Jump to content

GEOCACHING CAFE


sakis

Recommended Posts

:D asxeto ,tin mousiki titlon apo tis gorgones pou einai poli orea (kai i gorgones to idio) tin anebasa edo

http://rapidshare.com/files/63219659/__915...__962_.mp3.html

 

:D kali ine Sakis.Ti katevasa sto PC.

Alla ego akoma perimeno ti moysiki apo ta"siropiasta"..ksereis..

:D:D

 

ox to 3exasa,sorry,na psakso ligo kai tha sto stilo.Sto site den einai olokliro to kommati giafto den sou stelno ekeino.oppps mea coulpa

Link to comment
:ph34r: Τι είναι αυτό που ανέβασε ο Αντώνης????? για organitations στην Ελλάδα?

Δεν δε το κατάλαβα :anibad::P

 

Καλημέρα! Είναι μια "οδηγία" που στάλθηκε στους moderators από τα κεντρικά για να τοποθετηθεί αυτό το Topic στα forum της κάθε χώρας και αφορά στις οργανωμένες ομάδες geocaching ανά τον κόσμο. Εμάς στην ουσία δεν μας αφορά, αλλά αν θέλετε να δείτε περί τίνος πρόκειται μπορείτε να δείτε ΕΔΩ.

 

Φιλικά, Αντώνης

Link to comment

:laughing:

Το βρήκα στο ιστοχώρο της ''ΑΝΑΒΑΣΗΣ''

http://www.mapforum.gr/viewforum.php?f=30&...d70febc17808b7e

Για όσους δεν ξέρουν η Ανάβαση είναι μια εταιρεία που κατασκευάζει χάρτες .

Νομίζω ότι ήταν και η πρώτη που έβγαλε χάρτες κατάληλους για GPS.

Τα στοιχεία τα συλλέγουν από την Γ.Υ.Σ. ή κάνουν μόνοι του καταγραφή με αυτοκίνητο και GPS??????

Χαρά στην υπομονή τους και το κουράγιο τους.

Link to comment

Οποιος ενδιαφέρεται για την κίνηση των caches στην Ελλάδα, μιας και τα στατιστικά του 1538/Moss σταμάτησαν στις 2 Οκτ.2007, έφτιαξα κάτι που βασίζεται σε pocket query και λαμβάνω 2 φορές την εβδομάδα. Θα το ανεβάζω

εδώ όπου μπορείτε να δείτε μια αρχική μορφή.

 

Φιλικά

Yiannisp

Link to comment

Οποιος ενδιαφέρεται για την κίνηση των caches στην Ελλάδα, μιας και τα στατιστικά του 1538/Moss σταμάτησαν στις 2 Οκτ.2007, έφτιαξα κάτι που βασίζεται σε pocket query και λαμβάνω 2 φορές την εβδομάδα. Θα το ανεβάζω

εδώ όπου μπορείτε να δείτε μια αρχική μορφή.

 

Φιλικά

Yiannisp

 

:grin: ...πολυ χρησιμο..ευχαριστουμε yannisp για τη προσφορα... :lol:

Link to comment

<_< Ευχές από εμένα και την E.X. σε όλη την κοινότητα των Ελλήνων Γεωαναζητών. Ευχόμαστε καλή χρονιά σε όλους σας και είθε το 2008 να γίνουμε περισσότεροι.

 

christmasimageyb4.jpg

Edited by yiannisp
Link to comment
<_< Θα ήθελα να ευχηθώ και εγώ με τη σειρά μου να περάσετε με τον καλύτερο τρόπο την περίοδο των εορτών και να έχετε μια καλή και δημιουργική χρονιά, γεμάτη Υγεία, Ευτυχία και… 2008 cache για την Ελλάδα μας!!!!!!
Link to comment

Επίσης φίλε Σάκη! Κι από μένα καλό καλοκαίρι! Το 1987 να είναι μια πολύ χαρούμενη και δημιουργική χρονιά! :):):(

..... B):P μπα!!!καποιοι κατορθωσαν να ταξιδεψουν στον χρονο!!!!!!Ωραια να γυρναγαμε καποια χρονια πισω..1987,δυο δεκαετιες νεωτερος........

Λοιπον και απο μενα

Καλα Χριστουγεννα σε ολους τους φιλους και καλη χρονια ,με υγεια και ευτυχια

Edited by tetras61
Link to comment

:back::back:

Χρόνια Πολλά σε όλους του φίλους του forum.

Έλπίζω να περάσατε όμορφα με τις αξιοσέβαστες οικογένειές σας το βράδυ των Χριστουγέννων.

Από τώρα να ευχηθώ σε όλους ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ,με πρώτα από όλα να έχετε καλά την υγεία σας και να μπορέσετε να πραγματοποιήσετε όλα σας τα όνειρα.

Σάκης.

Link to comment

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΤΟ 2008 ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΝΕΟΥΣ USERS ΚΑΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ CACHES ΑΝΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ;)

 

8aby9l2.jpg

 

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΣΕΙ ΤΟ e-ΦΛΟΥΡΙ!!!

:rolleyes::huh:

Edited by getzouras_&_naya
Link to comment

Καμιά ιδέα κανείς για πως θα μυήσουμε και άλλους Έλληνες στο Geocaching ???

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε έτσι ώστε να μπουν και άλλοι στο «παιχνίδι» μας ???

Μια ιδέα που έχω είναι : Δημιουργία μιας ιστοσελίδας με θέμα το Geocaching στην Ελλάδα και προώθησης της μέσα από μηχανές αναζήτησης π.χ. Google, Pathfinder κ.λπ. με keywords navigation, navigators, gps, Garmin, Magellan κλπ, έτσι ώστε να πέφτουν πάνω της όλοι όσοι ψάχνουν για navigators και GPS στην Ελλάδα, μήπως και κάποιοι από αυτούς δουν την δραστηριότητα του Geocaching που υπάρχει στην Ελλάδα και ενδιαφερθούν.

Link to comment
Καμιά ιδέα κανείς για πως θα μυήσουμε και άλλους Έλληνες στο Geocaching ???

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε έτσι ώστε να μπουν και άλλοι στο «παιχνίδι» μας ???

Μια ιδέα που έχω είναι : Δημιουργία μιας ιστοσελίδας με θέμα το Geocaching στην Ελλάδα και προώθησης της μέσα από μηχανές αναζήτησης π.χ. Google, Pathfinder κ.λπ. με keywords navigation, navigators, gps, Garmin, Magellan κλπ, έτσι ώστε να πέφτουν πάνω της όλοι όσοι ψάχνουν για navigators και GPS στην Ελλάδα, μήπως και κάποιοι από αυτούς δουν την δραστηριότητα του Geocaching που υπάρχει στην Ελλάδα και ενδιαφερθούν.

 

Αγαπητέ φίλε yiannisp,

 

Ο χώρος (Hosting) είναι ήδη έτοιμος ( http://www.geocaching-gr.com ) και θα παρέχεται δωρεάν για πάντα από μένα. Δυστυχώς όμως, προσωπικά δεν έχω το χρόνο να φτιάξω και να φροντίσω όπως πρέπει το site. Όποιος φίλος θέλει να το αναλάβει, θα κάνει μεγάλο καλό στο geocaching στην Ελλάδα. :unsure:

 

Φιλικά, Αντώνης

Link to comment

....καλημερα σε ολους.

 

Εκτος απο αυτο που ανεφερε ο Γιαννης,θα μπορουσαμε να στειλουμε και καποια ενημερωτικη επιστολη

σε περιοδικα οπως το ¨ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ¨΄,PASSPORT: κλπ κλπ.για να γραψουν κατι για το θεμα..

Μια αλλη ιδεα ,ισως σας φανει λιγο ανοητη,ειναι να τυπωσουμε την ελληνικη bronchure στον εκτυπωτη μας

και να αφηνουμε τα φυλλαδια εντελως τυχαια σε μερη που συχναζουν νεοι.πχ ιντερνετ καφε κλπ κλπ.Πιστευω ολο και καποιος θα βρεθει να το διαβασει και να το κοιταξει μετα...

 

Παντως το gr geocoin ειχε μια θετικη προσφορα στο παιχνιδι..Ενα νεο μελος ειναι στη κοινοτητα μας.

διαβαστε εδω..

 

I did not know anything about all these! Everything started when I saw the Greek geocoin! I loved it! I hope one day to find one, and keep it!!!

 

φιλικα

τετρας61

Link to comment
Καμιά ιδέα κανείς για πως θα μυήσουμε και άλλους Έλληνες στο Geocaching ???

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε έτσι ώστε να μπουν και άλλοι στο «παιχνίδι» μας ???

Μια ιδέα που έχω είναι : Δημιουργία μιας ιστοσελίδας με θέμα το Geocaching στην Ελλάδα και προώθησης της μέσα από μηχανές αναζήτησης π.χ. Google, Pathfinder κ.λπ. με keywords navigation, navigators, gps, Garmin, Magellan κλπ, έτσι ώστε να πέφτουν πάνω της όλοι όσοι ψάχνουν για navigators και GPS στην Ελλάδα, μήπως και κάποιοι από αυτούς δουν την δραστηριότητα του Geocaching που υπάρχει στην Ελλάδα και ενδιαφερθούν.

 

Αγαπητέ φίλε yiannisp,

 

Ο χώρος (Hosting) είναι ήδη έτοιμος ( http://www.geocaching-gr.com ) και θα παρέχεται δωρεάν για πάντα από μένα. Δυστυχώς όμως, προσωπικά δεν έχω το χρόνο να φτιάξω και να φροντίσω όπως πρέπει το site. Όποιος φίλος θέλει να το αναλάβει, θα κάνει μεγάλο καλό στο geocaching στην Ελλάδα. :unsure:

Φιλικά, Αντώνης

Έπεσε δουλειά και δεν είχα χρόνο να μπω στο FORUM. Έχω ξεκινήσει να γράφω μια ιστοσελίδα με θέμα το Geocaching στην Ελλάδα. Περιλαμβάνει θέματα, μεταφρασμένα στα Ελληνικά, από το επίσημο site του www.geocaching.com, όπως π.χ. συχνές ερωτήσεις Τί είναι το Geocaching κ.λπ.

Εάν θυμάμαι καλά είχε φτιάξει ένα ενδιαφέρον blog ο getzoura (http://greek-geocaching.blogspot.com/) αλλά τώρα δεν είναι ενεργό. Εάν έχει φυλάξει την σελίδα και μπορεί να μου την στείλει για να πάρω καμμιά ιδέα θα μου ήταν χρήσιμο.

Επίσης είχα και μια ιδέα ακόμη. Άρχισα να γράφω ένα θέμα στην Ελληνική Wikipedia που μπορείτε να το δείτε εδώ. Ελπίζω ότι σύντομα η σελίδα θα συμπεριληφθεί και στον κατάλογο αναζήτησης της wikipedia. Προς το παρόν είναι μόνο μία παράγραφος, αλλά ελπίζω σύντομα να γράψω περισσότερα. :unsure:Όποιος έχει χρόνο μπορεί να συμπληρώσει ή να διορθώσει. <_<

 

Νεότερα μόλις βρω πάλι λίγο χρόνο.

:( Φιλικά, yiannisp

Link to comment

Εάν θυμάμαι καλά είχε φτιάξει ένα ενδιαφέρον blog ο getzoura (http://greek-geocaching.blogspot.com/) αλλά τώρα δεν είναι ενεργό. Εάν έχει φυλάξει την σελίδα και μπορεί να μου την στείλει για να πάρω καμμιά ιδέα θα μου ήταν χρήσιμο.

 

Νεότερα μόλις βρω πάλι λίγο χρόνο.

:unsure: Φιλικά, yiannisp

 

Δυστυχώς φίλε Γιάννη δεν το εχω φυλάξει το συγκεκριμένο blog.. :unsure: το είχα φτιάξει οταν ημουν στο "κρεβατι" με το ποδι μου και είχα αααααααπειρο χρόνο. <_< Και τώρα όμως καπου θα ξεκλεψουμε λιγο χρονο για να δημιουργησουμε αυτο που σκεφτηκες και ειναι πολυ πολυ καλη ιδεα.

Link to comment

Δωρεάν χάρτες GPS για την Ελλάδα.

 

Φανταζομαι αρκετοι θα το ξερετε ηδη το συγκεκριμενο site αλλα επειδη μολις ειδα οτι υπαρχει καινουρια εκδοση 14-1-08 ειπα να το γραψω και εδω για οσους ισως θα ενδιεφερε.

 

http://mapdekode.iol.gr/index_gr.htm

 

Η προηγουμενη του εκδοση που χρησιμοποιω μεχρι τωρα ηταν υπεροχη! :yikes: Φανταζομαι και αυτη θα ειναι πολυ πολυ καλη!

 

Υ.Γ Για να κατεβασετε πατατε επανω στην εικονα. :yikes:

Link to comment

Help us please :) eixame ena TB to opoio kapoios to phre apo ena cache sthn xalkidikh kai to krathse mazi tou kanena xrono :ph34r: , Meta apo polla mhnymata pou tou steilame apofasisame na to baloume se katastash "unknown". Twra omws ekeios leei oti to topo8ethse se ena cache.an ontws to topo8ethse den 8a eprepe na ginei active xana apo mono tou?? h mono otan to brei o epomenos?? epsaxa na to xanakanw active alla den brhka kati..Ka8e boh8eia dekth! :ph34r:

 

kalhmeraaaaaaaa :ph34r:

Link to comment

Help us please :) eixame ena TB to opoio kapoios to phre apo ena cache sthn xalkidikh kai to krathse mazi tou kanena xrono :ph34r: , Meta apo polla mhnymata pou tou steilame apofasisame na to baloume se katastash "unknown". Twra omws ekeios leei oti to topo8ethse se ena cache.an ontws to topo8ethse den 8a eprepe na ginei active xana apo mono tou?? h mono otan to brei o epomenos?? epsaxa na to xanakanw active alla den brhka kati..Ka8e boh8eia dekth! :ph34r:

 

kalhmeraaaaaaaa :ph34r:

 

Νομίζω ότι πρέπει να το κάνει ''ενεργό'' ο ίδιος

Link to comment

Κύριοι ιδού το νέο παιχνίδι από την Groundspeak. Μετά το geocaching και το Waymarking οι εγκέφαλοι τις Groundspeak έφτιαξαν κάτι νέο. Ένα παιχνίδι σαν τα παλιά adveture games που παίζαμε στο ZX Spectrum στο Amstrad και στο Commodore.

Και το όνομα αυτού http://www.Wherigo.com/

Edited by sakis
Link to comment

:rolleyes: Re paidia, mipws prepei na mathoume kai germanika twra ????

Eidate to teleytaio cache ??? Old Pýli (Kos)

Egw pantws ekana ena post stin selida tou cache...

-----------------------------------------------------

:rolleyes:

aparadekto pragmati...mipos kapios tha mporoyse na grapsei ston k.erik88l-r poy epetrepse ti dimosieysi tis cache gia to atopima?

Idalos na arxisoyme na dimosieyoyme kai emeis mono sta ellinika kai se opia alli glossa gnorizoyme...(alithia..apo italika pos pate..))).. :rolleyes:

Link to comment

:anicute:

Κώστα μην παραπονιέσαι καθόλου που επέτρεψαν να μπει στη Ελλάδα cache μόνο στην Γερμανική γλώσσα.

Είναι ένα φυσικό επακόλουθο της δικής μας αδιαφορίας.

Φωνάζω δύστυχος εδώ και πολύ καιρό για το όνομα με το οποίο έχουν,εδώ στην Groundspeak είναι καταχωρημένο το μόρφωμα των Σκοπίων και δύστυχος δεν κάναμε κάτι να το αποτρέψουμε (θυμάστε που σας είχα πει να κάνουνε διαγραφή για ένα μήνα όλα τα cache που έχουμε βάλει,αλλά κανένας δεν το έκανε,εκτός από εμένα)

Σήμερα έγινε αυτό με το κείμενο του cache όπου μπήκε μόνο στη Γερμανική γλώσσα,

ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡA!!!!!!

Ξέρω ότι ακούγομαι λίγο χαζός στα αυτιά αρκετών αλλά επιτρέψτε μου να πολεμώ για τις αξίες που με μεγάλωσαν οι γονείς μου

Χάρηκα που τα ξανά είπαμε μετά από τόσο μεγάλο διάστημα (αν και με τον tetra έχουμε συχνή επικοινωνία)

Edited by sakis
Link to comment

Καμιά ιδέα κανείς για πως θα μυήσουμε και άλλους Έλληνες στο Geocaching ???

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε έτσι ώστε να μπουν και άλλοι στο «παιχνίδι» μας ???

 

Φίλε Γιάννη,

 

το πρόβλημα δεν είναι να μπούν και άλλοι Έλληνες στο geocaching.Εντάξει, να μπαίνουν χ νέα άτομα το μήνα, αλλά εάν ΟΛΟΙ αυτοί μπούν και παίξουν το ρόλο Geosearcher ή ελληνιστί ΤΑ_ΠΕΡΙΜΕΝΩ_ΟΛΑ_ΑΠΟ_ΤΟΝ_ΑΛΛΟΝ, τότε δεν έχει νόημα για την κοινότητά μας, μπορούμε και χωρίς νέους παίκτες.

Το θέμα είναι να υπάρξει μια αφύπνιση και να συνειδητά Ο ΚΑΘΕ παίκτης να εγκαθιστά από ένα cache το μήνα.

Πόσοι παίκτες είμαστε στην Ελλάδα, 10, 15; Φαντάζεστε να υπάρχουν στάνταρ 10 με 15 νέα caches κάθε μήνα στη χώρα μας, τοποθετημένα από εμάς και όχι από τουρίστες τους καλοκαιρινούς μήνες;

Προφανώς η κατάσταση που επικρατεί σήμερα, υποδηλώνει ότι ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΜΦΕΡΕΙ και τόσο το geocaching (όπως και τόσα πολλά άλλα) στην Ελλάδα.

Να μιλήσω προσωπικά, παρόλο που έχω βάλει κάποιο αριθμό caches ανά την Ελλάδα, σταμάτησα να τοποθετώ νέα και δεν πολυσυντηρώ τα παλιά, γιατί δεν βλέπω ανταπόκριση.

To geocaching στην Ελλάδα έχει πέσει σε λήθαργο...έχει πέσει θύμα του καναπέ και της παντούφλας...

 

Όλοι εσείς οι υπόλοιποι παίκτες πώς την βλέπετε την κατάσταση;

 

Φιλικά,

YanniG

Link to comment

Καμιά ιδέα κανείς για πως θα μυήσουμε και άλλους Έλληνες στο Geocaching ???

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε έτσι ώστε να μπουν και άλλοι στο «παιχνίδι» μας ???

 

Φίλε Γιάννη,

 

το πρόβλημα δεν είναι να μπούν και άλλοι Έλληνες στο geocaching.Εντάξει, να μπαίνουν χ νέα άτομα το μήνα, αλλά εάν ΟΛΟΙ αυτοί μπούν και παίξουν το ρόλο Geosearcher ή ελληνιστί ΤΑ_ΠΕΡΙΜΕΝΩ_ΟΛΑ_ΑΠΟ_ΤΟΝ_ΑΛΛΟΝ, τότε δεν έχει νόημα για την κοινότητά μας, μπορούμε και χωρίς νέους παίκτες.

Το θέμα είναι να υπάρξει μια αφύπνιση και να συνειδητά Ο ΚΑΘΕ παίκτης να εγκαθιστά από ένα cache το μήνα.

Πόσοι παίκτες είμαστε στην Ελλάδα, 10, 15; Φαντάζεστε να υπάρχουν στάνταρ 10 με 15 νέα caches κάθε μήνα στη χώρα μας, τοποθετημένα από εμάς και όχι από τουρίστες τους καλοκαιρινούς μήνες;

Προφανώς η κατάσταση που επικρατεί σήμερα, υποδηλώνει ότι ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΜΦΕΡΕΙ και τόσο το geocaching (όπως και τόσα πολλά άλλα) στην Ελλάδα.

Να μιλήσω προσωπικά, παρόλο που έχω βάλει κάποιο αριθμό caches ανά την Ελλάδα, σταμάτησα να τοποθετώ νέα και δεν πολυσυντηρώ τα παλιά, γιατί δεν βλέπω ανταπόκριση.

To geocaching στην Ελλάδα έχει πέσει σε λήθαργο...έχει πέσει θύμα του καναπέ και της παντούφλας...

 

Όλοι εσείς οι υπόλοιποι παίκτες πώς την βλέπετε την κατάσταση;

 

Φιλικά,

YanniG

Γειά σας παιδιά, καλή χρονιά σε όλους.

Εγώ έβαλα ήδη πέντε νέα caches. ΟΚ μέχρι τον Ιούνιο το χρέος μου το έκανα. Α'.. βρήκα και 3-4. Κάτι θα κάνω ακόμη.

Τα παραπάνω μην τα πάρετε στα σοβαρά. Γράφω στο Forum μπας και υπάρξει καμμιά κίνηση και από τους υπολοίπους για το ξαναζωντανέψουμε λιγάκι. Βλέπω τα δρόμενα και τα events στο εξωτερικό και ζηλεύω. Εμείς εδώ τίποτε. Θα πάω στην ζούγκλα με τον Ταρζάν μπας και δω άσπρη μέρα....

Φιλικά Yiannisp

Link to comment

Καμιά ιδέα κανείς για πως θα μυήσουμε και άλλους Έλληνες στο Geocaching ???

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε έτσι ώστε να μπουν και άλλοι στο «παιχνίδι» μας ???

 

Φίλε Γιάννη,

 

το πρόβλημα δεν είναι να μπούν και άλλοι Έλληνες στο geocaching.Εντάξει, να μπαίνουν χ νέα άτομα το μήνα, αλλά εάν ΟΛΟΙ αυτοί μπούν και παίξουν το ρόλο Geosearcher ή ελληνιστί ΤΑ_ΠΕΡΙΜΕΝΩ_ΟΛΑ_ΑΠΟ_ΤΟΝ_ΑΛΛΟΝ, τότε δεν έχει νόημα για την κοινότητά μας, μπορούμε και χωρίς νέους παίκτες.

Το θέμα είναι να υπάρξει μια αφύπνιση και να συνειδητά Ο ΚΑΘΕ παίκτης να εγκαθιστά από ένα cache το μήνα.

Πόσοι παίκτες είμαστε στην Ελλάδα, 10, 15; Φαντάζεστε να υπάρχουν στάνταρ 10 με 15 νέα caches κάθε μήνα στη χώρα μας, τοποθετημένα από εμάς και όχι από τουρίστες τους καλοκαιρινούς μήνες;

Προφανώς η κατάσταση που επικρατεί σήμερα, υποδηλώνει ότι ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΜΦΕΡΕΙ και τόσο το geocaching (όπως και τόσα πολλά άλλα) στην Ελλάδα.

Να μιλήσω προσωπικά, παρόλο που έχω βάλει κάποιο αριθμό caches ανά την Ελλάδα, σταμάτησα να τοποθετώ νέα και δεν πολυσυντηρώ τα παλιά, γιατί δεν βλέπω ανταπόκριση.

To geocaching στην Ελλάδα έχει πέσει σε λήθαργο...έχει πέσει θύμα του καναπέ και της παντούφλας...

 

Όλοι εσείς οι υπόλοιποι παίκτες πώς την βλέπετε την κατάσταση;

 

Φιλικά,

YanniG

Γειά σας παιδιά, καλή χρονιά σε όλους.

Εγώ έβαλα ήδη πέντε νέα caches. ΟΚ μέχρι τον Ιούνιο το χρέος μου το έκανα. Α'.. βρήκα και 3-4. Κάτι θα κάνω ακόμη.

Τα παραπάνω μην τα πάρετε στα σοβαρά. Γράφω στο Forum μπας και υπάρξει καμμιά κίνηση και από τους υπολοίπους για το ξαναζωντανέψουμε λιγάκι. Βλέπω τα δρόμενα και τα events στο εξωτερικό και ζηλεύω. Εμείς εδώ τίποτε. Θα πάω στην ζούγκλα με τον Ταρζάν μπας και δω άσπρη μέρα....

Φιλικά Yiannisp

----------------------------------

:D Ααααααντε βρε παιδια να ζωντανεψουμε λιγο.....¨)Και εγω το χρεος μου τοχω κανει.Βλεπω και μερικους καινουργιους που μπηκαν στο παιχνιδι και προσπαθουν και αυτοι,αλλα ελα που εχουμε και τα μπλοκα των

αγροτων και δεν μπορουμε να παμε πουθενα....¨(

Ξεκοληστε λιγο και απο την Αθηνα..cache υπαρχουνε μπολικες,κοσμο δεν βλεπω ομως να τις επισκεπτεται..Τι κριμα...

Link to comment

Γειά σας και απο εμάς!!!

Είχαμε συστηθεί πριν ....2 χρόνια.... στο forum.... αλλα μετά χαθήκαμε!!! Είμαστε ο Θόδωρος και η Μαρίζα απο το Μεσολόγγι..... ενθουσιασμένοι με το geocaching... αν και δεν έχουμε πολύ συχνά χρόνο για εξορμίσεις!

Τώρα αρχίζουμε να ενεργοποιούμαστε παλι... αφού πριν 5 μήνες αποκτήσαμε έναν geocacher junior.... τον οποίο εκπαιδεύσαμε απο την κοιλιά κιόλας στο άθλημα (7 μηνών έγκυος η Μαρίζα όταν είχαμε την καλύτερη μέρα μας με 14 caches!!!!) :D

 

Συμφωνούμε απόλυτα πως πρέπει όλοι μας να βάζουμε νέα caches σε σημεία ενδιαφέροντoς... και κυρίως εκτός Αθηνών.... ήδη έχουμε τοποθετήσει 9 caches και έχουμε σχεδόν έτοιμα άλλα 2-3.

 

Ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά!!!

 

Keep on Geocaching!!!!! :D:P:)

Edited by teokar
Link to comment

 

Εγώ έβαλα ήδη πέντε νέα caches. ΟΚ μέχρι τον Ιούνιο το χρέος μου το έκανα. Α'.. βρήκα και 3-4. Κάτι θα κάνω ακόμη.

Τα παραπάνω μην τα πάρετε στα σοβαρά. Γράφω στο Forum μπας και υπάρξει καμμιά κίνηση και από τους υπολοίπους για το ξαναζωντανέψουμε λιγάκι. Βλέπω τα δρόμενα και τα events στο εξωτερικό και ζηλεύω. Εμείς εδώ τίποτε. Θα πάω στην ζούγκλα με τον Ταρζάν μπας και δω άσπρη μέρα....

Φιλικά Yiannisp

 

Φίλε Γιάννη,

 

με τη λογική σου και εγώ το χρέος μου το έχω κάνει από το 2005 μέχρι το... 2012 με τα 96 caches που έχω τοποθετήσει... :)

ΔΕΝ είναι θέμα χρέους να μπούν νέα caches. Είναι θέμα φιλότιμου προς τη συνέχιση του παιχνιδιού.

Μια πρόταση έκανα, δεν αποτελεί κανόνα, αλλά συνήθως χωρίς κανόνες η πλειοψηφία επαναπαύεται στα έτοιμα...

 

YanniG

Link to comment

Yia sas all :D apo tin Kipros

 

To onoma mou einai Kathryn kai eimai agglika etsi milo mono ligo ellinika. Einai kalo yia na thei geocachers etho.

 

Maybe one day I will speak enough Greek to say hello to you all properly. Please forgive my writing, it is not so good yet!

:unsure: -

Hello!!! Καλως ηρθες στη παρεα μας.Δεν πειραζει,εσυ δεν ξερεις καλα ελληνικα,εγω αγγλικα..Καλο geocaching

-:antenna:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...