Jump to content

Lady Murazor

+Premium Members
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lady Murazor

 1. Może taki pomysł na przyszłoroczny wypad majowy przypadnie komuś do gustu? https://coord.info/GC5AX15
 2. Piękny ten projekt. Ale muszę się przypomnieć o inne cudo. FOX! Gdzie w końcu ten Twój BOX?
 3. Ale o tym akurat zdecydował Groundspeak. Widocznie mieli powody. +1 W regulaminie też napisano czego może dotyczyć CITO, a pomimo tego, były już 4 edycje CITO Murazora "Jakość Wody" Muszę sprostować. Były trzy edycje Murazora i jedna moja Widocznie centrala miała powody, by na to zezwolić
 4. Poddaję pod rozwagę zalogowanie kesza satelitarnego z logiem "Byłam/em PRAWIE na współrzędnych, TYLKO X centrymetrów za nisko a podskoczyć było ciężko"
 5. Nie trzeba mieć koniecznie płatnego konta premium, aby zalogować znalezienie kesza sklasyfikowanego jako premium. Wystarczy skorzystać z linka do wpisania logu, którego może Ci przesłać inny gracz. Miłej zabawy!
 6. Oj, to tylko nasza, kobieca logika... Prototypy myśla inaczej... Dokładnie tak samo uważam Wygląda więc na to, że faktycznie kobiety trzymają razem
 7. Ja miałam taką historię. Przez jakiś wędrował ze mną ładny geocoin z Czech. Miałam dylemat gdzie go w końcu podrzucić, bo jeździłam w tym okresie tylko po Polsce, Czechach i Niemczech, gdzie ten coin już wiele razy był. Trafiła mi się możliwość wyjazdu do Irlandii a tam w okolicy Dublina jest przecież najstarszy kesz europejski Więc postanowiłam zostawić w nim tego coina. Jaki był mój żal, gdy po tygodniu właściciel kesza oznaczył tego coina jako zaginiony, bo go w keszu nie znalazł. Tymczasem właśnie w tej chwili się odnalazł, obecny jego "nosiciel" znalazł go w walizce po podróży. Od mojego "wrzucenia" minęło jakieś 5 tygodni. Zobaczcie na logi tego coina: https://www.geocaching.com/track/details.aspx?guid=3f2ccd65-cb75-4946-9b44-de9f33c2fad9
 8. Podajemy listę Geo-Laureatów: Wielki Laur: Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu http://coord.info/GC479P6 * Laur specjalny - skrytka weteranka: Massolit http://coord.info/GC22VTD * Laur specjalny - skrytka świeżynka: Wioska Muzykantów http://coord.info/GC68R9E * Skrytka tradycyjna - region północny: Tajemniczy rurociąg http://coord.info/GC5YQZ3 * Skrytka tradycyjna - region południowy: DCF czyli Kino Warszawa - xlud http://coord.info/GC4GNXZ * Skrytka nietradycyjna - region północny: Gdynia Moje Miasto TB Hotel http://coord.info/GC5Z3QM * Skrytka nietradycyjna - region południowy: Dagobah - Szkolenie Jedi ***Night Cache*** http://coord.info/GC5EBZZ * Skrytka EarthCache: Poziom depresji / Depression level http://coord.info/GC3FG2K * Skrytka-prekursor: ROTUNDA http://coord.info/GC4GXTX * Seria skrytek: Zalew Chechło http://coord.info/GC683Z2 * Serdecznie gratulujemy właścicielom nagrodzonych keszy i serii! Wkrótce będziemy się z nimi kontaktować mailowo.
 9. Zwycięskie kesze (i seria) są już spisane, zostaną one ogłoszone za tydzień, najpierw na spotkaniach, potem także online. Nagrody są już przygotowane. Komisja konkursowa skorzystała z uprawnienia zawartego w 9-tym punkcie reguł, tak że w sumie będziemy mieli aż dziesięciu laureatów. Niektóre wyniki były niepewne aż do ostatniej chwili (aczkolwiek w żadnej z kategorii nie pojawił się remis), niektóre, być może, będą dla wielu zaskoczeniem. Zapraszamy do Krakowa, bądźcie wśród pierwszych, którzy poznają rezultaty!
 10. Ogłaszamy listę nominacji w poszczególnych kategoriach: Kategoria A: skrytka tradycyjna - region północny: A1 Kurna Chata; http://coord.info/GC2ZMPV A2 Widok na jezioro Sosno - Miały; http://coord.info/GC5169H A3 Park Planty Pleszew; http://coord.info/GC5GZCV A4 Harry Potter - Privet Drive; http://coord.info/GC5NTMY A5 Tajemniczy rurociąg; http://coord.info/GC5YQZ3 Kategoria B: skrytka tradycyjna - region południowy: B1 Massolit; http://coord.info/GC22VTD B2 Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu; http://coord.info/GC479P6 B3 DCF czyli Kino Warszawa - xlud; http://coord.info/GC4GNXZ B4 Filharmonia Krakowska; http://coord.info/GC4Q6JJ B5 Fixex [gadget cache]; http://coord.info/GC5M8CK Kategoria C: skrytka nietradycyjna - region północny: C1 ARh+; http://coord.info/GC5EHFH C2 Dolina rzeki Ciemnej; http://coord.info/GC5YJWV C3 Gdynia Moje Miasto TB Hotel; http://coord.info/GC5Z3QM C4 Filatelista; http://coord.info/GC62M8M C5 Strach ma wielkie oczy; http://coord.info/GC65030 Kategoria D: skrytka nietradycyjna - region południowy: D1 Kawerna Bodzów; http://coord.info/GC3CHH9 D2 Ołtarz Papieski; http://coord.info/GC3D31W D3 Herb Wrocławia; http://coord.info/GC53KK0 D4 Dagobah - Szkolenie Jedi ***Night Cache***; http://coord.info/GC5EBZZ D5 Underground maze; http://coord.info/GC65WYN Kategoria E: skrytka EarthCache: E1 Poziom depresji / Depression level; http://coord.info/GC3FG2K E2 Zachełmie - Tetrapod Ichthyostega; http://coord.info/GC4WQWW E3 Jezioro Dąbie; http://coord.info/GC5AT4W E4 Muszlowiec Terebratulowy; http://coord.info/GC5KW41 E5 LILI pasła OWCE na Podgórzu; http://coord.info/GC62DB9 Kategoria F: skrytka-prekursor: F1 Polish Thermopylae; http://coord.info/GC2H0E1 F2 ROTUNDA; http://coord.info/GC4GXTX F3 FIUFIU; http://coord.info/GC4M26N F4 Szypoty na Tanwi; http://coord.info/GC5FFJW F5 Wioska Muzykantów; http://coord.info/GC68R9E Kategoria G: seria skrytek: G1 Przygody Mózgownicy; http://coord.info/GC4TQ46 G2 Challenge trail; http://coord.info/GC58YN5 G3 Skarb Ramży; http://coord.info/GC61JFE G4 Wały Rudawy; http://coord.info/GC649YC G5 Zalew Chechło; http://coord.info/GC683Z2 Gratulujemy wszystkim twórcom nominowanych skrytek i serii! Lista dostępna jest też jako dokument google. Głosowanie konkursowe rozpoczyna się 16.03.2016, a kończy 31.03.2016. Reguły fazy głosowania można znaleźć w tym dokumencie. Wszystkich geocacherów serdecznie zapraszamy do głosowania w fazie konkursowej, a także do jak najszybszego wybrania się po nominowane kesze w teren!
 11. Już za tydzień, ściślej: od przyszłego poniedziałku, rusza pierwsza faza konkursu na warte wyróżnienia skrytki Geocache w Polsce czyli Polskie Geo-Laury 2016. Przez cztery kolejne tygodnie będziemy czekać na Wasze zgłoszenia skrytek, które znaleźliście i chcielibyście nagrodzić. Ogólne zasady zabawy możecie znaleźć tutaj: https://docs.google.com/document/d/1mWQ-ghdtKOAPMBICs6711Dt46FCKXsv-un5rMZ5QGl0 Reguły zgłaszania skrytek do konkursu dostępne są tu: https://docs.google.com/document/d/1UGv4e8FiDMHp5vV7MVIm0iGhflIYctATo9Hjm3MwrX8 Zapraszamy wszystkich geocacherów do zapoznania się z zasadami i wzięcia udziału w naszej zabawie. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w Krakowie na spotkaniach Pod Widmowym Królem V.
 12. Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Ja myślę, że porównywanie nie da wygranego Podobnie jak GIGA w Xanten moim zdaniem nie da się porównać do Mega w Bratysławie (bo zarówno to GIGA było super, jak i to konkretne MEGA takie było, chociaż z zupełnie innych powodów) tak i pewnie zupełnie różne będą to nowe GIGA i MEGA. Najlepiej byłoby uczestniczyć w obu A to, co się komu bardziej spodoba zależy też od tego, czego kto oczekuje, więc oczywiście nie dziwię się, że możecie mieć odmienne zdania. Ja mam jeszcze inne: z wszystkich mega i giga, na których byłam, tylko dwa mi się nie podobały, z czego jeden do tego stopnia, że go nie zalogowałam. Reszta dała mi sporo frajdy. Dwa wymienione wyżej znajdują się na górnej półce z tej palety. Bylam strasznie rozczarnowana komercha w Xanten oraz tym ze wiekszosc rzecyz byla czesto tylko po niemiecku. Sorry, ale jak się zapraszam 5 tysiecy ludzi z calego siwata to angielski i francuski musza byc na porzadku dziennym (w listingach, na labach, w informatorze, etc). Komerchę można zignorować, ale fakt, że niemiecki królował niepodzielnie i nie dało się nie raz bez jego dobrej znajomości podjąć ciekawych keszy - muszę się zgodzić. Chociaż powiem Ci szczerze, że przyzwyczaiłam się już do tego i może dlatego nie robi to na mnie wrażenia, to faktycznie gdy pierwszy raz to zauważyłam (akurat na Mega w Szwajcarii) to też spowodowało to u mnie wielkie rozczarowanie. Chociaż po pewnym czasie jednak doceniłam atrakcje również i tamtego eventu. Jednak rozumiem Twoje podsumowanie - w sumie dotyczące wielu niemieckich eventów. Co do labów - cóż, uważam te z Xanten jako najlepsze z dotychczas przeze mnie zdobytych labów w Europie. Lepsze nawet od dotychczas najlepiej przeze mnie ocenianych labów podczas Praskich Skorupek dwa lata temu. Jednak różne rzeczy różnym ludziom się podobają, jak widać. Listingi były w tych labach w Xanten po angielsku, niemiecku i holendersku - tak na marginesie
 13. Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Ja myślę, że porównywanie nie da wygranego Podobnie jak GIGA w Xanten moim zdaniem nie da się porównać do Mega w Bratysławie (bo zarówno to GIGA było super, jak i to konkretne MEGA takie było, chociaż z zupełnie innych powodów) tak i pewnie zupełnie różne będą to nowe GIGA i MEGA. Najlepiej byłoby uczestniczyć w obu A to, co się komu bardziej spodoba zależy też od tego, czego kto oczekuje, więc oczywiście nie dziwię się, że możecie mieć odmienne zdania. Ja mam jeszcze inne: z wszystkich mega i giga, na których byłam, tylko dwa mi się nie podobały, z czego jeden do tego stopnia, że go nie zalogowałam. Reszta dała mi sporo frajdy. Dwa wymienione wyżej znajdują się na górnej półce z tej palety.
 14. 11 czerwca w Północnej Westfalii odbędzie się kolejny GIGA event. http://coord.info/GC55555
 15. Nemrodek obchodzi właśnie dziesiątą rocznicę uczestnictwa w naszej zabawie. Z tej okazji odbędzie się fantastyczny event (zobaczcie listing, uprzedzam: byli tacy, co poryczeli się ze śmiechu). http://coord.info/GC69N1B Serdeczne gratulacje!
 16. On już w Krakowie był. Mieliśmy potem w mieście parę fajnych keszy w postaci: worek strunowy + kartka papieru + drewniaczek. Czy tuż obok oryginalnych pojemników, tego nie pamiętam Oj tam, zrobi się potem MT Jonea "in memoriam" CITO i wszystko wróci do normy. A gość jest gość. Niech przyjeżdża. Postaramy się, by czuł się u nas dobrze.
 17. Może wyślemy też zaproszenie do Alamogula, żeby nasz szacowny gość z Czech zdobył nowy cel ilościowy dla siebie? Tylko podobno Alamogula nikt nie złapał na kancie.
 18. Earthcache: Rørdal Kridtgrav http://coord.info/GC4DDE5 GC4DDE5
 19. Sekrety Uroczyska Lasu Wolskiego [PL/EN] http://coord.info/GC4TQAB GC4TQAB
 20. Mamy już w Polsce ponad 28 tysięcy skrytek zarejestrowanych na GC. Są wśród nich skrytki lepsze i słabsze, są też takie, które można uznać za znakomite. Te ostatnie warto promować, polecać, nagradzać! Dlatego też proponujemy Wam udział w plebiscycie „Polskie Geo-Laury 2016”. Plebiscyt ten organizujemy w tym samym gronie, w którym przygotowujemy kwietniowe spotkania „Pod Widmowym Królem”. I to właśnie w kwietniu podczas krakowskich spotkań ogłosimy (nomen omen!) laureatów Geo-Laurów. Reguły zabawy (bo to zabawa, o czym warto pamiętać!) opublikujemy w pierwszej połowie stycznia. Tymczasem już teraz zapraszamy do polubienia strony Geo-Laurów na facebooku.Osoby nie korzystające z FB nie muszą się martwić, do udziału w plebiscycie wystarczy e-mail i czytanie ogłoszeń do eventów PWK 5. Nieplanujących uczestnictwa w kwietniowych spotkaniach również zapraszamy do udziału w zabawie. Ma ona charakter ogólnopolski i będzie można wziąć w niej udział nawet siedząc za biurkiem. Zatem przypomnijcie sobie polskie kesze, które wywarły na Was największe (pozytywne!) wrażenie i bądźcie gotowi, by polecić je innym. Do rychłego usłyszenia!
 21. Mega Skorupki w Pradze właśnie dzisiaj zostały opublikowane.
 22. Tu zaczęła się zabawa w geocaching. Koło mnie widoczna tabliczka tkwiaca w miejscu pierwszego "kesza", od którego wszystko się zaczęło.
×
×
 • Create New...