Jump to content

elales

+Premium Members
 • Posts

  97
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by elales

 1. Nie umiem odpowiedzieć na wszystkie pytania, więc w skrócie: z tego co wiem, przez geocaching.pl nie można logować skrytek. Można na stronie geocaching.com. W aplikacji Geocaching jest opcja logowania w formie szkicu, co oznacza, że wpis nie jest od razu dodawany do skrytki, ale jest dostępny w profilu do edytowania. Sprawdź na stronie, czy nie masz szkiców (Zabawa > Szkice). Właściciel może usunąć log, jeśli w logbooku nie ma wpisu.
 2. elales

  Error in link

  The dot included in the hyperlink: "https://labs.geocaching.com/logs." on the Help Center page: https://www.geocaching.com/help/index.php?pg=kb.chapter&id=144&pgid=510 causes an error.
 3. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym: https://docs.google.com/document/d/149KPiUh9ZX6RJzVDjlcpnWMORFzoJn7oKC6vG__2PzI/edit?usp=sharing Każdy może dostarczyć do 3 zdjęć w wersji cyfrowej w terminie do 31 lipca 2018 r. Tematyka geocachingowa.
 4. Tak z ciekawości zapytam, z jakiej dyscypliny nauki będzie ta praca magisterska? A jeśli mogę coś poradzić, to zwróciłabym się raczej bezpośrednio do osób, które zakładały i znajdywały skrytki w Murowanej Goślinie. Ewentualnie poszukałabym grup geocacherów na FB właściwych dla tego terytorium i tam szukała informacji.
 5. Zapraszamy do Krakowa na drugą edycję Geocaching Party. Tak jak w ubiegłym roku, spotykamy się w Nowohuckim Centrum Kultury, ale impreza na pewno wyjdzie poza mury budynku. Przewidujemy atrakcje dla dużych geocacherów i dla dzieci. Termin: sobota, 9 września 2017 r. Informacje w listingu eventu będą aktualizowane. Pewne wyobrażenie o imprezie dają zdjęcia umieszczone w listingu zeszłorocznego wydarzenia. Informujcie znajomych i przyjeżdżajcie. Gdy już zaplanujecie przyjazd, logujcie zamiar uczestnictwa.
 6. Ja kupowałam tu: [edited bym moderator]
 7. elales

  EVENTY, EVENTY

  Zapraszamy wszystkich do Krakowa 3 września. Dorosłych i dzieci. Kroi się fajne wydarzenie w NCK: wystawy, wykłady, sklepy i imprezy plenerowe, w tym latawce, biegi, pokaz maszyn krakowskiego MPO, wspinanie na drzewa (T5) i sprzątanie. Do tego spotkania i poszukiwania skrytek. Więcej informacji: GEOCACHING PARTY.
 8. Pozwolę sobie na swoje trzy grosze. Groundspeak odwołał recenzenta earthcachy, który jest lubiany i ceniony przez geokeszerów i co do którego panuje przekonanie, że bardzo przyczynił się do rozwoju earthcachy w Polsce. W jego miejsce powołano recenzenta czeskiego, mimo że zgłaszane były wcześniej kandydatury polskich geocacherów, którzy mają dostateczne kompetencje do podjęcia się tego zadania. Obie te decyzje wywołały burzę, głównie, moim zdaniem, dlatego, że były niezrozumiałe. Opis sytuacji i powodów tych decyzji znamy tylko z relacji Leo. Po kilku dniach trwania burzy na facebooku, o której przebiegu, jak sądzę, pozostali recenzenci są bardzo dobrze poinformowani, nikt nawet nie spróbował wyjaśnić tej sytuacji. Jeśli pozostali recenzenci mają powód, żeby nie zabierać głosu, mógłby się wypowiedzieć ktoś z przedstawicieli Groundspeaka (już wypowiadali się na tym forum). Ja czułabym się o wiele lepiej, gdybym dostała kilka rzeczowych argumentów uzasadniających takie, a nie inne decyzje i mogła wypracować sobie opinię w oparciu o relację obu stron.
 9. To naprawdę bardzo dobry wynik! Też czekam na wnioski.
 10. Moje nie podróżują. Te co poszły w świat, poginęły.
 11. elales

  Humor

  Taki dzisiejszy log w jednym z moich keszy (znalezienie): Found it. "Nie było to pierwsze podejście. Kiedyś spędziłam tam prawie godzinę z dajanaking. Dzisiaj było łatwiej. Miejsce ukrycia od razu rzuciło się w oczy bo... brakowało kesza :-) TFTC :-)" A dwa dni temu w tym samym keszu (Needs Maintenance): "Niestety logbook wraz z informacjami o cashu uległ zniszczeniu, przepraszamy...". Nie udało mi się dowiedzieć, co się stało z logbookiem...
 12. elales

  Dwujęzyczne logi

  Logi są oczywiście dla wszystkich i każdy może sobie robić logi jakie chce. Czasem widzę duży sens dodania logu w obcym języku, np. powiadamiając o niedokładnych współrzędnych albo zmianach w krajobrazie, które uniemożliwiają znalezienie kesza. Wtedy warto uprzedzić innych szukających zanim właściciel dostosuje opis. Zastanowiło mnie jednak dwujęzyczne logowanie wszystkiego, bo spotkałam się z tym tylko w polskich keszach i dopiero od jakiegoś czasu. Nie uważam, żeby to był jakiś problem, ot tak, ciekawa byłam skąd to się wzięło.
 13. Tak się zastanawiam, dlaczego niektórzy keszerzy robią dwujęzyczne wpisy w logach skrzynek. Mam na myśli wpisy robione jednocześnie po polsku i angielsku (bo z takimi się spotkałam) przez polskich keszerów w polskich skrzynkach, których właściciele rozumieją po polsku.
 14. Hi, I'm from Kraków and if I'm in the city then I'll gladly meet you ;-).
 15. W związku z ogłoszeniem dotyczącym usunięcia skrzynek w budynkach (http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=310524), chciałabym podzielić się paroma refleksjami i pytaniami. Kiedy przyszedł mi do głowy pomysł założenia kesza w Massolicie, zanim w ogóle zaczęłam rozmowy z właścicielem, napisałam do ówczesnego reviewera z pytaniem, czy taki kesz może być zarejestrowany w serwisie, opisując dokładnie, jak ten kesz ma funkcjonwać. Reviewer nie od razu się zgodził, zadawał mi szczegółowe pytania i zalecił wprowadzenie pewnych zmian do moich pierwotnych pomysłów. Ostatecznie kesza opublikował, mając pełną wiedzę co do warunków umieszczenia tego kesza. To jak ja mam teraz rozumieć ten nakaz usunięcia kesza? W każdym razie cała ta sytuacja nie zachęca mnie do przestrzegania zasad i regulaminów GC, skoro i tak można je sobie dowolnie interpretować. Co z keszami nie umieszczonymi w budynkach, ale wymagającymi odwiedzenia miejsc w budynkach? Mam na myśli na przykład niektóre earthcache wymagające odwiedzenia jakiegoś muzeum lub kopalni, które to miejsca prowadzą przecież działalność komercyjną (choć niekoniecznie to jest ich główna działalność). Czy wszyscy reviewrzy na świecie zostali zobowiązani do zrobienia porządku w keszach umieszczonych w budynkach, czy to tylko my, jako naród znany z poszanowania prawa, jesteśmy w awangardzie tych zmian? Pozdrawiam
 16. No i po evencie. Chciałabym się podzielić wrażeniami, bo muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Świetnie przygotowane wydarzenie, począwszy od opisu - warto zobaczyć (http://coord.info/GC3G1XT), przez sprawne pokierowanie działaniami w terenie, po kesze w ładnych miejscach. Organizatorzy przeszli wcześniej całą trasę, zebrali potrzebne informacje, zadbali o zorientowanie się zawczasu w GOPR jakie są warunki ubezpieczenia turystów zagranicznych i na przykład o to, czy wolno wprowadzać psy do Parku Narodowego, żeby nikt nie był zaskoczony. Przyjechało kilkadziesiąt osób, nie potrafię ocenić ile, ale na teraz już jest ponad 40 logów attended, ale nie miałam wrażenia, że to przeszkadzało w wędrówce i cieszeniu się urokami Pienin. Przy pierwszym keszu zrobił się mały tłok (zamieściłam zdjęcie w opisie: http://coord.info/GC3HPDF), ale potem już mniejsze grupki szły w różnym tempie. Ja po raz pierwszy byłam na Trzech Koronach i Sokolicy, więc dodatkowo przeżyłam kilka zachwytów widokami. Bardzo mi się podobało. Z Polski była nas czwórka (bogobig, TomPL, beales i ja), w każdym razie nie spotkaliśmy innych polskich keszerów. I jeszcze taka mała obserwacja. Następnego dnia poszłam sprawdzić oba moje nowe kesze, żeby ewentualnie przeserwisować i wymienić logbooki i zwróciło moją uwagę to, że wszyscy bardzo oszczędnie robili wpisy, jeden pod drugim, ewentualnie małe pieczątki, mimo że w jednej ze skrzynek był całkiem spory notes, więc właściwie nie było potrzeby wymiany logbooków.
 17. elales

  2000

  I ja gratuluję. Ładny wynik.
 18. elales

  Ertkesze

  Czy w przypadku eartkeszy obowiązuje zasada zachowania odległości od najbliższych keszy?
 19. Na trasie eventu jest już założonych 6 nowych keszy ;-). Jeszcze miesiąc do wydarzenia, a już 39 zgłoszeń uczestnictwa.
 20. Kesze na trasie eventu mają być publikowane w dniu wydarzenia, więc gdyby ktoś planował założenie swojego kesza na tej trasie, to warto byłoby się skontaktować z organizatorami (mogę pośredniczyć), żeby nie doszło do konfliktu odległości. Co prawda, prawdopodobieństwo zdublowania miejscówek jest niewielkie, ale nigdy nic nie wiadomo ;-).
 21. elales

  1000

  Dziękuję. W końcu uciułałam. A teraz faktycznie z górki ;-).
 22. W imieniu naszych słowackich kolegów zapraszam na event w Pieninach: Tulave Topanky 16 - PIENINY. W opisie także informacje po polsku. Zapowiada się całkiem przyjemna wycieczka na Trzy Korony. Organizatorzy planują założyć nowe kesze, ale byłoby miło, gdyby powstało coś więcej, więc zachęcam, jeśli ktoś ma blisko i ochotę coś założyć w pobliżu trasy.
 23. Czy z definicji kesza typu Mystery/Puzzle na GC: "The "catch-all" of cache types, this form of geocache may involve complicated puzzles that you will first need to solve to determine the coordinates." wynika, że rozwiązaniem quizu powinny być współrzędne kesza? Czy można założyć, że rozwiązaniem zagadki jest odgadnięcie lokalizacji, np. zagadka naprowadza na jakiś obiekt, np. pomnik i kesza należy szukać koło tego pomnika?
 24. Pamiętam mail od keszerów z Francji z pytaniem o możliwość założenia bliźniaczego kesza we Francji i pamiętam, że odpowiedziałam, że to bardzo fajny pomysł i może będę miała szansę tam kiedyś wpaść. Widocznie moja odpowiedź przepadła gdzieś w otchłani sieci... ;-). Pomysł nadal wydaje mi się bardzo ciekawy. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...