστυχώς δεν γνωρίζω τίποτε, και δεν βρήκα τίποτε και στο Internet, εκτός από ένα Φινλαδικό site που είχε το όνομά του και το icon του.

Αν βρώ τίποτε άλλο θα στο γράψω.

Link to comment

καλο χειμωνα φιλε μου! :blink:

 

Εψαξα και εγω, αλλα τιποτα! εβαλα ερωτηση και στο φορουμ για τα νομισματα, αλλα τιποτα!!! Κανενας δεν ξερει κατι για το νομισμα, ή εστω να εχει καποια φωτογαφια!!! Τελικα ειναι ελληνικο νομισμα... ειναι απο καποιο ξενο που αγαπησε το νησι... ειναι απλα ελληνικου θεματος και ενδιαφεροντος.....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...