Jump to content

GEOCACHING CAFE


sakis

Recommended Posts

Γειά σας και από εμένα,

Με τις δουλειές δεν μένει και πολύ χρόνος να συμπληρώσω τις οδηγίες με τις εντολές HTML στο www.geocaching-gr.com, αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω.

Τις παραμέτρους width και height τις δέχεται το geocaching.com και δεν έχετε κανένα πρόβλημα για να τις χρησιμοποιείσετε.

Τρόπους για στοίχιση κειμένου και φωτογραφίας μπορείτε να δείτε και να δοκιμάσετε στο παρακάτω Link :

http://www.w3schools.com/htmL/tryit.asp?fi...tml_image_align

 

Στο link αυτό μπορείτε μάλιστα να αλλάξετε τις εντολές που εμφανίζονται στο αριστερό μέρος και κάνοντας 'click' στο κουμπί "Edit and click me" να δείτε το αποτέλεσμα στο δεξιό μέρος. Στην θέση της εικόνας "hackanm.gif" μπορείτε να βάλετε την "http://www.geocaching.com/about/GeoColor/color_geo150.gif" για να δείτε το αποτέλεσμα. Κάντε δοκιμές και δείτε τα αποτελέσματα. :D

 

Φιλικά YiannisP

Link to comment

Ο ρε μανα μου.... τι cache ειναι αυτα;;; Φανταστικα αλλα δυσκολα!!!

 

Πωπω... θα ηθελα να καταφερω μια φορα να δοκιμασω αυτο του Αγιου Ορους!!! Αλλα... αν μου φανηκε δυσκολο το cache του Aκραμιτη στην Ροδο....(λογω κιλων περισσοτερο!).....

 

Μια απορια.... το αλλο ειναι στον πατο της λιμνης;;; και πως αλλαζεις logbook... χειμωνα;;; :lol:

Link to comment

Γειά σου Κώστα (Tetras61),

Ενώ εμείς γράφουμε στο Forum για τις διάφορες ανησυχίες μας για το Geocaching, εσυ κάνεις εξορμήσεις και έχεις πάρει όλα τα FTF στην Εύβοια!!!

Αφού έρχεσαι μέχρι Χαλκίδα, δεν ρίχνεις και κανένα σύρμα να ανέβω και εγώ από την Αθήνα να τα πούμε και από κοντά??? Έχω και κάτι logbooks και κουτάκια δικά σου να σου δώσω.

Άσε που έχει και τόσα ωραία μαγαζιά προς τα εκεί!!!

Την Κυριακή λέμε να πάμε Τιθορέα, είσαι ?? Ο καιρός προβλέπεται καλός, μια βόλτα στο φαράγγι θα είναι ωραία.

Γιαννούλης.

Link to comment

Γειά σου Κώστα (Tetras61),

Ενώ εμείς γράφουμε στο Forum για τις διάφορες ανησυχίες μας για το Geocaching, εσυ κάνεις εξορμήσεις και έχεις πάρει όλα τα FTF στην Εύβοια!!!

Αφού έρχεσαι μέχρι Χαλκίδα, δεν ρίχνεις και κανένα σύρμα να ανέβω και εγώ από την Αθήνα να τα πούμε και από κοντά??? Έχω και κάτι logbooks και κουτάκια δικά σου να σου δώσω.

Άσε που έχει και τόσα ωραία μαγαζιά προς τα εκεί!!!

Την Κυριακή λέμε να πάμε Τιθορέα, είσαι ?? Ο καιρός προβλέπεται καλός, μια βόλτα στο φαράγγι θα είναι ωραία.

Γιαννούλης.

.........................................................................................................................................

Γεια χαρα Γιαννουλη :)

Παρακολουθω τα οσα γραφετε με ενδιαφερον αλλα με καλυψες απολυτα,οποτε δεν χρειαστηκε καν να γραψω..

Ειχα παθει στερηση τοσο καιρο,και ετσι αφου ο φιλος μας agorf εβαλε τις κρυπτες ειπα να τον τιμησω...χαχα

 

ΟΚ Γιαννουλη για αυτο το Σαββατοκυριακο και οποιος αλλος θελει ..Βελιτσα

Περπατημα στο Καχαλο και τσιμπουσι στον Γιαλμα..-¨))))))))))

 

Κωστας

Κωστας

Edited by tetras61
Link to comment

Δε λέτε και στους υπόλοιπους που είναι αυτά; Δεν έχω ιδέα. :)

.............................................................................................

 

Κοντα ειναι agorf..Στερεα Ελλαδα--->Ν.Φθιωτιδος---------->επαρχια Λοκριδος-------------->Δημος Κ.Τιθορεας

----->Ανω Τιθορεα (Βελιτσα) στους ανατολικους προποδες του Παρνασσου...στη παλια εθνικη οδο Λειβαδιας-Λαμιας.

Κανονισε ναρθεις..

Υπαρχουνε και κανα 2-3 cache τριγυρω... :D

Link to comment

Ζηλεύουμε λιγάκι που δεν μπορούμε να σας ακολουθήσουμε αλλά κι εμείς αλωνίζουμε την Κρήτη!

Πότε θα οργανώσουμε ένα event εδώ;

 

Παρεπιπτόντως. ρίξτε μια ματιά σ' αυτό το δημοσίευμα:

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/conte...ml?hpid=artslot

Κάτι παρόμοιο συνέβη κι εδώ, στην Κνωσό, με μια κρύπτη που βρήκε η αστυνομία! (GC143EC)

Να προσέχουμε την αντιτρομοκρατική παιδιά!! :)

 

wind&water

Link to comment

Τέτοια άρθρα έχω διαβάσει αρκετά συχνά. Τις περισσότερες φορές είχε να κάνει με κρύπτες κοντά σε χώρους που έτσι και αλλιώς πέφτουν στο μικροσκόπιο της αστυνομίας (πχ αεροδρόμια). Για αυτόν τον λόγο η επιλογή του σημείου που θα κρυφτεί κάτι είναι αρκετά σημαντικό. Νομίζω ένα καλά κρυμμένο σημείο, έχει λιγότερους τέτοιους κινδύνους

Link to comment

Καλημέρα σε όλους!

Πριν λίγες μέρες ανέφερα στον Γρηγόρη τι έπαθα στην πρώτη και μοναδική μέχρι σήμερα προσπάθειά μου να βρω κρύπτη, και την επόμενη είδα τα δημοσιεύματα με τις αστυνομίες.

Στην δική μου περίπτωση με είδαν από τις κάμερες ασφαλείας στο χώρο στάθμευσης στον Κορινό και μαζεύτηκαν όλοι οι διαθέσιμοι σεκιουριτάδες στην περιοχή. Αναγκάστηκα έπειτα από καμμιά ώρα να φύγω χωρίς ευτυχώς να μου δημιουργήσουν πρόβλημα και χωρίς να τους αναφέρω και τίποτα σχετικά με το τι έψαχνα. Οι ματιές τους πάντως αν γίνονταν πράξη, τώρα θα ήμουνα σε... τεύχη.

Link to comment

Καλημέρα σε όλους!

Πριν λίγες μέρες ανέφερα στον Γρηγόρη τι έπαθα στην πρώτη και μοναδική μέχρι σήμερα προσπάθειά μου να βρω κρύπτη, και την επόμενη είδα τα δημοσιεύματα με τις αστυνομίες.

Στην δική μου περίπτωση με είδαν από τις κάμερες ασφαλείας στο χώρο στάθμευσης στον Κορινό και μαζεύτηκαν όλοι οι διαθέσιμοι σεκιουριτάδες στην περιοχή. Αναγκάστηκα έπειτα από καμμιά ώρα να φύγω χωρίς ευτυχώς να μου δημιουργήσουν πρόβλημα και χωρίς να τους αναφέρω και τίποτα σχετικά με το τι έψαχνα. Οι ματιές τους πάντως αν γίνονταν πράξη, τώρα θα ήμουνα σε... τεύχη.

 

Έχουν ζορίσει οι συνθήκες για όλους μας στο θέμα αυτό.Ακόμα και στην Αγγλία, απαγορεύτηκαν οι κρύπτες (τα φυσικά κουτιά) μέσα στα Royal Parks του Λονδίνου. Στο όνομα της τρομοκρατίας ανακαλούνται και μαζεύονται όλες οι κρύπτες από μερικά βασιλικά πάρκα εκεί.

Προτείνω λοιπόν, όσοι σχεδιάζουμε να τοποθετήσουμε νέες κρύπτες να τις κρύβουμε μέσα στη φύση, "στη μέση του πουθενά".

Πάντως ακόμα και το καλοκαίρι, στη μέση του πουθενά κινδυνεύουμε να "ανακριθούμε" από τις αρχές.Μου συνέβη κατακαλόκαιρο, σε κάποιο βουνό της δυτικής Αττικής.Ντάλα μεσημέρι σε πευκόφυτη περιοχή,μόλις είχα παρκάρει και με το GPS στο χέρι έψαχνα ποιά κατεύθυνση θα ακολουθήσω για να βρώ την κρύπτη.Σε λίγα λεπτά σταματάει περιπολικό και με ρωτάνε τι γυρεύω στην ερημιά αυτή με το GPS στο χέρι. Πολύ φυσικά τους εξήγησα για το geocaching και μετά από 5 λεπτά φύγανε και συνέχισα προς την κρύπτη.

Στις αρχές πάντα εξηγούμε από την αρχή τι κάνουμε και δεν προσπαθούμε να το κρύψουμε, δεν κάνουμε κάτι κακό, ούτε φωτιές πάμε να βάλουμε.Λατρεύουμε τη φύση, την απολαμβάνουμε και την προστατεύουμε.

Τα εξηγούμε όλα αυτά και όλα είναι ΟΚ.

Link to comment

Για όλους εμάς που λατρεύουμε την φύση και τις συγκινήσεις που μας προσφέρει το Geocaching, σήμερα είδα για πρώτη φορά αυτό το Topic που όποιος δεν το ξέρει αξίζει να ρίξει μια ματιά. Είναι υπέροχο.

Share Your Greatest Caching View

YiannisP

Link to comment

Καλημερα συναδελφοι.. :ph34r:

Σημερα ελαβα το κατωθι e-mail το οποιο μπορω να πω πως με εκνευρισε.

 

Hi

 

I am the owner of the TB, which is placed in HS.Heronia-Lykouresi Monastery.

 

What’s cooking with cache? Since 2 weeks published and no FTF. :-( In Germany it takes normally hours to get the first log.

 

Happy Hunting

 

Timpedu ( alias Helmut from Germany )

 

Τι να του πεις τωρα..

Οτι εδω ειναι Ελλαδα και εχουνε εκτροχιαστει τα παντα ,με τους αγροτες να κρατανε κλειστα τους δρομους για ενα μηνα σχεδον..και δεν κινειται φυλλο...

Οτι οι ελληνες παικτες ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα χεριων και ποδιων αυτη τη φορα....

Οτι υπαρχουνε πολλες πιο παλιες κρυπτες που δεν εχουνε ακομα βρεθει....

οτι θα πρεπει να λεει και ευχαριστω που το TB δεν εχει τουλαχιστον χαθει.....

και οτι θα πρεπει να κανει υπομονη.................................................

 

η να παει να βαλλει καμποσες κρυπτες στη χωρα του μια και εχει βαλλει μονο 5 ενω εχει βρει 746............

Edited by tetras61
Link to comment

 

Hi

 

I am the owner of the TB, which is placed in HS.Heronia-Lykouresi Monastery.

 

What’s cooking with cache? Since 2 weeks published and no FTF. :-( In Germany it takes normally hours to get the first log.

 

Happy Hunting

 

Timpedu ( alias Helmut from Germany )

 

η να παει να βαλλει καμποσες κρυπτες στη χωρα του μια και εχει βαλλει μονο 5 ενω εχει βρει 746............

 

Έλα βρε Κώστα, μην εκνευρίζεσε με τον κάθε ...(να μην χαρακτηρίσω λόγω ευγένειας). Εάν είναι πολύ βιαστικός, ας έρθει Ελλάδα να κάνει και FTF.

 

Με την ευκαιρία αυτή, όμως, ανοίγει και ένα θέμα με την κυκλοφορία, όχι τόσο των TB's όσο των Geocoins στις κρύπτες.

Έχω βάλει από τον Μάρτιο του 2007 έως σήμερα 19 Geocoins, από τα οποία τα 4 έχουν χαθεί νομίζω οριστικά (μόνο τα δύο ήταν σε κρύπτες που χάθηκαν, τα άλλα 2 προφανώς τα πήραν κάποιοι που θέλουν να λέγονται Geocachers). Από τα υπόλοιπα 15, το 1 έχει πάει σε μία κρύπτη του opencaching και έχω χάσει τα ίχνη του από τον Φεβρουάριο του 2008 και τα άλλα 7 έχουν να κινηθούν πάνω από 300 ημέρες. Από αυτά τα 7, τέσσερα είναι σε χέρια geocachers που για να καταλάβεις το ήθος τους να ή απάντηση του ενός από αυτούς μετά το e-mail που του έστειλα.

 

To e-mail μου :

13 sep 2009 kl. 13.49 skrev Giannoulis P

 

>

> Hi,

> It seems that in your hands is my Geocoin "Greek Euro cachecoin" since February 2009. Please let me know when you intend to drop it into another cache.

> YiannisP

>

 

Και η απάντηση :

NEVAH! I ATE IT FOR BREAKFAST!

 

No actually i forgot i had it! I will place it during the FAD geocaching

Event.

 

/Jonas Bengtson

Το e-mail είναι από τον περασμένο Σεπτέμβριο και το GC είναι ακόμη στα χέρια του.

 

Από τα 19 λοιπόν, κινούνται ΜΟΝΟ τα 7.

Φταίω εγώ που δεν θα ξαναβάλω Geocoin σε κρύπτη αλλά θα τα κρατάω για την συλλογή μου???

Link to comment

Παιδιά,

 

η υπόθεση έχει αρχίσει να με εκνευρίζει και εμένα.

Προσπάθησα τις τελευταίες ημέρες να "σπρώξω" τα geocoins που δημιούργησα με χρήματα δικά μου και με κόπο πάνω από δύο χρόνια, αλλά κλειδώσανε το post στο αντίστοιχο φόρουμ.Όταν δηλαδή είναι για να τα πάρει η εταιρεία, κάνει τα πάντα, όταν είναι τα πάρουμε αυτά που μας ανήκουν κάνει οτιδήποτε να μην τα δώσει.

Και από τα TB που έχω αγοράσει ελάχιστα κυκλοφορούν.Για τα geocoins έχω να πώ, ότι τα 2 που έχω κυκλοφορήσει εγώ, έχουν ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ...τα βουτήξανε με άλλα λόγια.

Βρωμάει η όλη υπόθεση παιδιά...

Link to comment

Παιδιά,

 

η υπόθεση έχει αρχίσει να με εκνευρίζει και εμένα.

Προσπάθησα τις τελευταίες ημέρες να "σπρώξω" τα geocoins που δημιούργησα με χρήματα δικά μου και με κόπο πάνω από δύο χρόνια, αλλά κλειδώσανε το post στο αντίστοιχο φόρουμ.Όταν δηλαδή είναι για να τα πάρει η εταιρεία, κάνει τα πάντα, όταν είναι τα πάρουμε αυτά που μας ανήκουν κάνει οτιδήποτε να μην τα δώσει.

Και από τα TB που έχω αγοράσει ελάχιστα κυκλοφορούν.Για τα geocoins έχω να πώ, ότι τα 2 που έχω κυκλοφορήσει εγώ, έχουν ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ...τα βουτήξανε με άλλα λόγια.

Βρωμάει η όλη υπόθεση παιδιά...

 

Γιάννη,

δεν ξέρω τι τους έγραψες αλλά το τσέκαρα πριν 5 λεπτά και το ανοίξανε πάλι. Ενημέρωσε και του Έλληνες Geocachers για τα νομίσματά σου. Τα είδα και μου άρεσαν πολύ. Σε λίγες μέρες θα βάλω και παραγγελία.

Εάν θέλεις βάζουμε και link και στο www.geoecaching-gr.com. :ph34r:

Γιαννούλης.

Link to comment

Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει ώστε να μειωθούν οι πιθανότητες κλοπής τουλάχιστον; Π.χ. έχετε καμία συμβουλή στο πού να βάζουμε geocoins; Εγώ σκεφτόμουν σε λιγάκι δύσκολες caches.

Link to comment

Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει ώστε να μειωθούν οι πιθανότητες κλοπής τουλάχιστον; Π.χ. έχετε καμία συμβουλή στο πού να βάζουμε geocoins; Εγώ σκεφτόμουν σε λιγάκι δύσκολες caches.

..............................................................................................

το καλυτερο ειναι να μη βαζουμε πουθενα τα πραγματικα μας coins.Αλλα φωτογραφιες τους,κολλημενες πανω σε

ξυλο η χαρτονι...

Οπως ειχε κανει καποιος ξενος με τα θεορατα ξυλινα coin (απομιμησεις),που ειχαμε βρει πολλοι απο εμας στην κρυπτη του antoni_gr....

 

Γιαννη δωσε link να δουμε τα coin σου.... :ph34r:

Link to comment

Γεια σας παιδιά!

 

Κι εμείς έχουμε χάσει 2 GC, ένα στο Ohio κι ένα στην Τσεχία. Κι εδώ στην Κρήτη που υπάρχουν πολλές κρύπτες και με αρκετή κίνηση, τουλάχιστον την τουριστική περίοδο, κυκλοφορούν πολλά GC και TB, αλλά και πολλά εξαφανίζονται. Φαντάζομαι ότι σε κάποιους αρέσουν και απλά τα παίρνουν. Δεν νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι ιδιαίτερο γι' αυτό, εκτός ίσως να το αναφέρουμε σε κάποιο international forum, να δούμε και οι άλλοι τι λένε και τι πείρα υπάρχει.

 

Ποιά είναι αυτά τα GC του Γιάννη που αναφέρατε; Μας ενδιαφέρουν! :ph34r:

Link to comment

Γιάννη,

δεν ξέρω τι τους έγραψες αλλά το τσέκαρα πριν 5 λεπτά και το ανοίξανε πάλι.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Μπαα...το ξανακλεισανε απο οτι ειδα.....

Edited by tetras61
Link to comment

Ποιά είναι αυτά τα GC του Γιάννη που αναφέρατε; Μας ενδιαφέρουν! :)

 

Παιδιά,

 

τα κέρματα τα έχω στη σελίδα

Ελληνικά Νομίσματα

 

Δείτε τα και εάν θέλετε να πάρετε, υπολογίστε ποιά θέλετε και ρωτήστε με για τα ταχυδρομικά έξοδα.

Με ΕΛΤΑ στέλνω συστημένα.Για την Αθήνα που μένω, μπορεί να κανονιστεί και συνάντηση για να μην πληρώνουμε ΕΛΤΑ και paypal.

 

Θα συμφωνήσω πάντως με τον Κώστα, και τον Γιαννούλη που το έχει κάνει ήδη πράξη με κάποιο δικό μου.

Να βγάζουμε φωτοτυπίες των νομισμάτων και να στέλνουμε αυτές στις κρύπτες.Ετσι ΠΟΤΕ δεν θα στολίσουν προσωπικές συλλογές άλλων τα δικά μας νομίσματα.

Link to comment

Ααχχχχ ποσο με ποναει αυτο το θεμα!!! Βλεπετε... εχω αρκετα νομισματα που ταξιδευουν σε ολο τον κοσμο αλλα εχω και αρκετα χαμενα!

 

Μεχρι στιγμης, επισημα εχω χασει 7 το οποια τα εχω μαρκαρει ειτε ως κλεμενα ειτε ως χαμενα! Φυσικα δεν ειναι μονο αυτα! :)

 

ειναι αλλα περιπου 12 που εχουν καιρο σε χερια αλλων! χτες εστειλα μυνηματα αλλα μονο μια κοπελα μου απαντησε, και μου εξηγησε οτι το καθυστερησε για αρκετους μηνες λογω σοβαρου οικογενειακου προβληματος! της ειπα οτι δεν υπαρχει προβλημα... τουλαχιστον ξερω οτι το εχει το νομισμα!! Ενας το εχει χασει, ενας απο Νορβηγια ουτε που απανταει (του εχω στειλει και αλλο μυνημα παλαιωτερα!), αλλοι δεν μπαινουν πια στο site... αλλο χαθηκε σε event!!!! Τι να πω!!! καποια απο αυτα, ουτε τα ειδα απο κοντα! δεν τα αφησα εγω, αλλα ηταν κερδισμενα νομισματα απο διαγωνισμους, οποτε τα εβαζαν σε κρυπτες αλλοι!

 

Μονο μια οικογενεια που εβαλε ενα νομισμα μου σε κρυπτη και μετα απο 2 μερες χαθηκε ακομα και η ιδια η κρυπτη, μου εστειλε μυνημα που μου ζητουσε συγνωμη, οτι ενιωθε υπευθυνη και αν ειναι να μου αντικαταστουσε το νομισμα! Δεν το δεχτηκα αυτο και ειπα δεν πειραζει!

 

Ενω στην αρχη δεν μου αρεσε καθολου το να κανω κοπια του νομισματος και να αφηνω το κανονικο σπιτι, τελικα... μαλλον ειναι η καλυτερη λυση! Ηδη εκανα ενα και δεν εχω αγχος για αυτο πια μην κλαπει!

Σε ορισμενους geocachers δεν ους αρεσουν τα PROXY (για να μην το ξεχασω.... πρεπει να το γραφεται στον τιτλο οτι ειναι κοπια!!!!) και τα πετανε ή δεν τα κινουν!

 

Παντως το κακο εχει παραγινει!!! ειμαι καθημερινα στο φορουμ με τα νομισματα, οποτε...

 

ορισμενοι ειναι τοσο... που πανε και παιρνουν τα νομισματα μας, φτιαχνουν κοπιες, αφηνουν πισω τις κοπιες και κρατανε τα κανονικα!!!!!

 

Εδω στην Ροδο, εχουν συμβει κλοπες και ειναι πολυ περιεργο μιας και ειμαι ο μονος εδω!!! Φυσικα δεν μπορεις να ελεγχεις τους ξενους!!!! :o

 

εχει κλαπει ολοκληρη κρυπτη, νομισματα, ΤΒ.... τελευταια, ειχα βαλει ενα νομισμα σε μια κρυπτη, μετακινωντας το απο μια micro σε μια κανονικη! ειχα παει και αλλαξα το logbook στην μικρη κρυπτη και δεν χωρουσε πλεον το νομισμα! Η κανονικη κρυπτη ειναι πολυ κοντα μου, ειχα κανει και μια πατεντα για καλυτερο κρυψιμο... και με το οκ απο τον ιδιοκτητη, οποτε πηγαινα για περπατημα εκει, εβλεπα και την κρυπτη μην εχει συμβει κατι! Το μερος μαζευει κοσμο και σχολικες εκδρομες, οποτε..

 

εριξα λοιπον το νομισμα αλλα μετα απο κανενα μηνα που ξαναπηγα... το νομισμα ελειπε! Ειδα το logbook και το ειχαν παρει καποιοι ξενοι geocachers που ειχαν ερθει με κρουαζιεροπλοιο! ειχαν γραψει και τα ονοματα τους! Οι μερες περνουσαν αλλα το νομισμα φαινοταν ακομα στην κρυπτη! Ουτε καν στην σελιδα δεν υπηρχε η επισκεψη των τυπων! Εψαξα για τα ονοματα τουσ, αλλα δεν ηταν τα κωδικα οτους ονοματα! Ηταν μαλλον τα κανονικα, οποτε δεν μπορεις να τους βρεις! Εστειλα μηνυμα στον ιδιοκτητη του νομισματος και τους εδωσα κανονικα, αλλα....

το νομισμα δειχνει ακομα στην κρυπτη! :(

 

Ειναι κριμα παντος... τα νομισματα κανουν λεφτα!!! γιατι να τα χαιρονται αλλοι;;; πρεπει μεχρι στιγμης να εχω απωλεια 35 - 36 %!!! :D

Link to comment

Πολλές χρωματιστές ευχές κι από μένα! Κόκκινες, μπλέ, πράσινες, πορτοκαλί και φούξια! :-)

 

███████████████████████████████████

Edited by Antonis_GR
Link to comment

..τι ωραιες καρτουλες ειναι αυτες!!! μπραβο βρε παιδια...

Χρονια πολλα καλο Πασχα σε ολους,καλα να περασετε,και με ρεγουλα τ'αρνι,μη βαρυστομαχιασετε.... :wub:

Link to comment

..Ανοιξαμε και σας περιμενουμε...-:laughing:

 

http://www.provomastores.gr/home :laughing:

 

B) ....μμμ πολύ ενδιαφέρον!!!

Να προσθέσω και εγώ, για όσους τους αρέσει το ποδήλατο, μία πρωτοβουλία του Συλλόγου Εθελοντών Αιμοδοτών της περιφέρειας Σερβίων για την παγκόσμια ημέρα του Εθελοντή Αιμοδότη(14 Ιουνίου), την διοργάνωση του 5ου ποδηλατικού γύρου της λίμνης Πολυφύτου(Κυριακή 13 Ιουνίου). Υπάρχει δυνατότητα επιλογής της διαδρομής όπως επίσης και η δυνατότητα συμμετοχής παιδιών.

Η πιο κοντινή κρύπτη της περιοχής είναι η:

http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...9a-07be5c2dbcd8

... άρα έχετε ένα ακόμα κίνητρο για μια ωραία βόλτα στην περιοχή.

Περισσότερες πληροφορίες για την διοργάνωση εδώ:

http://www.servianet.gr/index.php?menuoption=5ospodhlatikos

Link to comment

:) Επειδή καιρό έχω να γράψω στο γκεοκαφε, ακούστε και δείτε αυτό:

στο φάτσαμπουκ υπάρχει μια καλλιτέχνης η οποία είναι μέλος και παίχτης του geocache, που φτιάχνει κούπες με το λογότυπο του geocache.

http://www.facebook.com/Victoria.Papadopou...mp;id=822011838

Γνωρίζει κανένας αν αυτά είναι με νόμιμη άδεια από την εταιρεία ή κλεψίτυπα, διότι αν ισχύει το δεύτερο,την βλέπω την δουλειά να μας βάζει λουκέτο η Groundspeak και να σας κρεμάει κουδούνια !!!!!

Edited by sakis
Link to comment

Γειά σου Σάκη, :lol::lol:

Μου αρέσει ο τρόπος που χρησιμοποιείς τα πρόσωπα !!!. την βλέπω την δουλειά να ΜΑΣ βάζει λουκέτο και να ΣΑΣ κρεμάει κουδούνια !!!!

 

Εκτός αυτού, για ότι γίνεται έξω από τις επίσημες σελίδες της Groundspeak δεν νομίζω ότι έχουμε εμείς καμμία ευθύνη. Ο καθένας αναλαμβάνει τις δικές του ευθύνες του.

 

Επ' ευκαιρίας : Καλό καλοκαίρι σε όλους.

 

YiannisP

 

:blink: Επειδή καιρό έχω να γράψω στο γκεοκαφε, ακούστε και δείτε αυτό:

στο φάτσαμπουκ υπάρχει μια καλλιτέχνης η οποία είναι μέλος και παίχτης του geocache, που φτιάχνει κούπες με το λογότυπο του geocache.

http://www.facebook.com/Victoria.Papadopou...mp;id=822011838

Γνωρίζει κανένας αν αυτά είναι με νόμιμη άδεια από την εταιρεία ή κλεψίτυπα, διότι αν ισχύει το δεύτερο,την βλέπω την δουλειά να μας βάζει λουκέτο η Groundspeak και να σας κρεμάει κουδούνια !!!!!

Link to comment

Γειά σου Σάκη, :lol::lol:

Μου αρέσει ο τρόπος που χρησιμοποιείς τα πρόσωπα !!!. την βλέπω την δουλειά να ΜΑΣ βάζει λουκέτο και να ΣΑΣ κρεμάει κουδούνια !!!!

 

Εκτός αυτού, για ότι γίνεται έξω από τις επίσημες σελίδες της Groundspeak δεν νομίζω ότι έχουμε εμείς καμμία ευθύνη. Ο καθένας αναλαμβάνει τις δικές του ευθύνες του.

 

Επ' ευκαιρίας : Καλό καλοκαίρι σε όλους.

 

YiannisP

 

:blink: Επειδή καιρό έχω να γράψω στο γκεοκαφε, ακούστε και δείτε αυτό:

στο φάτσαμπουκ υπάρχει μια καλλιτέχνης η οποία είναι μέλος και παίχτης του geocache, που φτιάχνει κούπες με το λογότυπο του geocache.

http://www.facebook.com/Victoria.Papadopou...mp;id=822011838

Γνωρίζει κανένας αν αυτά είναι με νόμιμη άδεια από την εταιρεία ή κλεψίτυπα, διότι αν ισχύει το δεύτερο,την βλέπω την δουλειά να μας βάζει λουκέτο η Groundspeak και να σας κρεμάει κουδούνια !!!!!

Link to comment

Μπαινω ανα διαστηματα αλλα δεν βλεπω κινηση... ή οταν μπαινω δεν ειναι αλλος μεσα...

 

αλλες φορες.. δεν βλεπω κανενα ποστ οποτε δεν μπαινω...

 

γενικα εχει πολυ ησυχια !

 

*** και τωρα παλι μονος μου ειμαι εδω! :)

Edited by GATOULIS
Link to comment

.δεν κανονιζουμε καμια μαζωξη??

 

Μέσα σε ότι αποφασίσετε. Θα ήθελα πραγματικά να βρεθούμε όλοι μαζί οι έλληνες geocachers.

 

Επ' ευκαιρία απ' ότι είδα ήδη υπάρχει μια ανεπίσημη συνάντηση στις 24.11 στην Αθήνα . Δεν ξέρω ποιοί μπορεί να έρθουν αλλά θα είναι ενδιαφέρον.

 

http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...df-23013fffa063

 

:)

Link to comment

Μυρτώ, Νίκος, Κώστας, Γιαννούλης.....Αυτοί μείναμε ????????

Περίμενα μέχρι σήμερα το απόγευμα να δώ εάν γράψει κανένας άλλος, αλλά τίποτε. :mad::angry::P

 

Το event από τους "The Platonas Two" έγινε στα γρήγορα και δεν είχαν το περιθώριο να βάλουν άλλη ημερομηνία και ώρα. Είχαν έρθει σε επαφή μαζί μου και τους πρότεινα για Σαββατοκύριακο 20-21 αλλά δεν μπορούσαν να το δηλώσουν πριν από τις 24 γιατί πρέπει να δηλωθεί τουλάχιστον 15 ημέρες πριν και δυστυχώς φέυγουν από την Αθήνα στις 25, οπότε δεν υπήρχε άλλη ημερορμηνία.

 

Ας ελπίσουμε στο event να έρθει και κανένας άλλος φίλος. Εμείς θα πάμε έστω και λίγο πιο αργά λόγω ωραρίου εργασίας.

Link to comment

Καλησπερα κι απο μενα.....

Για αυτη τη συναντηση της Τεταρτης,δεν νομιζω οτι θαρθω,αλλα επειδη και εγω θα ηθελα καποια στιγμη να βρεθουμε και να γνωριστουμε μεταξυ μας,και μια και στα μερη μου υπαρχουν ακομα 2 καινουργιοι παιχτες,θα προτεινα να κανονισουμε μια συναντησουλα στα μερη μας η καπου ενδιαμεσα,ωστε να ρθειτε και εσεις απο την Αθηνα ευκολα και τα παιδια απο το Μεσολογγι....

Αυτο το κανονιζουμε μεταξυ μας για καποιο σαββατοκυριακο που θα μπορουμε ολοι μας....

Link to comment

:) ... τι κρίμα

λέγαμε μήπως πάμε Αθήνα στις 20-21. Για 24 δεν μπορούμε, δουλεύουμε! :D:D:D

 

Πάντως αν έρθετε Αθήνα 20-21 και θα σας ενδιέφερε να βρεθούμε, ας πούμε Σάββατο απόγευμα, προσωπικά είμαι διαθέσιμη.

Μήπως μπορεί και κανένας άλλος ?

Σαν μικρή ανεπίσημη συνάντηση ας πούμε.

Link to comment

Καλησπερα κι απο μενα.....

Για αυτη τη συναντηση της Τεταρτης,δεν νομιζω οτι θαρθω,αλλα επειδη και εγω θα ηθελα καποια στιγμη να βρεθουμε και να γνωριστουμε μεταξυ μας,και μια και στα μερη μου υπαρχουν ακομα 2 καινουργιοι παιχτες,θα προτεινα να κανονισουμε μια συναντησουλα στα μερη μας η καπου ενδιαμεσα,ωστε να ρθειτε και εσεις απο την Αθηνα ευκολα και τα παιδια απο το Μεσολογγι....

Αυτο το κανονιζουμε μεταξυ μας για καποιο σαββατοκυριακο που θα μπορουμε ολοι μας....

 

Κώστα οργάνωσε το. Πρώτο ή δεύτερο 10ήμερο του Δεκέμβρη προς τα μέρη σου. Ωραία μέρη θα ήταν και η Αράχωβα, η Αμφίκλεια ή και στα Καμμένα Βούρλα. Εμείς θα έρθουμε, αρκεί να είναι Σάββατο ή Κυριακή (καθημερινές δουλεύουμε).

 

Και όποιος μπορεί ας έρθει, στην χειρότερη περίπτωση θα βρεθούμε εμείς και εμείς να πούμε δυό κουβέντες. :):D:D Και όποιος δεν έχει μέσο για να έρθει εγώ θα έχω τρεις ελεύθερες θέσεις στο αυτοκίνητο.

Link to comment

Από Δεκέμβρη έχω ελεύθερο μόνο το Σαββατοκύριακο 18-19 . Αν γίνει τότε έρχομαι όπου θέλετε κι έχω κι εγώ 3 θέσεις στο αυτοκίνητο. Για άλλη ημερομηνία δυστυχώς δεν θα τα καταφέρω.

Link to comment

Καλησπέρα!

Αν κανονίσουμε για ημέρα Κυριακή, πρωί ή μεσημέρι, για εμάς θα είναι πιο εύκολο να έρθουμε (με τα παιδιά μας). Δεν μπορούμε το Σαβ/ακο 4-5 Δεκεμβίου.

Για να δούμε? Θα τα καταφέρουμε να συντονιστούμε? :angry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...