Jump to content

GEOCACHING CAFE


sakis

Recommended Posts

Περάσαμε σήμερα μια βόλτα με τα ποδήλατα από το Ξενία λόγω της κρύπτης Olympic Mountain.

Απέναντι από το κτίριο ακριβώς στην στροφή του δρόμου στήνουν μια μεγάλη κατασκευή από ξύλινα γλυπτά (ξύλα από τα καμμένα της περιοχής του σανατόριου)

Μιλήσαμε με το γλύπτη ο οποίος αφού μας είπε μερικά πράγματα για το έργο του , μας προσκάλεσε στα αποκαλυπτήρια που θα γίνουν το ερχόμενο Σάββατο 20/10 στις 11:30.

Οπότε αν κάποιος έχει προγραμματίσει να πάει στο Ξενία για το multi εκείνη την μέρα καλύτερα να το Ακυρώσει λόγω κοσμοσυρροής.

Η εκδήλωση είναι ανοιχτή για όλους .

 

Φωτογραφία από την πρόσκληση

20oxmx.jpg

Link to comment

Άτιμη Ξενιτειά

Το ΤΒ Athenian Lights http://coord.info/TB29ZM1 "μετακόμισε" στο Αμέρικα.

Πώς θα γίνει να το φέρουμε πίσω; είναι κρίμα να χάσουμε μια κρύπτη μυστηρίου.

Ας πείσουμε τον walkingstic-stl να μας το στείλει ταχυδρομικώς , συστημένο με έξοδα του παραλήπτη .

Αν θέλει κάποιος ας του στείλει ένα PM, θα το έκανα εγώ αλλά με τα Αγγλικά μου θα καταλάβει να το θάψει κάπου στην Ανταρκτική.

 

Επίσης μπορώ να συμετέχω σε ένα μέρος τον εξόδων που θα χρειαστούν.

 

Τι λέτε;

 

 

Link to comment

Παιδια μου απαντησε και του ειπα να το στειλει ελλαδα, επισης του ειπα τι του χρωσταμε

και θα του το στειλουμε με εναν φακελο.

 

Επισης του εγραψα οτι τον ευχαριστει η ελληνικη κοινοτητα geocaching.

 

Αντε να δουμε τι θα γινει, παντως καποιος μακακας θα βρεθει και θα το καταστρεψει ειναι

θεμα χρονου. :huh:

Link to comment

προτείνω όταν το TB γυρίσει με το καλό, να περάσουμε στο σκοινάκι του ένα πλαστικοποιημένο χαρτάκι που να γράφει στα Ελληνικά και τα Αγγλικά ότι δεν πρέπει να φύγει απο την Αττική. Αλλιώς λογικό είναι κάποιος που το βρίσκει στο άσχετο, και δεν προλαβαίνει να το λογκάρει όσο είναι ακόμα στην Αθήνα, να το πάρει μαζί του κάπου αλλού.

Link to comment

προτείνω όταν το TB γυρίσει με το καλό, να περάσουμε στο σκοινάκι του ένα πλαστικοποιημένο χαρτάκι που να γράφει στα Ελληνικά και τα Αγγλικά ότι δεν πρέπει να φύγει απο την Αττική. Αλλιώς λογικό είναι κάποιος που το βρίσκει στο άσχετο, και δεν προλαβαίνει να το λογκάρει όσο είναι ακόμα στην Αθήνα, να το πάρει μαζί του κάπου αλλού.

Ημουν ετοιμος να προτινω με καποιον τροπο να ανατινασετε οταν βγει απ τα ορια της Αττικης

αλλα και αυτο δεν ακουγετε κακο.! :rolleyes:

Link to comment

Μου απαντησε....

 

"We got your messages. We will drop it in the mail when we get a chance."

 

Εχω μια απορια τι εννοει με το "We"= "Εμεις" ... Μα ποσοι ειναι???? :unsure:

Αυτο βρε χωριαταρε λεγεται "Πληθυντικος ευγενειας" ! Ολα τα μεγαλα προσωπατα οταν μιλανε για την αφεντομουτσουναρα τους το βαζουν σε πληθυντικο το εγω.

Κατι σαν αυτο που κατα λαθος πηγες να κανεις εσυ με το " Myselff " αλλα ξεχασες να βαλεις δυο s με αποστροφο " Myselfs's ".

Κατι σαν αυτισμος με ολιγη...

Μια δευτερη σκεψη ειναι να ζητησω απο τον r10n τον κωδικα και αν υπαρξει προβλημα να το αντικαταστησω με καινουριο. Δεν ειναι πολυ πολυπλοκη κατασκευη και κοστιζει ελαχιστα (<10 ευρω). Απλα να μην ξαναανακαλυπτω τον τροχο...Απ' οτι θυμασαι (αν θυμασαι !) ο ανθρωπος ηταν πολυ συνεργασιμος.

Δος μας την διευθυνση του Αμερικανου να του πουμε ενα ευχαριστω οταν το παρεις στα χερια σου. Δεν βλαπτει.

Link to comment

Μου απαντησε....

 

"We got your messages. We will drop it in the mail when we get a chance."

 

Εχω μια απορια τι εννοει με το "We"= "Εμεις" ... Μα ποσοι ειναι???? :unsure:

Αυτο βρε χωριαταρε λεγεται "Πληθυντικος ευγενειας" ! Ολα τα μεγαλα προσωπατα οταν μιλανε για την αφεντομουτσουναρα τους το βαζουν σε πληθυντικο το εγω.

Κατι σαν αυτο που κατα λαθος πηγες να κανεις εσυ με το " Myselff " αλλα ξεχασες να βαλεις δυο s με αποστροφο " Myselfs's ".

Κατι σαν αυτισμος με ολιγη...

Μια δευτερη σκεψη ειναι να ζητησω απο τον r10n τον κωδικα και αν υπαρξει προβλημα να το αντικαταστησω με καινουριο. Δεν ειναι πολυ πολυπλοκη κατασκευη και κοστιζει ελαχιστα (<10 ευρω). Απλα να μην ξαναανακαλυπτω τον τροχο...Απ' οτι θυμασαι (αν θυμασαι !) ο ανθρωπος ηταν πολυ συνεργασιμος.

Δος μας την διευθυνση του Αμερικανου να του πουμε ενα ευχαριστω οταν το παρεις στα χερια σου. Δεν βλαπτει.

 

Βρε αγραμματε γεροξεκουτι φιλε μου στο χωριο μου το "We" δεν ειναι πληθυντικος ευγενειας αλλα πληθυντικος ΣΚΕΤΟΣ. :blink:

 

Φυσικα θα ΤΟΥΣ στειλουμε απο ενα ευχαριστηριο εμαιλ ολοι μας αν συμφωνουνε και οι αλλοι βεβαια οι οποιοι δεν εχουν μιλησει ακομη.

 

Καλη ιδεα (τυχαιο? μαλλον.) οντως ειναι πολυ συνεργασιμος ο r10n, για στειλτου ενα εμαιλ και πες του τι συνεβει και γιατι το θες.

Link to comment

Καλησπέρα.

 

Σε μια από τις κρύπτες που έβαλα γέμισα με κακές κριτικές και μάλλον όχι αδίκως.

 

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC3YCVN

 

Αυτό που αποφάσισα να κάνω είναι να βάλω το παρακάτω edit

 

PLEASE READ EDIT OR DO NOT VISIT----------

 

-------------------------ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΑΛΛΙΩΣ ΜΗΝ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ----------------

 

edit: from the logs i see that this cache is not consider very popular. Bad smells and bad view from the cache point. Maybe a bad choice of mine. I do not disable the cache, but maybe it is better not to visit it. You can visit some nearby caches. Ιf you visit this cache you have been warned and you are responsible!!!

 

Προσθήκη: Όπως διαβάζω από τις περιγραφές των γεωκυνηγών που βρήκαν την κρύπτη, καταλαβαίνω πως δεν είναι πολύ αρεστή. Υπάρχουν άσχημες μυρωδιές και η θέα από το σημείο δεν είναι τόσο εντυπωσιακή. Ίσως ήταν κακή επιλογή εκ μέρους μου. Δεν απενεργοποιώ την κρύπτη, αλλά ίσως είναι καλύτερα να μην την επισκεφθείτε. Μπορείτε να επισκεφθείτε τις τριγύρω κρύπτες, και αν επισκεφθείτε αυτή την κρύπτη σας έχω προειδοποιήσει και εσείς είστε υπεύθυνοι!!!

 

Συμφωνείτε με αυτό που έκανα, ή θα προτείνατε να κάνω disable listing?

 

Για πείτε, είμαι σε δίλημμα!

Link to comment

Καλα εκανες, αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη καλυτερα να του ριξεις ενα disable και να βαλεις το κουτι καπου αλλου. Το να διαλεξει καποιος λαθος σημειο δεν ειναι τοσο δυσκολο ! Αυτο φαινεται οτι ειναι λαθος σημειο. Ενα καλο ορφανο μερος, πολυ κοντα στο μερος που το εχεις τωρα ειναι η Αγ.Φωτεινη. Ειχε παληα cache του GiannisG αν δεν κανω λαθος, και οταν χαθηκε το εκανε disable. Και φυσικα θα ειναι παλι σε κεντρικο σημειο και οχι αναγκαστικα στις ιδιες ακριβως συντεταγμενες. Αυτο θα εκανα εγω σε μια αναλογη περιπτωση.

Link to comment

Άλλο σημείο στο γήπεδο δεν υπάρχει? Ετσι ώστε να μη χαλάσεις την "σειρά" με τα γήπεδα του βόλεϊ και απλά να κάνεις "coordinates update".

Στην ανάγκη βάλε κι ένα πιο μικρό ταπερ ή καμιά micro.

Link to comment

Άλλο σημείο στο γήπεδο δεν υπάρχει? Ετσι ώστε να μη χαλάσεις την "σειρά" με τα γήπεδα του βόλεϊ και απλά να κάνεις "coordinates update".

Στην ανάγκη βάλε κι ένα πιο μικρό ταπερ ή καμιά micro.

Σειρα ειναι; Δεν τοχα προσεξει! Ενταξει ακυρον, υπερισχυει η προταση του feregios ! Πασο...

Link to comment

Παιδια και οι αλλοι (ξερετε εσεις) σημερα ελαβα το ΤΒ Athenian Lights....

 

Μιλαμε η κοπελα οτι ειπε το εκανε και τσαμπα μαλιστα (ασχετα αν εγω θα σας χρεωσω

απο 5 ευρω τον καθενα!).

 

Νομιζω οτι της χρωσταμε ενα ευχαριστηριο email, οσοι θελουν ας στειλουν στο nagelb(at)swbell.net

 

Ωραια τωρα το εχω.... εχει κανεις καμμια ιδεα που το βαζω? :blink:

Link to comment

.........

Ωραια τωρα το εχω.... εχει κανεις καμμια ιδεα που το βαζω? :blink:

 

χαχαχα τα θέλει ο .......

Ωραία !!!!

Φτιάξε κι ένα ταμπελάκι που να λέι τι είναι το συγκεκριμένο ΤΒ , για να μην έχουμε ατυχήματα.

Πήγαινε να το βάλεις στην σπηλιά του Πάνα, μιας και πας κάθε ΣΚ ή στο κουτάκι του Ξενία :lol::lol::lol:.

Link to comment

χαχαχα τα θέλει ο .......

Πες το... οχι πες το αν τολμας και σε βλεπω να μενεις χωρις ποδηλατο. :rolleyes:

 

Ωραία !!!!

Φτιάξε κι ένα ταμπελάκι που να λέι τι είναι το συγκεκριμένο ΤΒ , για να μην έχουμε ατυχήματα.

Χμμ δωστε μου το κειμενο να παω να το πλαστικοποιησω.

 

Πήγαινε να το βάλεις στην σπηλιά του Πάνα, μιας και πας κάθε ΣΚ ή στο κουτάκι του Ξενία :lol::lol::lol:.

Εγω να το βαλω εκει ομως δεν ειναι καλυτερα να το ξαναστειλω στην Αμερικανα? Ποιο πολλοι Ελληνες θα το βρουνε στην Αμερικη.

 

Σημ. Στο Ξενια ειναι μια καλη ιδεα... Για να μην ... βρεθει ποτε ξανα.

Edited by myselff
Link to comment

Παιδια και οι αλλοι (ξερετε εσεις) σημερα ελαβα το ΤΒ Athenian Lights....

 

Μιλαμε η κοπελα οτι ειπε το εκανε και τσαμπα μαλιστα (ασχετα αν εγω θα σας χρεωσω

απο 5 ευρω τον καθενα!).

 

Νομιζω οτι της χρωσταμε ενα ευχαριστηριο email, οσοι θελουν ας στειλουν στο nagelb(at)swbell.net

 

Ωραια τωρα το εχω.... εχει κανεις καμμια ιδεα που το βαζω? :blink:

 

Εστειλα ενα ευχαριστηριο στην κοπελα και θα προτεινα να ξαναμπει κοντα σου, ας πουμε στο Ρεμα Χαλανδριου Revisited ( GC3TTVX ) μια που δεν εχεις παει εκει ακομη, και ειναι και κοντα σου, mia ευκαιρια για βολτιτσα σε ωραιο μερος.

Το πως θα καταχωρηθει μετα, θα στα πω με σχετικο email.

Για το κειμενο τωρα να κανω την προταση οσοι ξερουν αλλες γλωσσες ( Γερμανικα, Γαλλικα, Δανεζικα, Ολλανδικα και Τσεχικα πχ) να σου δωσουν το κειμενο που θα αποφασιστει στα Αγγλικα και σ'αυτες τις γλωσσες. Αν δεν βρουμε τετοιους γνωστες, αναλαμβανω να το στειλω σε ξενους, -που εχω υποψην απο την ενασχοληση μου με τα puzzle- και να τις μεταφερω στον Νικο ολοκληρωμενες.

Προτεινω παντως ενα κειμενο του στυλ:

 

This Travel Bag SHOULD NOT travel out of Athens !

You can't use it outside of Attica, and is VITAL as part

of a puzzle cache in this area !

PLEASE DO NOT GRAB IT , IF YOU ARE GOING TO LEAVE THIS CITY !

THANK YOU

Link to comment

Οκ παιδια (και οι μεγαλυτεροι στα νησια) αποφασιστε στο κειμενο

να το τυπωσω και να παει για πλαστικοποιηση και μετα για ρεμα.

 

Σημ. Βαλτε αρκετες γλωσσες ΚΑΙ ελληνικα γιατι υπαρχουν αρκετοι μπουζουκο κεφαλοι. :rolleyes:

Link to comment

Μια χαρά είναι το κείμενο του παιδιού από το νησί.

Στα ελληνικά βάλε μια παρτιτούρα του Χιώτη για τους μπουζουκοκέφαλους.

 

Υ.Γ κάνε αναζήτηση στο google για εικόνες με την λέξη "μπουζουκοκέφαλος" να δεις τα αποτελέσματα...χαχαχα όλα τα καλά παιδιά (από τα 300 τα καλά)

Link to comment

Μια χαρά είναι το κείμενο του παιδιού από το νησί.

Στα ελληνικά βάλε μια παρτιτούρα του Χιώτη για τους μπουζουκοκέφαλους.

 

Υ.Γ κάνε αναζήτηση στο google για εικόνες με την λέξη "μπουζουκοκέφαλος" να δεις τα αποτελέσματα...χαχαχα όλα τα καλά παιδιά (από τα 300 τα καλά)

Ενταξει λοιπον. Θα επικοινωνησω με οσους μπορω και θα ζητησω μεταφραση σε οσο το δυνατον περισσοτερες γλωσσες.

Για τα Σουαχιλι εχω ενα μικρο προβληματακι αλλα ξερω εναν τυπο που μενει στα Μελισια και πιστευω οτι θα ξαναθυμηθει την μητρικη του...

Link to comment

English

 

This Travel Bug SHOULD NOT travel out of Athens!

You can't use it outside of Attica, and it is VITAL as part

of a puzzle cache in this area!

PLEASE DO NOT GRAB IT, IF YOU ARE GOING TO LEAVE THIS CITY !

Thank you !

 

Dutch

 

Deze Travel Bug moet in Athene blijven!

Hij heeft geen nut buiten Attica en het is een CRUCIAAL onderdeel van een puzzel cache in de omgeving.

Gelieve hem niet mee te nemen als je de stad verlaat.

Bedankt!

 

Danish

 

Denne travel bug må ikke forlade Athen!

Den er en del af en puzzle cache i Attica og kan ikke bruges uden for dette område!

VÆR VENLIG IKKE AT TAGE DEN MED, HVIS DU FORLADER BYEN.

TAK!

 

German

 

DIESER TRAVEL BUG SOLL ATHEN NICHT VERLASSEN!

Er ist ein existenzieller Bestandteil eines Rätsel-Cache

in diesem Gebiet und ausserhalb von Attika nutzlos.

BITTE NICHT ENTNEHMEN, WENN DU ATHEN BALD VERLÄSST!

DANKE

 

Czech

 

Tento Travel Bug nesmí odcestovat z Atén.

Travel Bug je určen jako pomůcka k vyluštění puzzle cache

v této oblasti.

Prosím neodnášejte ho, pokud se chystáš opustit toto město.

Děkujeme.

_________________________________________________________

Αυτες μεχρι στιγμης. Δεν εχω ακομη απαντηση για τα Γαλλικα. Αν καποιος μπορει να βοηθησει...

Α! και το Travel Bag ειναι Travel Bug βεβαιως-βεβαιως, αλλα τα Αγγλικα μου ειναι εμπειρικα οποτε συγχωρω τον εαυτο μου για το αρχικο κειμενο !

Link to comment

Italiano

ATTENZIONE !! Questo Travel Bug non dovete portarlo fuori d'Atene !!

Non e possibile utilizzarlo fuori dell' Attica, si come fa parte di un cache Misterioso/Puzzle in questa provincia !!

Si prega di non prenderlo con voi, se avete l' intenzione di andare via d' Atene.

Mille grazie.

Link to comment

French:

 

Ce Travel Bug ne doit pas voyagé hors d'Athènes.

Vous ne pouvez l'utilisez hors de l'Attique et il est INDISPENSABLE pour permettre de résoudre une mystery cache dans cette zone!

MERCI DE NE PAS LE PRENDRE AVEC VOUS SI VOUS QUITTER LA VILLE!

 

__________________________________________________________

Νικο ειμαστε ετοιμοι για εκτυπωση και πλαστικοποιηση.

Ευτυχως ο r10n μου εδωσε στοιχεια για το κατασκευασμα και ετσι εχουμε και την δυνατοτητα να το ξανακανουμε αν χρειαστει !

Προχωρα !!

Link to comment

Καλα, το χαλι μου δεν λεγεται !

Ηρθα απο την Μυτιληνη εδω και τοσες μερες, και με το που ξυπνησα στο σπιτι ( γιατι στο καραβι δεν κοιμηθηκα!) ειχα ενα λαιμο, σαν να ειχα καταπιει ολοκληρη αμμουδια.

Εδω και καμποσες μερες δεν βγαινω απο το σπιτι ουτε για να ξεμουδιασω. Ελεγα να βαλω καμμια κρυπτη εκει, γυρω στο Event 12/12/12 ετσι για το καλο, αλλα δεν το βλεπω ! Θα την βγαλουμε ξεροσφυρι μου φαινεται... Μονο μπυρα και μεζε *!

:(

* ξεχασα, θα ειναι και ο myselff! :rolleyes:

Link to comment

Δεν πειράζει . φέρε εσύ καμiά δεκαριά log-books , εμείς τα υπογράφουμε κι αργότερα τα βάζεις σε όποια τοποθεσία θέλεις :lol:

 

Το Ξενία απέκτησε και 3ο found it B)

Edited by feregios
Link to comment

Συγχαρητήρια στα παιδιά που βρήκαν το Ξενία! Βέβαια ακόμα περιμένω τους πρώτους finders για μακαρονάδα...

 

Το επόμενο multi puzzle είναι σε κατάσταση σχεδιασμού. Θα έχει έξυπνα puzzle και αρκετή περιπέτεια, όλα αυτά σε ένα σουρεάλ σκηνικό!

Link to comment

Περαστικα Μιμη!! κι εγω ετσι ημουν... κι ακομη να μου περασει... ειμαι στην 3η εβδομαδα... και ειμαι πια ολο βηχα και με κλειστη φωνη! τουλαχιστον δεν εχω πια πυρετο.. (ανεβαινει μεχρι το 38.5), πονοκεφαλους πονους στα κοκκαλα και ατονια...

 

κουραγιο φιλε... θα περασει... αποκταμε αντισωματα! ;)

 

α.... επειδη το ειχα κι εγω στον λαιμο... σαν να ειχα καταπιει αμμο... ζεστα πολλα και καλο ειναι οταν σε ενοχλει.. τρωγε μια κουταλια μελι! βοηθαει...

Edited by GATOULIS
Link to comment
... θα περασει... αποκταμε αντισωματα! ;)

 

Μμμμ... ξερεις... δεν χρειαζομαι αντισωματα, σωματα θελω! Το δικο μου βασικα και αν βρεθει και καποιο ξενο απο το αλλο φυλο, δεν θα πω οχι. :lol:

Τι να τα κανω τα αντισωματα ; ουτως ή αλλως δεν κερδιζω κατι. Την ταλαιπωρια την περναω. :mad:

Και αυριο στην συναντηση θα ειμαι μονος μου στη γωνία να μην κολησω τους αλλους, σαν τον ψωριαρη ! :(

Εκτος κι' αν θελησουν να ακουσουν την αποψη σου και να αποκτησουν αντισωματα ! :P

Link to comment

... Βέβαια ακόμα περιμένω τους πρώτους finders για μακαρονάδα...

 

Φερε δυο πακεττα Μελισσα No10, ενα μπουκαλι νερο, ενα τεταρτο παρμεζανα τριμενη,ενα κουτι συμπυκνωμενο χυμο ντοματας στο event, και δωστα τους να τα κανουν μονοι τους. Κατσαρολα θα εχουν σπιτι...

Link to comment

Εκανα ενα τσεκαρισμα (για ποιο σιγουρα!) και τα κοντινοτερα που βρηκα ειναι:

GC40H8J

12-12-12 Plovdiv (Βουλγαρία αλλα προλαβαινεις να πας :) )

GC41BCA

12-12-12 event in pub ( το ιδιο!) :)

GC41EBM

12-12-12 TAG you are it!!! ( Αυτο ειναι στην Κωσταντινουπολη, οποτε στην επιστροφη βλεπεις και τον Γρηγορη! ) :lol:

GC3Z2YE

2. "GC-Event KFOR & Freinds" 12.12.12 (Κοσσοβο- ιδια αποσταση) :D

Αν ομως θες να εχεις ποιο πολλες επιλογες καλυτερη περιπτωση ειναι η Τσεχια. Οι μισες απο τις εκδηλωσεις ειναι για τις 12/12/12.

Θα 'ρχομουνα μαζι σου, αλλα γινεται στην Αθηνα μια αναλογη εκδηλωση, και το ιδιωτικο μου αεροσκαφος ειναι για βαψιμο... B)

Συμπερασμα: Εχασες ! Και χρειαζεσαι 15 τουλαχιστον μερες πριν για να οργανωθει μια εκδήλωση, αν σου περασε απο το μυαλο κατι τετοιο.

Ο τιτλος του topic αυτο ακριβως σημαινει: Γραφεις 'οτι θελεις' μενοντας βεβαια στα πλαισια του καλου θαμώνα ενος καφενειου, μιας γειτονιας, οπου γινεται συζητηση και πλακιτσα... <_<

Link to comment

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

 

εννούσα εδώ στη Θεσσαλονίκη βέβαια για κάποια μάζωξη.

 

στο μέλλον λοιπόν

 

ΥΓ:βρήκα και το πρόγραμμα/ημερολόγιο με τα events στο site της Groundspeak...άσχετος γαρ!!!

Edited by hrt.alex
Link to comment

εννούσα εδώ στη Θεσσαλονίκη βέβαια για κάποια μάζωξη.

Προφανως! Στις προθεσεις μου ηταν να δείξω οτι σε πολλες χωρες βλεπουν το geocaching πολυ ποιο ενεργα.

Ομως δεν πρεπει να υπαρχει και πολυς κοσμος που να ασχολειται ενεργα στην περιοχη.

Κρινοντας απο τις καταγραφες στα log και τις ευρεσεις, δεν ξερω αν θα βρισκοταν τα ελαχιστα πεντε ατομα που χρειαζεται μια εκδηλωση. Μακαρι βεβαια να κανω λαθος.

Αλλα γιατι δεν ψαχνεις να βρεις καποιους και να προχωρησετε σε καποια συναντηση εστω και αλλη ημερομηνια; Ανοιξε ενα νεο topic με αυτο το θεμα και δες τι παιζει !

Δεν ειναι υποχρεωτικο να υπαρχει ειδικος λογος για να κανετε μια event cache, οποια μερα συμφωνησετε.

Link to comment

Από το πρωί υπήρχε ένα πρόβλημα με τις εικόνες και τα εικονίδια στο www.geocaching.com

Τελικά ο λόγος ήταν ότι άλλαξε λίγο το GUI.

νέα εικονίδια , αντε τώρα να τα συνηθίσει ο ....:ph34r:

Link to comment

Αλέξη, θα μπορούσαμε θεωρητικά να κάνουμε και εμείς κάποιο event για τους βόρειους, αλλά η αλήθεια είναι ότι λόγο οικονομικών συγκυριών δεν πολύ κινούνται οι παίκτες, οι βόλτες πλέον γίνονται με μέτρο, όλα είναι υπολογίσιμα.

 

Θα μπορούσες να διοργανώσεις ένα event για τους Θεσσαλονικείς μέσα στην Θεσ/νίκη, να μαζευτείτε για καφέ μερικά άτομα, να γνωριστείτε… Όπως τα λέει ο Δημήτρης.

Link to comment
ότι λόγο οικονομικών συγκυριών δεν πολύ κινούνται οι παίκτες, οι βόλτες πλέον γίνονται με μέτρο, όλα είναι υπολογίσιμα.

Αυτο ειναι μεγαλη αληθεια, τουλαχιστον για μενα. :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...