Jump to content

wantsky

+Premium Members
  • Posts

    768
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by wantsky

  1. 12 hours ago, szczurekSY said:

    Witam, w regulaminie istnieje zapis że nie umieszczamy skrytek na terenie kolejowym, niestety skrytka https://coord.info/GC5FX2Z 

    jest umieszczona na czynnym przejściu (kładce)  prowadzącej na perony , przy próbie podjęcia (pusto wokoło bo niedziela)nagle z odległej nastawni odpala radiowóz SOK i pędzi w moją stronę, po prawie 2 godzinach tłumaczenia o co chodzi  mnie puścili ale zabawnie nie było - mam dwójkę dzieci i nieposzlakowana opinię i chce by tak zostało.,

    Dlaczego revivier puścił taka debilną lokalizację?  Na dworcu w Radzionkowie jest muzeum, miejsc nie podpadających cała masa, musiała to być konstrukcja czynnej kładki?

     

    Do tego służą wpisy NEEDS ARCHIVED. Recenzent puścił, bo zapewne w rozmowie z założycielem uznał, że skrytka nie zagraża bezpieczeństwu.

  2. 12 hours ago, Krasny said:

    Nie, bo skoro revik je dopuścił, to widocznie pozostałym to nie przeszkadza, więc...

     

    Recenzent nie jest w stanie wszystkiego zobaczyć, poza tym zdarza się, że jest wprowadzany w błąd.

    Skoro Tobie przeszkadza, a innym nie, to musisz robić jak inni? To tłumaczenie jest strasznie słabe.

  3. On 23.05.2018 at 1:42 AM, Krasny said:

    Bardzo stary temat, ale co tam... 
    Ja osobiście bardzo nie lubię skrzynek z potrzebą "interakcji". Spotkałem kilka takich, zwłaszcza zagadki, ale nie tylko... Ogólnie móiąc, nie zawsze mam ochotę na taką interakcję... W takich przypadkach zawsze, obowiązkowym punktem jest: język, pytania: a skąd, a ile, a to, a śramto... Lubię geocaching takim jakim jest, bez mugoli, outdoor itd. 

     

    Zalogowałeś te skrytki jako nieregulaminowe? 

  4. 10 hours ago, Murvet said:

    witam :)

    czy mozliwe jest dodanie linku np do yt w treści opisu skrytki? jeśli tak to w jaki sposób dodać? 

    heh kolejne durne moje pytanie, pewnie proste, ale krok po kroczku się naucze, a kto pyta ten? jest durnotą heh :)

     

    Zakładając, że zaznaczyłaś to, że opis zawiera HTML, to:

     

    <a href="link_do_film_na_yt" target="_blank">tekst, który chcesz, żeby się wyświetlił jako link</a>

    target="_blank" powoduje otwarcie linku w nowej karcie

  5. On 4/2/2018 at 9:23 AM, pantadeusz said:

    wantsky, Ty i ja chyba po prostu inaczej zrozumieliśmy sformułowanie "znana lista". Ja myślałem o takich ludziach, którzy powiedzieli innym, że dostali wirtuale, więc społeczność wiedziała, że prędzej czy później coś wypuszczą. A Ty chyba myślałeś o jakiejś oficjalnej liście Groundspeaka.

    Być może. Peace!

  6. 1 hour ago, dadoskawina said:

    Nawet, jeżeli z przebiegu i treści dyskusji wynika, że w danym przypadku taki kontakt nie miałby żadnego sensu,

    Jeśli pisanie do HQ nie ma sensu, to pytanie recenzenta najprawdopodobniej tym bardziej nie, a HQ to ostatnia możliwość. Dla Ciebie brzmi jak wyuczona formułka, dla mnie nie.

  7. Każdy punkt pośredni (waypoint) dodany na geocaching.com musi mieć określone współrzędne.

    Jeśli stwierdzisz w scenariuszu Wherigo, że chcesz, żeby Twoją wskazówką do znalezienia pojemnika finałowego będzie przeszukanie hektara lasu, to oczywiście możesz tak zrobić, ale (niewidoczny) waypoint finałowy zarejestrowany w listingu musi określać dokładne położenie pojemnika finałowego.

  8. Serwisuję brak logbooka tylko jeśli mam zapasowego. Zazwyczaj nie mam. Rozumiem serwisy w uzgodnieniu z założycielami i fajnie, że społeczność potrafi się tak wspierać. Serwisów na dziko, bo ktoś kesza nie znalazł, nie rozumiem i nie popieram.

    Ale i tak najważniejsze jest to, że ktoś trafi w dane miejsce albo przeczyta historię. Cała reszta, oprócz spraw regulaminowych, jest w głowie każdego keszera.

    • Upvote 2
  9. Hej, czy wy tez macie wrażenie, że Polska to czarna dziura dla TB? Zostawiłem dwa ostatnio. Jeden podobno jeszcze jest, drugi "wyparował". Po mnie znalazcami są osoby które mają kilkanaście znalezień i nikt TB nie zalogował :(

     

    Ja mam wrażenie, że świadomość tego co to w ogóle jest TB jest niska i dlatego ludzie uznają to za przedmiot kolekcjonerski i sobie go po prostu zabierają (zazwyczaj niestety nie zostawiając nic od siebie).

  10. czy w Waszych regionach, podobnie jak na Dolnym Śląsku, jest moda na reaktywowanie keszy przez znalazcę a nie ownera? chodzi mi o sytuację, gdy keszer nie znalazł skrzynki w terenie, nie wie jakie jest maskowanie, nie wie dokładnie gdzie jest kesz ukryty (bo zna tylko koordy), kesz do tego jest nieaktywny i nie ma go w terenie, a jednak na własną rękę kesz jest "reaktywowany" z zupełnie innym maskowaniem, często z inną wielkością.

     

    to jest chore. idąc tym tropem wezmę paręnaście pudełek i logbooków i przejadę się po okolicy, w której jest sporo keszy nieaktywnych i je "reaktywuję" na zasadzie: nie ma kesza, to se swojego postawie! co za oszustwo...

     

    Zdarza się to wszędzie. Założyciele mają możliwość usuwania logów. A Ty oczywiście możesz zrobić jak napisałeś. To kwestia Twojego geo-sumienia.

    Chciałbym przypomnieć, że to jednak tylko zabawa.

  11. Mnie duże kesze ani ziębią ani grzeją. I tak w zdecydowanej większości z nich (w Polsce) widziałem same śmieci. Nie nazwałbym tego fantami. Za TB nie gonię, a najfajniejsze jest dla mnie poczucie tego, że się ruszyłem i coś znalazłem zamiast leżeć na kanapie. Jeśli chodzi o logi w moich skrytkach, to wolę te ciekawe i personalne, ale cieszy mnie każdy, bo pokazuję miejsca i rzeczy dla mnie ważne i jeśli ktoś poświęcił na nie chociaż chwilę, to już nagroda sama w sobie.

×
×
  • Create New...