Jump to content

Γιατι δεν δεχεται ελληνικα σε σελιδες νομισματ&#96


GATOULIS

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

 

Προσφατα κερδισα ενα νομισμα για εναν αγωνα, με κυριο σκοπο την προσοχη των οδηγων στους μοτοσυκλετιστες κτλ.

Ο αγωνας ειναι για εναν geocacher που σκοτωθηκε με την μηχανη του, απο εναν απροσεκτο οδηγο αυτοκινητου...

 

Το νομισμα το κερδισα, αλλα επρεπε να γραψω την αποστολη και στην γλωσσα μου, δηλαδη και στα ελληνικα!

Προσπαθησα, αλλα δεν τα παιρνει! Μου βγαζει αλλα τ'αλλων!

 

Πως μπορω να γραψω και ελληνικα?

 

Προσπαθησα να σκαναρω μηνυμα και να το περασω σαν φωτογραφια, αλλα βγηκε πολυ μικρο!

Τελικα το εγραψα με λατινικους χαρακτηρες, αλλα...

Edited by GATOULIS
Link to comment

Καλησπερα σε ολους!

 

Προσφατα κερδισα ενα νομισμα για εναν αγωνα, με κυριο σκοπο την προσοχη των οδηγων στους μοτοσυκλετιστες κτλ.

Ο αγωνας ειναι για εναν geocacher που σκοτωθηκε με την μηχανη του, απο εναν απροσεκτο οδηγο αυτοκινητου...

 

Το νομισμα το κερδισα, αλλα επρεπε να γραψω την αποστολη και στην γλωσσα μου, δηλαδη και στα ελληνικα!

Προσπαθησα, αλλα δεν τα παιρνει! Μου βγαζει αλλα τ'αλλων!

 

Πως μπορω να γραψω και ελληνικα?

 

Προσπαθησα να σκαναρω μηνυμα και να το περασω σαν φωτογραφια, αλλα βγηκε πολυ μικρο!

Τελικα το εγραψα με λατινικους χαρακτηρες, αλλα...

 

:unsure: Τελικα καταφερα και εκανα μεγαλυτερα τα γραμματα στο σκαναρισμα, αλλα παντα μιλαμε για φωτογραφια, ετσι;

Να γραψω αμεσως ακει, δεν μπορω!

Link to comment

Δυστυχώς παρατήρησα και εγώ πως για κάποιο λόγο δεν είναι δυνατό να γράψεις με Ελληνικούς χαρακτήρες στις κύριες σελίδες του geocaching.com, κάτι γίνεται με το encoding και γίνεται χάλια ό,τι και να γράψεις... :rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...