Jump to content

GEOCACHING CAFE


sakis

Recommended Posts

Α! Επίσης πρέπει να είναι τουλάχιστον 300 χιλιόμετρα μακριά από το saki, γιατί δεν θα άντεχα μια συνάντηση μαζί του! χαχαχαχα

 

Τι με προσβάλεις τώρα??? Νομίζω πως δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις! θα έπρεπε να αισχήνεσε με την συμπεριφορά σου. ΔΛΔ επείδη παλιότερα δούλευα ορισμένους εδώ μέσα δεν θες να με κάνεις παρέα??? Θα σε αναφέρω στον μοντερειτορ και στην ground speak Α.Ε.

Link to comment

Α! Επίσης πρέπει να είναι τουλάχιστον 300 χιλιόμετρα μακριά από το saki, γιατί δεν θα άντεχα μια συνάντηση μαζί του! χαχαχαχα

 

Τι με προσβάλεις τώρα??? Νομίζω πως δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις! θα έπρεπε να αισχήνεσε με την συμπεριφορά σου. ΔΛΔ επείδη παλιότερα δούλευα ορισμένους εδώ μέσα δεν θες να με κάνεις παρέα??? Θα σε αναφέρω στον μοντερειτορ και στην ground speak Α.Ε.

......................

συγγνωμη βρε φιλε και ποιος θα σε αντεχε περισσοτερο απο 1" μ αυτη τη φατσα??? :blink:

Link to comment

Δεν απαντά κανείς?

 

Δεν απαντά....Γελά, γελά, γελά.. :laughing: :laughing: :laughing:

 

 

(ασχετο... Tetras αυριο λέμε να παμε σε Μπαμπαλιο κ Τατάρνα)

 

Σας ζηλέυω.

Δυστυχώς αύριο είπαμε να καλέσουμε μερικούς φίλους λόγω γιορτής αλλιώς θα ερχόμασταν και εμείς.

 

Χρόνια πολλά και από εμένα σε όλους τους Γιάννηδες και ευχαριστώ όλους όσους επικοινώνησαν μαζί μου.

Link to comment

μια καλη ιδεα εχω για multi cache....... Στο πρωτο τμημα πχ μπορει να ειναι ενα σημειο με ενα απλο γριφο για να πας στο δευτερο....και στο στο δευτερο ενα κουτακι που περιεχει τα κλειδια.......το κανονικο τελικο cache να ειναι κλειδωμενο με λουκετο......px ammo box η κατι αναλογο.....καλο?

Link to comment

Δεν απαντά κανείς?

 

Δεν απαντά....Γελά, γελά, γελά.. :laughing: :laughing: :laughing:

 

 

(ασχετο... Tetras αυριο λέμε να παμε σε Μπαμπαλιο κ Τατάρνα)

 

Σας ζηλέυω.

Δυστυχώς αύριο είπαμε να καλέσουμε μερικούς φίλους λόγω γιορτής αλλιώς θα ερχόμασταν και εμείς.

 

Χρόνια πολλά και από εμένα σε όλους τους Γιάννηδες και ευχαριστώ όλους όσους επικοινώνησαν μαζί μου.

 

Χρόνια πολλά καιαπό εμένα, Γιάννη

Link to comment

κοψε το "δεν απαντα κανεις" γιατι εχει αρχισει και μου σπαει τα νευρα..... οκ δεν το ξαναλεω.....τελος

..................................................................

:blink:

μη συγχιζεσαι Γιαννη,δεν υπαρχει λογος..............

ποιος να απαντησειεχουνε παει για νανι,εκτος κιαν βλεπουνε κανα τουρκικο....

Link to comment

μια καλη ιδεα εχω για multi cache....... Στο πρωτο τμημα πχ μπορει να ειναι ενα σημειο με ενα απλο γριφο για να πας στο δευτερο....και στο στο δευτερο ενα κουτακι που περιεχει τα κλειδια.......το κανονικο τελικο cache να ειναι κλειδωμενο με λουκετο......px ammo box η κατι αναλογο.....καλο?

 

Μη γράφεις το ίδιο πράμα σε 100 διαφορετικά τόπικς (θα σε αρχίσουν πάλι το δούλεμα)

Link to comment

χρονια πολλα στους Γιαννηδες, τις Ιωαννες κτλ! Σορρυ αν ειναι λιγο αργα αλλα.... καλλιο αργα παρα ποτε! :)

 

Για δες που σχδον ξεχασα να γραφω Ελληνικα μετα απο τοσα αγγλογλωσα ποστ.... :D

 

Γιαννη χρονια πολλα για την γιορτη σου και καλοσηρθες στο φορουμ!!

Μην τσατιζεσαι με την πλακα που γινεται... ειναι ενα ειδος καλοσορισματος και ειναι παντα με φιλικα αισθηματα και τροπο!

 

ειναι και χαρα που βλεπουμε νεο μελος!!! :)

 

ειναι πολυ ομορφο να βλεπεις να ξαναζωντανευει το φορουμ.... πριν λιγο καιρο... το πολυ να μπαιναμε 3-4 ατομα... ειχε αραχνιασει το κακομοιρο! οποτε εμπενα ημουν μονος μου... τωρα που γραφω ειμαστε 2! εγω και ο Τετρας!! (χρονια πολλα φιλε μου!!! Καλη χρονια!!)

 

Το παιχνιδι ειναι ομορφο και θα πορωθεις! εκει που ελεγα οτι το νησι μου το ξερω καλα... με το παιχνιδι εμαθα μερη που δεν ηξερα και επαθα πλακα! μιλαμε για μερη απιστευτα!!! σε καποια... κανουμε τωρα κια πικ νικ.... παμε και ψηνουμε και κανενα λουκανικο ή σουβλακι... ειδικα σε μια του YanniG (Χρονια πολλα Γιαννη!!!) στο Βατι (στην Ροδο!)...

 

Ελπιζω να σε βλεπουμε στο φορουμ, και να μην εννοεις το τελευταιο σου μηνυμα! :)

 

τωρα... να ρωτησω ρε παιδια κατι;;; διαβαζα και ειδα οτι ο Γιαννης αγορασε ammo can! Χωρις να θελω να θιξω τον γιαννη... επιτρεπεται;;;

 

στον στρατο τα ξαναχρησιμοποιουσαν... και επειδη λιγο πολυ με τον αντιτρομοκρατικο νομο ειναι τρελλαμενοι καποιοι.... μηπως ειναι επικινδυνο να εχεις τετοιο; αντε να σε πιστεψουν οτι μεσα δεν εχεις βομβεσ αλλα παιχνιδακια και νομισματα...

 

ποσο μαλλον να το βρει κανενας κρυμμενο.... φανταζεστε;;;

 

αν η αγορα γινει απο το ΕΒΑΥ... στο τελωνειο τι λες; θα ηθελα ενα αλλα για να βαλω την μικρη μου συλλογη απο μιλιταρια που εχω... κουμπια, λιγα παρασημα, σηματα... περισσοτερο απο τον WWII αλλα και καποια νεα (σοβιετικα κτλ..) αλλα το φοβαμαι αυτο..... δεν ξερω και τιμες... δεν μπορω ακριβα.... δεν υπαρχει σαλιο!!

Link to comment

χρονια πολλα στους Γιαννηδες, τις Ιωαννες κτλ! Σορρυ αν ειναι λιγο αργα αλλα.... καλλιο αργα παρα ποτε! :)

 

Για δες που σχδον ξεχασα να γραφω Ελληνικα μετα απο τοσα αγγλογλωσα ποστ.... :D

 

Γιαννη χρονια πολλα για την γιορτη σου και καλοσηρθες στο φορουμ!!

Μην τσατιζεσαι με την πλακα που γινεται... ειναι ενα ειδος καλοσορισματος και ειναι παντα με φιλικα αισθηματα και τροπο!

 

ειναι και χαρα που βλεπουμε νεο μελος!!! :)

 

ειναι πολυ ομορφο να βλεπεις να ξαναζωντανευει το φορουμ.... πριν λιγο καιρο... το πολυ να μπαιναμε 3-4 ατομα... ειχε αραχνιασει το κακομοιρο! οποτε εμπενα ημουν μονος μου... τωρα που γραφω ειμαστε 2! εγω και ο Τετρας!! (χρονια πολλα φιλε μου!!! Καλη χρονια!!)

 

Το παιχνιδι ειναι ομορφο και θα πορωθεις! εκει που ελεγα οτι το νησι μου το ξερω καλα... με το παιχνιδι εμαθα μερη που δεν ηξερα και επαθα πλακα! μιλαμε για μερη απιστευτα!!! σε καποια... κανουμε τωρα κια πικ νικ.... παμε και ψηνουμε και κανενα λουκανικο ή σουβλακι... ειδικα σε μια του YanniG (Χρονια πολλα Γιαννη!!!) στο Βατι (στην Ροδο!)...

 

Ελπιζω να σε βλεπουμε στο φορουμ, και να μην εννοεις το τελευταιο σου μηνυμα! :)

 

τωρα... να ρωτησω ρε παιδια κατι;;; διαβαζα και ειδα οτι ο Γιαννης αγορασε ammo can! Χωρις να θελω να θιξω τον γιαννη... επιτρεπεται;;;

 

στον στρατο τα ξαναχρησιμοποιουσαν... και επειδη λιγο πολυ με τον αντιτρομοκρατικο νομο ειναι τρελλαμενοι καποιοι.... μηπως ειναι επικινδυνο να εχεις τετοιο; αντε να σε πιστεψουν οτι μεσα δεν εχεις βομβεσ αλλα παιχνιδακια και νομισματα...

 

ποσο μαλλον να το βρει κανενας κρυμμενο.... φανταζεστε;;;

 

αν η αγορα γινει απο το ΕΒΑΥ... στο τελωνειο τι λες; θα ηθελα ενα αλλα για να βαλω την μικρη μου συλλογη απο μιλιταρια που εχω... κουμπια, λιγα παρασημα, σηματα... περισσοτερο απο τον WWII αλλα και καποια νεα (σοβιετικα κτλ..) αλλα το φοβαμαι αυτο..... δεν ξερω και τιμες... δεν μπορω ακριβα.... δεν υπαρχει σαλιο!!

 

........................Καλησπερα/καλημερα Νικο χρονια πολλα.........................................

Link to comment

ΩΩΩπππ!!! Χρονια πολλα και στον Moderator!!! Χρονια πολλα Γιαννη!!! :)

Ευχαριστώ πολύ Νίκο, καλή χρονιά κσι σε σένα και σε όλους.

 

Ammo Box. Πριν από λίγους μήνες εύρισκες στο Μοναστηράκι με μόνο 5€ το μονό και 10€ το διπλό. Εγώ έχω πάρει ένα και το έχω βάλει στην κρύπτη http://Undiscovered Naxos #6 (Garinou Springs) (GC1YVZG) στην Νάξο. Εάν δείς την σελίδα του cache θα δείς και την φωτογραφία του Ammo Box.

Για πρώτη φορά βρήκα ένα Ammo Box σε μία κρύπτη στην Κέρκυρα. Δεν έχω ξανασυναντήσει άλλα στην Ελλάδα.

Βέβαια έχεις δίκιο, ότι σε εποχές που ζούμε καλύτερα να αποφεύγουμε τέτοιου είδους κρύπτες.

Link to comment

μεσα στην ΑΘΗΝΑ ναι ειναι οτι μπορει σε περασουν για υποπτο ανσε δουν με ammo box.....ομως στο χωριο που το χω βαλει εγω μεσα στο αγριο βουνο στο δασος, δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα......

Link to comment

μεσα στην ΑΘΗΝΑ ναι ειναι οτι μπορει σε περασουν για υποπτο ανσε δουν με ammo box.....ομως στο χωριο που το χω βαλει εγω μεσα στο αγριο βουνο στο δασος, δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα......

 

καλημερα γιαννη! :)

 

>.... εκτος και αν το βρει κανενας που ψαχνει στα βουνα για απομειναρια του πολεμου (μιλιταρια) για την συλλογη του, το δει και.... :) αλλα δυσκολο....

Link to comment

ΩΩΩπππ!!! Χρονια πολλα και στον Moderator!!! Χρονια πολλα Γιαννη!!! :)

Ευχαριστώ πολύ Νίκο, καλή χρονιά κσι σε σένα και σε όλους.

 

Ammo Box. Πριν από λίγους μήνες εύρισκες στο Μοναστηράκι με μόνο 5€ το μονό και 10€ το διπλό. Εγώ έχω πάρει ένα και το έχω βάλει στην κρύπτη http://Undiscovered Naxos #6 (Garinou Springs) (GC1YVZG) στην Νάξο. Εάν δείς την σελίδα του cache θα δείς και την φωτογραφία του Ammo Box.

Για πρώτη φορά βρήκα ένα Ammo Box σε μία κρύπτη στην Κέρκυρα. Δεν έχω ξανασυναντήσει άλλα στην Ελλάδα.

Βέβαια έχεις δίκιο, ότι σε εποχές που ζούμε καλύτερα να αποφεύγουμε τέτοιου είδους κρύπτες.

 

Δεν το ηξερα αυτο.... χμμ... εχω πολλα χρονια να ερθω αθηνα και μοναστηρακι... εκει πηγαινα για κανενα χαρτονομισμα και νομισμα.... :)

Τωρα... αυτα ειναι ελληνικα.... ειναι αμερικανικα... θα δω απο το cache σου... την φωτογραφια... αν υπαρχουν γραμματα πανω...

 

το διπλο που λες... αναφερεσαι σε ammo can για πενηνταρι; δεν το εχω ψαξει ακομα το ολο θεμα..

Link to comment

Καλησπερα!!!!

Για να πάνε μάλλον κόντρα στην φωτό "μπάτμαν" θα τον θέλει!!! :anitongue:

----------------------------

..και να σκεφτεις οτι για τις Αποκριες εχουμε ακομα 21/2 μηνες.....

Ανόητε!!!!

Link to comment

ναι.....ντυθηκα κι εγω μπατμαν......ολοι μταφμιεσμενοι ειναι στο φορουμ.....βαλτε ρε παιδια και καμια φωτογραφια.....ο αλλος flinstone.....

.......................

μπα δε γινεται να βαλλω...ντρεπομαι..ειμαι πολυ κακομουτσουνος....θα τρομαξετε αμα με δειτε...

Link to comment

Εχώ τρομερή ιδέα για να ζωντανέψει το τζιοτσάτσινγκ στην Ελλάδα!!!!!

θα βάλουμε πρώτα ρεφενέ να μαζέψουμε καμία 5000€ (τόσο είναι η ταρίφα της)

Μετά θα ορίσουμε 2 Ελλανοδίκες οι οποίοι θα κρύψουν μία κατσ κάπου στου βοδιού το κέρατο,Ο πρώτος που θα το βρεί θα κερδίσει την Τζούλια και λόγο ότι οι 2 Ελλανοδίκες δεν θα συμμετάσχουν θα τους αφήσουμε να πάρουν μάτι.

Φυσικά όλη η προσπάθεια από την τοποθέτηση μέχρι την ...... ξέρετε τί ,θα γυριστεί σε μορφή ντοκιμαντέρ το οποίο θα το δώσουμε στο ΜΕΓΚΛΑ για την μεσημεριανή ώρα

Φοβερή ιδέα????

Link to comment

Μπα… ακούγεσαι ΟΚ μόνο όταν είναι δίπλα και ο Γιάννης, συγκριτικά με αυτόν δηλαδή τρώγεσαι :D

Αλλά τώρα που δεν είναι, πάλι παίρνεις τη θέση του. :P

:P:P:P:P:P:P

τι με κοροιδεύεις τώρα?

Link to comment

Μπα… ακούγεσαι ΟΚ μόνο όταν είναι δίπλα και ο Γιάννης, συγκριτικά με αυτόν δηλαδή τρώγεσαι :D

Αλλά τώρα που δεν είναι, πάλι παίρνεις τη θέση του. :P

:P:P:P:P:P:P

τι με κοροιδεύεις τώρα?

 

Ένας Σάκης αλοιώτικος από τον Σάκη...Γίνεται...δεν γίνεται.

 

Καλημέρα σε όλους. :) :)

Link to comment

:ph34r: οκ οκ μάλλον έχετε καταλάβει ότι ο giannhs1983 δεν ήταν υπαρκτό πρόσωπο,αλλά ένα troll από μένα!!!

Πάντως δεν μπορείτε να πείτε ,ήταν έξυπνη η ιδέα μου και αυτό ζωντάνεψε το φόρουμ (πως τα καταφέρνω!!! μπα σε καλό μου!!!)

:anitongue::laughing::surprise::rolleyes::shocked::anicute:<_<:unsure::anibad::angry:

Edited by sakis
Link to comment

:blink: !!!!!!!!!!!!!!!!

Σακη δεν το πολυπιστευω αλλα αν ειναι αληθεια αυτο που ειπες σου βγαζω το καπελο...

Εισαι μεγαλος "μασκαρας""....

 

 

ΥΓ.Πες αλευρι..η δικια σου σε γυρευει... :rolleyes:

Link to comment

:ph34r: Μια θερμή παράκληση προς τους διαχειριστές του φόρουμ

Είναι εύκολο να γνωστοποιήσετε τον αριθμό των αναρτήσεως κάθε μέλους?

πχ Εγώ ως σήμερα έχω γράψει στο φόρουμ 414 φορές. Θα ήθελα να δω ποιος έχει την πρωτοκαθεδρία

Φιλικά sakis

Edited by sakis
Link to comment

Δεν είναι διαθέσιμη αυτή η πληροφορία. Ο αριθμός αναρτήσεων κάθε μέλους φαίνεται δίπλα σε κάθε ανάρτησή του.

Κάποιοι δραστηροποιούνται και σε άλλα topic του Forum (αγγλόφωνα, γερμανόφωνα κ.λπ) και ο αριθμός αναρτήσεων δεν διαχωρίζεται ανα topic αλλά είναι στο σύνολο.

Λύθηκε η απορία ???

Link to comment

Σήμερα γιορτάζει η μισή Ελλάδα. Χρόνια πολλά σε όλους τους Κωνσταντίνους και τις Ελένες. Ευχαριστούμε και όλους εσάς που μας έστειλαν ευχές.

Γιαννούλης & Ελένη

Link to comment

:) Σακη... τωρα ακομα ειδα το ποστ που ειχες για τα ποσα μυνηματα εχω.... χαχαχα δεν ειναι σε δυο χρονια, αλλα πανω κατω σε 4 χρονια........ φυσικα δεν εχω πια 7300 αλλα 7802 αν δεν κανω λαθος.... οποτε απο τις 21 του Μαη μεχρι σημερα... εκανα 502 ποστ! :laughing:

εγραφα και γραφω αρκετα... εχω πολλους φιλους ξενους αλλα εκτος αυτο... με βοηθεισε πολυ να ξεσκουριασω τα αγγλικα μου που ειχα να τα πιασω απο το 1991! ετσι... πηρα και το κρατικο με τον μεγαλυτερο βαθμο στην ελλαδα εκεινη την περιοδο, και βοηθεισα και στην μεταφραση του site εδω.... :)

 

Αν τα παρεις διαφορετικα.... μαλλον παιζω στις πρωτες θεσεις γενικα στα φορουμ... ανεξαρτητα του ποτε εκανε εγγραφη ο καθενας... (δεν ξερω αν ειμαι και πρωτος.. αλλα συντομα θα πιασω τα 8000) αλλα.. δεν λεει κατι αυτο..

 

σε cointests δινω ρεστα γιατι εχει πλακα! :)

 

Γενικα... επειδη ειμαι σε πολλα φορουμ... οχι μονο στο geocaching... αλλα και στα pathtags, και σε φορουμ νομισματων και χαρτονοσματων κτλ... ειτε ελληνικα ειτε ξενα (μεχρι στο φορουμ το ΕΒΑΥ)... και προσπαθω να βοηθαω και να ζηταω βοηθεια για παραπανω γνωση....... ειναι αστα να πανε! μιλαμε για πολλα ποστ!

 

Μεχρι και στηλη εχω σε ξενο online περιοδικο για το geocaching ... αλλα εχω πολυ καιρο να γραψω εκει...

 

σε περιπτωση που θελεις να δεις... ειναι αστειες ή οχι ιστοριες γα το geocaching... πηγαινε στο http://onlinegeocacher.com/

στο section.... πηγαινε columns και στο gatoulis caching stories...

 

μεχρι Haiku ποιημα εχω... που ειναι ενα πολυ παραξενο ειδος Ιαπωνικης ποιησης.... χαχαχαχα

 

εχω στειλει και αλλα αλλα ακομα δεν εχουν δημοδιευθει... δεν ξερω ποτε.. αλλα ειχα κανει σε ενα διαγωνισμο μια σειρα πολυ αστειων ποστ... σαν ημερολογιο..... (τετοιο θεμα ειχε ο διαγωνισμος... το ημερολογιο μιας γατας) το εφερα και να εχει σχεση με το geocaching μιας και τα αφεντικα της ηταν geocachers! νικησα και μαλιστα... ξαφνικα μια φιλη αρχισε να γραφει το δικο της ημερολογιο... σαν την θυληκη γατα του διπλα σπιτιου.... χαχαχαχαχα ειχε πολυ πλακα... αν θελεις... το βρισκω και στο στελνω....

 

εχω και κατι ιστοριες τρομου δικες μου.... παλι απο διαγωνισμο...

αλλα θα χρειαστω το κανονικο σου εμαιλ για να τα στειλω... εκτος και αν θελετε να τα ποσταρω εδω....για ολους! :laughing:

 

Το ημερολογιο ειναι ομως τεραστιο..... εχει πραγμα....

Edited by GATOULIS
Link to comment

Σακη ειχες παει με τον ΠΑΟΚ Ουκρανια;;; εκτος απο τις ουκρανες... (ειχα δει ενα βιντεο απο το αεροδρομιο νομιζω και επαθα... αλλα τις βλεπω και εδω.... ;) ) μπας και σου περισσεψε τιποτα σε νομισμα και χαρτονομισμα φτηνο; :)

Link to comment

Σακη ειχες παει με τον ΠΑΟΚ Ουκρανια;;; εκτος απο τις ουκρανες... (ειχα δει ενα βιντεο απο το αεροδρομιο νομιζω και επαθα... αλλα τις βλεπω και εδω.... ;) ) μπας και σου περισσεψε τιποτα σε νομισμα και χαρτονομισμα φτηνο; :)

Είσε τρελός φορουμάκιας δλδ :rolleyes: Ωραίος (like like like)

Απο ουκρανικά νομίσματα δυστυχός δεν έχω τίποτα,εχω όμως τηλέφωνα Ουκρανίδων ( :anibad: )

Edited by sakis
Link to comment

Σακη ειχες παει με τον ΠΑΟΚ Ουκρανια;;; εκτος απο τις ουκρανες... (ειχα δει ενα βιντεο απο το αεροδρομιο νομιζω και επαθα... αλλα τις βλεπω και εδω.... ;) ) μπας και σου περισσεψε τιποτα σε νομισμα και χαρτονομισμα φτηνο; :)

Είσε τρελός φορουμάκιας δλδ :rolleyes: Ωραίος (like like like)

Απο ουκρανικά νομίσματα δυστυχός δεν έχω τίποτα,εχω όμως τηλέφωνα Ουκρανίδων ( :anibad: )

 

αυτα ειναι καλυτερα.... αλλα που φραγκα τωρα... χαχαχαχα

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...