Jump to content

lechoo_hsf

+Premium Members
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lechoo_hsf

 1. lechoo_hsf

  2000

  Gratulacje! Czas ma Ciebie Hanysek!
 2. Świetnie! Byłem tydzień temu w Mstowie i przejeżdżając koło Skały Miłości zastanawiałem się, czemu tam nie ma kesza;) Już niebawem:)
 3. Czy jest jakaś dostępna statystyka travelbugów? Np który jest najstarszy, albo który ma największy przebieg? Na project gc nie widzę
 4. lechoo_hsf

  3000

  Gratulacje Kris!
 5. "- albo kupi ci przez swoje konto jako prezent dla innego usera " Ta opcja mnie urządza:) Dzięki!
 6. Info o nieaktualnych danych dostałeś w mailu? Logując się bezpośrednio przy płatności. Teraz wywnioskowałem z tego że chodzi o mój telefon. Aktualnie używam firmowego, prywatny nie używany pół roku (nie doładowywany) a na niego przychodzi mi potwierdzenie z banku ... Także chyba nie obejdzie się bez reaktywacji telefonu i wtedy zmienić numer. Chyba, że da się bez payu?
 7. Da się jakoś kupić premium nie używając paypal albo karty kredytowej? Kredytowej nie mam, a na paypal nie mogę się zalogować, bo mam nieaktualne dane, tylko nie wiem które
 8. Jak masz internet w telefonie to większość korzysta z c:geo i do tego locus z dodatkiem geocaching for locus. Ja tak keszuję od zawsze i nie trzeba żadnych płatnych aplikacji. Oczywiście to jest pod androida...
 9. Świetne filmy! Najbardziej rozbawił mnie film Strykera, muzyczka ala Commodore Więcej takich konkursów:)
 10. m1strzunio to raczej ty keszujesz w nietypowym regionie. Według geocaching.pl w Polsce w tej chwili jest więcej kesz mikro (7408 sztuk) niż keszy małych (6521 sztuk). Tymi "Dziwnymi" regionami jest ogólnie południe Polski. Z pięciu województw aż w 3 jest dość wyraźna przewga MALYCH nad micro (śląskie, dolnośląskie, podkarpackie), w jednym jest po równo (opolskie) a tylko w Małopolsce jest więcej mikro niż małych.
 11. lechoo_hsf

  Kacik medialny

  Słuchałem, przypadkowo, ale jest:) W sumie nic nowego nie powiedzieli, ale popularyzacja postępuje. No i wymawiali w miarę poprawnie...
 12. Z tego co wiem, to się nie da w ten sposób tego obejść. Jeśli pojemnik znajduje się FIZYCZNIE w mniejszej odległości niż 161 metrów od drugiego, to nie przejdzie. Multi działa w drugi sposób. Miejsce, które chcesz pokazać, jest w zabronionym obszarze- to tam robisz multi/quiz a pojemnik wyprowadzasz gdzieś dalej.
 13. Czy projekty są aktualne? Nikt od tego czasu kesza nie dodał. A ja dodam, że jest też odpowiedni do projektu regionalnego z małopolski, o zabytkach architektury drewnianej.
 14. Nie spotkałem się z czymś takim, ale chyba do zrobienia. Problemem mogłoby być uzupełnianie stanu naklejek w skrzynkach. Bo różnie bywa, ktoś mógłby zabrać więcej... Wszystkie kesze z naklejkami to tradycyjne. A ta bonusowa to zwyczajowo w takich wypadkach "pytajnik" czyli skrzynka zagadkowa. Powodzenia:)
 15. Myślę, że to odpowiedni temat. Czy jest tu jakiś "ekspert" z geologii, który mógłby mi posłużyć pomocą? Chcę założyć dwa Earth kesze w Beskidach. Co do jednego (flisz karpacki) znalazłem dużo literatury nawet o tym konkretnym miejscu. Drugie też ciekawe, ale nie wiem jak to nazwać i ogólnie to co jest;) mam (będę miał) tylko zdjęcia i osobiste doświadczenia. Jakby był jakis chętny pomoc geolog to proszę na priva z geocaching napisać dzięki!
 16. Zrobiłem 10 FTF to loguję 10 FTF, reszta NORMALNIE. Najbardziej śmieszą mnie wpisy niektórych osób, co zawsze wyśmiewały "statsiarzy" a sami zalogowali kilkadziesiąt FTF zdobytych drugiego i trzeciego dnia. No coż, każdy ma swój honor i zasady:) Pozdrawiam uczciwych:)
 17. Spoko, to jest "amerykanske", zatem troche polskiego sprytu i gra gitara, zrób identyczne PQ, ale np z inną liczba mil/ kilometrów od centralnego punktu/ skrytki. Nazwij jakos inaczej. Może to niezbyt profesjonalne, blondynkowe podejście, ale działa .... Faktycznie, pozmieniałem to i owo, zaznaczyłem jakiś inny dzień i PQ doszło. Trochę to wciąż nieczytelne, ale ważne, że działa. Dzięki Wam:)
 18. Witam, chciałem sobie zgrać niemieckie kesze, ale zrobiłem to nieumiejętnie i wyszły mi polskie;) Teraz wyświetla mi: "* The Pocket Query can only run once every 3 days." Dla pewności: nie da się tego jakoś obejść? Mam premium, nie mogę już więcej w tym czasie zgrać innego pocket query? Nie wiem czy ta wiadomość tyczy się konkretnego PQ czy ogólnie.
 19. Jestem podekscytowany, ponieważ dziś wrzuciłem swojego pierwszego TB w podróż oby tylko nie zaginął
 20. Dodam coś pozytywnego od siebie. Keszuję przede wszystkim na południu Polski i w Czechach. Ponad połowa znalezionych przeze mnie keszy to small- do każdego wejdzie TB/GC! To zdecydowanie powyżej normy przyjętej przez te badże, które traktują, że mikro jest najwięcej. Zatem zapraszam (tak jak przedmówcy) na południe! Co więcej- ostatnio powstało w okolicy Rybnika tyle dobrych skrytek, że czeskie mają na noc! Nie znalazłem dotychczas tam nic mądrzejszego niż mikrus w hubie lub słoik w budce dla ptaków. To nie jest szczyt geocachingu. Także jestem zdania, że w porównaniu z czechami nie mamy się czego wstydzić (chyba, że lepsze kesze ulokowali bardziej w głąb kraju;))
 21. 81 Zawoja - Skansen Babiogórski Im. Józefa Żaka Mój cache w tym miejscu: Skansen w Zawoi
 22. Mam pytanie odnośnie: The Head-In-The-Ground Award w GC stats. Rozumiem, że są to kesze poniżej poziomu morza. Kumpel dzwonił, że był na evencie pod ziemią (pewnie w Guido) i nie ma odznaki. Da się to jakoś edytować/zalogować, aby to było podciągnięte pod tę odznakę? Czy tylko wchodzą w grę kesze faktycznie leżące w depresjach?
 23. Śmiem wątpić w skuteczność takiego posunięcia. Jeżeli z logbooka zrobiła się breja, to znaczy, że pojemnik jest nieszczelny. I to bardzo. Samo dołożenie, czy nawet podmiana logbooka nic nie da. Bardzo sobie cenię posiadanie pieczątki. Da się odbić nawet na takiej brei. W sprawie pieczątki... Znalazłem wczoraj "breję" gdzie było 50% powierzchni zabitych pieczątkami. Było, bo po rozmoczeniu zrobiła się jedna wielka plama, nieczytelna. A wpisy ołówkiem były czytelne... Nie jest zatem tak różowo:)
 24. GSAKa jest płatny. Ale możesz używać bez rejestracji (opłaty) - wtedy podczas włączania programu oraz uruchomiania najbardziej przydatnych funkji (filtry, makra) wyświetlane jest okienko, który blokuje działanie aplikacji na pewien czas. Czas ten zależny jest od tego ile dni minęło od zainstalowania aplikacji - im więcej tym dłużej obrazek się wyświetla. No i super. Wszystko wiem, teraz będzie łatwiej podjąc decyzję. Dzięki
×
×
 • Create New...