Jump to content

Gothrukk

+Premium Members
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Gothrukk

 1. Po niemal równo roku od ostatniego loga dał znak życia mój geocoin przemierzający obecnie USA https://coord.info/TB71GDQ Przedostatni log nie napawał optymizmem, i miałem już zamiar oznaczyć coina jako "zaginiony" a tu taka niespodzianka z rana.
 2. Na Edge (następca IE w Windows 10) tez plugin nie działa, tak samo Chrome. Wygląda na to że ta funkcja działa obecnie wyłącznie w IE (może jeszcze na Safari i Operze chodzić, ale nie mam tych przeglądarek zainstalowanych) Pozostaje tylko opcja pobierania pojedynczych plików gpx i wrzucania ich ręcznie do Garmina. Ewentualnie, jak ktoś ma konto premium na Projekt GC, to tam jest funkcja wirtualnego gpsa, do którego można wrzucać pojedyncze cache, i potem z tego wygenerować zbiorczego gpx-a.
 3. Gothrukk

  geocaching.pl

  Wow! wygląda to fajnie, a nawet bardzo fajnie! Tylko jeden zonk: Jak w nowej wersji serwisu ustawić koordynaty domowe? Czy wymagany jest określony format współrzędnych? jak chcę wklepać w układzie XX°YY.ZZZ to wycina znak stopni, a jak wpisuję w formacie XX YY.ZZZ to nie da się wstawić spacji i w obydwu przypadkach przy probie zapisu zmian wyskakuje komunikat o błędzie: "podane współrzędne leżą poza granicami Polski" Edit: jednak ważny jest format współrzędnych, już sobie poradziłem.
 4. Podepnę sie pod temat bo w sumie pytanie mam pokrewne. Do bardziej doświadczonych użytkowników Garminów: załóżmy że wrzucam po kablu do pamieci urządzenia pliki gpx z PQ, albo pojedynczych skrytek via opcja "Send to GPS". Czy garmin tworzy sobie z tych plików jakąś zbiorczą bazę danych wrzuconych przez użytkownika? innymi słowy, czy jeśli wywalę z pamięci plik gpx wrzucony po kablu to czy zawarta w nim skrytka zniknie, czy też urządzenie jej dane gdzieś sobie zapisze w zbiorczym pliku. Pytam bo z tego co po około miesiącu użytkowania widzę w katalogu GPX robi mi sie straszny śmietnik, i wygląda na to, że żeby utrzymac tam jakiś względny porządek w plikach trzebaby jakoś tak raz, dwa razy w miesiącu wywalać wszystkie ręcznie wgrane gpx-y i wgrywac nowego - zbiorczego.
 5. Czołem Kolego! Ja dopiero sie z moim Garminem poznaję, ale wydaje mi się że jedyną możliwością wgrania nowszych logów jest wygenerowanie PQ ze skrytkami które chcesz zaktualizować i wrzucenie go do folderu GPX. Chyba że czegoś w opcjach nie wypatrzyłem. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po rozpakowaniu garniaka był backup całej pamięci urządzenia, a następnie wywalenie w diabły tych preinstalowanych cachy, i import własnych PQ
 6. ja używam "Geocache Placer" na androida. Plusy: - wielokrotny pomiar współrzędnych z uśrednianiem, oraz podaniem wartości odchylenia punktu uśrednionego - możliwość zdefiniowania odstępu pomiędzy pomiarami w serii, oraz ilości pomiarów w serii. - możliwość przechowywania zapisanych punktów w programie, wraz z nadawaniem nazw i eksportem na maila sms albo dropbox (.gpx) - działa z mapami wektorowymi offline - darmowa - można zaimportować bazę skrytek w okolicy (przydatne, bo apka wyświetla okręgi 161m od zdefiniowanych punktów, i od razu widać czy dane koordy są wolne) Minusy: -czasami przy przesuwaniu mapy gubi wyświetlane punkty i trzeba przeładować bazę.
 7. hiuppo: W nowej "szukajce" na stronie GC jest możliwość filtrowania po aktywnych/ nieaktywnych skrytkach. Jak będziesz miał listę cachy, to na jej szczycie będzie opcja "map these results", która wyświetla wyniki na mapie. Tyle że nie jestem pewien czy te opcje filtrowania są dostępne dla użytkowników z kontem basic. EDIT: Na mapie na geocaching.pl masz w menu "Dodatkowe Opcje" ikonkę skrytki. Klikasz ją 2 x i masz wyświetlane tylko nieaktywne skrytki
 8. Trail eventów CITO, podczas kwietniowego weekendu CITO... Status "MEGA" byłby jak w banku
 9. Mialeś widocznie kolosalne szczęście. W moim SIIImini pękła szybka po upadku z 40-50cm na płytki podłogowe. (na szczęście ani wyświetlacz, ani czujnik dotyku sie nie uszkodziły)
 10. Longmen76: Jaki dokładnie masz ten zewnętrzny moduł GPS? Bo sam szukam jakiegoś sensownego rozwiązania problemu szybko zjadanej baterii w telefonie podczas pracy nawigacji.
 11. Podobno na takie woreczki jeszcze lepiej niż agrowłóknina nadaje się "membrana dachowa" do dostania w sklepach z mat butowlanymi. Z tego co słyszałem od kolesia który z tego szyje maskowania do pojemników, są wodoodporne, mają wlaściwości membrany jednostronnie paroprzepuszczalnej, a są tanie jak barszcz (od 2-3 PLN za m^2).
 12. Ha! wczoraj spełniłem wymagania na odznake PTTK Geocaching Polska w stopniu popularnym! Innymi słowy, pierwsza setka pękła Teraz musze się zmobilizować i zacząć zakładać własne skrzynki.
×
×
 • Create New...