Jump to content

GEOCACHING CAFE


sakis

Recommended Posts

Πήρε κανείς χαμπάρι οτι Chalenges τελος ? Τελικά ΗΤΑΝ ανούσιο !

Η κρίση , οικονομία σε χώρο και κίνηση στους servers τους.

Τα υπόλοιπα είναι απλά δικαιολογίες.

 

Ειναι όμως μια καλή ιδέα για ένα τελείως αυτόνομο παιχνίδι.B)

Link to comment

Μπα... Δε νομίζω... Πιστεύω ότι η Groundspeak θα βγάλει κάποιο (πχ. event-live) cache που για να το κάνεις find θα πρέπει για παράδειγμα να βγάλεις φωτό στο τέλος κάποιας διαδρομής ή την ώρα που κάνεις κάποιο είδος δοκιμασίας..

Link to comment

δεν προσεξα να αφαιρεθει μεγαλος αριθμος μεταφρασεων... μηπως απλα κατι φτιαχνουν;;; τοσος μοπος στις μεταφρασεις αδικα.... γαμωτο...

 

παντως κακα τα ψεματα... δεν ηταν κατι που θα συναρπασει... εκανα 12... και τι εγινε;; μετα σταματησα.. δεν ηταν κατι που με συναρπαζε...

 

τι προκλησεις ηταν; σιγα.. αν ηθελαν το εφτιαχναν κι αυτο με βαθμο δυσκολιας... και βαθμους απονομης! οταν εκανες μια ευκολη προκληση επαιρνες πχ 5 βαθμους.. μια ποιο δυσκολη 10 μια πολυ δυσκολη 25... και τους βαθμους τους μαζευες... οταν ειχες ενα Α ποσον... να τους αλλαζες για κατι... πχ... εκπτωση απο το καταστημα της Groundspeak, αγορα premium ιδιοτητας μελους.... για καποια εφαρμογη εξτρα... για χαρτες.. κατι..

 

οι βαθμοι θα μπορουσαν να μεταφραστουν σε geocash... κατι αντιστοιχο υπαρχει σε αλλο site.. και μπορεις να τα χρησιμοποιησεις οταν πας να φτιαξεις το δικο σου...PT... (κανονικα απαγορευεται να μιλαω γι αυτα σε φορουμ του geocaching... αλλα πιστευω οτι ξερετε για τι πραγμα μιλαω...)

μαλιστα.. και εμεις θα μοπορουσαμε να αγορασουμε τατοια εικονικα χρηματα για cointest, δωρα... κτλ..

 

αλλα τι λεω τωρα...

Link to comment

Καλα τα λες, αλλα μηπως να εκανες την προταση στην Groundspeak και μαλιστα αναφεροντας τα ... αλλα site ? Εδω που τα λεμε δεν ειναι πολυ ασχημη ιδεα, αν και θελει επεξεργασια, την οποια δεν εισαι υποχρεωμενος να κανεις...

Edited by Mimhs.gr
Link to comment

Συμφωνώ με το Mimhs.gr. Και αυτοί στην Groundspeak ιδέες ψάχνουν για προσθέσουν ενδιαφέροντα και παίκτες στο παιχνίδι. Νίκο πες τους την ιδέα σου και που ξέρεις. Κάτι μπορεί να προκύψει.

Link to comment

δυστυχως παιδια... το site που το εχω δει... ειναι στα μαχαιρια με την Groundspeak... απαγορευεται ακομα και η αναφορα στα μικρα νομισματακια... που τα κανεις log ...μονο στο δικο τους site..... ασχετα αν ολοι εκει ειναι geocacher και αυτα ειναι signature items... οποτε δεν μπορω να αναφερω κατι τετοιο...

 

επειδη δεν βγαζει απο εκει... τα απαγορευει...

 

στο αλλο το site... ειτε τα αγοραζεις ειτε τα κερδιζεις σε διαγωνισμους που κανουν αλλοι χρηστες... και δεν εχουν ληξη.... τα μαζευεις κι οταν κανεις ενα ποσο... φτιαχνεις το δικο σου νομισματακι...

Link to comment

Ενημέρωση:

Το Athenian Lights Travel Bug ειναι στο χειρουργείο για ανακατασκευη.

Αντικατασταση της μπατταριοθηκης που ειχε διαλυθει, εγκλεισμος του σε μεταλικο κουτακι με καπακι για την προστασια του μηχανισμου κλπ.

Μερος της εργασιας ειναι και το γεμισμα του κουτιου με υγρο γυαλι που θα το κανει αδιαβροχο και πολυ εμφανισιμο, θα προσθεσει ασφαλεια αφου δεν γινεται να το ανοιξεις για να δεις τι περιεχει ή να το βανδαλισεις για τα υλικα.

Ακομη θα εχει στο καπακι ενσωματωμενο το κειμενο που λεγαμε στα Αγγλικα και αυτο με στρωμα γυαλιου, καθως και τεσσερα ταμπελακια σε μικρο μεγεθος με πλαστικοποιηση και μονιμο κρεμασμα απο το κουτακι με οκτω γλωσσες ( & Ελληνικα!).

Το μονο οτι το υγρο γυαλι θελει 72 ωρες καθε στρωση για να σκληρυνει και ετσι θα φαει καποιο χρονο. Πιστευω οτι θα ξαναμπει σε κρυπτη πριν τα Χριστουγεννα.

Θα σας κραταω ενημερους παντως.

Link to comment

1856fb1b-28ae-4eca-ab43-af4bac9ab107.jpg?rnd=0.4499889

Σχεδον ετοιμο με τα ταμπελακια στα Ελληνικα- Αγγλικα- Τσεχικα και Ολλανδικα. Στην πισω πλευρα τους ειναι στα Γαλλικα- Μερκελικα- Ιταλικα και Δανεζικα.

Περιμενω να στεγνωσει το τελευταιο χερι απο το γυαλι, απλα χρειαζεται 72 ωρες για να σκληρυνει η καθε στρωση. Μικρες λεπτομερειες μετα, και :

Συντομα σε κρυπτη κοντα σας !!!

Link to comment

εμένα πάλι μου αρέσει και το τραπεζομάντηλο με τα λουλουδάκια!

πολύ oldschool!

Σταθερες αξιες Σπυρο μου ! Οσο μεγαλωνει κανεις προσπαθει να μεινει σε γνωστα πλαισια για να μην εχει εκπληξεις. Αυτο ειναι πανω απο δεκα χρονια στο τραπεζακι του μπαλκονιου και δεν λερωνει- δεν χαλαει με το φως- και στεγνωνει αμεσως.

Ασε που στα oldschool ολο και κατι μαθαιναμε, δεν χρειαζομασταν φροντιστηριο απο την πρωτη Δημοτικου, για να μπουμε στα ΤΕΙ.

Τα υπολοιπα στα μαθαινε η ζωη, οπως το να μην πειραζεις πραγματα που δουλευουν, οπως αυτο το τραπεζομαντηλο !

Link to comment

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βρήκα τον Αγ.Ζαχαρία (http://coord.info/GC39Y80) μετά σχεδόν από ένα χρόνο από την πρώτη αποτυχημένη μου προσπάθεια .

χαχαχα είχε στοιχώσει, πρέπει να είχα πάει πάνω από πέντε φορές , μιας και επισκεφτόμουν την Ελευσίνα συχνά για δουλειά.

Σήμερα πήγα αποφασισμένος ότι δεν θα το βρω και πάλι.:lol:

Δεν έψαξα , πήγα πρώτα άναψα το κεράκι μου και αφου βγήκα έξω κι "έκατσα να ξαποστάσω", το κουτάκι εμφανίστηκε στο δεξί μου χέρι:lol: :lol:.

Οταν γύρισα στο σπίτι, στον φούρνο υπήρχε μια φρεσκοψημένη Φανουρόπιτα.

Τυχαίο ΔΕΝ νομίζω :lol:

 

Αντε τώρα αν βρω και το olympic bridge φέτος, θα πιστέψω ότι θα ανακάμψουμε από την κρίση !!!

Edited by feregios
Link to comment

Αμ και γω για το Ξενια θα ακολουθησω την συμβουλη των :

 

GC3J21X

GC3JATY

GC3JKJX

 

Σιγουρα και εγγυημενα πραγματα ! Ρωτηστε και τον μπαρμπα μου τον ψευτη myselff, οταν εχασε το πορτοφολι του...

Link to comment

Αμ και γω για το Ξενια θα ακολουθησω την συμβουλη των :

 

GC3J21X

GC3JATY

GC3JKJX

 

Σιγουρα και εγγυημενα πραγματα ! Ρωτηστε και τον μπαρμπα μου τον ψευτη myselff, οταν εχασε το πορτοφολι του...

Τσαντακι ηταν και μαλιστα με διαβατηρια λεφτα αδιες οδηγησης επιταγες και το κακο συναπαντημα. :(

 

Εκανα ομως σπιτι μου το βουνο για 3 μερες και το βρηκα.

Link to comment

34b91df6-4b17-4289-af16-269528acd27c.jpg?rnd=0.4866863

 

Οταν μιλαω για τον Μπαρμπα μου, ξερω τι λεω!

Στην επισυναπτομενη φωτογραφια, φαινεται οτι το πρωτο πρωινο εχασε το τσαντακι του, με πηρε τηλεφωνο ενα ρακος, και εγω πηγα και εκανα το συμβολαιο στο υποκαταστημα GC3J21X.

Την επομενη μερα το πρωι ξαναπηγε, το βρηκε αμεσως αλλα το εριξε στο οτι ειναι ανοιχτοματης και μορφαντρας.

Αρνηθηκε να κανει την πιτα και την εκανα εγω σαν υπευθυνος/συνυπογραφων του συμβολαιου.

Η ολη ταλαιπωρια του δεν ηταν τρεις μερες αλλα λιγοτερο απο 24 ωρες.

Βρηκε το τσαντακι, αλλα τωρα ποιος θα δεχτει να κανει συμβολαιο μαζι του ?

Μαρτυρας μου ΟΧΙ ο μπαρμπας μου, αλλα τα γραπτα του ιδιου, και οι ημερομηνιες στα log του !

Edited by Mimhs.gr
Link to comment

Τελικα, η περιπτωση του Ξενια με την Multi που ειναι Puzzle, ειναι ιος ή εγω ειμαι παραξενος ;

Αν ειναι το δευτερο να το δεχτω, αλλα λυστε μου δυο-τρεις αποριες:

Γιατι σε κανενα απο τα κουτακια VOA-1, VOA-2, VOA-3 παρα τα οσα λεει στην περιγραφη δεν ειναι γραμμενα γραμματα πανω τους για να λυσω την VOA-4; Υπαρχουν βεβαια στο logbook των VOA-2 και VOA-3.

Γιατι το logbook γραφει VOA-1 ενω το κουτι γραφει επανω του VOA-2;

Που ειναι επιτελους κρυμενα τα γραμματα του VOA-1, αφου ουτε στο logbook αναφερει κατι, ουτε στο κουτι ;

Συγχαρητηρια στην papalia που το ελυσε χωρις αυτα τα στοιχεια, αλλα δεν θα επρεπε να υπαρχουν αυτα τα γραμματα στην κρυπτη VOA-1;

Μηπως ενα certitude ή Geochecker θα βοηθουσε τους επομενους κυνηγους στην αναζητηση της τελικης κρυπτης;

Τι δεν εκανα σωστα ή δεν καταλαβα ;

Edited by Mimhs.gr
Link to comment

1ον εδώ δεν είναι νησί

2ον πριν από εσένα πέρασε ο SpyrosP

3oν η Papalia βρίσκει τις traditional κρύπτες χωρίς GPS και τα multi-mystery με ενόραση.

 

Κατάλαβες τους λόγους ή να συνεχίσω:lol:

 

Edit ...Μήπως φταίει που έκανες 2 logs στο VOA1 και ήθελε άλλα 2 για να γίνει VOA4

Edited by feregios
Link to comment

Χαχαχ, έχουμε μαζευτεί πολλές περιπτωσάρες σε αυτό το χόμπι.

 

Όταν έκανα εγώ τα 1-2-3 είχαν γράμματα όλα, συνήθως στον πάτο του cache

 

Παρεμπιπτόντως ενδιαφέρεται κανείς για μια leica R7 που πουλάω, με Summicron 50/2 φακό; Θα κάνω ειδική geocachική τιμή.

Link to comment

1ον εδώ δεν είναι νησί

2ον πριν από εσένα πέρασε ο SpyrosP

3oν η Papalia βρίσκει τις traditional κρύπτες χωρίς GPS και τα multi-mystery με ενόραση.

 

Κατάλαβες τους λόγους ή να συνεχίσω:lol:

 

Edit ...Μήπως φταίει που έκανες 2 logs στο VOA1 και ήθελε άλλα 2 για να γίνει VOA4

Φταιω εγω που ο owner δεν ειχε ξεκαθαρισει οταν τις εβαζε αν ηταν η VOA-1 ή VOA-2 ;

Μπερδευτηκα με τις θεσεις και τους αριθμους... Ενταξει εσβησα την μια απο τις δυο εγγραφες. Και οταν θα ξαναπαω για το 4 θα δω και τον πατο του κουτιου- δεν εσταξε και η ουρα του γαιδαρου!

Ωραια. Δεκτο οτι η papalia εχει ενοραση. Αλλα κρυπτες για ενορατικους δεν εχω ξαναακουσει. Οσο για το οτι δεν ειναι νησι εδω, κατι εχω καταλαβει. Εδω ειναι το χαος. Σε ολα !

Tο θεμα ειναι οτι αλλα λεει το logbook ( και οπως καθε καλοπιστος μπορει να διαπιστωσει: οτι δεν εχει πουθενα τα περιποθητα γραμματα!), και αλλα το καπακι.

Και δεν θα ηταν κοπος αν εγγραφε οτι τα γραμματα ειναι γραμμενα στο πατο του κουτιου για να μην τα βλεπεις οταν βρισκεις το κουτι αλλα να ψαχνεις για γριφους...

Ελατε ρε παιδια τωρα... Αν θελει καποιος να κανει μοδα με Multi/Mystery Cache, ας κανει ενα γραμμα στην Groundspeak με αναλογο αιτημα. Αν οχι ας μας το λεει ξεκαθαρα οτι παιζει τετοιο στησιμο στην multi που σχεδιασε ! Αλλοιως να ξαναγραψουμε τους κανονες 'the Greek way', δηλαδη 'οι κανονες ειναι για τους αλλους...'

5aa8b331-4d38-4530-8356-cdb833772682.jpg?rnd=0.0118041

 

Multi-Cache (Offset Cache)

 

A Multi-Cache ("multiple") involves two or more locations. The final location is a physical container. There are many variations, but most Multi-Caches have a hint to find the second cache, and the second cache has a hint to the third, and so on. An offset cache (where you go to a location and get hints to the actual cache) is considered a Multi-Cache.

 

Mystery or Puzzle Caches

 

The "catch-all" of cache types, this form of geocache may involve complicated puzzles that you will first need to solve to determine the coordinates. Mystery/Puzzle Caches often become the staging ground for new and unique geocaches that do not fit in another category.

Link to comment

Σχεδον ετοιμο με τα ταμπελακια στα Ελληνικα- Αγγλικα- Τσεχικα και Ολλανδικα. Στην πισω πλευρα τους ειναι στα Γαλλικα- Μερκελικα- Ιταλικα και Δανεζικα.

Ετοιμο και μεσα στην κρυπτη GC24W6D Rema Chalandriou . Η τελικη μορφη του ειναι οπως στην τελευταια φωτογραφια, μονη διαφορα οτι εγινε ενα τελικο θαμβωμα στην περιοχη των LED, για να βελτιωθει το οπτικο αποτελεσμα και να γινει ποιο λειτουργικο.

Link to comment

Ερώτηση κρίσεως.....

Την κρύπτη Mola1 να την αναστήσω?

Αύριο μάλλον θα περάσω από εκεί με το ποδήλατο, να βάλω νέο κουτάκι ή να κάνω report για archive έτσι ώστε να "ελευθερωθεί" το μέρος?

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !!!

Link to comment

Ερώτηση κρίσεως.....

Την κρύπτη Mola1 να την αναστήσω?

Αύριο μάλλον θα περάσω από εκεί με το ποδήλατο, να βάλω νέο κουτάκι ή να κάνω report για archive έτσι ώστε να "ελευθερωθεί" το μέρος?

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !!!

Εστειλες μηνυμα στον owner ? Αν οχι αντικαθιστας το κουτι. Αν εστειλες και πηρες την ιδια απαντηση που πηραμε οσοι καναμε DNF, δλδ τιποτα, γραψε να γινει archive, βαλε ομως το κουτι σε κοντινο σημειο. Αν γινει archive δηλωνεις εσυ το κουτι σου ( ακομα και με το ιδιο ονομα). Αν απαντησει ο owner του λες οτι ηδη εχεις βαλει και απλα κανει αυτος τις αναλογες ενεργειες!

Εδω που τα λεμε δεν θα σε παρεξηγησει κανενας ! Σαμπως ο Χριστος ρωτησε τον Λαζαρο αν ηθελε να τον αναστησει ?

 

Happy new Christmas και Marry Year !

Link to comment

Για την Mola-1 συμφωνώ με τον mimhs.gr. Να την αναστήσεις, είναι ένα πολύ ωραίο μέρος και οι νέοι παίκτες καλό είναι να ξεφεύγουν λίγο από τις πόλεις. Η ομορφιά είναι στην ύπαιθρο.Βουνά, πλαγιές, κοιλάδες, ποτάμια, παραλίες vs τσιμέντο, τσιμέντο, τσιμέντο.

 

Χρόνια Πολλά και από μένα.

f4ee0997-fba2-451b-bf26-9db417bb20ab.jpg?rnd=0.249192

Link to comment

Αφορά την σειρά VOA-1,2,3,4.

Βρε γκρινιάρη Mimhs.gr. :) :) Σήμερα κάναμε την βόλτα στον Υμητό ακολουθώντας τις κρύπτες αυτής της σειράς. Ο christian7103 έκανε πάρα πολύ καλή δουλειά. :D :D :D Μία από τις ωραιότερες σειρές που έχουμε βρεί. Μας έκανε τρομερή εντύπωση ότι σήμερα το βουνό ήταν γεμάτο κόσμο. Ούτε στην Ομόνια να είμασταν. Δείτε την φωτογραφία ΕΔΩ.

Μερικά λαθάκια, έτσι για να γκρινιάζει ο mimhs δεν μας εμπόδισαν να βρούμε και τις 4 κρύπτες εύκολα χωρίς την βοήθεια της ενόρασης της papalia. Όσο για το λάθος όνομα στο logbook του VOA-1 το διορθώσαμε. (Διορθώσαμε το 2 σε 1 με το μολυβάκι που είχε μέσα, για κάθε γκρινιάρη μπάρμπα στρουμφ).

Ευχόμαστε καλή χρονιά σε όλους σας και θα χαρούμε πολύ να μπουν και άλλες τέτοιες κρύπτες γύρω από την Αθήνα.

Keep Geocaching.

Γιαννούλης και Ελένη (YiannisP & E.X.)

 

p.s. Πολύ έξυπνη ιδέα για το logbook. Δεν δημοσιεύουμε photo γιατί θα προδίδαμε τον γρίφο!!! Συναντήσαμε κάτι παρόμοιο στην ΚΡΗΤΗ σε μία κρύπτη στου Λιόντα. Εκεί έπρεπε να αφήσεις ένα βότσαλο όπου επάνω του θα έγραφες την σημείωση σου για την επίσκεψή στην κρύπτη.

Link to comment

Η Mola1 αναστήθηκε το κουτάκι τοποθετήθηκε δυο μέτρα από το προηγούμενο σημείο στην σκια του έλατου, λόγω της ημέρας.

Δυστυχώς όμως περνώντας από το Olympic Mountain είδαμε ότι έλειπε το κουτάκι.

Και τώρα διάβασα ότι πήραν το σίδερο από το φρεάτυο στο 2ο κομμάτι του multi Ippokratios Politeia.

Το Ξενία σήμερα ήταν στα καλύτερά του, ηλιόλουστο και ζεστό , έχει αποκτήσει και την "τέχνη" του

 

564960_4961424074777_629591030_n.jpg

 

218169_4961424314783_1010525568_n.jpg

Link to comment

Βρε γκρινιάρη Mimhs.gr.

Μερικά λαθάκια, έτσι για να γκρινιάζει ο mimhs

για κάθε γκρινιάρη μπάρμπα στρουμφ).

Εληφθει...

Γαια πυρι μειχθητω.

Over & out.

Edited by Mimhs.gr
Link to comment

Θα πάω να βρω τη Μόλα και θα αντικαταστήσω το Olympic mountain! Χαμός! Επίσης έβαλα και ένα στη Θεσσαλονίκη. Επλίζω να αντέξει γιατί όλα μου τα έχουν μαμήσει.

 

Ίσως πάω και Ξενία την ίδια μέρα, αν βρω παρέα. Έχει μείνει και του Φλαμπυριού.... ΧΑΜΟΣ!!!!

 

Πάντως πρέπει να έχει πέσει γκαντεμιά με τις καταστροφές...

Link to comment

Θα πάω να βρω τη Μόλα και θα αντικαταστήσω το Olympic mountain! Χαμός! Επίσης έβαλα και ένα στη Θεσσαλονίκη. Επλίζω να αντέξει γιατί όλα μου τα έχουν μαμήσει.

 

Ίσως πάω και Ξενία την ίδια μέρα, αν βρω παρέα. Έχει μείνει και του Φλαμπυριού.... ΧΑΜΟΣ!!!!

 

Πάντως πρέπει να έχει πέσει γκαντεμιά με τις καταστροφές...

Μη βάλεις το Olympic Mountain ακριβώς στο ίδιο μέρος γιατί θα το χάνεις συνέχεια. Βάλτο εκτός του "μονοπατιού" προς τα καμένα έτσι ώστε να είναι κρυμένο από κάποιον που βρίσκεται στο στίβο.

Αλλαξε λίγο τον γρίφο έτσι ώστε να συμπέσουν οι συντεταγμένες.

Οταν ανεβαίνεις προς τα πάνω "σφύρα" , πολλοί θέλουννα κάνουν το Ξενίαμε παρέα , επίσης μπορώ να είμαι στα τριγύρω με το ΜΤΒ αν χρειαστείτε βοήθεια:lol:

Link to comment

βεβαιως.

 

Δεν ήξερα πως από εκεί πέρναγε το μονοπάτι, εγώ πήγαινα μεσω Ξενία με το ποδήλατο.

 

Θα προσπαθήσω να το κρύψω καλύτερα... Θα μάθουμε από τα λάθη μας που έλεγε και ο Λεμονής!

Link to comment

Χμμμμ, αύριο το πρωί το ψήνω για Ξενία.

 

Αν και τελευταία στιγμή... Θα ήθελε κανείς

Ο καιρος δεν συμφωνει, ο γιατρος ειπε οτι τελευταια εχει λιγοστεψει η πελατεια του και να παω ( γιατι το ειπε; ), και ο myselff ακομα κυνηγαει την αρκουδα, για να κανει το καταλληλο παλτο.

Μαλλον για τις Αλκυονιδες το βλεπω, προσωπικα!

Link to comment

Καλησπέρα σε όλους!!! Χρόνια πολλά στους Γιάννηδες μας, και ξέρω ότι είναι αρκετοί! Πολύχρονοι λοιπόν και ό,τι καλύτερο!

 

Επέστρεψα αισίως απο την Κων/πουλη, με 12 ευρέσεις στην Βασιλεύουσα, και τί να δω! Σε συνθήκες κρύου και χιονιού, οι πρόσκοποι της Νίκαιας κατάφεραν χτες να βρουνε το Ξενία! Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια τους!

 

Προσπαθεί κι ο μπρεβετόσκυλος αλλά... αργεί ακόμα!

 

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή geocachική χρονιά!

Link to comment

Χρόνια Πολλά

στον YιannisP που προσέχει το ελληνικό κομμάτι του φορουμ μας,

τoν YanniG με τις όμορφες (και ποδηλατικές) κρύπτες του και σε όλους τους Γιάννηδες , Ιωάννες του GEOCACHING.

 

Κι επειδή δεν είναι κάθε μέρα του Αη Γιαννιού

ας ευχηθούμε και στον Johnnie Walker,

στους 45 Γιάννηδες που έχουν ενός κοκόρου γνώση ,

στο σπίιτι που χωρίς Γιάννη προκοπή δεν κάνει ,

στον Γιάννη που δεν είναι Γιάννης αλλά Γιαννάκης ,

στον Γιάννη που μόνος κερνάει και μόνος πίνει ,

στον Γιάννη που ακόμη δεν τον είδαμε Γιάννη τον εβγάλαμε ,

στον Γιάννη που θέλουμε να τον κάψουμε και μετά να του βάλουμε λάδι να αγιάνει ,

στον Γιάννη που έχει οτι είχε πάντα ,

τον Γιάννη τον κουκιά σπέρνω,

στον Γιάννη είχα, Γιάννη έχω κι αν χηρέψω, πάλι Γιάννη θα γυρέψω,

στον Γιάννη που φοβάται το θεριό αλλά και στο θεριό που φοβάται τον Γιάννη

στον Γιάννη μου με το μαντίλι του

αααα ξέχασα και στον Γιάννη που δεν μπορεί αλλά και στον Γιάννη που ο κώλος του πονεί...:D

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με ΥΓΕΙΑ

Link to comment

Χρόνια Πολλά

στον YιannisP που προσέχει το ελληνικό κομμάτι του φορουμ μας,

τoν YanniG με τις όμορφες (και ποδηλατικές) κρύπτες του και σε όλους τους Γιάννηδες , Ιωάννες του GEOCACHING.

 

Κι επειδή δεν είναι κάθε μέρα του Αη Γιαννιού

ας ευχηθούμε και στον Johnnie Walker,

στους 45 Γιάννηδες που έχουν ενός κοκόρου γνώση ,

στο σπίιτι που χωρίς Γιάννη προκοπή δεν κάνει ,

στον Γιάννη που δεν είναι Γιάννης αλλά Γιαννάκης ,

στον Γιάννη που μόνος κερνάει και μόνος πίνει ,

στον Γιάννη που ακόμη δεν τον είδαμε Γιάννη τον εβγάλαμε ,

στον Γιάννη που θέλουμε να τον κάψουμε και μετά να του βάλουμε λάδι να αγιάνει ,

στον Γιάννη που έχει οτι είχε πάντα ,

τον Γιάννη τον κουκιά σπέρνω,

στον Γιάννη είχα, Γιάννη έχω κι αν χηρέψω, πάλι Γιάννη θα γυρέψω,

στον Γιάννη που φοβάται το θεριό αλλά και στο θεριό που φοβάται τον Γιάννη

στον Γιάννη μου με το μαντίλι του

αααα ξέχασα και στον Γιάννη που δεν μπορεί αλλά και στον Γιάννη που ο κώλος του πονεί...:D

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με ΥΓΕΙΑ

+++

Link to comment

LOG Attack !!

Ο Βραζιλιάνος φίλος μας comando205 27/9 και 28/9 "χτύπησε" 43 κρύπτες σε Αθήνα και Πειραιά φυσικά με το ίδιο κείμενο

"segundo dia de visita pela antiga civilização, para descontrair ates da corrida ate Sparta , na companhia dos Muggles brasileiros, Zulmira, Arivaldo e João"

Θα μπορούσε βέβαια , αλλά μερικές από αυτές δεν είχαν καν δημοσιευθεί εκείνη την ημερομηνία.:lol:

Εγώ μιας και είμαι σίγουρος ότι δεν έκανε log στις δικές μου (έχω δει τα logbook) , θα τα σβήσω.

Αλήθεια τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις?

 

Link to comment

Μπα ! Εγω λεω οτι μαλλον η papalia εκανε λαθος και ενω εβαλε την κρυπτη πριν τις 28 Σεπτεμβριου που την βρηκε ο ανθρωπακος, εκεινη την δηλωσε στις 7 Νοεμβριου !

Δηλαδη εχει και FTF ο αθεοφοβος ! Πριν ακομα το εγκρινει ο reviewer.

Παντως αυτος πρεπει να εχει παει στο Ιρακ και να του εμεινε κομματι, που δεν μπορεσαν να το βγαλουν στο χειρουργειο...

Μπορει να το επαθε και απο το μνημονιο. Στην Πορτογαλια εχουν τα ιδια με μας...

Edited by Mimhs.gr
Link to comment

Το ίδιο έκανε και αργότερα σε 2μερο στην Πορτογαλία.

Αλλωστε το λέει και το νικ ναμε comando250 μόλις φτασει τα 250 logs θα αυτοκαταστραφεί :lol:

Υπάρχει κάποιος τρόπος να σβηστούν μαζικά τα λογκς του από την Groundspeak?

Είναι κρίμα να μένουν τα λογκ του σε κρύπτες που οι ιδιοκτήτες τους δεν είναι ενεργοί.

Edited by feregios
Link to comment

Είναι κρίμα να μένουν τα λογκ του σε κρύπτες που οι ιδιοκτήτες τους δεν είναι ενεργοί.

Πιστευω οτι τον αδικεις, αλλα πως σβηνουν τα λογκ απο την κρυπτη (για να σβησει ο Νικος το λογκ απο το Garden in the city και οπου αλλου χρειαστει ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...