Jump to content

Plomba

+Premium Members
 • Posts

  244
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Plomba

 1. Już dwukrotnie prosiłem, aby Piolkulu został dopisany jako administrator projektu TWIERDZA WROCŁAW. Proszę po raz trzeci i pozdrawiam!
 2. Wg mojej wiedzy to 'dziesięciotysięczniki' kosztujące 50 zł rozeszły się w nakładzie ponad 300 sztuk. I jeszcze byli na nie chętni. Wg mojej wiedzy wyprodukowano: 90 antAg, 25 antBr i 10 antCu.
 3. Na eventach w Polsce trochę się sprzedają. Za granicę poszło kilka na samym początku.
 4. Udało mi się już zebrać wystarczająco dużo doświadczeń przy produkcji polskich geocoinów (bociany 2014, Carbon, Wroclaw, Poland 2014, Laboranci w Karkonoszach). Mogę projektować kolejne i je produkować, ale rynek polski jest jeszcze bardzo płytki. Trudno mi sobie wyobrazić akceptację wysokiej ceny geocoina przy niskim nakładzie. Trudno mi sobie wyobrazić produkcję większej ilości niż 100 sztuk, ale nawet taka ilość jest zbyt duża jak na Polskę. Dużo chętniej projektujecie PWG i Poland Travel Tag'i. Produkty te są tańsze i lądują w skrytkach. Geocoiny są jak na razie najczęściej kolekcjonerskie.
 5. A to ciekawe, bo moje Garminy w ogóle się nie zawieszają, a wyłączają się samoczynnie tylko jak się wyczerpią baterie lub akumulatory.
 6. Ja zachęcam do umówienia się na keszowanie z właścicielem innego modelu GPS'a, wymiana urządzeń na jakiś czas potrzebny na przetestowanie. Nie ma nic bardziej praktycznego od learning by doing.
 7. Ja używam Garminy. Od 2005 - GPSmap 60CS. Pomógł nam zejść z Elbrusa w 2006 roku Trochę zbyt długo wyszukiwał satelity (stary chipset). Od 2012 - GPSmap 62stc. Dużo lepszy model i bardzo dokładny. Dobry zarówno w góry, jak i na rower, na jacht i do samochodu. Wbudowany aparat 5m robi całkiem dobre zdjęcia i do dzisiaj używam. Miesiąc temu zaczęła schodzić guma... ale się temu nie dziwię, bo GPS'y używam zawodowo od 10 lat i do tego czasami bardzo intensywnie. Od pewnego czasu jest kolejny model, czyli GPSmap 64, ale nie mam żadnych doświadczeń. Plomba w czasie Bike Maratonu w Przesiece w 2006 roku z Garminem GPSmap 60CS:
 8. Plomba

  4000

  bezmiar - gratulacje!
 9. Rekordowa wygrana ostatniego losowania padła na kupon w miejscowości Ziębice na Dolnym Śląsku. To jest ponad połowa rocznego budżetu tamtejszej gminy. Są tam obecnie 4 skrytki, ale kto wie, może dzięki także tej wygranej pojawi się ich tam więcej?
 10. Korona Gór Polskich skompletowana w ciągu 76 godzin! http://www.prw.pl/articles/view/43485/Grzegorz-Leszek-zdobyl-28-polskich-szczytow-w-76-godzin-ZDJECIA W jakim czasie można ją skompletować wraz ze znalezieniem skrytek?
 11. Plomba

  Projekt: Zamki

  Już było dodane w 2013 roku, ale znowu gdzieś uciekło. Nie zostało dodane, no to napiszę jeszcze raz: 610 GC44JHZ
 12. Plomba

  Projekt: Zamki

  Już było dodane w 2013 roku, ale znowu gdzieś uciekło.
 13. W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się 100 nowych PWG, w tym te dwa "mruczki". Wiem, że to jest kłopotliwe, ale trzeba się zająć podstroną pwg.geocaching.pl - katalog, dodawanie, moja kolekcja, mam na wymianę, itp. Pozdrawiam serdecznie, Plomba
 14. Gratulacje! Jak będziesz jechał na Podlasie, to daj znać, bo może być mi zawiózł kolejną partię ziół, co?
 15. Mój kod logują czasami Niemcy, którzy na ebay'u widzą taką naklejkę na samochód z moim kodem: http://www.ebay.de/itm/Geocaching-Autoaufkleber-Geo-Versand-Sticker-Aufkleber-Auto-trackbar-CopyTag-/181742964989 Das ist schei...! JUŻ NAPISAŁEM DO TEGO SPRZEDAWCY! ZAOCZNE LOGI KASUJĘ!
 16. 2x DNF, Temporarily Disable, Archive. 9 dni później log MT-Jonea. I tu Was zaskoczę - DNF! ;-) http://coord.info/GC4ZH2P https://www.youtube.com/watch?v=lCWHfUMsh5o
 17. Polska - Rosja 3:0 (25:16, 25:17, 25:20) W zeszłym roku zdobyliśmy złoty medal mistrzostw świata w siatkówce i z tej okazji wykonałem replikę tego medalu jako Poland 2014 Geocoin. Dzisiejszy wynik potwierdza, że to nie był przypadek.
 18. Gdzie kupujecie większe klipsiaki i po ile?
 19. Z MT-Jonea spotkałem się już nie raz i to jest bardzo dziwny keszer. Jego głównym problemem jest to, że w Czechach jest dopiero na trzecim miejscu pod względem ilości znalezień. W swoim szaleństwie bardzo często posuwa się zdecydowanie za daleko... Ostatnio razem z plombi spędziliśmy u nobo77 i off-roader'a kilka dni w Romanowie koło Kłodzka. MT-Jonea wraz z kolegą przyjechali wieczorem po dniu, w którym było wydarzenie I EVENT W GMINIE KŁODZKO. Mieliśmy okazję z nim spędzić kilka godzin przy piwie. Widać, że całe jego życie to geocaching, na pewno był w bardzo wielu miejscach, ale wielu znalezień nie powinien był zalogować: - jak nie znajdzie oryginalnego pojemnika, to obok kładzie strunówkę z papierkiem i loguje, że znalazł kesza, - wyjął swojego GPS'a, w którym ma zapisane tysiące finałów mulciaków i zagadek - i zapytał nas o finały takich skrzynek z terenu Polski... Ja znam wielu keszerów z Czech oraz mówię dość swobodnie po czesku i w opinii bardzo wielu czeskich keszerów MT-Jonea jest bardzo negatywnie oceniany. Odnoszę wrażenie, że środowisko czeskiego geocachingu ocenia go jednoznacznie. Myślę, że nie tylko czeskiego... Spojrzałem na jego statystyki w Polsce - ma 2188 znalezień polskich skrytek, co aktualnie plasuje go na 34 pozycji...
 20. Plomba

  2000

  Gratuluję, krogulec!
 21. Chciałbym zaprotestować! W zeszłym roku odbył się Event CITO: http://coord.info/GC4Z60B Niestety pozbieraliśmy tylko śmieci, bo padał deszcz :/ Także nie odnowiliśmy tych szlaków, ale pomysł był już w zeszłym roku. Mam nadzieję, że w tym roku pogoda na odnawianie szlaków będzie odpowiednia: http://coord.info/GC5KYYW W sobotę też mieliśmy kiepską pogodę, a pod koniec wydarzenia nawet zaczął padać grad. Natomiast w niedzielę było słonecznie i to było dużo lepsze znakowanie
 22. Wrocław Geocoin: kwadrat o wymiarach 2 cale x 2 cale (ok. 50 x 50 mm), grubość 5,15mm, waga ok. 50g front - 24 lipca 1580 r. wprawiono w ruch zegar w elewacji wschodniej Ratusza we Wrocławiu. front 3D satynowy złoty + 3 emalie + czwarta perłowa tył - herbem Wrocławia jest tarcza podzielona w krzyż na cztery pola: 1.w polu górnym po stronie prawej (heraldycznie) lew wspięty w lewo z koroną na głowie, pyskiem otwartym z podniesionym i rozwidlonym ogonem. Lew biały z konturem czarnym, koroną żółtą z konturem czarnym i tłem czerwonym, 2.w polu lewym orzeł o skrzydłach symetrycznie rozłożonych, zwrócony głową w prawo z wyraźnie zaznaczoną półksiężycową przepaską przez tułów i skrzydła, z krzyżem równoramiennym pośrodku. Orzeł czarny, półksiężyc i krzyż białe, tło żółte, 3.w polu dolnym prawym duża litera "W" ze ściętymi szeryfami - czarna na żółtym tle, 4.w polu dolnym lewym głowa św. Jana Ewangelisty skierowana na wprost, o twarzy młodzieńca z lokami jakby kobiecymi, w nimbie dookoła głowy, osadzona na odwróconej koronie. Głowa biała z konturem czarnym, nimb i korona żółte z konturem czarnym, tło pola czerwone, 5.pośrodku czteropolowej tarczy głowa św. Jana Chrzciciela skierowana skośnie w prawo, wewnątrz okrągłej misy. Głowa biała z włosami i brodą czarnymi, misa biała z podwójnym czarnym konturem. Wrocław Vratislavia Breslau Vraclav Presslau Vratislav - nazwy miasta w różnych językach z różnych okresów historii, napisane różnymi czcionkami wg okładki książki Mikrokosmos Normana Davisa. tył 2D satynowy złoty + czarny nikiel + 3 emalie Własna ikona, kod WRxxxx Do zobaczenia za tydzień w Krakowie!
×
×
 • Create New...