Jump to content

lechoo_hsf

+Premium Members
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by lechoo_hsf

 1. Chciałbym Was prosić, byście nie budowali na chwilę obecną listingów EC w okolicy Olsztyna, Mstowa i Janowa (Jura Krakowsko-Częstochowska). Pod koniec czerwca organizuję tam kolejny EC-Event z Państwowym Instytutem Geologicznym. Listing składam, dopiero wróciliśmy z rekonesansu, będzie pewnie niebawem online. W eventowy weekend odbędzie się edukacyjny Piknik Geologiczny a dzień wcześniej pojawi się 30 EarthCaches. Zamek w Olsztynie, Jaskinia Niedźwiedzia w Górach Towarnych, Brama Twardowskiego, Pustynia Siedlecka, Skała Miłości w Mstowie, to tylko niektóre z ECs, jakie tam się pojawią.

  Po drodze do tych earthów odkryjecie sporo innych ciekawych miejscówek i będziecie je mogli omówić podczas pikniku z mgr Pawłem Woźniakiem (znanym wielu z Was z 10-tych Urodzin EarthCachea w Warszawie). Na pewno da się z tego zrobić Wasze własne ECs B)

  Pakujcie rowery i dobry humor oraz, jeśli je macie, Wasze pociechy - link do eventu niebawem i tutaj.

   

  Świetnie! Byłem tydzień temu w Mstowie i przejeżdżając koło Skały Miłości zastanawiałem się, czemu tam nie ma kesza;)

  Już niebawem:)

 2. Da się jakoś kupić premium nie używając paypal albo karty kredytowej? Kredytowej nie mam, a na paypal nie mogę się zalogować, bo mam nieaktualne dane, tylko nie wiem które ;)

   

  Info o nieaktualnych danych dostałeś w mailu?

   

  Logując się bezpośrednio przy płatności. Teraz wywnioskowałem z tego że chodzi o mój telefon. Aktualnie używam firmowego, prywatny nie używany pół roku (nie doładowywany) a na niego przychodzi mi potwierdzenie z banku ... Także chyba nie obejdzie się bez reaktywacji telefonu i wtedy zmienić numer.

  Chyba, że da się bez payu?:)

 3. Chciałbym się dowiedzieć co ile kosztuje co czym jest itp.np.czy Premium member to to samo co płatna aplikacja i czy gdy zapłacimy już za aplikacje to czy jest to tylko opłata okresowa czy trzeba odnawiać płatnościami w aplikacji?

  Jak masz internet w telefonie to większość korzysta z c:geo i do tego locus z dodatkiem geocaching for locus.

  Ja tak keszuję od zawsze i nie trzeba żadnych płatnych aplikacji.

  Oczywiście to jest pod androida...

 4. Z dziwnego regionu pochodzisz (albo siedzisz tylko w mieście), u mnie mikro to około 36% całości a małe blisko 50%...

   

  m1strzunio to raczej ty keszujesz w nietypowym regionie. Według geocaching.pl w Polsce w tej chwili jest więcej kesz mikro (7408 sztuk) niż keszy małych (6521 sztuk).

   

  Tymi "Dziwnymi" regionami jest ogólnie południe Polski. Z pięciu województw aż w 3 jest dość wyraźna przewga MALYCH nad micro (śląskie, dolnośląskie, podkarpackie), w jednym jest po równo (opolskie) a tylko w Małopolsce jest więcej mikro niż małych.

 5. Jutro między 11:00 a 11:30 słuchajcie Jedynki!

   

  Słuchałem, przypadkowo, ale jest:)

  W sumie nic nowego nie powiedzieli, ale popularyzacja postępuje. No i wymawiali w miarę poprawnie...:)

 6. Z tego co wiem, to się nie da w ten sposób tego obejść. Jeśli pojemnik znajduje się FIZYCZNIE w mniejszej odległości niż 161 metrów od drugiego, to nie przejdzie. Multi działa w drugi sposób. Miejsce, które chcesz pokazać, jest w zabronionym obszarze- to tam robisz multi/quiz a pojemnik wyprowadzasz gdzieś dalej.

 7. Nie spotkałem się z czymś takim, ale chyba do zrobienia.

  Problemem mogłoby być uzupełnianie stanu naklejek w skrzynkach. Bo różnie bywa, ktoś mógłby zabrać więcej...

  Wszystkie kesze z naklejkami to tradycyjne. A ta bonusowa to zwyczajowo w takich wypadkach "pytajnik" czyli skrzynka zagadkowa.

  Powodzenia:)

 8. Myślę, że to odpowiedni temat. Czy jest tu jakiś "ekspert" z geologii, który mógłby mi posłużyć pomocą? Chcę założyć dwa Earth kesze w Beskidach. Co do jednego (flisz karpacki) znalazłem dużo literatury nawet o tym konkretnym miejscu. Drugie też ciekawe, ale nie wiem jak to nazwać i ogólnie to co jest;) mam (będę miał) tylko zdjęcia i osobiste doświadczenia. Jakby był jakis chętny pomoc geolog to proszę na priva z geocaching napisać:) dzięki!

 9.  

  Nie wiem czy ta wiadomość tyczy się konkretnego PQ czy ogólnie.

  Spoko, to jest "amerykanske", zatem troche polskiego sprytu i gra gitara,

  zrób identyczne PQ, ale np z inną liczba mil/ kilometrów od centralnego punktu/ skrytki.

  Nazwij jakos inaczej.

  Może to niezbyt profesjonalne, blondynkowe podejście, ale działa :rolleyes: ....

   

  Faktycznie, pozmieniałem to i owo, zaznaczyłem jakiś inny dzień i PQ doszło. Trochę to wciąż nieczytelne, ale ważne, że działa. Dzięki Wam:)

 10. Witam, chciałem sobie zgrać niemieckie kesze, ale zrobiłem to nieumiejętnie i wyszły mi polskie;)

  Teraz wyświetla mi:

  "* The Pocket Query can only run once every 3 days."

  Dla pewności: nie da się tego jakoś obejść? Mam premium, nie mogę już więcej w tym czasie zgrać innego pocket query?

  Nie wiem czy ta wiadomość tyczy się konkretnego PQ czy ogólnie.

 11. Dodam coś pozytywnego od siebie. Keszuję przede wszystkim na południu Polski i w Czechach. Ponad połowa znalezionych przeze mnie keszy to small- do każdego wejdzie TB/GC! To zdecydowanie powyżej normy przyjętej przez te badże, które traktują, że mikro jest najwięcej. Zatem zapraszam (tak jak przedmówcy) na południe!

  Co więcej- ostatnio powstało w okolicy Rybnika tyle dobrych skrytek, że czeskie mają na noc! Nie znalazłem dotychczas tam nic mądrzejszego niż mikrus w hubie lub słoik w budce dla ptaków. To nie jest szczyt geocachingu. Także jestem zdania, że w porównaniu z czechami nie mamy się czego wstydzić (chyba, że lepsze kesze ulokowali bardziej w głąb kraju;))

 12. Mam pytanie odnośnie: The Head-In-The-Ground Award w GC stats. Rozumiem, że są to kesze poniżej poziomu morza. Kumpel dzwonił, że był na evencie pod ziemią (pewnie w Guido) i nie ma odznaki. Da się to jakoś edytować/zalogować, aby to było podciągnięte pod tę odznakę? Czy tylko wchodzą w grę kesze faktycznie leżące w depresjach?

 13. W takikm przypadku zakłada się nowy (tymczasowy) logbook w postacji chodźby kartki wyrwanej z notesu

   

  Śmiem wątpić w skuteczność takiego posunięcia. Jeżeli z logbooka zrobiła się breja, to znaczy, że pojemnik jest nieszczelny. I to bardzo. Samo dołożenie, czy nawet podmiana logbooka nic nie da.

   

  Bardzo sobie cenię posiadanie pieczątki. Da się odbić nawet na takiej brei.

   

  W sprawie pieczątki... Znalazłem wczoraj "breję" gdzie było 50% powierzchni zabitych pieczątkami. Było, bo po rozmoczeniu zrobiła się jedna wielka plama, nieczytelna. A wpisy ołówkiem były czytelne... Nie jest zatem tak różowo:)

 14. Czy GSAK jest płatny?

  GSAKa jest płatny. Ale możesz używać bez rejestracji (opłaty) - wtedy podczas włączania programu oraz uruchomiania najbardziej przydatnych funkji (filtry, makra) wyświetlane jest okienko, który blokuje działanie aplikacji na pewien czas. Czas ten zależny jest od tego ile dni minęło od zainstalowania aplikacji - im więcej tym dłużej obrazek się wyświetla.

  No i super. Wszystko wiem, teraz będzie łatwiej podjąc decyzję.

  Dzięki

×
×
 • Create New...