Jump to content

meniorek

Members
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by meniorek

 1. meniorek

  200

  I mnie też udało się przekroczyć 200 znalezień
 2. Myślę iż tu będzie najlepsze miejsce na tego typu pytanie:> Czy na PT na południe od Nakła (Darz Bór) da sie wjechać autem? nie widze tam szlabanów ani tablic informacyjnych, jakiś parking w głebi jest albo cuś? Tak sobie myśle że tyle luda na ewencie musiało jakoś tam dojechać Pozdrawiam.
 3. meniorek

  300

  Gratki też dla Ryżego, również 300 na koncie
 4. Mniej więcej. wgrałem plik GPX na fona i uruchomiłem go, zaimportował się do nawigacji, wszystkie znajdujące się tam punkty zostały umiejscowione w "ulubionych" nawigacji, gdzie nie widze możliwości wyczyszczenia wszystkich na raz, tylko muszę usuwać pojedynczo. Jest to problem bo dla każdego z potwierdzeniem usuwania zajmuje to kilkanaście sekund. Dlatego myślełem iż gdzieś ulubione zapisują się do jakiegos katalogu, i wystarczy go usunąć albo wyczyścić. sprzęt to Nokia 500 z systemem symbian bella. Jesteś w stanie pomóc? edit: a żeby było zabawniej to wszystkie te punkty są widoczne na mapie, tak jak mówisz, jako własne punkty.
 5. Wracam z kolejnym problemem zwiazanym z PQ Rzeczywiście świetna rzecz, super się w trasie sprawdza ale... wie ktoś jak usunąć jednorazowo wszystkie takie punkty z nawigacji po wykorzystaniu już konkretnego PQ? Mam taka sytuację iż wgrałem do tel (nokia 500, symbian bella) dwa PQ, wszystko ładnie, ale teraz chciałbym pozbyć się tych 300 pozycji z ulubionych na nawigacji i nie wiem jak to zrobić inaczej jak usuwać pojedynczo, co jest bardzo czasochłonne. Jakiś katalog usunąć? plik?
 6. Witam ponownie, Mam prośbę dotycząca łopatologicznego wyjaśnienia mi na czym polega zdobycie suwenira za 31 dni keszowania? typu 02/31 03/31... NIe łapie o co chodzi. edit: Chyba załapałem, tylko sierpień... ale każdego roku?
 7. Czy ktoś ma doświadczenia z TB hotelami przy lotnisku we Frankfurcie? jest ich kilka, ale w opisach piszą iż na praktcznie każdego trzeba poświęcić godzine, jak ja widzę na mapie że to ledwo 1-1,5 km od terminalu 1. Taki problem z transportem? piechotą szybciej bym to zrobił. Chyba że tam chodników nie ma.
 8. A czy da się ustawić aby tworząc PQ wzdłóż trasy wybierał te drogi lokalne? Chodzi mi o to aby nie uwzględniał autostrad. Edit: Nieaktualne, znalazłem opis
 9. Naszło mnie ze względu na pojawiające się coraz bardziej negatywne opinie na temat moich niektórych skrzynek. Przyznaję rację iż kilka z nich zostało potraktowane przeze mnie niejako po macoszemu, albo wręcz urągające standardom (patrz "Dom kaźni"). postanowiłem to ponaprawiać i albo zarchiwizować te gorsze albo poprawić ich standard. Jednym słowem naprawić "błędy młodości". Pech chciał że przy tym właśnie keszu się naprawdę postarałem, kto już go znalazł mam nadzieję że to potwierdzi. Niestety miejscówka zdaje się faktycznie nie ten teges. Dzięki za opinie.
 10. Jeśli mogę to podepnę się pod temat gdyż mam pokrewne pytanie. Mam założona skrzyneczkę na moście, na który nomen omen jest zakaz wejścia, jest to most od kilku lat nieczynny, ale nadal w dobrym stanie. Lokalna społeczność nie zważając na obostrzenia codzień z niego korzysta. Na hasło "most" mam ponad 190 keszy w Polsce, czy zdarzyło się wam iż podjęcie któregoś z tak ulokowanych pojemników jest sprzeczne z "przepisami"? Rozumiem teraz, po zwróceniu uwagi przez jednego z szukających tej skrzynki, iż raczej niepowinienem zakładać w tym miejscu kesza, ale czy jestem jedyny? Czy zatem powinienem albo zmienić miejsce ukrycia albo zarchiwizować keszyne? Pozdrawiam.
 11. Pytanie: Chciałem ukryć skrzyneczkę "w drzewie" ale jest zapis o zakazie niszczenia flory i fauny (nie mogę powiększyć "dziupli" i wykonać stałego maskowania), a jak się sprawa ma z karmnikami? jakoś muszę go przymocować a okręcać drzewo sznurkiem mi się nie uśmiecha, przybić można? przecież to uszkodzenie. W necie jest kilka takich filmików instruktażowych ale czy to nie wbrew regulaminowi?
 12. Pełna zgoda. Widzisz do czego doprowadziła dyskusja? dwa przeciwstawne punkty widzenia wypracowały kompromis i doszły do wspólnego zdania Jako że ja rozpocząłem temat to w tym momencie, po raz drugi, proponuje uznać go za zamknięty. Jak pisałem wcześniej ja już odpowiedzi satysfakcjonujące otrzymałem. Pozdrawiam
 13. Spider, nie kumasz czaczy jeszcze raz: rozumiem, pomyłki się zdarzają, ale sytuacja jest taka: jadę odwiedzić kilka keszy, podejmuję je i zauważam iż przede mną jest pieczątka, ale bez daty znalezienie. po czym np. na stronie niema tego zalogowanego, ja loguje swoje po czym dzień, dwa później ten od pieczątki loguje swoje znalezienie dzień wcześniej niż ja (kolejność zachowana). Ok jest to realne, a teraz kesz oddalony o 250 m, ta sama sytuacja, ten sam dzień znalezienia przeze mnie, ta sama pieczątka wcześniej i na stronie zalogowane 3 dni temu. Nie wydaje ci się podejrzane że ten ktosiek wbijał pieczątkę w kilku keszach w ciągu jednego dnia? Nie wpisuje specjalnie daty a potem przez najbliższe 3-4 dni loguje skrzynki podjęte fizycznie w ciągu jednego dnia, tak dla ciągłości. W przypadku kolejnego wpisu (jak mój w pierwszym przypadku) loguje z datą wsteczną aby kolejność wpisów fizyczna i wirtualna się zgadzała. Zwykłe oszustwo :> nie mówię że tak jest ale teraz będę sie bacznie przyglądał pewnym wpisom ;P Edit: do postów które pojawiły się w trakcie pisania tegoż: wantsky: masz pełną rację, przestaje się przejmować, to jedynie wyrobi moje zdanie na temat niektórych osób. y_a_h_oo: ty tez masz rację, do listy dopisałbym jeszcze nie logowanie FTFa od razu po znalezieniu, czasami szkoda jechać myśląc że jeszcze tam jest. Sam kajam się gdyż podpadam pod twoją listę: "brak giftow w pudelkach" ale powoli to zmieniam, zaczynam odwiedzać swoje naprędce założone keszynki i uzupełniam:) Proponuję zakończyć dyskusję, otrzymałem pełna odpowiedź na swoje pytanie/żale, Dziękuję.
 14. Rozumiem, teraz już wiem co i jak :> Dziękuję. Pozostaje pytanie, piętnowac?
 15. To rozumiem, już raz ktoś mi to tłumaczył, choć moim prywatnym zdaniem jest to trochę naciągane, znalazłem to znalazłem, taka droga trochę na łatwiznę i nie jest moim zdaniem usprawiedliwieniem ponowna wizyta, ale to jest tylko mój prywatny osąd. Mnie chodziło o sytuacje gdzie w logbooku jest np. pieczątka, bez daty, a wpis na stronie pojawia się później. Nie jestem w stanie sprawdzić kiedy fizycznie był wpis i porównać bo niema daty, mogę jedynie umiejscowić go między wpisami poprzedzającym i następnym, a czasami to sporo czasu. Nikogo jeszcze o to nie posądzam ale daje to możliwości do nadużyć, np. dziś znajdę kilka keszy i będę logował je dzień po dniu, chyba że zdarzy się ktoś kto znajdzie go po mnie to wpisze go z tą samą albo wcześniejsza datą.
 16. A ja mam inne pytanie-żal. Czy jest "legalne" a jeśli jest to czy jest moralne logowanie fizyczne w innym dniu niż logowanie w serwisie po to tylko aby utrzymać ciągłość znalezien do badża? Spotkałem się z takimi wpisami gdzie nie ma daty i wspólnie z kompanem doszliśmy do wniosku iż właśnie o to chodzi. Jest kilku takich "pieczątkarzy" którzy nie wpisuja daty, a kesz np rzadko odwiedzany. Jeśli tak jest naprawdę wydaje mi się to niesprawiedliwe względem tych którzy dzielnie walczą.
 17. Ten biały cywilizowany człowiek nie bardzo rozumie o co ci chodzi. Możesz rozwinąć swoją myśl jak dla dziecka? może być na prv.
 18. Jesteś wielki! co prawda znalezień tylko 6 (Anglia) ale program działa rewelacyjnie, czasami nie łapał północy ale pozatym miodzio, 3 dni keszowania a nie przekroczyłem mega transferu, niepotrzebnie wykupiłem 10mg w roamingu ;P zostanie na przyszłość. Jeszcze raz dzięki wielkie.
 19. No niby racja, ale ja mimo wszystko chciałbym poznać tą wartość, mam ponad 130 mil do przejechania i po drodze mogę się zatrzymywać, nie wiem którędy będe jechał, nie ja o tym decyduje. To już nei ten temat ale może kos wie, da się podpiąć(fizycznie tak ale programowo) telefon z symbianem i gps do tableta z androidem (c:geo) ale bez gps tak aby C:geo zczytywało sygnał gps z komórki?
 20. Odkopie stary temat, wyjeżdżam na kilka dni do UK, będę miał kilka/naście godzin luzu i trochę skrzynek w okolicy. Czy ktoś wie używając CacheMe pod symbiana ile moge zużyć transferu dla np, 50 skrzynek? innymi słowy czy pakiet 10-50-100 MB wybrać? Dziękuję, Pozdrawiam
 21. Właśnie kupuję u nich, bardzo dobry kontakt, nawet nie potrzebujesz wzoru, wystarczy, że wyślesz co chcesz mieć i że chodzi o PWG, oni przyślą Ci wzór do zaakceptowania, potem to już robisz zamówienia. Natomiast tych 6 pozycji to dotyczy materiału z jakiego chcesz je zrobić świerk lub buk. Dodatkowo jest wersja Maxi oraz Mini oraz specjalne na event. Co się tyczy ceny to nie mogę pomóc, ponieważ zamawiam do znajomego w Czecha. Mnie chodzi o to jakiej ilości dotyczą kwoty ze strony. czy jest to 50 sztuk dla zwykłego i 30 dla mini? edit: koniec języka za przewodnika, dowiedziałem się wszystkiego u źródła. Dziekuję za pomoc. Pozdrawiam.
 22. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić po ludzku szczegóły zakupów WG na Geo Gadget? jest tam 6 pozycji oznaczonych jako CEG,SWG. Duże są po 10.07E ale po 50 sztuk? ja to tak rozumiem. mini po 6.04 za 30 sztuk? Czy taka partia np 50 sztuk musi zawierac ten sam motyw czy może być każdy inny? Proszę o wyprowadzenie nie z błędu jeśli się mylę. I ile teraz kosztuje przesyłka od nich? Dziekuję.
 23. Ja trochę z innej beczki, użyczy ktoś wzoru WG? link ze strony PWG nie działa :/ Dziękuję.
 24. No właśnie poziom tereny 2.5 to chyba za wysoko dla początkującego? Najlepszym wyjściem będzie chyba napisanie do recenzenta. Dzięki.
×
×
 • Create New...