Jump to content

PROSKLITIRIO


Antonis_GR

Recommended Posts

Γρηγόρης (GregoryGR) από Κομοτηνή.

Σήμερα βρήκα την πρώτη μου κρύπτη.

Απ’ ότι βλέπω στους Νομούς Ροδόπης και Ξάνθης δεν έχουμε καθόλου κρύπτες. Καιρός να αλλάξει αυτό :) θα γεμίσω την γύρω περιοχή caches, ανεβείτε να τα βρείτε :angry:

Link to comment

Γρηγόρης (GregoryGR) από Κομοτηνή.

Σήμερα βρήκα την πρώτη μου κρύπτη.

Απ’ ότι βλέπω στους Νομούς Ροδόπης και Ξάνθης δεν έχουμε καθόλου κρύπτες. Καιρός να αλλάξει αυτό :) θα γεμίσω την γύρω περιοχή caches, ανεβείτε να τα βρείτε :blink:

----------------------------------------------------------------------------

:angry: Καλως ηρθες Γρηγορη..Η αληθεια ειναι οτι εκει πανω δεν υπαρχει τιποτα απο κρυπτες,καιρος ηταν λοιπον να αλλαξει αυτο..

Λοιπον βαλε μερικες και ερχομαστε,...ολοταχως.. :angry:

Link to comment
:blink: Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι ο Κώστας (konstantinos) και μένω Θεσσαλονίκη. Εχθές παρέλαβα το νέο μου GPS, ένα Garmin Oregon 300 - ενώ το κινητό (HTC Touch Pro) είναι ανά πάσα στιγμή έτοιμο για λίγο geocaching που και πού.
Link to comment

:shocked: Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι ο Κώστας (konstantinos) και μένω Θεσσαλονίκη. Εχθές παρέλαβα το νέο μου GPS, ένα Garmin Oregon 300 - ενώ το κινητό (HTC Touch Pro) είναι ανά πάσα στιγμή έτοιμο για λίγο geocaching που και πού.

 

:blink: Καλως ηρθες συνονοματε στη παρεα.

Μεγια και το καινουργιο σου gps...κι αφου πλεον εισαι οργανωμενος και πανετοιμος καλο geocaching.......

Link to comment

Καλσπερα κι απο εμενα.

Βασιλης απο Γλυφαδα. "Κολλησα το μικροβιο" απο τον φιλο μας MaximillianGraves.

Mio 168, nuni205w κι εδω και λιγες ημερες oregon300 με βοηθο στις περισσοτερες περιπτωσεις την κορη μου B) .

Link to comment

Καλώς ήρθατε στο Geocaching. Εάν σας αρέσει η φύση, τα ταξίδια, το περπάτημα, η ορειβασία, η ανακάλυψη νέων τόπων, η μικρές ή μεγάλες περιπέτειες με μία μικρή δόση τεχνολογίας κ.λπ.,κ.λπ, κ.λπ, κάνατε μία πολύ καλή επιλογή. Σας εύχομαι να περνάτε πάντα καλά.

YiannisP

Link to comment

:laughing: Γεια σας geocachers,

είμαι η Κωνσταντίνα από Μεσολόγγι. Έχω περίπου 1 1/2 μήνα που ασχολούμαι. Έχω ένα Navimate 330 Xtreme, το οποίο μπορώ να πω ότι δεν είναι και τόσο εξυπηρετικό (πρέπει να βρω κάτι καλύτερο :P ). Επίσης θα ήθελα λίγη βοήθεια στο πως να τοποθετήσω μια κρύπτη. Αυτά για τώρα... Ευχαριστώ!

Link to comment

:laughing: Γεια σας geocachers,

είμαι η Κωνσταντίνα από Μεσολόγγι. Έχω περίπου 1 1/2 μήνα που ασχολούμαι. Έχω ένα Navimate 330 Xtreme, το οποίο μπορώ να πω ότι δεν είναι και τόσο εξυπηρετικό (πρέπει να βρω κάτι καλύτερο :P ). Επίσης θα ήθελα λίγη βοήθεια στο πως να τοποθετήσω μια κρύπτη. Αυτά για τώρα... Ευχαριστώ!

..............................................................................................

:laughing: Καλως ηρθες Κωνσταντινα απο το ομορφο Μεσολογγι..

Χρησιμες πληροφοριες μπορεις να βρεις στο www.geocaching-gr.com,

αλλα μπορεις και στο forum να ρωτησεις οτιδηποτε..

Καλο geocaching...

Edited by tetras61
Link to comment

Καλώς ήρθες Κωνσταντίνα και από εμάς.

:P:laughing: Είναι χαρά να έχουμε νέους φίλους στην κοινότητά μας. Εκτός από το www.geocaching-gr.com που αναφέρει ο φίλος tetras61, μπορείς να ρίξεις και μία ματιά στο επίσημο site της Groundspeak εδώ.

Σου εύχομαστε πολλές επιτυχίες.

YiannisP & E.X.

Link to comment

Καλησπέρα κι από μένα . Αν και τα έχουμε πεί ήδη 1-2 φορές στο φόρουμ δεν έχω συστηθεί κανονικά.

Με λένε Μυρτώ , μένω Σαλαμίνα και γενικά μου αρέσει η ορειβασία και οι βόλτες στο βουνό με πιστό σύντροφο το gps μου. Κόλλησα το μικρόβιο και ασχολούμαι ενεργά 1,5 μήνα περίπου με το geocaching από 2 πολύ καλές μου φίλες στην Κρήτη τις Wind&Water.

 

GPS έχω 2 ένα e-trex legend και ένα oregon 550t.

Το ένα έχει τα μονοπάτια της Ανάβασης για τα βουνά και το άλλο έχει φοβερή ευασθησία πιάνει τους δορυφόρους και με κλειστά μάτια που λένε .

 

Χάρομαι που σας γνωρίζω παλιά και νέα μέλη κι ευχαριστώ.

;)

Link to comment

Καλημέρα και από εμένα. Λέγομαι Ανέστης και είμαι φρέσκο μέλος στην παρέα. Τα χόμπι μου έχουν να κάνουν με το βουνό .Την πρώτη μου επαφή με το αντικείμενο την προκάλεσε ο atticusterios και μάλλον έχω κολλήσει. Για μένα πολλά πράγματα είναι άγνωστα αλλά πιστεύω ότι με τον καιρό και τη βοήθεια σας θα τα καταφέρω. Το εργαλείο που χρησιμοποιώ (gps) είναι ένα mio a702 με φορτωμένο το garmin mobile xt και χάρτες ανάβασης. Εύχομαι καλό ψάξιμο σε όλους και υπόσχομαι από την μεριά μου να προσφέρω μέσα απο το geocaching όμορφες διαδρομές και τοπία σε όλους :)

Link to comment

Ευχαριστούμε Ανέστη προκαταβολικά, και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Ελπίζω (είμαι σίγουρος θα έλεγα) ότι αφού έχεις χομπυ τα βουνά θα βρείς το Geocaching ενδιαφέρον και θα σου δώσει και νέα κίνητρα για εξορμήσεις και βόλτες.

 

Φιλικά

YiannisP

Link to comment

Kalispera ki apo mena! Kallio arga para pote pou lene kai sto xwrio mou... Arghsa na to anakalupsw to "athlima"! Vrika to prwto mou shmera kai tha prospathisw na vrw ki alla atoma apo Athina na pigainoume omadika, giati monos de leei toso!

Nice to find you loipon kai kalo mas psaksimo!

Link to comment

Geia sas kai apo mena paidia!!! Me lene Mihali kai eimai apo ti Drama (paizei na eimai o monadikos Draminos)....To paixnidi to anakalipsa tuxaia kathos serfara sto internet kai omologo oti enthousiastika an kai den brika kai polles kriptes konta stin poli mou.Ostoso tha prepei mallon na topothetiso ego o idios merikes kai exo brei hdh ta katallila simeia....Sto tripaki mpike kai o aderfdos mou pou akoma kai monos tou pernei ta bouna kai ta lagadia....Elpizo na diadothei kai na anaptixthei epitelous grigora to pexnidi kai stin ellada.... :rolleyes::D

Link to comment

Καλώς ήρθες και από μένα Μιχάλη. B):):):)

Πράγματι ακόμη είμαστε λίγοι αλλά ελπίζουμε στο μέλλον. Κάνε και εσύ την προσπάθειά σου και φαντάζομαι θα έχεις ανταγωνισμό και άμιλλα με τους φίλους από την Κομοτηνή και έτσι θα αποκτήσει και η ΒΑ Ελλάδα πολλές κρύπτες. Περιμένουμε τις πρώτες κρύπτες σας στην Δράμα που έχει πολλά ωραία μέρη. (Θυμάμε το Νησάκι, την Αγία Βαρβάρα, τό πάρκο της πλατείας Ελευθερίας, τα Κουδούνια και τόσα άλλα). B):D:)

Φιλικά

YiannisP

Link to comment

Καλώς σας βρήκα!

 

Είμαι ο Γιώργος από Αθήνα και πρόσφατα ανακάλυψα με την κόρη μου την πρώτη κρύπτη!!!!! :D

Η χομπιστική ενασχόλησή μου με τα gps με έκανε να ανακαλύψω ένα απίστευτο "παιχνίδι".

 

Θέλω να σας ευχαριστήσω για τα όσα έχετε κάνει για την ανάπτυξή του!

 

Αρχίζω λοιπόν το κυνήγι και ελπίζω για όποιες απορίες να είστε διαθέσιμοι και επιεικείς!

 

Καλή χρονιά να έχουμε και χαίρομαι που σας βρήκα! :rolleyes:

Link to comment

Νικος και υιος απο Μαρουσι Αθηνα

αλλα και Νεα Υορκη Brooklyn

 

Το σαββατο (22-01-11) θα παμε με τον μικρο για την ανακαλυψη

του μολις δευτερου geocache, ολα αυτα αν δεν βρεχει θα παρουμε

τα βουνα.

 

Εχω απορια βρε παιδια, μοιαζει το φορουμ να το εχουν παρατησει εδω

και κανα δυο χρονια... ιδεα μου?

Link to comment

Νικος και υιος απο Μαρουσι Αθηνα

αλλα και Νεα Υορκη Brooklyn

 

Το σαββατο (22-01-11) θα παμε με τον μικρο για την ανακαλυψη

του μολις δευτερου geocache, ολα αυτα αν δεν βρεχει θα παρουμε

τα βουνα.

 

Εχω απορια βρε παιδια, μοιαζει το φορουμ να το εχουν παρατησει εδω

και κανα δυο χρονια... ιδεα μου?

 

Η αλήθεια είναι πως δεν είμαστε τόσα πολλά μέλη εδώ και δεν υπάρχει συνεχόμενα κίνηση...

Link to comment

Γειά σας gnoul(Γιώργο) και myself (Νίκο).

Πράγματι στη Ελλάδα είμαστε λίγοι αυτοί που ασχολούμαστε με το geocaching, περισσότερη κίνηση θα δείτε το καλοκαίρι. Παρ' όλα αυτά εμείς οι λίγοι ενεργοί παίκτες κάνουμε ότι μπορούμε για να αναπτύξουμε αυτό το ωραίο παιχνίδι που συνδιάζει τις εκδρομές στα πιο όμορφα μέρη της πατρίδας μας (και του κόσμου για όσους ταξιδεύουν εκτός Ελλάδος), την αγάπη στην φύση, και λίγο περιπέτεια..

Η κίνηση στο forum είναι μικρή αλλά αν και δεν γράφουμε καθημερινά, παρακολουθούμε την κίνηση.

Για οποιαδήποτε απορία έχετε ή για οτιδήποτε βοήθεια χρειαστείτε, μην διστάσετε να το ζητήσετε.

 

Καλώς ήρθατε

yiannisp

Link to comment

Καλωσορίζω κι’ εγώ τους νέους παίκτες!

Πληροφοριακά αναφέρω ότι εκτός από αυτό το φόρουμ, καλό είναι να επισκέπτεστε και το site http://www.geocaching-gr.com και αν χρησιμοποιείτε το Facebook, συντονιστείτε και στο http://www.facebook.com/GeocachingHellas.

Καλό παιχνίδι, τα λέμε!

Link to comment

Εδω ειμαι κι'εγω !! Εχω γραφτει απο το 2007 αλλα δεν ειχα καταλαβει για τι ακριβως προκειται και ετσι το αφησα να αραχνιαζει στο βαθος του μυαλου (λεμε τωρα !!).

Ομως απο την μια η συνταξιοδοτηση που καπως προσπαθει να σε ριξει ,απο την αλλη οι γιατροι που λενε οτι το περπατημα (εκτος αν μιλαμε για setup του cache απο τον r10n - ναναι καλα το παληκαρι - οπότε μιλαμε για ορειβασια μαλλον ! ),αν προσθεσεις και την πρωινη μουρμουρα της εργαζομενης τα απογευματα συζυγου - ολη μερα στα ποδια μου πια ,αντε να πας για τα κουτακια σου να ησυχασω κλπ, ... την εχω καταβρει !

Δεν εχω βαλει ακομα δικα μου αλλα μαθαινω απο τους παλαιοτερους ,αμα ειναι να κανουμε κατι να εναι σωστο , και πολυ θα ηθελα να βρεθουμε καποια στιγμη εμεις οι εραστες της αναζητησης να πιουμε καφεδακι ή οτι αλλο επιβαλει η κατασταση.

Α!! Ξεχασα ... μενω Χαλανδρι ,αλλα αγαπαω το νησι μου την Μυτιληνη και προσπαθω να ειμαι εκει οσο περισσοτερο μπορω . Ημουν τεχνικος ΑΤΜ ( ηλεκτρονικα / μηχανικα ) και συνεχιζω να σκαλιζω και να μαθαινω οτι βρισκω μπροστα μου ! Για GPS εχω ενα απλο PDA το Qtek G100 αλλα κανει τη δουλεια του .Ελπιζω στην αγορα καποιου καλυτερου στο αμεσο μελλον .

TFTC 's

Link to comment

Εδω ειμαι κι'εγω !! Εχω γραφτει απο το 2007 αλλα δεν ειχα καταλαβει για τι ακριβως προκειται και ετσι το αφησα να αραχνιαζει στο βαθος του μυαλου (λεμε τωρα !!).

Ομως απο την μια η συνταξιοδοτηση που καπως προσπαθει να σε ριξει ,απο την αλλη οι γιατροι που λενε οτι το περπατημα (εκτος αν μιλαμε για setup του cache απο τον r10n - ναναι καλα το παληκαρι - οπότε μιλαμε για ορειβασια μαλλον ! ),αν προσθεσεις και την πρωινη μουρμουρα της εργαζομενης τα απογευματα συζυγου - ολη μερα στα ποδια μου πια ,αντε να πας για τα κουτακια σου να ησυχασω κλπ, ... την εχω καταβρει !

Δεν εχω βαλει ακομα δικα μου αλλα μαθαινω απο τους παλαιοτερους ,αμα ειναι να κανουμε κατι να εναι σωστο , και πολυ θα ηθελα να βρεθουμε καποια στιγμη εμεις οι εραστες της αναζητησης να πιουμε καφεδακι ή οτι αλλο επιβαλει η κατασταση.

Α!! Ξεχασα ... μενω Χαλανδρι ,αλλα αγαπαω το νησι μου την Μυτιληνη και προσπαθω να ειμαι εκει οσο περισσοτερο μπορω . Ημουν τεχνικος ΑΤΜ ( ηλεκτρονικα / μηχανικα ) και συνεχιζω να σκαλιζω και να μαθαινω οτι βρισκω μπροστα μου ! Για GPS εχω ενα απλο PDA το Qtek G100 αλλα κανει τη δουλεια του .Ελπιζω στην αγορα καποιου καλυτερου στο αμεσο μελλον .

TFTC 's

Μίμη καλησπέρα από μένα,μιας και είσε από Μυτιλήνη,νομίζω πως θα μπορούσες να βοηθήσεις στην τοποθέτηση ενόε cache για τον Ήφαιστο στην Λήμνο (ρίξε μια ματία στο σχετικό τόπικ)

φιλικά sakis

Link to comment

Καλησπέρα κι απο μενα παιδια, ειμαι η Ξανθιππη απο Θεσσαλονικη κι αρχισα να ασχολουμαι με το Geocaching απ την αρχη του 2011! Ολα τα cache τα χω βρει με το φιλο μου τον Γιωργο (Gadragon) και αριθμουν μεχρι στιγμης 24, επισης εχουμε βαλει 3 cache στη Θεσσαλονικη!! Περναμε πολυ καλα και ελπιζω να σας γνωρισουμε καλυτερα! :laughing:

Link to comment

Γεια σας παιδιά και από εμένα. Ειμαι ο Βαγγέλης, και εδρεύω στο St. Louis στην Αμερική. Ξεκίνησα φέτος με το Geocaching σαν ένα ακόμα παιχνίδι για τα παιδιά της ομάδας προσκόπων που ανήκει ο γιος μου, αλλά αποδείχθηκε ότι έχει πολλή πλάκα ακόμη και για ... μεγάλους. Ελπίζω να μπορέσουμε να βρούμε πολλά caches αυτό το καλοκαίρι κατά το ετήσιο ταξίδι μας στην πατρίδα. Ισως μπορούμε και να γνωριστούμε με μερικούς geocachers στην περιοχή της Αθήνας.

Link to comment

Καλησπέρα κι απο μενα παιδια, ειμαι η Ξανθιππη απο Θεσσαλονικη κι αρχισα να ασχολουμαι με το Geocaching απ την αρχη του 2011! Ολα τα cache τα χω βρει με το φιλο μου τον Γιωργο (Gadragon) και αριθμουν μεχρι στιγμης 24, επισης εχουμε βαλει 3 cache στη Θεσσαλονικη!! Περναμε πολυ καλα και ελπιζω να σας γνωρισουμε καλυτερα! :laughing:

Πρόσεχε τον sakis είναι πολύ ενοχλητικός!!!!!

Link to comment

Καλημέρα. Μιας και βρήκα την πρώτη μου κρύπτη, δίνω το παρόν.

 

Brevetoskylo διότι κάνω brevets, ποδηλασία υπεραποστάσεων.

Έκτωρ το κανονικό όνομα.

Ας αρχίσουμε λοιπόοοοον! Καλώς σας βρήκα.

 

ΥΓ έχω αλλάξει username στο geocaching.com από brevet-dog σε Brevetoskylo

Edited by brevet-dog
Link to comment

καλως ηλθατε στο παιχνιδι και στο ελληνικο φορουμ παιδια!!!! :)

για οσους ακομα δεν εχουν βρει κρυπτες... θα δειτε ποσο ομορφο ειναι το παιχνιδι και ποσα ομορφα μερη υπαρχουν που δεν τα ξερουμε καν... εστω κι αν ειναι στην περιοχη μας! :)

Link to comment

Καλως ηρθατε ΠΑΙΔΙΑ ! Τωρα συνειδητοποιησα οτι προσφωνουμε τους αλλους παικτες με την λεξη παιδια ! Ποση αληθεια κρυβεται πισω απ'αυτο ε; Καλως ηρθατε και καλες αναζητησεις ! Το παιγνιδι ειναι καλο ! Μπορειτε να παιζετε σαν ομαδα ή μονοι σας ,οποτε και οσο θελετε, και το τελικο σκορ εχει ελαχιστη εως μηδενικη σημασια !

Εδω που τα λεμε σε ποιο αλλο παιχνιδι δεν εχεις αντιπαλο; Εδω περπατας ή τρεχεις ,οπως σου παει, βαζεις ενα ή εικοσι γκολ σε μια μερα ή σε ενα χρονο. Αραζεις στο ιδιο μερος για οση ωρα θες ή απλα περνας-βρισκεις-υπογραφεις και πας παρακατω .Βαζεις αμα θες και συ κομπους στο κεντημα μας ή απλα το βλεπεις να μεγαλωνει στον τοιχο! Μπορεις να παιξεις με αντιπαλο τα puzzle του r10n ή να σου βρουν οι φυστικαδες το 'Garden in the city'!

Απλοι και κατανοητοι κανονες ( Μην κανεις αυτο που δεν θες να σου κανουν !).

Μετα τους βασικους κανονες δεν υπαρχουν παραθυρακια και αμφιερμηνειες. Παιζεις.

Υπεροχο παιχνιδι !

Link to comment

καλησπέρα. σήμερα πήρα την απόφαση να μπω στο παιχνίδι. δεν έχω βρει τίποτα ακόμα και δεν έχω κρύψει κάτι. ζω στον πόρο και είδα ότι υπάρχουν κάποιες κρύπτες εδώ--μία λίγα μέτρα από το σπίτι μου.

Link to comment

καλησπέρα. σήμερα πήρα την απόφαση να μπω στο παιχνίδι. δεν έχω βρει τίποτα ακόμα και δεν έχω κρύψει κάτι. ζω στον πόρο και είδα ότι υπάρχουν κάποιες κρύπτες εδώ--μία λίγα μέτρα από το σπίτι μου.

Καλως ηρθες dianalizia ,μην βιαζεσαι, δεν χρειαζεται να βαλεις κρύπτες συντομα. Βρες πρωτα μερικα κουτακια και θα ρθει η ωρα τους. Και διαβασε τα forum, ρωτα μας τις αποριες σου ,και ολα θα πανε καλα ! :)

Link to comment

Καλως ηρθες Dianalizia!! :) ειναι ομορφο παιχνιδι και κανει καλο και σαν ασκηση! :)

ετσι οπως παμε με την κριση... μας βλεπω να παιρνουμε τα βουνα... (που λεει ο λογος...) οποτε γιατι να μην βρουμε και κατι εκει πανω; :laughing: πλακα κανω φυσικα!

 

μην αγχωνεσαι με το να βαλεις κτλ απο τωρα.. βρες πρωτα καποια να δεις πως γινεται, πως παει το παιχνιδι και θα ερθει μονο του αυτο... :)

 

για τυχον αποριες σου.. υπαρχουν και μεσα στο site απαντησεις... αλλα και για οτι αλλο θελησεις, κανε ενα ποστ και ολο και καποιος θα βρεθει εδω να βοηθησει! :)

 

καλως ηλθες και παλι!!!!

Link to comment

Καλησπέρα και από μένα! Ολοκαίνουργια στο παιχνίδι και ήδη είμαι έτοιμη να τοποθετήσω με τον χρήστη kivotos αρκετά caches στην περίοδο των γιορτών. Έχουμε χαρακτηριστεί ως η cacheless χώρα! Παιδιά, πρέπει να αποδείξουμε ότι δεν ισχύει αυτό!! Ευχαριστώ τους χρήστες που έχουν τοποθετήσει caches στην βόρεια Ελλάδα και κυρίως Θεσσαλονίκη!

Καλά Χριστούγεννα και πολλά cache findings!

Asteraki

Link to comment

Γεια σας κι από μένα.

Παναγιώτης από Νίκαια - Πειραιά.

Η επαφή μου με τα GPS έγινε λόγω της δουλειάς μου και του χόμπυ μου , ποδηλασία βουνού.

Έτσι με την απόκτηση ενός Oregon 450 είδα ένα νέο εικονίδιο στα μενου - "Geocache"

Αναζήτηση στο Ιντερνετ κι ένας νέος "κόσμος" άνοιξε για μένα.

Είμαι επίσης κάτοχος ενός eTreX Legend και Νokia 6210 Navigator

 

Έχω βρει μερικές caches και μ΄αρέσουν αυτές που μπορώ να τις συνδιάσω με την ορεινή ποδηλασία πχ Patnitha biker I, II, 4 κλπ.

 

Αυτά τα ολίγα για αρχή, καλώς σας βρήκα !!!.

Edited by feregios
Link to comment

Παιδιά καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω.

 

Από το καλοκαίρι άρχισα να ασχολούμαι κι εγώ με το άθλημα αυτό και ως τώρα βρήκα 40 caches.

 

Είναι αρκετά ενδιαφέρον και το έχω συστήσει σε αρκετούς.

 

Σύντομα θα τοποθετήσω κάποιες κρύπτες στην περιοχή της Κεντρικής Μακεδονίας γιατί όπως αναφέρθηκε ήδη δεν έχουμε πολλά caches στην Ελλάδα.

 

Επίσης θα παρακαλούσα να τοποθετούνται τα caches σε μέρη που δεν είναι πολυσύχναστα (σήμερα ήμουν έτοιμος να βγάλω ένα στη Θεσσαλονίκη και παρατήρησα ότι με κοιτούσε όλη η καφετέρια).

 

Αυτά προς το παρόν και χαιρετισμούς σε όλους.

 

Γιάννης

Link to comment

Παιδιά καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω.

 

Από το καλοκαίρι άρχισα να ασχολούμαι κι εγώ με το άθλημα αυτό και ως τώρα βρήκα 40 caches.

 

Είναι αρκετά ενδιαφέρον και το έχω συστήσει σε αρκετούς.

 

Σύντομα θα τοποθετήσω κάποιες κρύπτες στην περιοχή της Κεντρικής Μακεδονίας γιατί όπως αναφέρθηκε ήδη δεν έχουμε πολλά caches στην Ελλάδα.

 

Επίσης θα παρακαλούσα να τοποθετούνται τα caches σε μέρη που δεν είναι πολυσύχναστα (σήμερα ήμουν έτοιμος να βγάλω ένα στη Θεσσαλονίκη και παρατήρησα ότι με κοιτούσε όλη η καφετέρια).

 

Αυτά προς το παρόν και χαιρετισμούς σε όλους.

 

Γιάννης

 

Ωχ .Αυτο ποναει ! Να εισαι ακριβως στο GZ, και να σκας, ΤΩΡΑ ΤΙ να κανω ;

Να δεσω τα παπουτσια μου... ειναι παντοφλε !

Να μου πεσει το κινητο... θα σπασει !

Να πεσει το τσαντακι μεσης ... δεν το πηρα μαζι μου

Το gps , να κανω οτι ειναι τηλεφωνο και να μιλαω λιγη ωρα μεχρι να με βαρεθουν..

 

Ε συναδελφε αυτα εχει το χομπυ ! Δυστυχως δεν θα ειναι παντα βολικα .Διαβασε δυο κρυπτες, εδω στην Αθηνα και θα καταλαβεις .Η μια ειναι η 'garden in the city GC2TZEQ" μια κρυπτη με δυσκολια 3 και με attribute 'Stealth needed ' ξεκινησε και τωρα ειναι η μοναδικη κρυπτη στον κοσμο που βρισκεται εκατο μετρα μακρυα απο το ποιο φυλασομενο κτιριο στην Ελλαδα ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ, και εχει δυσκολια ΜΗΔΕΝ !

Και η αλλη ειναι στην μεση μιας απο τις ποιο πολυσυχναστες πλατειες της Αθηνας το 'Monastiraki flea market

GC2J2Z9 " με δυσκολια 2 , και ειναι το μονο που εχω παει 5-6 φορες και δεν εχω προσπαθησει να το ανασυρω ,για να μην με παρουν χαμπαρι οι muggles και το 'καψω'. Ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ που ειναι σε μικρη σχετικα αποσταση απο το σπιτι μου και δεν εχει χαμογελακι . Θα μου πεις πως το εχουν βρει 158 ατομα και συ δεν ? Προσεξε δεν ειπα οτι δεν το βρηκα ! ξερω το τραγουδι και που βρισκεται .Καθησα σε αποσταση 1-2 μετρα κοντα του (Θα ελεγα κατι ποντους μαλλον !) Απλα δεν περιμενα αρκετα ή δεν πηγα την καταληλα ωρα .

Τα εχει αυτα ,καταληγω ,το σπορ που διαλεξαμε και απλα πιστευω οτι σιγα-σιγα θα αναπτυξουμε τις αναλογες τεχνικες για ποιο ηρεμα βραδυα !

Εδω που τα λεμε παντρευομαστε τις γυναικες που μας δυσκολευουν και λιγο .Ποιος παντρευεται μια ευκολη ;

Ετσι και με τα κουτακια .Μας βασανιζουν τα δυσκολα ,αλλα οταν τελικα τα καταφερνουμε ειναι μεγαλη ικανοποιηση !.Αυτο βεβαια δεν ισχυει για τον γαμο !!! :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...