Jump to content

Miszczus

+Premium Members
 • Posts

  84
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Miszczus

 1. Zazwyczaj skrytka premium jest podobnej jakości jak zwykłe.

  Ale z Polski mam inne obserwacje. Aktualnie w Polsce są 293 skrytki premium (to mniej niż 1% wszystkich skrytek!), z czego niemal 230 zostało wyróżnionych favoritkami. W Polsce większość graczy zakładających premium robi to na skrytkach szczególnie kosztownych lub pracochłonnych (a więc zdecydowanie wyróżniających się jakością!) lub w miejscach szczególnie narażonych na zmugolenie, gdzie powtarzały się kradzieże lub niszczenie skrytek.

   

  Na 7 sztuk znalezionych przeze mnie polskich keszy premium zaledwie dwie odbiegały ukryciem na plus od większości skrytek.

 2. Witam. Jestem początkującym graczem i mam pytanie. Kto decyduje czy dana lokalizacja jest w opcji premium? I czy są one faktycznie na tyle atrakcyjne by za to płacić? Będę zobowiązany za rady ;) Pozdrawiam

   

  Decyduje założyciel/właściciel skrytki. Zazwyczaj skrytka premium jest podobnej jakości jak zwykłe. Poza tym w Polsce to jednak ułamek wszystkich skrytek stanowią premium.

 3. Od kilku dni mam problem z wygenerowaniem logbooka na geocaching.pl.

   

  Konkretnie: w liście moich skrytek po kliknięciu ikonki z prawej 'generuj logbook' przenosi do wyboru rozmiaru, kolorowy itp. Klikam generuj i otwiera się pusta strona.

   

  Ktoś mi chociaż powie, czy to tylko u mnie czy ogólnie...?

 4. Od kilku dni mam problem z wygenerowaniem logbooka na geocaching.pl.

   

  Konkretnie: w liście moich skrytek po kliknięciu ikonki z prawej 'generuj logbook' przenosi do wyboru rozmiaru, kolorowy itp. Klikam generuj i otwiera się pusta strona.

 5. Witam wszystkich,

  Jestem świeżynką jeżeli chodzi o geocatching.

  Dzisiaj wybraliśmy się z mężem i ze znajomą żeby poodkrywać co nieco na mieście.

  Wszyscy mamy program cgeo. Wszyscy jesteśmy świeżynkami.

  I tu moje pytanie:

  Dlaczego znajoma "widzi" więcej skrzynek niż my? Nie widzimy skrzynek zaznaczonych w programie "kwadratowo" (początek kodu op). Ja nie mogę nawet znaleźć tych skrzynek przez stronę - nie wyszukuje mi kodu..

  O co chodzi? Ktoś może podpowiedzieć?

   

  Są dwa odrębne systemy skrytek geocaching. Jeden to ogólnoświatowy geocaching.com (na forum którego piszesz), drugi to lokalny. Te kesze co zaczynają się na OP to z systemu lokalnego, którego na geocaching.com nie zobaczysz. Jeśli chcesz widzieć te z kodem OP musisz założyć odrębne konto na tamtym portalu.

 6. Chciałem tylko zgłosić, że jest jakiś problem ze statystykami. Od dłuższego czasu nie mogę wejść w statystyki wg powiatu. Link pod mapą się nie otwiera.

 7. Mam pytanie. Czy posiada ktoś wzór certyfikatów znalazcy???

   

   

  Chciałbym certyfikaty FTF,STF,TTF oraz zwykłe. Jakby co to nazwa kasza to: Cmentarz żydowski. Z góry dziękuje.

   

  Tu są najpopularniejsze w naszym kraju. My link

 8. Nie będzie tu sporu, będzie żal i może dyskusja, która coś wniesie...

   

  W ostatnim tygodniu 'zniszczono' celowo trzy moje skrytki (w tym 2 regular).

   

  W jednej ktoś ukradł pudełko z fantami, zostawił logbook na wierzchu...

   

  W drugiej skradziono całą zawartośc pudełka (fanty, ołówek, logbook), a pudełko zostało z włożoną kartką jak na zdjęciu: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=r7uhc6&s=8#.VeAs531i-H0 (qr mówi: "Przepraszamy :X")

   

  W trzeciej skrytce, tym razem mikro - PET, skradziono logbook i ołówek i również zostawiono kartkę - http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2hexa81&s=8#.VeAs9H1i-H0

   

  Druga i trzecia skrytka to elementy z takiego mini trailu i tylko one dwie w sumie z 7 oberwały. Dziwne, że jak ktoś miał namiar na 2 skrytki z serii, to po drodze nie zniszczył pozostałych... Pierwsza z nich to zagadka ukryta w zupełnie innym rejonie. Wszystko w okolicy Chrzanowa. Rok temu się spotkałem z czymś podobnym, ale jednak kartka była inna: "Stop ukrytym śmieciom" i było to w okolicy Sławkowa, czyli jednak te 30km obok.

   

  Jak z tym walczyc... Co kieruje ludźmi, którzy niszczą świadomie komuś zabawę i jeszcze za to przepraszają...

 9.  

  Co do przyznawania samej odznaki to oczywiście zgadzam się że nie powinna się ona należeć za założenie kilkudziesięciu czy kilkuset mikrusów, zwłaszcza na trailu.

   

  Sugerujesz, że założenie traila z 50, 100, więcej skrytek nie wymaga pracy przy zakładaniu i serwisowaniu skrytek (nie wspominając o kosztach)?

 10. Południe Polski bardzo ładnie zazielenione :) Tylko opolskie i podkarpackie musiałyby się trochę podciągnąć ;)

   

  Same się nie podciągną...

   

  Niestety nadal widać charakterystyczną dla GC tendencję do zakładania keszy głównie na własnym podwórku i brak odwagi do eksploracji dalszych regionów... Ale może to się w końcu zmieni, bo najciekawsze miejsca na ukrycie keszy są z reguły daleko poza aglomeracjami, a najgorsze właśnie na ich terenie...

   

  Chętnie bym zakładał poza swoim podwórkiem, ale:

  1. czy rew to puści

  2. kto będzie serwisował

 11. Pytanie odnośnie PQ.

   

  Mam w zakładkach listę rozwiązanych przeze mnie zagadek. Wszystkie mają 'poprawione koordynaty', znaczy się rozwiązania. Tworzę z tej listy PQ. Daję podgląd na mapie i mapa pokazuje kesze na miejscach ukrycia, a nie koordy początkowe - czyli tak jak chce. Ale jak otworzę to PQ w oficjalnej apce na telefonie, to na mapie kesze są na koordach początkowych. Da się to jakoś inaczej wyświetlić, żeby na mapie były widoczne od razu finały?

 12. Pytanie odnośnie kamieni milowych:

   

  Jaki jest sens pokazywania w statystykach innych niż krajowych (województwa, powiaty, gminy) kamienie milowe co 1000 sztuk? Może lepiej by było pokazac co np 100. W obecnej wersji kamienie milowe to po prostu najstarsza skrytka i koniec.

 13. Jak często aktualizują się statystyki?

   

  Na stronie mojego powiatu jest data ostatniej synchronizacji z wczoraj, a nie ma skrytek opublikowanych 2 tygodnie temu.

 14. to spowoduje, że PQ nie zostanie wygenerowany - tzn. nie powstanie plik gpx. Będziesz jedynie mógł przejrzeć wyniki wyszukiwania z zastosowanymi przez ciebie filtrami

  No tak, ale do mobilnych zastosowań online wystarczy. Przynajmniej mi ;) W C:Geo można z resztą wyświetlić takie PQ a potem zapisać wynikowe skrytki do użytku offline.

   

  Mnie akurat w telefonie PQ w ogóle nie potrzebne, bo jak coś, to zwyczajnie z transmisji danych korzystam. A PQ potrzebuję jak korzystam z Garmina. Generują mi się 3 PQ, każdy co 2 dni... i z każdym generowaniem mail... chciałbym tego spamu uniknąc.

×
×
 • Create New...