Jump to content

GEOCACHING CAFE


sakis

Recommended Posts

:ph34r: Gatouli αν έγραφες κάτι εσύ και μετά να το σχολιάσω εγώ με το γνωστό μου ύφος και ύστερα εσύ ,και καλά, να θύμωνες και να μου τα έχωνες και ύστερα εγώ να σου την ''έλεγα'' έτσι ώστε να αρχίσουμε καυγά στο φόρουμ?

Καλή ιδέα?

Link to comment

:ph34r: Gatouli αν έγραφες κάτι εσύ και μετά να το σχολιάσω εγώ με το γνωστό μου ύφος και ύστερα εσύ ,και καλά, να θύμωνες και να μου τα έχωνες και ύστερα εγώ να σου την ''έλεγα'' έτσι ώστε να αρχίσουμε καυγά στο φόρουμ?

Καλή ιδέα?

Forum που δεν εχει Γιαννη, προκοπη ποτε δεν κανει...

Οτι και να κανετε αν δεν παιζει κι' ΕΝΑΣ Γιαννης, δεν γινεται τιποτα !

Link to comment

:ph34r: Gatouli αν έγραφες κάτι εσύ και μετά να το σχολιάσω εγώ με το γνωστό μου ύφος και ύστερα εσύ ,και καλά, να θύμωνες και να μου τα έχωνες και ύστερα εγώ να σου την ''έλεγα'' έτσι ώστε να αρχίσουμε καυγά στο φόρουμ?

Καλή ιδέα?

 

:laughing: :laughing: :laughing: λες να το κανουμε μπας και αρχισει το φορουμ να παιρνει μπρος;;

 

αλλα πανω σε τι πραγμα να το κανουμε... δεν μου ερχετε κατι....

 

παρεπιμπτωντος.. λεγε με Νικο! αυτο ειναι το ονομα μου! :rolleyes:

Link to comment

Από θέματα για καυγά ,έχω μπόλικα!

Μπορούμε να ξεκινήσουμε καυγά σεξιστικού περιεχομένου.Να πω δλδ ότι δεν έχει πολλές γκόμενες που παιζουν ΤΖΙΟΤΣΑΤΣΙΝΓΚ,και εσύ να παρεξηγηθείς διότι υπάρχουν άτομα εδώ που πάνε με τις φίλες τους για ΤΣΑΤΣΙΝΓΚ,εγώ να το τραβήξω πιο πολύ και να πω ότι εκτός απ ο τσάτσινγκ πάνε και για φακινγκ στους λόγκους και έτσι να γίνει σαματάς.Μπορεί βέβαια να μπει ο ΓΙΑΝΝΗΣ και να πει μια απτις φοβερές ερωτήσεις-δηλώσεις του,εγώ να αρχίσω το τρόλινγκ ,εσυ να σιγοντάρης απ δίπλα ,ο διαχειρηστής να προσπαθεί να επιβάλει την τάξη ,ο Μίμης ως ο σοφός Νέστορας να προσπαυεί να μας λογικέψει και ο ΚΟΤΣ ΚΟΤΣ να γελά .ΦΟΒΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment

Τελικα sakis,γιατι το γραφεις κατσινγκ ?

Απο οτι θυμαμαι (δεν το εχω προχειρο τωρα, αλλα αν χρειαστει θα το ψαξω στα κειμενα που μεταφρασαμε εγω και ο Gatoylis ) το cache προφερεται οπως τα : κασα, κασελα, κασσετα,(καπουτσινο - κρουασαν που λεει και η διαφημιση !)

H Wikipedia γραφει "a cache (ˈkæʃ/ kash[1]) is a component that transparently stores data so... "οπου το ʃ το προφερει οπως την λεξη shy.

Εσυ γιατι επιμενεις στο 'τσ' ?

Link to comment

Το γράφω το τσάτσινγκ έτσι ,διότι σε παλαιότερο ποστ μου ,έτσι κορόϊδευα τον Γιάννη για ένα ποστ που είχε γράψει για το πως προφέρετε σωστά το κατσινγκ και είχε σε λινκ βίντεο όπου ακούγεται η ορθή προφορά απ αμερικάνο και εμένα μου ακούγετε σαν να το λέει τζιοτσάτσινγκ, δεν ξέρω και englezika και μου φάνηκε έτσι να το λέει.Ο κοτσ κοτσ τι λέει για όλα αυτά?

Edited by sakis
Link to comment

Τι λες ρε! Εμένα θα πεις γίδι; που είμαι και του εμού και του ιδίου???? Ακροδεξιό κουμμούνι? Γαλάζιε πρασινοφρουρέ! :)

... Ωραία ήτανε! Τσακωθήκαμε και σήμερα! Άντε και του χρόνου! :) :)

Link to comment

Αλήθεια ο γκέτζουρας και η νάγια ,εχουν καιρό να ακουστούνε.συνήθος αυτός με γκάριζε για τα σεξιστικά μου πόστ.Τελικά το αντόλτ τσατς να το βάλω?Θα είναι μάλον στην περιοχή της παλιάς μονής του Αγίου Διινυσίου στον Όλυμπο και θα έχει διάρκεια ζωή

10 επισκέψεων ,μιας και μέσα στην τσάτς θα τοποθετήσω 10 φλασάκια με αποσοάσματα απ παλιές και νέες επιτυχίες κορασίδων που είναι στα τέσσερα

Link to comment

Στην προσπάθεια μου να επιβάλλω την τάξη έχω να σας πω ότι σύμφωνα με τον Mimhs.gr

το cache προφέρεται οπως τα : κασα, κασελα, κασσετα,(καπουτσινο - κρουασαν που λεει και η διαφημιση !)
έτσι πρέπει να προφέρετε και το καλά, άρα

Τσαλά Χριστούγεννα σε όλους.

Και μην ξεχνιόμαστε Σάτσις, τα αντόλτ τσατς δεν είναι για όλους και εάν στην περιγραφή τους ξεφύγεις από τα ειοθώτα θα ζητήσω από τους revewiers να μην τα ενεργοποιήσουν.

(Εεε...Να κρατάμε και τους ρόλλους μας για να κάνουμε παιχνίδι!!!)

Link to comment

...πιστευω εις ανασταση του φορουμ και ζωη του μελλοντος αιωνος

αμην..

 

.....ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ,ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ,ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΦΤΩΧΕΥΣΗ...ΥΓΕΙΑ ΝΑΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.....

Link to comment

χεχεχεχε.... καλα τα λεει ο Σακης... τζιοκατσινγκ...... προερχετε απο την αγγλικη λεξη catch...

και εχει δικιο γιατι το παιχνιδι ειναι πολυ πιασαρικο! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

 

πλακα κανω φυσικα! :)

 

οντως και οι ξενοι την κρυπτη "καςς" (το Σ παχυ.... :anitongue::laughing: ) την προφερουν... αφου ειναι ευρεση της μετροιτης και η επι πιστωση (virtual logging);;; :laughing:

Link to comment

Αγίου Διινυσίου

διάρκεια ζωή

αποσοάσματα

ευρεση της μετροιτης και η επι πιστωση

.συνήθος

απ

Τελικα βιαζεστε να πειτε πολλα-γρηγορα και σας πεφτουν γραμματα στο δρομο ή ειναι απο τα καινουρια ελληνικα οπως το τπτ (τιποτα) ΣΚ (Σαβατοκυριακο) ή τα geocach-ικα LOL ,TFTC, TNLN, SL, TFTP κά. ?

Αυτο σαν απαντηση στον sakis & μπορει να θεωρηθει Casus belli !

Στο πεδιο των μαχων θα ειναι κατι μπυρες και ουζα (απο Μυτιληνη ,να μην ξεχναμε τον τοπο μας. Οχι τσιπουρα απο το χωριο του !)

Link to comment

Μοντερέϊτορ είσε κακό αγόρι,αν πεις τους τύπους που κάνουν έγκριση των τζίοκάςς να μην την κάνουν αποδεκτή.Γιαυτό και γώ θα την βάλω στην Γκάρμιν το Όπενκάςς και μάλιστα θα κάνω αίτηση στην Γκάρμιν στην επόμενη αναβάθμηση του λογισμικού των συσκευών της να το βάλΟυν μόνιμα μέσα ,ώστε να το βλέπετε όλοι σας.Αμ´πώς.

Link to comment

:ph34r: Σήμερα των Φώτων που κατέβηκε τρομερή ιδέα για 'τσάτς'

Θα μπορούσαν όλες οι ελληνίδες Θυληκές τζιοτσασίνες να φωτογραφιθούν με μπικίνι ή χωρίς μπικίνι και το σύνολο των φωτογραφειών να τις χώσουμε σε ένα τζιοτσάσιν και να πηγαίνουμε να βρήσκουμε την κρύπτη αλλά να πέρνουμε και μάτι. Σωστόοοοος?????

Link to comment

:ph34r: Σήμερα των Φώτων που κατέβηκε τρομερή ιδέα για 'τσάτς'

Θα μπορούσαν όλες οι ελληνίδες Θυληκές τζιοτσασίνες να φωτογραφιθούν με μπικίνι ή χωρίς μπικίνι και το σύνολο των φωτογραφειών να τις χώσουμε σε ένα τζιοτσάσιν και να πηγαίνουμε να βρήσκουμε την κρύπτη αλλά να πέρνουμε και μάτι. Σωστόοοοος?????

Μακαρι ο Μεγαλοδυναμος να σε φωτισει,μερα που ειναι !

Βεβαια μην περιμενεις και πολλα γιατι με το κοστος της κιλοβατωρας σημερα και το χαρατσι που θα εριξε η ΔΕΗ για τοσα αστρα την νυχτα ,το φεγγαρι και τον ηλιο τη μερα ...

Link to comment

αληθεια... αυτο το θα σε φωτησει ο Θεος.... ερχεται και με χαρατσι; χαχαχαχα

 

Σακη... για nudecaching υπαρχει και geocoin.... :laughing:

ώρε μάγκα μου με πρόλαβαν άλλοι,δεν πειράζει.Αν πέσει στα χέρια μου αυτό το κατσοκόιν θα το κρατήσω για τις κρύες νύχτες του χειμώνα,λάστιχο θα τον κάνω

Link to comment

Κρυπτη που δεν εχει Γιαννη, προκοπή σπανιως κανει. Εξαιρουνται οι GCX4Z1 & GC1Z34C για προφανεις λογους !

Χρονια Πολλα στους εορταζοντες και εορταζουσες !

Ησυχα sakis, κατω ! Ησυχα !!

Μωρε τι θα κανουμε με τον sakis ,μολις μυρισει κουβεντα για θυληκο ,αγριευει...

Link to comment

χρονια πολλα στους Γιαννηδες, Ιωαννες κτλ! :rolleyes:

 

Μoderator... χρονια πολλα!!!

Χρονια πολλα και στον YanniG που δυστυχως δεν το βλεπουμε πια εδω... και σε ολους τους γιαννηδες στο φορουμ!

 

Σακη τα geocoin ειναι 2 με διαφορετικα σχεδια! το ενα λογω θεματος δεν πηρε το οκ...και δεν ειναι ανιχνευσιμο... το αλλο ειναι κανονικο... αν ψαξεις θα τα δεις...

 

δεν τα εχω δυστυχως... για να βαλω φωτογραφιες... αλλα ειναι ομορφα!

 

λαστιχο;;;; θα το ξεχειλωσεις! η Θεσσαλονικη εχει ομορφες κοπελιες.... με το νομισμα θα την βρεις;;; :laughing:

Edited by GATOULIS
Link to comment

Ευχαριστώ τον tetras (κοτς κοτς) που ήταν ο μόνος που μου είπε χρόνια πολλά.

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ,ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΕΓΩ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ!

Edited by sakis
Link to comment

Ευχαριστώ τον tetras (κοτς κοτς) που ήταν ο μόνος που μου είπε χρόνια πολλά.

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ,ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΕΓΩ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ!

Ποτε ειναι του αγιου sakis ; Συγνωμη ρε παληκαρι αλλα εφταιξε η γραμματεας μου και εγινες η αφορμη να την σχολασω. Οι τυψεις δικες σου ..

Link to comment

Χρονια πολλα Σακηηηηηηηηηηηηηη !!!

 

Το Σακης βγαινει και απο αλλα ονοματα... Σωτηρακης... Στεφανακης... τουλαχιστον το εχω ακουσει... και....

 

Χρονια πολλα και παλι και οτι επιθυμεις... και μην πεις για δωρα... σου κανανε ρε ψυχη εχθες... ενα πεναλτι! :laughing: πλακα κανω φιλε! :) Καλη τυχη στην συνεχεια! :)

Link to comment

Και για να μην χάνουμε το χιούμορ μας και να είμαστε στο πνεύμα της εποχής δείτε αυτό :

benioomorfantras.th.jpg

 

Χρόνια πολλά και σε όσους ξεχάσαμε.

Να ευχαριστήσω όλους τους φίλους geocachers που μου έστειλαν ευχές του Αιγιαννιού, αλλά και όλους που συμμετέχουν σε αυτό το παιχνίδι.

 

YiannisP

Link to comment

Μαλιστα! Η ευχη που ταιριαζει με την μερα και την ωρα! Δεν σταματησε να βρεχει και να φυσαει. Καλα που λογω hobby εχω gps και θα ξερω που να ξαναβαλω το σπιτι αν το παρει ο αερας! Καλη Σαρακοστη σε ολους !

Link to comment

Καλη Σαρακοστη sakis ... Αραγε θα υποβληθει στις Καννες για καλυτερο σεναριο ; Εχεις καθολου πληροφοριες ,αν εχει υποψηφιοτητες για Oscar ; εχουμε κατι γνωστους στην κριτικη επιτροπη...

Link to comment

Dragi prijatel

Θα τα ξαναπούμε την Κυριακή του Θωμά

Φεύγω 'διασκοπές' στην θάλασσα του Αντεν (στην Σομαλία) (συνοδός ασφαλέιας -σεκιούριτι- σε εμπορικό πλοίο.

Δυστιχός η οικονομική κρίση με βάρεσε πολύ άσχημα και το μόνο μισθό που βρήκα ήταν αυτός του μισθοφόρου (υπόψην 2 φορά στην ζωή μου,η 1 στον πόλεμο της Γιουγκοσλαβίας)

Αν γυρίσω ζωντανός ,θα σας τρελάνω στη καζούρα

Φιλιά σε όλους και καλό Πάσχα

Edited by sakis
Link to comment

ε να ειδοποιησουμε τους πειρατες να προσεχουν! χαχαχα Σακη μου πλακα κανω...

 

θαλασσα του Αντεν... στ οκερας της αφρικης... αναμεσα σε Υεμενη και Σομαλια!!

 

αν μιλας σοβαρα να προσεχεις φιλε!! ευχομαι ολα να πανε καλα!! :) Καλο πασχα και αντε φερε και κανενα φτηνο χαρτονομισμα και για εμας τους φτωχους συλλεκτες που μενουμε πισω... :rolleyes:

 

ανεργοι αλλα ακομα εδω...

 

Ειχες παει και Γιουγκοσλαβια; Βοσνια... κοσοβο;;; που; εισαι ή ησουν στρατιωτικος; γιατι ειχαν παει και καποιοι μεμονομενοι που ενωθηκαν με σερβοβοσνιακο στρατο εκει.. και.... νομιζω ακομα καταζητουνται εκει..... :ph34r: μην το παρεις αυτο ασχημα! δεν λεω κατι για εσενα! ισα ισα... αν εισουν με τον ελληνικο στρατο που πηγε εκει σαν ειρηνευτικο σωμα.. να ελεγχει κτλ ... ξερω οτι υπηρχαν και δυσκολες στιγμες και ξερω οτι εισασταν οκ εκει!!

Edited by GATOULIS
Link to comment

Σήμερα επέστρεψα από τις Νότιες Θάλλασες.

Ήμουν προσωπικό αφαλείας σε εμπορικό πλοίο που έκανε Σουέζ-Άντεν-Χονκ Κονγκ

ΕΠΕΣΤΕΨΑ, βοήθειά σας

Link to comment

Σήμερα επέστρεψα από τις Νότιες Θάλλασες.

Ήμουν προσωπικό αφαλείας σε εμπορικό πλοίο που έκανε Σουέζ-Άντεν-Χονκ Κονγκ

ΕΠΕΣΤΕΨΑ, βοήθειά σας

 

Καλως ηλθες Σακη! :) Χαιρομαι που ολα ηταν οκ! Χμμ.. και υεμενη.... και χονκ κονγκ... βρε εφερες κανενα φτηνο χαρτονομισμα πισω; :laughing:

 

πως ηταν η εμπειρια;

 

Καλο Πασχα να εχεις τωρα με την οικογενεια σου! :)

Link to comment

merry pasxa se olous

p.s. sorry gia ta greeklish alla grafo apo tablet pou oxi mono den exei,alla den perni ellinika

deep asxeti erotisi:psaxno na agoraso enan palio QL Sinclair. Android exei kanis tipota ipopsitou,tha ton evgnomono

 

καλησπερα,χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη.ολα τα tablets Android μπορουν να γραψουν Ελληνικα.ακομα και αν δεν εχουν Eλληνικο menu.αν θελεις κατι ρωτα εδω μηπως βοηθηθει και κανεις αλλος..

Link to comment

Η καλλυτερη και ποιο ζουμερη περιγραφη που εχω διαβασει μεχρι στιγμης για το geocaching! Ενα κειμενο που εκανα copy και το προωθησα σε ολους οσους ειχα στο mailing list μου χωρις να χρειαζεται να προσθεσω ουτε ενα κομα ,μηπως καταλαβουν οτι δεν ειμαι ενας τρελος που παιρνει τα βουνα ετσι χωρις λογο και αιτια !

Ευχαριστω Νανα.

Link to comment

Ποιο από αυτά τα παραδεισένια μέρη μας ξέφυγε και δεν έχει κρύπτη;;

 

http://www.youtube.com/embed/GZeQjbmqX_w?rel=0

 

 

Ενά από τα πιό καλογυρισμένα video για την Ελλάδα, κάνει τον γύρο του Internet τον τελευταίο καιρό, αφού είναι γυρισμένο σε υψηλή ανάλυση (HD) με εκπληκτικά πλάνα από ελικόπτερο από όλη την Ελλάδα, με μία πολύ ωραία μουσική επένδυση!

 

Ενδεικτικά τα μέρη που φαίνονται στο βίντεο είναι:

 

Όλυμπος, Αθήνα, Πειραιάς, "Υψηλή Γέφυρα" (κρεμαστή) της Χαλκίδας, Φάρος Ρέπι - Σκιάθου (μάλλον), Ναός του Ποσειδώνα στο Σούνιο, Αιγαίο, Κυκλάδες, Μύκονος, Ο Φάρος Αρμενιστής - Μυκόνου, Δήλος, Νάξος (Η Πορτάρα, η μαρμάρινη πύλη στη νησίδα Παλάτια), Χαλκί Νάξου, Αμοργός - Η Παναγία Χοζοβιώτισσα, Αντίπαρος, Σίφνος, Πάρος, Κρατήρας Σαντορίνης, Νέα Καμένη, Αμμούδι (Σαντορίνης), Σαντορίνη, Ηφαιστειογενές έδαφος - Θηρασία, Χώρα Θήρας, Κνωσός, Κρήτη, Ρόδος, Λίνδος Ρόδου, Λέσβος, Μυτιλήνη - Η Παναγία της Πέτρας, Γενοβέζικο Φρούριο Μήθυμνας, Θράκη, Άλογα στο ποτάμι του Αξιού, Καβάλα, Αρχαιολογικός χώρος των Φιλίππων, Χερσόνησος όρους Άθως (Άγιο Όρος), Θεσσαλονίκη, Καταρράκτες Έδεσσας, Λίμνη Πρέσπα, Φαράγγι του Βίκου, Γέφυρα στην τεχνητή λίμνη του Αλιάκμονα, Λίμνη Ιωαννίνων, Μετέωρα, Διώρυγα της Κορίνθου, Οδοντωτός στο φαράγγι του Βουραϊκού, Μονεμβασιά, Πύλος, Νιόκαστρο Πύλου, Μπούρτζι Μεθώνης, Σπαρτιάτικο φρούριο Σφακτηρίας, Ναός της Αφαίας στην Αίγινα, Μυκήνες, Θέατρο της Επιδαύρου, Αρχαίο στάδιο της Ολυμπίας, Ζάκυνθος, Ναυάγιο στη Ζάκυνθο, Μοναστήρι της Παναγίας της Βλαχέρνας - Κέρκυρα, Δελφοί, Ακρόπολη - Αθήνα, Ξωκλήσι και θάλασσα...!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...