Jump to content

nemrodek

Moderators
 • Posts

  486
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by nemrodek

 1. Moim zdaniem w obu przypadkach logbook nie jest fizyczny. Fizyczny jest wtedy, gdy jako znalazca mogę przeczytać to co wpisali poprzednicy (jeżeli czytam wpisy na stronie ksrytki, to nie jest to fizyczny logbook). Tutaj ten tablet nie jest fizycznym logbookiem, bardziej bym go porównał do długopisu czyli narzędzia, którym dokonuje wpisu. 

  Ale jakby był podłączony do drukarki (np. takiej jak w kasach fiskalnych) i od razu drukował wpis na rolce, to by przeszło :-)

 2. wygląda na to, że aplikacje w różny sposób skalują obrazy. Z tego co widzę w kodzie opisu skrytki zaczynasz linijkę z obrazem od określenia wysokości obrazka "height". Na początku spróbowałbym więc usunąć ten fragment kodu pozostawiając jedynie wartość "width", gdyż jak widać to aplikacja skaluje poprawnie. 

   

  Spróbuj przy jednym zdjęciu i sprawdź jak to wygląda na obu aplikacjach i w przeglądarce

 3. Ponieważ ostatni wątek przerodził się w prywatną kłótnię z zabronionymi regulaminem wypowiedziami, atakami personalnymi i wulgaryzmami - został on usunięty. Proszę wszystkich użytkowników o zapoznanie się z regulaminem i przestrzeganie go: 

   

  Quote

   

  3. Wulgaryzmy i obsceniczne obrazy nie będą tolerowane. Ten serwis jest przyjazny rodzinie. Wszystkie posty na forum muszą odpowiadać standardowi „przyjazny rodzinie” i piszący muszą postępować odpowiednio. Nie jest właściwym zamienianie liter w wulgaryzmach, aby ominąć wbudowane filtry cenzurujące lub moderację forum.

  4. Personalne ataki oraz zaogniające i wrogie zachowania nie będą tolerowane. Jeśli chcesz skrytykować, proszę zrób to konstruktywnie. Generalizujące, złośliwe lub zawoalowane ataki na osobę lub pomysł nie będą tolerowane.

  7. Prywatne rozmowy: Czasami dyskusja w wątku przechodzi w przyjacielski dialog albo gorącą debatę pomiędzy niewieloma użytkownikami. Do tych wymian zdań prosimy używać funkcji Private Message, którą umożliwia Forum lub systemu wiadomości serwisu geocaching.com. Posty na forum publicznym powinny być zarezerwowane dla spraw interesujących ogół społeczności geocachingowej. Przypomnienie: Wszystkie kontakty z innymi członkami społeczności za pomocą serwisów Groundspeak’a podlegają Warunkom Korzystania (Terms of Use).

   

   

  • Upvote 1
  • Helpful 2
 4. Zapewne w obu przypadkach sprawa rozbija się o format wpisywanych danych. 

  Datę umieszczenia wybierz z kalendarza, a nie wpisuj ręcznie. 

   

  Przyjrzyj się też dokładnie  współrzędnym w jakim formacie są zapisane 

  d=degree=stopień

  m= minuta

  s=sekunda

  Są co najmniej 3 opcje

  1. Format dd mm.mmm (ten jest użyty na screenie)

  2. Format dd mm ss.ss 

  3. Format dd.dddddd

   

 5. Skrytki bonusowe najczęściej mają typ Zagadka (Mystery, Puzzle). Czasami mogą być to też letterboxy. 

  Pojawiają się jako uwieńczenie jakiejś serii skrytek i najczęściej ich współrzędne można zdobyć znajdując wszystkie skrytki z danej serii i spisując numerki z logbooka. 

  Poszukaj w okolicy tej skrytki innych skrytek z podobną nazwą i skrytki zagadkowej, która będzie miała w nazwie Finał, albo Bonus

  • Helpful 1
 6. Ja widzę ją w statystykach. Podejrzewam, ze ponieważ jest to skrytka premium trzeba mieć konto premium i zalogować się do geocaching.pl, aby to zobaczyć

  • Upvote 1
 7. Geocaching to jest przede wszystkim aktywność zwana z angielska "Outdoor". Ukrywanie skrytki pod dachem jest więc zaprzeczeniem ogólnej idei Geocachingu, no i w budynku nie działa GPS.

  Teoretycznie można schować skrytkę w Bibliotece dodając jakiś etap pośredni na zewnątrz, ale zawsze musi to być niezależne od kontaktu z pracownikiem.

 8. Jako odpowiedź zacytuję zasady gry, które możesz przeczytać tu: https://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx#permanence

   

  Założenie skrytki geocache to długofalowe przedsięwzięcie.

  Gracze oczekują, że skrytki pozostaną na swoim miejscu przez długi czas. W związku z tym skrytki, które z założenia mają się przemieszczać, oraz skrytki tymczasowe (zakładane na okres krótszy niż trzy miesiące lub z okazji jednorazowego wydarzenia) nie będą publikowane.

×
×
 • Create New...