Jump to content

Tomal_C

+Premium Members
  • Posts

    54
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by Tomal_C

  1. Przede wszystkim, w podanym przez Ciebie przykładzie za każdą literę powinieneś wstawić cyfrę (sam to zresztą napisałeś), 45 to nie jest cyfra.

    Liczba kontrolna to będzie suma wszystkich cyfr A+B+...+K.

  2. Możesz wyszukać po nazwie w c:GEO, wpisując GDKJ w "słowa kluczowe", a potem wyeksportować do gpx albo zapisać do użytu offline.

    W najbliższą sobotę pojawi się jeszcze kilka nowych giedekajotów oraz kilka skrytek bez GDKJ, ale w pobliżu trasy.

  3. (...)

    Proponuję, by powoli zbliżać się do zakończenia tej dyskusji, bo nikt nikogo nie przekona, a początkującym użytkownikom może namieszać w głowie.

    Moje zdanie jest takie: do 95% zastosowań keszerskich telefon nadaje się znakomicie. Jeżeli nosisz się z zamiarem kupienia Garmina, pożycz go gdzieś przed zakupem, bo nie jest taki super jak się wydaje.

  4. W jaki sposób keszujesz offline z c:geo?

    Wszystkie informacje są tutaj: http://faq.cgeo.org/#3_27

    W skrócie: sciągasz mapy stąd: http://download.mapsforge.org/maps/

    Wgrywasz do jakiegokolwiek katalogu na telefonie (albo na karcie pamięci), np /Locus/mapsVector (jeżeli używasz też locusa, polecam).

    W menu/ustawienia/mapa/katalog z mapami offline wybierasz katalog.

    Na podglądzie mapy wybierasz plik offline.

    Voilà!

  5. Zapisuje sobie w pamięci PQ wraz z mapami i śmigam offline :) Też się da!

    Nawet nie trzeba PQ, wystarczy np. ustawić w c:geo widok wszystkich keszy z okolicy i kliknąć "zapisz offline". Moim zdaniem działa to ZNACZNIE sprawniej niż eksport do garmina.

    Keszowałem (w lesie, na polach i w górach) z garminem i telefonem równocześnie i nie zauważyłem większej dokładności żadnego z nich. Telefonem bez powerbanka keszuję ok 6 godzin, można dłużej oszczędzając baterię.

    Uważam, że telefon na początek jest bardziej rozsądną decyzją.

    Telefony których używałem to: S-E Neo V, Samsung s4mini, xperia M.

  6. Jako że jestem jeszcze kompletnie zielona mam pytanie.

    Statystyki na geocaching.pl aktualizują się co jakiś czas (raz dziennie? proszę więcej wiedzących o doprecyzowanie). Na stronie głównej, tj. geocaching.com masz poprawna liczbę znalezień: http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?tx=32bc9333-5e52-4957-b0f6-5a2c8fc7b257&ul=atarnawska .

    Możesz: a) czekać

    b ) przyspieszyć aktualizację Twoich znalezionych skrzynek klikając na stronie geocaching.pl: Ustawienia/ Znalezione skrytki w Polsce/ Aktualizuj.

  7. Chciałem dzisiaj dodać nową skrzynkę. Mam współrzędne, wszystko jest na miejscu itd., ale ciągle wyskakują jakieś błędy, mimo że wszystko robię poprawnie (jak w 2 poprzednich keszach). Dołączam link do zdjęcia, które pokazuje, że wpisałem niepoprawną datę, gdy wszystko wpisuję dobrze

    Wybierz datę założenia korzystając z kalendarza (mały przycisk w polu do wpisywania).

  8. W większości zmiany mi się podobają. Pasek po lewej wygląda zgrabnie (szczególnie na monitorze 16:9), mapa działa sprawnie. Szczególnie podoba mi się przycisk "dodaj log", o którym myślałem już wcześniej.

    Mam 3 drobne uwagi:

    -Ikonka FTF jest mało czytelna, poprzednią uważam za nieco lepszą.

    -Mapa na GC posiada 3 rodzaje ikonek: 1) przy powiększeniu 1-11 kwadraciki, 2) przy powiększeniu 12-13 małe ikonki oraz 3) pełne ikonki przy powiększeniu 14+. Na nowej mapie GC.PL są tylko kwadraciki przy powiększeniu poniżej 14 albo ikonki od 14 wzwyż. Moim zdaniem próg widoczności zdobyte/niezdobyte jest za wysoki i czytelność mapy na tym traci. Proponuję wprowadzenie ikonek jak na powiększeniu 12-13 na GC.COM, albo zmianę progu widoczności pełnych ikonek na 12 albo 13.

    Wiem, że jest funkcjonalność wyłączenia zdobytych skrzynek ale wolałbym widzieć ikonki albo buźki.

    - Zniknęła liczba skrzynek skrzynek wyświetlanych na mapie. Domyślam się, że to z powodu grupowania ikonek przy większym oddaleniu. Czy jest możliwość przywrócenia tej funkcjonalności chociaż przy pewnym przybliżeniu?

  9. Dałem się namówić ( ;) ) na wagary i keszyki na ROJGu:)

    To było moje pierwsze zetknięcie się z power trailem i doświadczenie było bardzo pozytywne. Obawiałem się monotonii, ale (poza pewnymi fragmentami) bawiłem się bardzo dobrze. Trail poprowadzony jest bocznymi drogami, na których spotykałem więcej rowerzystów niż samochodów, a widoki były niesamowite.

    Keszyki przygotowane są takie same, schludne i efektywne. Większość skrytek wyłapałem od razu, ale nad kilkoma spędziłem parę minut. Jeżeli już nic nie będzie wychodziło, to zawsze można skorzystać z fotospoilera, który pozwala nie zostawić świecącej luki na trasie.

    Oczywiście, wspaniała pogoda i {FTF}y nie przeszkadzały.

    Polecam tą trasę każdemu, szczególnie, że trzeba wyłapać trochę keszyków, żeby mieć kordy do finałów na IV Eventcie Karkonoskim.

  10. Nie ma zasady precedensu:

    Umieszczanie i publikacja skrytek nie działa na zasadzie precedensów. Oznacza to, że istnienie podobnej skrytki opublikowanej w przeszłości nie jest wystarczającym powodem do publikacji nowej tego typu.

     

    Odnośnie komercyjnego charakteru:

    Wytyczne: Skrytka, której opis uznany bedzie za komercyjny nie zostanie opublikowana. Komercyjny opis skrytki ma przynajmniej jedna z ponizszych cech:

    Nachalnie reklamuje, zacheca do skorzystania z towaru lub uslugi lub promuje.

    Sugeruje lub wymaga od poszukiwacza (A) wejscia na teren prowadzenia dzialalnosci handlowej , (B)interakcji z personelem i/lub ( C) zakupu towaru lub uslugi.

    Zawiera odnosniki do firm, agencji, reklamodawców, fundacji czy politycznych lub spolecznosciowych grup.

    Zawiera logo firmy lub organizacji (w tym organizacji typu non-profit).

    Zawiera nazwe firmy lub produktu komercyjnego.

    Zawiera odnosniki lub informacje o innych serwisach geocachingowych.

    Dopiski w nawiasie moje.

    Źródło: http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx

     

    Ciekawi mnie interpretacja kryterium, które wytłuszczyłem. Czy są to trzy niezależne warunki A lub B lub C, czy warunki typu AiC lub BiC, gdzie samo spełnienie warunku A ("wejście na teren") nie wypełnia kryteriów komercyjności opisu.

  11. Jak to będzie z jazdą na rowerze po granicy polsko-czeskiej wzdłuż Karkonoskiego Parku Narodowego. Da się legalnie ( jeśli teoretycznie będę jechał po czeskiej stronie ? )

    Chodzi mi o skrytki GDKJ - Widok pod Czołem -> GDKJ - CZOŁO itd...

    Wyjadę sobie z np. z miejscowości Ogorzelec, pod góreczkę i dalej mogę sobie jechać między słupkami granicznymi czy nie ?

     

    Nie.

    Rowerem można jeździć tylko po nielicznych, wymienionych w regulaminie, trasach. Podobnie jest w CZ.

    http://www.kpnmab.pl/public/files/2057.pdf

    http://www.krkonose.eu/docs/navstevni_rad_pl.pdf

×
×
  • Create New...