Jump to content

GEOCACHING CAFE


sakis

Recommended Posts

:D Kalimera file antoni

 

prota na sou po perastika gia to spasmeno podi sou

ta ipoloipa ftiaxnontai, i igeia einai to basiko.Akougete tetrimeno alla auti einai i pragmatikotita.

Epeidi eixa kai ego mia paromia periptosi (mou eixan klepsei tin mixani me ola ta egrafa masa) tha deis oti megaliteros mpelas einai i epanektosi tous apo oti na agorasis ena neo GPS.

By the way ti douleia kaneis?

filika

sakis

Link to comment

:D sakis poios einai o Spencer Hanes??????

Opos katalabes piga sto deutero task pou ebales sto 2Hill Cache kai brika ena mikro mnimio kapoiou Spencer Hanes

Peran omos tou mneimiou etsi opos einai diamorfomenos o lofos mou miazei na exei arxaio tafo apo kato.

Pantos einai ena omorfo cache

Thank you sakis

Link to comment

:rolleyes: me mia mikri erevna sto net o Spencer Hanes jr itan o proedros tis Reynolds Tabacco Co.(einai i etairia pou exei ta winston kai ta camel) .To para3eno tis olis istorias einai:ti douleia exei ekei ena mnimio giauton ton anthropo??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Exo idi stili mia erotisi stin idia tin etaireia alla fobame oti me ''sindesane me kairo''

tha to bro omos pou tha mou paei.Os tote an mathis tipota pes kai se mena

filika sakis

Edited by sakis
Link to comment
:P Kalimera file antoni

 

prota na sou po perastika gia to spasmeno podi sou

ta ipoloipa ftiaxnontai,.....

By the way ti douleia kaneis?

filika

sakis

 

 

Kalispera file Saki,

 

S' eyxaristo gia ta perasika kai thn "parhgoria" :P As elpisoyme oti ta xartia moy kapoios tha ta brei petamena kai tha me eidopoihsei. (An kai den exei ginei mexri tora). To podi moy pantos einai mia xara.

 

Oso gia ta epaggelmatika moy, eimai sxediasths entypon kai typografos. Parallhla exo kai mia epixeirhsh paroxhs yphresion Internet (Sxediash kai filojenia).

 

Elpizo kapoia stigmh na mporesoyme na ta poyme ki apo konta,

 

Filika, Antonis

Link to comment

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο "άθλημα" και μπορώ να πω πως η ιδέα με ενθουσιάζει! Βέβαια δυο-τρία caches που έψαξα κοντά στο κέντρο δεν μπόρεσα να τα βρω, αλλά ελπίζω με τον καιρό να επέλθει βελτίωση! :)

 

Happy caching!

Link to comment

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο "άθλημα" και μπορώ να πω πως η ιδέα με ενθουσιάζει! Βέβαια δυο-τρία caches που έψαξα κοντά στο κέντρο δεν μπόρεσα να τα βρω, αλλά ελπίζω με τον καιρό να επέλθει βελτίωση! :anibad:

 

Happy caching!

 

Καλωσήρθες στην παρέα μας. :D

Link to comment

Γεια σας παιδιά. Είμαι ο Ανδρέας από Θεσσαλονίκη.

Πριν μια εβδομάδα αποφάσισα να ψάξω μαζί με τα 2 παιδιά μου το LGTS – RUNWAY cache γιατί είναι κοντά στο σπίτι μας.

Πήρα τα παιδιά μαζί γιατί πίστευα ότι θα ενθουσιαστούν με την ανακάλυψη του <<κρυμμένου θησαυρού>>. Εκείνο που δεν ήξερα είναι πόσο θα ενθουσιαζόμουν εγώ ο ίδιος!!!!

Την ίδια μέρα βρήκα άλλα τρία στην περιοχή μου. Τις επόμενες μέρες ετοίμασα τα ταπεράκια , τα logbooks , τα μολυβάκια , τα παιδιά τα γέμισαν με διάφορα καλούδια και αυτή τη στιγμή που σας γράφω τοποθέτησα το πρώτο μου cache στο ρέμα του Ορλιά στον Όλυμπο.

Πριν το ανεβάσω σο site όμως, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την λήψη των συντεταγμένων του cache.

Χρησιμοποιώ ένα GARMIN GPSmap 60CSx και στο συγκεκριμένο σημείο (μέσα σε φαράγγι και δίπλα σε βράχο) ακριβώς δίπλα στο cache είχε απόκλιση +-10m ενώ σε απόσταση ενός μέτρου από αυτό +-6m. Ποια μέτρηση είναι πιο σωστό να βάλω την 1η η την 2η?

Κάπου διάβασα ότι πρέπει να πάρεις 5-6 ενδείξεις και να βγάλεις τον μέσο όρο και ότι κάποια GPS το κάνουν αυτό. Είναι σωστό αυτό η όχι?

 

Φιλικά , Ανδρέας.

Link to comment

Γεια σας παιδιά. Είμαι ο Ανδρέας από Θεσσαλονίκη.

Πριν μια εβδομάδα αποφάσισα να ψάξω μαζί με τα 2 παιδιά μου το LGTS – RUNWAY cache γιατί είναι κοντά στο σπίτι μας.

Πήρα τα παιδιά μαζί γιατί πίστευα ότι θα ενθουσιαστούν με την ανακάλυψη του <<κρυμμένου θησαυρού>>. Εκείνο που δεν ήξερα είναι πόσο θα ενθουσιαζόμουν εγώ ο ίδιος!!!!

Την ίδια μέρα βρήκα άλλα τρία στην περιοχή μου. Τις επόμενες μέρες ετοίμασα τα ταπεράκια , τα logbooks , τα μολυβάκια , τα παιδιά τα γέμισαν με διάφορα καλούδια και αυτή τη στιγμή που σας γράφω τοποθέτησα το πρώτο μου cache στο ρέμα του Ορλιά στον Όλυμπο.

Πριν το ανεβάσω σο site όμως, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την λήψη των συντεταγμένων του cache.

Χρησιμοποιώ ένα GARMIN GPSmap 60CSx και στο συγκεκριμένο σημείο (μέσα σε φαράγγι και δίπλα σε βράχο) ακριβώς δίπλα στο cache είχε απόκλιση +-10m ενώ σε απόσταση ενός μέτρου από αυτό +-6m. Ποια μέτρηση είναι πιο σωστό να βάλω την 1η η την 2η?

Κάπου διάβασα ότι πρέπει να πάρεις 5-6 ενδείξεις και να βγάλεις τον μέσο όρο και ότι κάποια GPS το κάνουν αυτό. Είναι σωστό αυτό η όχι?

 

Φιλικά , Ανδρέας.

 

Για σου ΟΛΥΜΠΕ!! απο τη Θεσσαλονικη.Με μεγαλη μου χαρα βλεπω πως και στη Β.Ελλαδα αρχιζουμε να εχουμε καποια κινητικοτητα.

Θα διαπιστωσεις οτι το να τοποθετεις cache ειναι το ιδιο ενδιαφερον οπως και οταν τις βρισκεις.

Ειναι απολαυση να ταξιδευεις και να ανακαλυπτεις μερη οπου μπορεις να κρυψεις κατι..

Στο ερωτημα που εθεσες ειλικρινα δεν μπορω να σου απαντησω τι ειναι καλυτερο να κανεις,ισως σου απαντησει καποιος αλλος φιλος...

Αυτα προς το παρον.

Χαιρετισμους σε ολους απο την ομορφη Κοζανη οπου βρεθηκα για το σαββατοκυριακο.

..και φυσικα αλλη μια cache απο μενα για σας....-¨))

Link to comment

Τελικά οι πρώτες δυσκολίες ξεπεράστηκαν και βρήκα τα πρώτα 3 caches μου!!! Έχει πολύ πλάκα το όλο θέμα, και παρόλο που τα πρώτα τρία ήταν micro και μέσα στην Αθήνα, φαντάζομαι όταν βγεις προς τη φύση θα είναι ακόμα πιο ωραίο και συναρπαστικό!! Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες τις κορυφές του Υμηττού, καθώς και λέω να ετοιμάσω κάποια για τον Υμηττό, μιας και είναι σχεδόν άδειος!! A, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω το κείμενο του declaration στα ελληνικά; Αν έχετε κάποια αρχεία, στείλτε στο mail μου. Thanks!

 

Καλως σας βρήκα και πάλι και καλό caching!!

Link to comment

Τελικά οι πρώτες δυσκολίες ξεπεράστηκαν και βρήκα τα πρώτα 3 caches μου!!! Έχει πολύ πλάκα το όλο θέμα, και παρόλο που τα πρώτα τρία ήταν micro και μέσα στην Αθήνα, φαντάζομαι όταν βγεις προς τη φύση θα είναι ακόμα πιο ωραίο και συναρπαστικό!! Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες τις κορυφές του Υμηττού, καθώς και λέω να ετοιμάσω κάποια για τον Υμηττό, μιας και είναι σχεδόν άδειος!! A, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω το κείμενο του declaration στα ελληνικά; Αν έχετε κάποια αρχεία, στείλτε στο mail μου. Thanks!

 

Καλως σας βρήκα και πάλι και καλό caching!!

 

Γεια χαρα σε ολους.

Κατα την αποψη μου,οι cache που βρισκονται εξω στη φυση εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον,

ειναι ωραιο πραγμα να περπατας σε δασικους δρομους αναμεσα στα ελατα,για να βρεις τη κρυψωνα.

Θα σου προτεινα παντως με τη πρωτη ευκαιρεια να ερθεις στα μερη μας,οπου ο Παρνασσος ειναι γεματος...

Οσον αφορα το declaration απ οτι ξερω στα ελληνικα δεν υπαρχει, εκτος αν καποιος το εχει μεταφρασει απο το αντιστοιχο ξενογλωσσο..Αν καποιος το εχει ας το δωσει και σε μας.. :blink:

Link to comment

Τελικά οι πρώτες δυσκολίες ξεπεράστηκαν και βρήκα τα πρώτα 3 caches μου!!! Έχει πολύ πλάκα το όλο θέμα, και παρόλο που τα πρώτα τρία ήταν micro και μέσα στην Αθήνα, φαντάζομαι όταν βγεις προς τη φύση θα είναι ακόμα πιο ωραίο και συναρπαστικό!! Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες τις κορυφές του Υμηττού, καθώς και λέω να ετοιμάσω κάποια για τον Υμηττό, μιας και είναι σχεδόν άδειος!! A, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω το κείμενο του declaration στα ελληνικά; Αν έχετε κάποια αρχεία, στείλτε στο mail μου. Thanks!

 

Καλως σας βρήκα και πάλι και καλό caching!!

 

Γεια χαρα σε ολους.

Κατα την αποψη μου,οι cache που βρισκονται εξω στη φυση εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον,

ειναι ωραιο πραγμα να περπατας σε δασικους δρομους αναμεσα στα ελατα,για να βρεις τη κρυψωνα.

Θα σου προτεινα παντως με τη πρωτη ευκαιρεια να ερθεις στα μερη μας,οπου ο Παρνασσος ειναι γεματος...

Οσον αφορα το declaration απ οτι ξερω στα ελληνικα δεν υπαρχει, εκτος αν καποιος το εχει μεταφρασει απο το αντιστοιχο ξενογλωσσο..Αν καποιος το εχει ας το δωσει και σε μας.. :blink:

 

Καλησπέρα

 

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου tetras61 , σχετικά με τις cache που βρίσκονται στη φύση , όπως θα κατάλαβες άλλωστε με τις 2 πρώτες που τοποθέτησα το Σαββατοκύριακο.

Όσον αφορά το declaration (μάλλον εννοείτε το stash note) , το μετέφρασα στα ελληνικά και σας το στέλνω και σε σένα και στον VAGps με e-mail.

 

Φιλικά, Ανδρέας

Link to comment

Τελικά οι πρώτες δυσκολίες ξεπεράστηκαν και βρήκα τα πρώτα 3 caches μου!!! Έχει πολύ πλάκα το όλο θέμα, και παρόλο που τα πρώτα τρία ήταν micro και μέσα στην Αθήνα, φαντάζομαι όταν βγεις προς τη φύση θα είναι ακόμα πιο ωραίο και συναρπαστικό!! Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες τις κορυφές του Υμηττού, καθώς και λέω να ετοιμάσω κάποια για τον Υμηττό, μιας και είναι σχεδόν άδειος!! A, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω το κείμενο του declaration στα ελληνικά; Αν έχετε κάποια αρχεία, στείλτε στο mail μου. Thanks!

 

Καλως σας βρήκα και πάλι και καλό caching!!

 

Γεια χαρα σε ολους.

Κατα την αποψη μου,οι cache που βρισκονται εξω στη φυση εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον,

ειναι ωραιο πραγμα να περπατας σε δασικους δρομους αναμεσα στα ελατα,για να βρεις τη κρυψωνα.

Θα σου προτεινα παντως με τη πρωτη ευκαιρεια να ερθεις στα μερη μας,οπου ο Παρνασσος ειναι γεματος...

Οσον αφορα το declaration απ οτι ξερω στα ελληνικα δεν υπαρχει, εκτος αν καποιος το εχει μεταφρασει απο το αντιστοιχο ξενογλωσσο..Αν καποιος το εχει ας το δωσει και σε μας.. :blink:

 

Καλησπέρα

 

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου tetras61 , σχετικά με τις cache που βρίσκονται στη φύση , όπως θα κατάλαβες άλλωστε με τις 2 πρώτες που τοποθέτησα το Σαββατοκύριακο.

Όσον αφορά το declaration (μάλλον εννοείτε το stash note) , το μετέφρασα στα ελληνικά και σας το στέλνω και σε σένα και στον VAGps με e-mail.

 

Φιλικά, Ανδρέας

Ευχαριστω φιλε Ανδρεα.

Περιμενω στο tetras_5261@hotmail.com

 

Πολυ καλο το σηματακι στο profile σου.

φιλιικα

Κωστας

Link to comment

Γεια σας παιδιά. Είμαι ο Ανδρέας από Θεσσαλονίκη.

Πριν μια εβδομάδα αποφάσισα να ψάξω μαζί με τα 2 παιδιά μου το LGTS – RUNWAY cache γιατί είναι κοντά στο σπίτι μας.

Πήρα τα παιδιά μαζί γιατί πίστευα ότι θα ενθουσιαστούν με την ανακάλυψη του <<κρυμμένου θησαυρού>>. Εκείνο που δεν ήξερα είναι πόσο θα ενθουσιαζόμουν εγώ ο ίδιος!!!!

Την ίδια μέρα βρήκα άλλα τρία στην περιοχή μου. Τις επόμενες μέρες ετοίμασα τα ταπεράκια , τα logbooks , τα μολυβάκια , τα παιδιά τα γέμισαν με διάφορα καλούδια και αυτή τη στιγμή που σας γράφω τοποθέτησα το πρώτο μου cache στο ρέμα του Ορλιά στον Όλυμπο.

Πριν το ανεβάσω σο site όμως, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την λήψη των συντεταγμένων του cache.

Χρησιμοποιώ ένα GARMIN GPSmap 60CSx και στο συγκεκριμένο σημείο (μέσα σε φαράγγι και δίπλα σε βράχο) ακριβώς δίπλα στο cache είχε απόκλιση +-10m ενώ σε απόσταση ενός μέτρου από αυτό +-6m. Ποια μέτρηση είναι πιο σωστό να βάλω την 1η η την 2η?

Κάπου διάβασα ότι πρέπει να πάρεις 5-6 ενδείξεις και να βγάλεις τον μέσο όρο και ότι κάποια GPS το κάνουν αυτό. Είναι σωστό αυτό η όχι?

 

Φιλικά , Ανδρέας.

 

Καλοσόρισες φιλε Ανδρέα στην παρέα μας.Εγώ είμαι ο ''καφετζής ''της γειτονίας.

Χωρίς να θέλω να σου προδώσω το cache ,μπορείς να μου πεις αν αυτό στον Ορλία το έβαλες στη θέση ''Ίταμος''???? εκεί που έχει την βρυσούλα????

Link to comment

Οσον αφοÏα το declaration απ οτι ξεÏω στα ελληνικα δεν υπαÏχει, εκτος αν καποιος το εχει μεταφÏασει απο το αντιστοιχο ξενογλωσσο

 

Pos den yparxei? kai ta caches pou exoun kryftei ana tin Ellada kai anaferetai gia auta oti: "...and contains a geocaching declaration in Greek and in english ... " den einai grammena sta Ellinika; :blink:

Edited by YanniG
Link to comment

???? ????? ?? declaration ?? ??? ???? ??? ???????? ??? ???????, ????? ?? ??????? ?? ???? ?????????? ??? ?? ?????????? ??????????..?? ??????? ?? ???? ?? ?? ????? ??? ?? ???.. :blink:

 

??? ??? ??????? ?? ??????? ??? ????????; ??? ?? ?????? ??? ????? ??????? ????? ?????? ???? ?????????? ???: "...and contains a geocaching declaration in Greek and in english ... " ??? ????? ???????? ??? ????????; :blink:

 

Γιαννη,δεν το ξαναγραφεις το κειμενο για να μπορεσουμε να το διαβασουμε,...

Μονο ερωτηματικα βλεπω...... :blink:

Link to comment

Γεια σας παιδιά. Είμαι ο Ανδρέας από Θεσσαλονίκη.

Πριν μια εβδομάδα αποφάσισα να ψάξω μαζί με τα 2 παιδιά μου το LGTS – RUNWAY cache γιατί είναι κοντά στο σπίτι μας.

Πήρα τα παιδιά μαζί γιατί πίστευα ότι θα ενθουσιαστούν με την ανακάλυψη του <<κρυμμένου θησαυρού>>. Εκείνο που δεν ήξερα είναι πόσο θα ενθουσιαζόμουν εγώ ο ίδιος!!!!

Την ίδια μέρα βρήκα άλλα τρία στην περιοχή μου. Τις επόμενες μέρες ετοίμασα τα ταπεράκια , τα logbooks , τα μολυβάκια , τα παιδιά τα γέμισαν με διάφορα καλούδια και αυτή τη στιγμή που σας γράφω τοποθέτησα το πρώτο μου cache στο ρέμα του Ορλιά στον Όλυμπο.

Πριν το ανεβάσω σο site όμως, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την λήψη των συντεταγμένων του cache.

Χρησιμοποιώ ένα GARMIN GPSmap 60CSx και στο συγκεκριμένο σημείο (μέσα σε φαράγγι και δίπλα σε βράχο) ακριβώς δίπλα στο cache είχε απόκλιση +-10m ενώ σε απόσταση ενός μέτρου από αυτό +-6m. Ποια μέτρηση είναι πιο σωστό να βάλω την 1η η την 2η?

Κάπου διάβασα ότι πρέπει να πάρεις 5-6 ενδείξεις και να βγάλεις τον μέσο όρο και ότι κάποια GPS το κάνουν αυτό. Είναι σωστό αυτό η όχι?

 

Φιλικά , Ανδρέας.

 

Καλοσόρισες φιλε Ανδρέα στην παρέα μας.Εγώ είμαι ο ''καφετζής ''της γειτονίας.

Χωρίς να θέλω να σου προδώσω το cache ,μπορείς να μου πεις αν αυτό στον Ορλία το έβαλες στη θέση ''Ίταμος''???? εκεί που έχει την βρυσούλα????

 

Καλώς σας βρήκα :blink:

Στις πληροφορίες της cache , στο cache listing σας δίνω τις συντεταγμένες μιας διασταύρωσης του κυρίως μονοπατιού , που οδηγεί στο ρέμα και βρίσκεται πιο πάνω από την πηγή Ιταμος .

Είναι η πρώτη φορά που παραθέτω πληροφορίες για cache και κάθε κριτική απο το Foroum θα μου ήταν χρήσιμη για το μέλλον.

Φιλικά , Ανδρέας :blink:

Link to comment

Οσον αφοÏα το declaration απ οτι ξεÏω στα ελληνικα δεν υπαÏχει, εκτος αν καποιος το εχει μεταφÏασει απο το αντιστοιχο ξενογλωσσο

 

Pos den yparxei? kai ta caches pou exoun kryftei ana tin Ellada kai anaferetai gia auta oti: "...and contains a geocaching declaration in Greek and in english ... " den einai grammena sta Ellinika; :blink:

 

Δεν εννοουσα οτι δεν υπαρχει μεσα σε cache.

Εννοω στο διαδικτυο οτι δεν υπαρχει στα ελληνικα η declaration..Εχω βρει μονο τις ξενογλωσσες....

Link to comment

..... :blink:

και επειδη πολλη φασαρια για τη declaration...

Δεν θα καθησω να σκασω κιολας.Αν δεν προσφερεται κανενας να τη δωσει,θα τη μταφρασω απο τα ιταλικα και θα τη δωσω σε οποιον τη ζητησει...

Η θα τη "κλεψω" απο οποια cache τη βρω μεσα... :blink::blink:

Link to comment

..... :blink:

και επειδη πολλη φασαρια για τη declaration...

Δεν θα καθησω να σκασω κιολας.Αν δεν προσφερεται κανενας να τη δωσει,θα τη μταφρασω απο τα ιταλικα και θα τη δωσω σε οποιον τη ζητησει...

Η θα τη "κλεψω" απο οποια cache τη βρω μεσα... :blink::blink:

 

Κώστα σου την έστειλα με e-mail.

Δεν το πήρες?

Link to comment

..... :blink:

και επειδη πολλη φασαρια για τη declaration...

Δεν θα καθησω να σκασω κιολας.Αν δεν προσφερεται κανενας να τη δωσει,θα τη μταφρασω απο τα ιταλικα και θα τη δωσω σε οποιον τη ζητησει...

Η θα τη "κλεψω" απο οποια cache τη βρω μεσα... :blink::blink:

 

Κώστα σου την έστειλα με e-mail.

Δεν το πήρες?

 

Προς το παρον οχι φιλε Ανδρεα... :lol:

tetras_5261@hotmail.com

Link to comment

..... :blink:

και επειδη πολλη φασαρια για τη declaration...

Δεν θα καθησω να σκασω κιολας.Αν δεν προσφερεται κανενας να τη δωσει,θα τη μταφρασω απο τα ιταλικα και θα τη δωσω σε οποιον τη ζητησει...

Η θα τη "κλεψω" απο οποια cache τη βρω μεσα... :blink::blink:

 

Κώστα σου την έστειλα με e-mail.

Δεν το πήρες?

 

Προς το παρον οχι φιλε Ανδρεα... :lol:

tetras_5261@hotmail.com

 

Κώστα την έβαλα σε NEW TOPIC για όλους.

Link to comment

imggeosimavx2.th.jpg/img

 

Μηπως ξερει κανεις πως ανεβαζουμε εικονες στο forum???

Προσπαθησα με αυτο το link.

Αλλα δεν ξερω γιατι δεν εμφανιζεται και η εικονα εδω???

Ξερω οτι γινεται,αλλα κατι δεν εχω γραψει σωστα.

μπορει κανεις να βοηθησει??? :P

Link to comment

imggeosimavx2.th.jpg/img

 

Μηπως ξερει κανεις πως ανεβαζουμε εικονες στο forum???

Προσπαθησα με αυτο το link.

Αλλα δεν ξερω γιατι δεν εμφανιζεται και η εικονα εδω???

Ξερω οτι γινεται,αλλα κατι δεν εχω γραψει σωστα.

μπορει κανεις να βοηθησει??? :P

 

geocachingcs5.png

Link to comment

:huh: kalimera tetras. mporeis na mou peis pos na anebazo fotografies sto forum??????

Καλημερα σε ολους.Καλημερα Sakis..

Λοιπον το γραφω για οποιον ενδιαφερεται.

Για να ανεβασεις φωτο εδω, πηγαινεις στο http://www.imageshack.us/

κανεις upload την εικονα που θελεις,μετα αντιγραφεις τον κωδικα που σου δινουν στο μηνυμα σου στο forum

και εισαι ετοιμος.Η φωτο εχει μπει.....

Αν κατι δεν καταλαβες πεστο μου.

φιλικα

Κωστας

Link to comment

:huh: kalimera tetras. mporeis na mou peis pos na anebazo fotografies sto forum??????

Καλημερα σε ολους.Καλημερα Sakis..

Λοιπον το γραφω για οποιον ενδιαφερεται.

Για να ανεβασεις φωτο εδω, πηγαινεις στο http://www.imageshack.us/

κανεις upload την εικονα που θελεις,μετα αντιγραφεις τον κωδικα που σου δινουν στο μηνυμα σου στο forum

και εισαι ετοιμος.Η φωτο εχει μπει.....

Αν κατι δεν καταλαβες πεστο μου.

φιλικα

Κωστας

 

001cn6.th.jpg

Link to comment

Σε αυτη τη διευθυνση http://clubs.pathfinder.gr/greek_geocachin...69?folder=84390

θα τοποθετω αρχεια PDF, η οτιδηποτε αλλο, που αφορουν το geocaching και οπου οποιοσδηποτε θα μπορει να κατεβαζει για προσωπικη του χρηση.

Σαν πρωτο αρχειο εβαλα pdf declaration greek+english...

 

http://clubs.pathfinder.gr/greek_geocaching

ειναι ενα club που ειχα φτιαξει για αυτη τη περιπτωση...

 

ελπιζω να φανει χρησιμο.

κωστας

Link to comment

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ ΚΩΣΤΑ.

ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΙΣ CACHE.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΕΝΑ WEBCAM GEOCACHE ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΑ ΣΤΟ www.Waymarking.com.

ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟ HIDE & SEEK A CACHE ΤΟΥ www.geocaching.com?

 

ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΑΣ

Link to comment

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ ΚΩΣΤΑ.

ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΙΣ CACHE.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΕΝΑ WEBCAM GEOCACHE ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΑ ΣΤΟ www.Waymarking.com.

ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟ HIDE & SEEK A CACHE ΤΟΥ www.geocaching.com?

 

ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΑΣ

 

Ευχαριστω Ανδρεα για τα καλα σου λογια.Το καταλαβα οταν ζητησες εγκριση.Καθε παρατηρηση δεκτη.. :laughing:

Για το webcam geocache ,σιγουρα πρεπει να το δηλωσεις στο www.geocaching.com...

Μαλλον μου δινεις ερεθισματα για να ερθω καμια βολτα προς τα πανω... :) Οι cache του Ολυμπου περιμενουν.

Link to comment

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ ΚΩΣΤΑ.

ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΙΣ CACHE.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΕΝΑ WEBCAM GEOCACHE ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΑ ΣΤΟ www.Waymarking.com.

ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟ HIDE & SEEK A CACHE ΤΟΥ www.geocaching.com?

 

ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΑΣ

 

andrea se poia katigoria tou Waymarking ebales to webcam????

den mporo na to bro!

Link to comment

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ ΚΩΣΤΑ.

ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΙΣ CACHE.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΕΝΑ WEBCAM GEOCACHE ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΑ ΣΤΟ www.Waymarking.com.

ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟ HIDE & SEEK A CACHE ΤΟΥ www.geocaching.com?

 

ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΑΣ

 

andrea se poia katigoria tou Waymarking ebales to webcam????

den mporo na to bro!

 

http://www.Waymarking.com/cat/details.aspx...46-2e4fdae93ddd

edo ine sakis..to brika simera.. :sad:

Link to comment

Καλησπέρα σε όλους

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω παιδιά , εάν σας έχει τύχει , όταν ψάχνεται για μια cache μέσα στην πόλη να σας δει κάποιος αστυνομικός και να σας ρωτήσει τι ψάχνεται?

Ποια ήταν η απάντησή σας και εάν έγινε κατανοητό?

 

Σας ρωτάω γιατί σήμερα το πρωί πήγα να βρω την MAKEDONIAN KINGS , στις 07:00 για να μην έχει κόσμο και μόλις εντόπισα το συγκεκριμένο παγκάκι ακριβώς απέναντι ήταν παρκαρισμένη μια κλούβα των ΜΑΤ προφανώς λόγω των επεισοδίων των προηγούμενων ημερών. Προκειμένου να αποφύγω κάποια παρεξήγηση το άφησα για κάποια άλλη μέρα.

 

Εάν είχατε παρόμοια εμπειρία πείτε μου σας παρακαλώ τις απόψεις σας.

 

Φιλικά Ανδρέας.

Link to comment

Καλησπέρα σε όλους

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω παιδιά , εάν σας έχει τύχει , όταν ψάχνεται για μια cache μέσα στην πόλη να σας δει κάποιος αστυνομικός και να σας ρωτήσει τι ψάχνεται?

Ποια ήταν η απάντησή σας και εάν έγινε κατανοητό?

 

Σας ρωτάω γιατί σήμερα το πρωί πήγα να βρω την MAKEDONIAN KINGS , στις 07:00 για να μην έχει κόσμο και μόλις εντόπισα το συγκεκριμένο παγκάκι ακριβώς απέναντι ήταν παρκαρισμένη μια κλούβα των ΜΑΤ προφανώς λόγω των επεισοδίων των προηγούμενων ημερών. Προκειμένου να αποφύγω κάποια παρεξήγηση το άφησα για κάποια άλλη μέρα.

 

Εάν είχατε παρόμοια εμπειρία πείτε μου σας παρακαλώ τις απόψεις σας.

 

Φιλικά Ανδρέας.

 

Καλημερα.

Καλα εκανες Ολυμπε κα το ανεφερες αυτο.Ειδικα στις πολεις και μαλιστα στην Αθηνα περισσοτερο με τις τοσες καμερες παρακολουθησης,ειναι προβληματικη κατα εμενα η αναζητηση πολλων cache..

Δεμ μου εχει τυχει ακομα τετοια περιπτωση ,αλλα κανα δυο φορες εγκατελειψα την αναζητηση επειδη υπηρχε κοσμος γυρω απο τα εν λογω σημεια....

Επειδη δεν εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου,δεν μπορω να περιμενω ποτε θανε το πεδιο ελευθερο.

Παντως και εγω αναρωτιεμαι τι θα ελεγα σε εναν αστυνομικο που θα με ρωταγε,και πως θα με αντιμετωπιζε...

Σιγουρα θα του φαινοταν παραξενο και ισως ναχα και τραβηγματα..

Οποτε καλυτερα μακρυα... :laughing:

Link to comment

:D andrea eidika gia to geocache 'macedonian kings'' exo tragiki apopsi giati otan piga na to bro me stamatise enas mpatsos kai dikeologimena o anthropos me rotise ti kano ekei sto pagaki.

Opos einai gnosto to sigekrimeno parko einai topos diakinisis kai xrisis narkotikon.Eutixos o mpatsos eixe mialo kai katalabe ti tou elega (einai o 21april) ektote egine kai energos pextis.

Ola ayta ta exo grapsei sti topothesia toy macedonian kings alla o idioktitis den pmike ston kopo na to katargisei.

ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ MACEDONIAN KINGS ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ CACHE. :angry:

Link to comment

:angry: andrea eidika gia to geocache 'macedonian kings'' exo tragiki apopsi giati otan piga na to bro me stamatise enas mpatsos kai dikeologimena o anthropos me rotise ti kano ekei sto pagaki.

Opos einai gnosto to sigekrimeno parko einai topos diakinisis kai xrisis narkotikon.Eutixos o mpatsos eixe mialo kai katalabe ti tou elega (einai o 21april) ektote egine kai energos pextis.

Ola ayta ta exo grapsei sti topothesia toy macedonian kings alla o idioktitis den pmike ston kopo na to katargisei.

ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ MACEDONIAN KINGS ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ CACHE. :angry:

1121hhhhhhhhh2xg7hg6.gif

 

Το καλο ηταν οτι αποκτησαμε εναν καινουργιο παικτη με αυτη την ιστορια.... :D

Link to comment
:D by the way mia pou milame gia to waypoint.com 3erei kanenas po mporo na psakso gia waypoints pou briskonte sxetika konta stin perioxi mou.Opos ginete dil.sto geocache pou vazontas stis sintetagmenes toy spitiou sou ,mporei na sou dosei oti kontino geocache iparxei!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...